Пояснення високочастотної торгівлі (HFT) за 5 хвилин або менше

Categories:

У всьому світі фондові біржі є найбільшим і найбільш ліквідним ринком цінних паперів.

Багато компаній торгують своїми акціями, включаючи фізичних осіб, хедж-фонди та значні компанії. Це нормально уявити, що місце заповнене високопарними трейдерами, які роблять ставки на акції.

Однак реальність є протилежною. Ми живемо у світі штучного інтелекту, де більша частина нашої роботи автоматизована комп’ютерами.

У цій статті ми розберемося з високочастотним трейдингом і чому ці алгоритмічні практики набувають популярності.

Що таке високочастотна торгівля?

Високочастотна торгівля (HFT) — це процес, у якому комп’ютери запрограмовані на торгівлю сотні й тисячі разів на секунду, щоб з часом отримувати невеликі прибутки.

Незважаючи на те, що ми вважаємо, що дії виконуються досвідченими трейдерами, це автоматичні торгові машини. Майже 80% торгових операцій відбуваються між комп’ютерами HFT, які вміло запрограмовані на постійне отримання прибутку.

HFT є прибутковим для багатьох торгових компаній, які ретельно використовують цю технологію, експериментуючи зі своїми алгоритмами в різних ринкових сценаріях. Ці комп’ютери бувають різних розмірів, але суперечливі мають складні алгоритми високочастотної торгівлі.

Як правило, трейдери з високою швидкістю виконання виграють у звичайних трейдерів. HFT забезпечують важливий майданчик для торгівлі ордерами з високим оборотом, які приносять багато прибутку краще, ніж людина.

Продовжуючи дослідження HFT, давайте глибше зрозуміємо, що відбувається за лаштунками.

Примітка. Інформація, наведена в цій статті, призначена виключно для освітніх цілей і не повинна розглядатися як фінансова порада. Вміст не слід розуміти як рекомендацію, і ми настійно рекомендуємо проконсультуватися з фінансовим радником/консультантом, перш ніж приймати будь-які рішення.

Як працює HFT?

Тепер, коли ви знаєте, що таке високочастотна торгівля, стало простіше зрозуміти, як працюють ці алгоритми.

Виходячи з назви, висока частота означає велику кількість угод, можливо, сотні, тисячі або мільйони акцій, що виконуються за частки секунд.

Наприклад, якщо ви досвідчений внутрішньоденний трейдер, скільки угод ви зробите за годину чи цілий день? Навіть якщо ви дуже швидкі, ви не будете впевнені, що зробите більше ніж кілька угод, чи не так?

Навпаки, система HFT може виконувати сотні й тисячі угод за секунду. Ось чому інституції та хедж-фонди використовують торгові системи Algo для здійснення угод, оскільки людина не може зробити це вручну.

Це відкриває місце для нової теми, яку ми зараз перевіримо – стратегії!

  9 найкращих керованих платформ хостингу MySQL для вашої програми

Стратегії високочастотної торгівлі

Високочастотна торгівля — це швидкість і стратегії. Деякі добре відомі стратегії HFT включають індексну арбітражну торгівлю, торгівлю волатильністю, базу на новинах, глобальну макростратегію тощо.

Індексна арбітражна торгівля

Арбітраж — це торгова стратегія, яка намагається отримати прибуток від різниці цін між двома чи більше ринковими індексами.

Виходячи з різниці в ціні, арбітражна торгівля може відбуватися між тим самим індексом, який торгується на двох біржах, або між ринковими інструментами, такими як ETF та опціони, які відстежують рух індексу.

Глобальна макростратегія

Глобальні макростратегії реалізуються хедж-фондами та інвестиційними інститутами на основі загальних економічних умов у всьому світі. На основі глобальних фінансових сценаріїв ці установи створюють довгі та короткі позиції в капіталі, валютах, товарах, ф’ючерсних ринках та облігаціях.

Хедж-фонди розробляють глобальні макростратегії, аналізуючи та роблячи прогнози на основі основних політичних подій.

Як приклад, хедж-фонд може створити короткі позиції на своїй фондовій біржі та інвестувати гроші в країни з економікою, що розвивається, якщо він бачить, що економіка країни прямує до рецесії.

Стратегія на основі новин

Ось приклад високочастотної стратегії на основі новин, яка добре працює на слабких ринках.

HFT розроблено таким чином, що вони продовжують шукати мінус-слова, пов’язані з акціями, по всьому Інтернету.

Наприклад, якщо алгоритми раптом починають отримувати такі ключові слова, як шахрайство, шахрайство та звинувачення під час або після ринкових годин, це запускає угоди з короткими продажами, припускаючи, що можуть вийти погані новини.

Подібним чином, коли HFT знаходять позитивні фінансові ключові слова, такі як схвалення банку, підвищення та приріст, вони ініціюють ордери на довгі позиції, щоб зафіксувати рух ринку до того, як новини з’являться.

Тепер ми перевіримо, як ці стратегії впливають на загальний фондовий ринок.

Як HFT впливає на фондовий ринок?

Алгоритмічна торгівля відома як високочастотна торгівля (HFT).

За мілісекунди комп’ютери можуть визначити ринкові моделі та виконати автоматизовані запрограмовані інструкції щодо купівлі та продажу інструментів. Оскільки угоди виконуються швидше, а обсяги угод значно вищі, HFT посилює конкуренцію на ринку. Зі збільшенням ліквідності спред між пропозицією та пропозицією зменшується, що призводить до підвищення ефективності ринків.

На фінансових ринках роздрібні інвестори торгують, тому що вони впевнені в чесності установ і правління фондових бірж.

Однак події алгоритмічної торгівлі створюють незвичайну волатильність ринку, як-от Flash Crash. Відсутність довіри до ринків змушує деяких консервативних інвесторів відмовлятися від них.

Компоненти високочастотного трейдингу

Виконання високочастотних угод є завершальною частиною всієї стратегії. Складною частиною є включення вибраної стратегії в інтегрований алгоритм, який розміщуватиме замовлення на купівлю та продаж від вашого імені.

Ось деякі основні компоненти для побудови ефективної торгової системи Algo:

#1. Програмісти

Для створення торгової системи вам знадобляться висококваліфіковані програмісти. Вони повинні мати глибокі знання про фондові ринки, замовлення на купівлю та продаж і роботу фондових бірж. Кращою стратегією є найняти людей, які багато працювали над створенням торгового програмного забезпечення.

#2. Мова програмування

С++ є найбільш переважним вибором мови програмування для створення торгової системи. Оскільки C і C++ є складними мовами, інженери можуть перейти на простішу мову, як-от Python, щоб легше писати код і оцінювати торгові структури Algo.

  6 найкращих засобів перегляду Visio для перегляду формату VSD

#3. Мережа

Забезпечення підключення до мережі та дозволів на доступ до торгового рахунку для розміщення ордерів.

#4. Ринкові дані

Доступ до каналів фондового ринку для аналізу даних і використання можливостей для розміщення замовлень із високою частотою.

#5. Тестування

Спосіб тестування системи перед її запуском на реальному ринку після її створення, а також необхідної інфраструктури.

#6. Історичні дані

Залежно від складності алгоритму історичні дані можуть бути доступні для тестування.

Переваги

  • Покращена ліквідність: HFT покращує спред між покупками та попитами, тим самим покращуючи загальну ліквідність на ринку.
  • Використання неефективності: з HFT у вас є високий шанс отримати прибуток лише за частки секунд; це неможливо з ручним процесом.
  • Арбітражна торгівля: HFT постійно знаходять акції, що торгуються на різних біржах, і виконують довгі/короткі позиції, щоб отримати прибуток від таких скриптів.
  • Алгоритми торгівлі на основі новин: HFT надають свободу укладати угоди на основі новин і фіксувати агресивні рухи ринку без емоцій. З іншого боку, люди налаштовані скептично та утримуються від угод, якщо сумніваються.

Як і плюси, HFT мають багато недоліків, і ось деякі з них.

Недоліки

  • Висока вартість інфраструктури: оскільки HFT використовують розширені алгоритми, витрати на ІТ-інфраструктуру також є високими. Це означає, що лише гігантські фінансові установи, такі як інвестиційні банки, інституційні інвестори та хедж-фонди, можуть дозволити собі ці технології, а не роздрібні інвестори.
  • Стратегії, що вводять в оману: HFT наповнюють ринок фальшивими замовленнями без жодного наміру фактично виконувати розміщені замовлення. Як тільки ціна досягає певного рівня, ці замовлення скасовуються, що призводить до збоїв, фальшивих проривів або збоїв тощо.
  • Гра з нульовою сумою: якщо тільки великі установи можуть практикувати HFT, то на кого вони зароблятимуть гроші? Відповідь – дрібні та роздрібні інвестори. Це означає, що гігантські установи зазвичай витягують гроші з наших кишень.

Зараз ми розглянемо деякі з найкращих ресурсів для вивчення високочастотної торгівлі.

Навчальні ресурси

Ви можете виникнути загальне занепокоєння: як зрозуміти високочастотну торгівлю? або Як дізнатися більше про HFT?

Що ж, простий підхід полягає в тому, щоб створити міцну основу для предмета. Вивчивши та зрозумівши основи, легше уникнути жаргоністичного обговорення цифр.

Основні книги, які ми знайшли для високочастотної торгівлі:

Розробка систем високочастотної торгівлі

Якщо ви розробник програмного забезпечення з хорошими навичками програмування, книга «Розробка систем високочастотної торгівлі» стане ідеальним вибором. Він допомагає створювати й оптимізувати системи високочастотної торгівлі за допомогою Java, C++ і Python.

Книга неухильно проведе вас від вступу до HFT до створення вашої торгової системи за допомогою традиційних мов програмування HFT, таких як C++ і Java. Далі ви дізнаєтеся, як використовувати Python для впевненого досягнення вищої точності продуктивності.

Загалом, це книга для розробників програмного забезпечення, які хочуть вивчити технічну сторону HFT і хочуть створювати системи з наднизькою затримкою.

  Чому ви ніколи не повинні вимикати автоматичне оновлення в Chrome

Алгоритмічна та високочастотна торгівля (математика, фінанси та ризики)

Книга «Алгоритмічна та високочастотна торгівля» написана для користувачів з математикою просунутого рівня, які розуміються на задачах обчислення та динамічного програмування.

Ви отримаєте багато прикладів у кожному розділі, і більшість розділів завершується демонстрацією реалістичного застосування торгових даних. Оскільки це розширена книга похідних, вам знадобиться певна математична зрілість, щоб зрозуміти приклади.

Усе про високочастотну торгівлю

All About High-Frequency Trading розповідає про застосування комп’ютерних алгоритмів для розуміння ринкової активності, здійснення угод і отримання прибутку за лічені секунди.

Книга допоможе вам зрозуміти, які ринки підходять для HFT, алгоритмічні стратегії, які використовують високочастотні трейдери, ризики та майбутні технологічні досягнення у високочастотній торгівлі.

Високочастотний трейдинг: практичний посібник із алгоритмічних стратегій і торгових систем

Із середньою оцінкою 3,2 зірки з 5, High-Frequency Trading від Irene Aldridge є першим виданням, яке вивчає високочастотну алгоритмічну торгівлю.

Ця книга охоплює основні аспекти HFT та їх важливість з точки зору бізнесу, яка закладає основу для розробки торгових систем. Ви також отримаєте коротке уявлення про процеси аналізу після угоди, такі як важливі показники ефективності та торгові оцінки.

Високочастотна торгівля Ірен Олдрідж – 2-е видання

Книга «Високочастотна торгівля» Ірен Олдрідж є переглянутим виданням згаданої вище книги. Це допоможе вам створити міцну основу для вивчення HFT у першому виданні.

Друге видання описує останні технологічні розробки, які дозволяють HFTs підвищити ефективність у обробці стратегій управління ризиками та захистити інформацію на невизначених ринках.

Він також включає різні стратегії високочастотної торгівлі та інструменти для створення ефективної системи HFT.

Високочастотна торгівля та теорія ймовірностей (Наукові звіти Східнокитайського педагогічного університету)

У книзі про високочастотний трейдинг і теорію ймовірностей йдеться про трактування HFT і технічного аналізу діаграм як науки. Це добре читання для інвесторів, які хочуть перевірити ефективність свого технічного аналізу за допомогою теорії стаціонарних випадкових процесів.

Автори цієї книги також розповідають, як побудувати ІТ-інфраструктуру для створення алгоритмів високочастотної торгівлі та отримання арбітражу з фінансових ринків.

Заключні слова

Високочастотна торгівля набуває все більшої популярності, і все більше торгових гігантів розробляють передове програмне забезпечення, щоб допомогти собі. Хоча це захоплюючий процес, він передбачає певний рівень ризику.

Тепер, якщо ви наступного разу почуєте про високочастотну торгівлю, ви знатимете, що це таке та як різні учасники ринку використовують HFT для своїх переваг.

Далі ви можете перевірити найкращі API фондового ринку.