Початковий безпілотник для суперника DJI

Ключові висновки

 • Potensic Atom пропонує зручні для початківців досвід польоту з відео 4K і дальністю передачі до 6 км
 • Легка конструкція з 3-осьовим підвісом, стійкістю до вітру п’ятого рівня та не потребує реєстрації FAA
 • Регульований контролер із додатком, час польоту 32 хвилини та інші ключові функції для особистого користування дроном.

Potensic Atom — це зручний дрон для початківців із доступом до відео 4K, стабілізацією за допомогою 3-осьового підвісу, візуальним відстеженням і передачею відео на відстань до 6 км. Його поєднання преміум-функцій із більш економічною конструкцією дозволяє новачкам навчитися без величезних витрат.

Якщо вам потрібен доступний безпілотний літальний апарат, який буде зручним для початківців, а також пропонує можливість переходу до більш складних польотів, Potensic Atom надасть вам необхідне, якщо ви бажаєте літати без уникнення перешкод.

Потенційний АТОМ

$300 $350 Заощадьте $50

Potensic Atom — це безпілотний літальний апарат індивідуального класу, який можуть використовувати як початківці, так і досвідчені пілоти, встановивши для них відповідні обмеження польотів за допомогою програми PotensicPro. Завдяки опції зйомки фотографій до 4K 30 кадрів/с або 12 МП за допомогою камери та опції автоматичного чи ручного керування камерою, він пропонує різноманітні варіанти захоплення вмісту. Стійкість до вітру п’ятого рівня, 3-осьовий підвіс, дальність передачі 6 км і максимальний час польоту 32 хвилини зі змінними батареями, які пропонують більше можливостей для дослідження та зйомки без великої ціни.

Торгова марка Potensic

Камера Sony CMOS сенсор (12MP фото)

Додаток PotensicPro

Змінна швидкість, у спортивному режимі: підйом (5 м/с) | Спуск (4м/с) | Швидкість польоту (16м/с)

вага

Дальність передачі 6 км (~3,73 милі)

Підключення Wi-Fi, контролер

Акумулятор Змінний розумний акумулятор 2230 мАг | Контролер 3000mAh

Розміри в складеному вигляді: ~3,46 x 5,63 x 2,28 дюйма (88 x 143 x 58 мм) | Розкладений: ~11,8 x 9,5 x 2,28 дюйма (300 x 242 x 58 мм)

Роздільна здатність відео 4K (30/25/24fps), 2.7K (30/25/24fps), 1080P (60/50/30/25/24fps)

Формати відео MP4 (H.264)

Бітрейт 50 Мбіт/с (макс.)

Live View Так

Максимальний рівень опору швидкості вітру 5 (38 км/год або ~24 милі/год)

плюси

 • Плавна стабілізація за допомогою 3-осьового підвісу
 • 5 рівень вітростійкості
 • Легкий портативний корпус
 • Швидкі знімки та візуальне відстеження
 • Знімає до 4K 30 FPS
 • Параметри режиму для початківців у програмі

мінуси

 • Ніяких зіткнень або уникнення перешкод
 • Лінза з фіксованим фокусом
 • Трохи вузьке поле зору (78°)

Підготовка до вашого першого польоту з Atom

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Після вибору між стандартним ($299,99) або комбінованим набором ($399,99) процес початкового налаштування включає кілька кроків. Вам потрібно буде спочатку зарядити змінні розумні батареї через концентратор паралельної зарядки або USB-C, щоб активувати їх і підключити Atom до програми PotensicPro на вашому смартфоні. Коли ваш телефон буде під’єднано до контролера за допомогою мікро-UBS, USB-C або кабелю-адаптера роз’єму освітлення, вам потрібно буде надати відповідні дозволи для програми та переконатися, що все доступно.

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Після початкового підключення доцільно вивчити інтерфейс польоту дрона та його налаштування. Окрім ознайомлення з важливою інформацією за допомогою інструкцій у додатку, додатковий час дасть вам можливість запропонувати необхідні оновлення мікропрограми. Для додаткової безпеки ввімкнення режиму для початківців у налаштуваннях обмежує радіус польоту дрона радіусом і висотою 98 футів (30 м) для значного тестового діапазону, який дозволить тримати Atom у полі зору.

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Іншим важливим кроком є ​​калібрування компаса, підвісу та пульта дистанційного керування. Хоча калібрування компаса пропонується під час кожного польоту в новій місцевості, це можна повторити за потреби. Деякі зручні для початківців безпілотні літальні апарати можуть мати проблеми з початковим калібруванням, щоб забезпечити плавний політ, але під час тестування не спостерігалося дивних моделей польоту.

Легкий дизайн із 3-осьовим підвісом 4K

Джеймс Гірц / MakeUseOf

У руці безпілотник займає обмежений простір у складеному стані, його розміри становлять ~3,46 x 5,63 x 2,28 дюйма (88 x 143 x 58 мм) і ~11,8 x 9,5 x 2,28 дюйма (300 x 242 x 58 мм) у розкладеному стані. Хоча Atom виглядає схожим на інші бюджетні дрони, цей дрон вагою менше 149 грам має додаткові переваги, такі як безщітковий 3-осьовий підвіс для більш плавної стабілізації з діапазоном нахилу від +20 до -90 градусів. Atom також оснащений 12-мегапіксельною камерою та 1/3-дюймовим сенсором Sony CMOS, який використовує діафрагму f/2.2.

  15 найкращих безкоштовних записів екрана для ПК

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Як безпілотник з дистанційним керуванням, який покладається на позиціонування GPS, він також використовує платформу глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS) (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou). Як резервну копію, Atom може перейти на свою систему бачення вниз, хоча й з деякими обмеженнями щодо використання, особливо якщо відбувається більш різка зміна освітлення. Для передачі відео він використовує PixSync 3.0 для додаткового діапазону передачі до 6 км (~3,73 милі).

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Оскільки дрон розміром із долоню та вагою менше 249 грамів не потребує реєстрації у FAA або Remote ID, тож на одне занепокоєння менше.

Регульований контролер для смартфонів

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Майже настільки ж важливим, як і сам дрон, є його контролер. Для контролера Atom Potensic використав регульоване кріплення для телефону, подібне до мобільних ігрових контролерів.

Під час тестування використовувалися Google Pixel 6 Pro та Infinix Hot 40 Pro із адаптерним кабелем USB-C між пристроєм і контролером. Незважаючи на те, що Google Pixel 6 Pro був меншим пристроєм, контролер все ще міг відповідати висоті 6,64 дюйма Hot 40 Pro. Загалом, якщо ви розміщуєте вищий телефон, спершу вставте відповідний USB-кабель у виїмку, що значно спростить підключення.

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Що стосується експлуатації, Potensic намагався зберегти все інтуїтивно зрозумілим і компактним для подорожей. Ручки керування, які сховані внизу, закручуються після зняття. Крім кнопки живлення ліворуч, у верхньому лівому куті також розташовані колесо керування підвісом і кнопка запису відео. Праворуч на контролері розташована кнопка «Повернутися на домашню сторінку» та кнопка затвора для фотографій.

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Для тривалих польотів це адаптивний контролер, який підходить для різних телефонів. Хоча немає ярликів для всіх бажаних функцій, таких як налаштування швидкості дрона, це забезпечує хороший баланс для тих, хто не хоче сильно покладатися на екран свого смартфона.

Досвід віддаленого польоту

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Залежно від вашого знайомства з безпілотниками, є багато інформації для розгляду. Додаток PotensicPro намагається зменшити стрес, надаючи додаткові підказки на екрані в інтерфейсі польоту щодо безпеки польоту та експлуатації або пропонуючи обмежений робочий простір у режимі для початківців. Але коли справа доходить до польоту, виникає питання, наскільки плавним буде перехід після того, як ви з’ясували основні елементи керування.

Для Atom швидкість польоту можна регулювати між відео, звичайним і спортивним режимом (який можна вибрати лише на висоті понад 26 футів). Незалежно від швидкості польоту, чуйність завжди була такою, як і очікувалося, з нижчою швидкістю, що забезпечує ще кращу плавність. Точне налаштування нахилу здавалося типовим для колеса керування з можливістю незначного перевищення або зниження час від часу.

Що стосується дальності польоту, повні 6 км не можна було повністю перевірити через безпеку та законні обмеження (додаток також попередить вас, якщо ви спробуєте дозволити дрону пролетіти на висоту понад 400 футів). Однак можливість виводити його з поля зору, водночас маючи можливість дистанційно керувати ним здалеку, демонструє надійність його передачі. Якщо ви все-таки виявите, що надмірно розтягуєтеся в будь-якому напрямку, реагуюча ініціація повернення додому за допомогою дистанційного керування або програми швидко поверне це назад.

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Більш поширеною перешкодою під час різних польотів, особливо на великих висотах, є вітер.

Незважаючи на те, що Atom має вітростійкість п’ятого рівня, яка витримує швидкість вітру до 24 миль/год, вам потрібно бути особливо обережними у складні вітряні дні. Оскільки це легкий дрон, його може підхопити сильніший порив вітру та вдарити об що-небудь поблизу.

  Вас цікавить HomePod mini? Ось що вам потрібно знати

Під час перевірки стійкості до вітру це сталося з раптовим поривом удару дрона в металевий стовп під потрібним кутом, щоб викинути його акумулятор. Видимих ​​пошкоджень не було, але вони забруднили дрон і саму камеру підвісу після падіння. В іншому випадку безпілотник не перешкоджав події після перезапуску, а відеозапис тривав до моменту удару.

Зіткнувшись із сильнішим вітром на більшій висоті, ви також отримаєте попередження про те, що вам слід знизити висоту польоту та повернути безпілотник якомога швидше.

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Як більш типово для його цінового діапазону, на дроні немає можливості уникати перешкод. Отже, якщо ви літаєте вручну, вам потрібно пам’ятати про те, що безпілотник наближається занадто близько або пропелери щось зачеплять. Подібним чином, якщо ви використовуєте інтелектуальне візуальне відстеження, вам доведеться відповідно планувати або слідувати на більшій висоті, де вам не доведеться стикатися з перешкодами.

Використання програми PotensicPro

Джеймс Гірц / MakeUseOf

На перший погляд базовий додаток PotensicPro виглядає досить простим за дизайном. Перш ніж увійти в інтерфейс польоту, ви можете вибрати між типами дронів, переглянути навчальні матеріали, отримати доступ до журналів польотів, переглянути фотоальбом або слідувати посібнику з підключення, щоб підготувати все.

Після підключення можна налаштувати параметри дрона та повністю дослідити параметри камери. Ви можете залишити автоматичні налаштування, якщо це простіше, або налаштувати камеру вручну, налаштувавши витримку, ISO, баланс білого, роздільну здатність і частоту кадрів.

Основна інформація передається за допомогою індикатора висоти або мініатюри карти в нижньому лівому куті екрана. Крім того, швидкість польоту та відстань надаються під час передачі, щоб відстежувати поточний політ вашого дрона. Індикатор висоти також змінюватиме кольори, щоб інформувати вас про зміни кута нахилу того, під чим зараз летить ваш дрон.

Для тих, хто надає перевагу мінімальному використанню пульта дистанційного керування, також доступні ярлики на екрані. Додаток також надає доступ до цифрового масштабування, візуального відстеження та автоматичних режимів відеозйомки програми Quickshots.

Якщо ви використовуєте будь-який із доступних Quickshots, вам потрібно буде перейти в режим GPS, щоб використовувати їх, а також звернути увагу на будь-які вимоги до висоти або нахилу підвісу. Як і у випадку з візуальним відстеженням, ви також захочете переконатися, що немає перешкод, які могли б перервати шляхи через відсутність будь-якого уникнення перешкод, тому найкраще робити це на широкому відкритому місці, коли це можливо. Хоча є невелика пропозиція, яка складається з відриву, ракети, спіралі, кола та бумеранга, кожен із них надає власний характер, якщо ви не хочете сильно задовольняти свій стиль зйомки.

Термін служби батареї та параметри зарядки

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Що стосується часу автономної роботи, потенційний максимальний час польоту становить 32 хвилини, якщо ви перебуваєте в безвітряній обстановці зі швидкістю 5 м/с. Оскільки це не типово, ви, швидше за все, отримаєте середній час автономної роботи приблизно 23–25 хвилин під час типового поєднання польоту та зависання. Для порівняння, максимальний час польоту DJI Mini 3 за ідеальних налаштувань становить 38 хвилин.

Коли акумулятор починає падати, найкраще бути уважним до свого оточення. За звичкою я зазвичай вибираю вручну ініціювати повернення додому при приблизно 20% заряду батареї.

Якщо ви забудете під час польоту, дрон автоматично спробує повернутися додому приблизно на 16%. Однак, якщо він ініціює своє повернення біля чогось на зразок дерева, відсутність уникнення перешкод може призвести до аварії, особливо коли він намагається відновити необхідну висоту. Тому найкраще бути уважним, особливо в умовах навколишнього середовища, як-от сильніші вітри або часті зміни висоти.

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Коли ви будете готові до зарядки, концентратор паралельної зарядки потужністю 60 Вт може одночасно заряджати всі три батареї одночасно, а також контролер через кабель USB-C, що входить у комплект, приблизно за 1,5 години. Покупці комбінованого комплекту fly more отримають зарядний пристрій, але його також можна придбати окремо. Хоча дрон можна заряджати без нього, ви також втратите доступ до елемента захисного корпусу під час заряджання.

Джеймс Гірц / MakeUseOf

  Тепер ви можете створювати музику за допомогою Copilot, але чи це насправді добре?

Технічне обслуговування польотів і очікування

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Хоча Potensic забезпечує достатню кількість попереджень, є кілька елементів обслуговування, особливо під час тривалого використання. Залежно від комплекту, який ви придбаєте, ви отримаєте різну кількість запасних пропелерів і гвинтів разом із викруткою. У випадку, якщо ви все-таки потрапите в невелику аварію або виникнуть проблеми з уникненням перешкод, вам потрібно бути обережним, щоб узгодити маркування гвинта з рукою дрона, як зазначено в інструкціях, і виконати відповідну процедуру, щоб змінити їх.

Щоб змінити пропелери, вам також потрібно буде тримати двигун нерухомо, відкручуючи оригінал. Під час цього процесу було легше використовувати електричну викрутку з відповідним крутним моментом для точної роботи. Однак вам потрібно буде визначити, що працює найкраще, і чи є друга пара рук, яка може допомогти захистити двигун.

Крім того, якщо ви використовуєте будь-яку стартову площадку, ви, швидше за все, помітите деякий дрейф, коли дрон намагатиметься повернутися додому, перебуваючи в режимі GPS. Це невелика кількість із відповідним калібруванням, як правило, але ви захочете врахувати це та внести будь-які коригування під час посадки, якщо потрібно.

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Результати фотографій і відео та налаштування

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Дивлячись на фото- та відеоможливості Atom, слід враховувати кілька деталей. Що стосується фотографій, Atom має роздільну здатність фотографій 4608 x 2592 пікселів з можливістю використання JPG або JPG+RAW для формату зображення.

Якість в основному відповідає очікуванням, особливо при використанні автоматичних налаштувань. Для особистого користування результати повинні бути більш ніж достатніми, особливо якщо є можливість очищення фотографій у програмному забезпеченні сторонніх розробників. Однак навчене око може помітити такі деталі, як неясність на яскравіших знімках.

Невеликі недоліки також включають об’єктив із фіксованим фокусом для роботи та трохи вужчий кут огляду 78 градусів. Цифрове збільшення також підтримується лише до 2x у режимі фото, тоді як 3x доступне лише для 1080P/2,7K у режимі відео.

Для довідки два зразки фотографій, наведених нижче, зроблено з використанням налаштувань камери за замовчуванням.

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Що стосується відео, є можливість зйомки в 4K (до 30 кадрів в секунду), 2,7K (до 30 кадрів в секунду) і 1080p (до 60 кадрів в секунду) у форматі MP4 (H.264). У поєднанні з нахилом від +20 градусів до -90 градусів і 3-осьовим карданним підвісом відеоматеріал можна адаптувати до різних умов зйомки, зберігаючи його плавним навіть під час сильного вітру. У поєднанні з опцією Quickshots ви можете легко вивчити різні знімки з дрона та знайти свій стиль зйомки.

Навіть якщо ви не початківець відеооператор, якість 4K виділяється; це гарантує, що ви можете отримати якісне відео про все, що вам потрібно.

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Чи варто купувати Potensic Atom?

Джеймс Гірц / MakeUseOf

Для тих, хто шукає надійний камерний дрон для початківців за доступнішою ціною, ніж його конкуренти, Potensic Atom стане захоплюючим для багатьох. Навіть з його комбінованим пакетом він буде дешевшим, ніж ближчий конкурент, як-от DJI Mini 3, особливо якщо він потрапить у розпродаж. Крім того, якщо ви хочете навчитися керувати безпілотником, 3-осьовий підвіс із відео до 4K 30 кадрів/с пропонує безліч варіантів, а також можливість ручного керування камерою.

Однак, якщо вам потрібен найбезпечніший політ, ви можете заплатити за дорожчий дрон із можливістю уникнення перешкод. Подібним чином, якщо ви досвідчений користувач, ви також можете вибрати більш потужний дрон, який може протистояти навіть сильнішим вітрам. Зрештою, вам потрібно буде зважити свій ідеальний варіант використання дрона та чи потрібно вам більше часу польоту, щоб отримати досвід.

Загалом, Atom все ще є універсальним безпілотником із камерою для початківців, якщо ви бажаєте спробувати його для щоденного використання.

Потенційний АТОМ

$300 $350 Заощадьте $50

Potensic Atom — це безпілотний літальний апарат індивідуального класу, яким можуть користуватися як початківці, так і досвідчені авіатори, встановивши для них відповідні обмеження польотів за допомогою програми PotensicPro. Завдяки опції зйомки фотографій до 4K 30 кадрів/с або 12 Мп за допомогою камери та можливості використовувати автоматичне чи ручне керування камерою, він пропонує різноманітні варіанти захоплення вмісту. Стійкість до вітру п’ятого рівня, 3-осьовий підвіс, радіус дії 6 км і максимальний час польоту 32 хвилини зі змінними батареями, які пропонують більше можливостей для дослідження та зйомки без великої ціни.