Посібник із створення та використання штрих-коду за допомогою Google Таблиць або Excel [+4 Tools]

Categories:

Хочете відстежувати свої запаси ефективно та без помилок? Хочете автоматизувати систему закупівель вашого бізнесу? Вам потрібні штрих-коди, і найкращий спосіб створювати або керувати ними – це штрих-коди Excel і Google Таблиць.

Минуло більше 50 років з моменту видачі патенту на штрих-коди на користь Нормана Джозефа Вудленда та Бернарда Сільвера. Тим не менш, штрих-коди незамінні, коли вам потрібен простий і ефективний спосіб читання стислої інформації, написаної на споживчих товарах або бізнес-активах. Насправді технологічні компанії розробляють нові версії, посилаючись на базові.

Сьогодні компанії автоматизують створення штрих-кодів, друк на вимогу та декодування за допомогою таких надійних програм, як Excel і Таблиці. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше про штрих-коди, їх використання тощо.

Що таке штрих-код?

Штрих-код, що складається зі штрихів і пробілів, є машиночитаним представленням цифр і символів.

Використовуючи штрих-коди, машини можуть зчитувати, щоб ідентифікувати позначений продукт із підключеної бази даних інвентарю чи роздрібних продажів. Ці зображення містять чорні лінії та пробіли. Лінії можуть бути різної ширини та форми залежно від версії штрих-коду, стандарту, символіки тощо.

Чорні лінії зазвичай паралельні із попередньо запрограмованими пробілами між ними. Таке розміщення чорного та білого кольорів може нагадувати концепцію азбуки Морзе. Справа в тому, що азбуки Морзе були основою для винаходу технології штрих-кодів.

Штрих-коди зазвичай містять цифри та букви. Довжина даних залежить від умовності. Наприклад, система штрих-кодів Industrial 2 of 5 може містити від 2 до 30 символів.

Як працює штрих-код?

Принцип роботи штрих-кодів полягає у формі та ширині чорних паралельних ліній. Різна ширина чорних смуг зазвичай представляє цифри 1 і 0. Тепер, щоб зобразити цифри між 0 і 9, чорні смуги потрібно розташувати в особливий спосіб.

Візерунок чорних смуг і відповідні їм дані залежать від традиційної системи штрих-кодів.

Нижче наведено популярні стандарти штрих-кодів:

 • Універсальний код товару (UPC)
 • Європейський номер товару (EAN), який використовується в Європі
 • Код 39 використовується виключно Міністерством оборони США
 • Код 128 є ексклюзивним у галузі B2B
 • PDF417 був спеціально розроблений для ідентифікаційних карток

Ця послідовність чорних смуг — це заздалегідь спланований алгоритм, збережений у системі роздрібних закупівель, програмному забезпеченні відстеження запасів тощо. Тепер усе, що вам потрібно зробити, — це відсканувати штрих-код.

Для сканування спеціальне обладнання фіксується лазерним світлом, зазвичай червоним і зеленим. Усередині сканера знаходиться оптичний перетворювач сигналу в цифровий, який зчитує вхідний лазер.

  Підготуйтеся до сертифікаційного іспиту CISM за допомогою цих ресурсів

Коли ви спалахуєте лазером на штрих-коді, перетворювач сигналу сканує відбиту частину лазера. Потім підключений комп’ютер розпізнає шаблон чорних ліній і пробілів і розшифровує вбудовані дані.

Програми для штрих-кодів: Google Таблиці

Google Таблиці – це абсолютно безкоштовна веб-програма, яка дозволяє миттєво створювати штрих-коди. Якщо ви володієте невеликим магазином, онлайн-ринком або працюєте фрілансером і вам потрібен дешевий спосіб відстеження запасів, вам підійде система штрих-кодів Google Sheets.

Таблиці Google постачаються з відповідними формулами, шрифтами та властивостями друку для масового створення штрих-кодів.

Програми для штрих-кодів: Microsoft Excel

Уявімо, що ваш бізнес використовує пакет Microsoft 365 для всілякої документації та керування вмістом, і ви не хочете переходити на інший робочий простір. Потім ви можете зручно використовувати Excel для створення та друку будь-якої кількості штрих-кодів.

Excel містить різноманітні шрифти штрих-кодів, властивості друку та шрифти штрих-кодів для швидкого створення штрих-кодів для будь-яких потреб.

Штрих-коди Excel

Штрих-коди Excel схожі на будь-які інші штрих-коди, які використовують компанії. Але в цьому випадку ви перетворюєте цільові дані у формат штрих-коду за допомогою фонів, формул тощо з програми Excel. Багато компаній створюють надійні системи штрих-кодування за допомогою Excel.

Така система часто включає наступне:

 • база даних товарів і номерів відстеження
 • код VBA для автоматизації створення штрих-коду
 • попередньо відформатовані властивості друку
 • зіставлення даних з базою даних після сканування штрих-коду

Випадки використання штрих-кодів Excel

Моніторинг запасів

Склади будь-якого підприємства генерують і наклеюють наклейки зі штрих-кодами на товарні одиниці. Коли нові речі надходять із заводу-виробника або товари, що зберігаються, надходять до пунктів розподілу, склади сканують штрих-коди.

Моніторинг активів

Компанії створюють штрих-коди та позначають тегами свої активи, такі як настільні комп’ютери, ноутбуки, екрани телевізорів, столи, стільці тощо. Коли організації потрібно перевірити інвентаризацію своїх активів, вона може просто відсканувати наклейки зі штрих-кодом і зіставити дані з наявним списком запасів.

Обробка рахунків

Рахунки постачаються з попередньо надрукованими штрих-кодами. Коли групі з обліку дебіторської або кредиторської заборгованості потрібно обробити рахунок-фактуру та записати його в бухгалтерську книгу, вони можуть відсканувати штрих-код.

Роздрібний канал

У продуктових магазинах власники магазинів використовують штрих-коди для швидкого створення рахунків-фактур, відстеження запасів і запобігання крадіжці продуктів.

Відстеження пошти

Мабуть, ви можете знайти найбільш важливе використання штрих-кодів у системі розсилки всіх країн світу. На кожній контрольній точці переміщення поштової статті листоноші сканують штрих-код. Таким чином, ви отримуєте інформацію про відстеження статті.

Злиття пошти

Підприємства часто використовують штрих-коди у злитті, щоб надсилати електронні листи з масовою інформацією про продукт постачальникам або клієнтам.

Лікарняний РКМ

Система управління циклом доходів лікарні генерує штрих-код, коли ви приймаєте пацієнта. Потім персонал лікарні дає пацієнту браслет зі штрих-кодом.

Тепер протягом усього життєвого циклу пацієнта в лікарні персонал сканує штрих-код для обстежень, патологічних тестів, ОТ процедур тощо. Після цього RCM автоматично керуватиме обліковою книгою пацієнта.

Гіперпосилання на веб-сторінку

Розширені штрих-коди, як-от 2D QR-коди, популярні для зв’язування мобільних програм, веб-сайтів, контентних порталів тощо за допомогою гіперпосилань на URL-адреси.

  19 дивовижних хаків, щоб зламати Roku, щоб отримати безкоштовні канали

Переваги використання Excel для штрих-коду

Економія коштів

Якщо ви можете створити систему створення штрих-кодів і автоматизувати це в Excel, ви зможете значно заощадити на окремому інструменті штрих-кодів.

Підвищена точність

Ретельно створені та позначені штрих-кодами Excel дуже точні для відстеження фізичних статей і керування ними.

Відсутність або менша крива навчання

Оскільки ваші співробітники знають, як працювати з Excel, система створення штрих-кодів Excel буде знайома команді. Вам не потрібно окремо навчати працівників новому додатку.

Миттєва доступність даних Excel

Коли ви використовуєте систему штрих-кодів Excel, відскановані дані миттєво стають доступними у вашому файлі Excel. Співробітникам не потрібно витрачати час на імпорт відсканованих даних до Excel.

Інтеграція

Більшість інструментів і систем створення штрих-кодів для Excel також сумісні з іншими програмами Microsoft, такими як Word, PowerPoint, Publisher тощо.

Як створити масові штрих-коди в Excel

Завантажте та встановіть шрифти штрих-коду

Останні версії Excel мають містити кілька шрифтів штрих-кодів. Однак, якщо таких шрифтів немає, ви можете завантажити їх із Dafont. Не соромтеся використовувати будь-який інший веб-сайт, який вам подобається. Ви можете придбати шрифт штрих-коду з комерційною ліцензією для комерційних цілей.

Після завантаження виконайте такі дії:

 • Розпакуйте файл і двічі клацніть файл BarcodeFont.ttff.
 • Натисніть «Встановити», щоб додати шрифт до вашої операційної системи.

Створення системи генерації штрих-коду в Excel

#1. Відкрийте Excel і створіть два заголовки стовпців: ідентифікатор продукту та штрих-код.

#2. Під заголовком Штрих-код скопіюйте таку формулу:

"*"&A2&"*"

#3. Тепер клацніть клітинку, яка містить формулу, а потім виберіть «Шрифт штрих-коду» в розділі «Домашня сторінка» > «Шрифт» > «Вибір шрифту» у розкривному списку.

#4. Скопіюйте цю комірку (B2) і вставте її нижче до 10–20 рядків відповідно до ваших вимог.

#5. Потім введіть будь-які символи англійського алфавіту та цифри, щоб отримати штрих-код у правій частині цієї клітинки до кількості клітинок, у яку ви скопіювали формулу.

#6. Збільште розмір шрифту стовпця Штрих-код, щоб отримати штрих-коди для друку.

Наразі ви дізналися про штрих-коди та ручне створення штрих-кодів Excel.

Якщо ви хочете зробити свою систему відстеження запасів бездоганною та масштабованою, ви можете розглянути такі інструменти та програми для створення штрих-кодів:

Офіс TBarCode: TEC-IT

TBarCode Office — це сучасна надбудова для програм Microsoft Word і Excel. Ви можете завантажити надбудову безкоштовно. Після завантаження встановіть надбудову до Excel і Word для завдань штрихового кодування.

У Word це допоможе вам створити штрих-коди для розсилки та злиття листів. Ви також можете роздрукувати штрих-коди в Word і наклеїти їх як наклейки на продукти. В Excel ця сама надбудова дає змогу масово генерувати та друкувати штрих-коди.

Надбудова підходить для Microsoft Office 2007 і новіших версій. Ви можете використовувати надбудову як на 32-розрядних, так і на 64-розрядних комп’ютерах з Windows. Однак надбудова не сумісна з настільними ПК або ноутбуками, відмінними від Windows.

Якщо вам потрібно автоматизувати систему штрих-кодів Excel за допомогою кодування VBA, ви можете завантажити TBarCode SDK з того самого порталу. SDK також підтримує автоматизацію програмування за допомогою Microsoft Access.

  Як завантажити програми, яких більше немає в App Store на вашому телефоні

ActiveBarcode: надбудова для Excel

Ще одна популярна надбудова штрих-коду для Excel — ActiveBarcode. Після того, як ви успішно додасте інструмент до програмного забезпечення Excel, він додасть спеціальне меню стрічки у вашій програмі Excel. Ви отримуєте всі параметри для створення, редагування, автоматизації, друку тощо в цьому меню стрічки.

ActiveBarcode добре підходить для зворотної сумісності з Microsoft Office. Ви можете встановити надбудову до версій Microsoft Office починаючи з 2000 року. Також підтримуються всі останні версії Microsoft. Крім того, вам знадобиться 32-розрядний або 64-розрядний ПК з Windows. Надбудова не сумісна з комп’ютерами macOS.

Основні функції цієї надбудови:

 • Індивідуальне розміщення штрих-коду Excel у ваших таблицях даних
 • Зміна розміру штрих-коду з точністю до дюйма або сантиметра

Надбудова штрих-кодування легко інтегрується з різними типами таблиць Excel. Ви також можете автоматизувати створення штрих-коду, прив’язавши його до клітинок. Коли змінюються дані комірки, змінюється також штрих-код.

Програмне забезпечення для штрих-кодів: ConnectCode

Barcode Software — це окрема програма для комп’ютерів з Windows 10 і 11. Microsoft Store містить програму для безкоштовного завантаження. Програма працює як будь-яка інша програма Windows, якою ви регулярно користуєтеся. Але принципова відмінність полягає в тому, що програмне забезпечення для штрих-коду надсилатиме дані штрих-коду у файл Excel.

Отже, для використання цієї програми вам знадобиться програмне забезпечення Excel. Крім того, ви можете експортувати результати в такі програми, як Adobe PDF, Word, Access та інші інструменти графічного дизайну. Програма штрих-кодів має 3 вбудовані шрифти штрих-кодів. Це:

 • Індустріал 2 з 5
 • Код 39
 • POSTNET

Таким чином, ви можете створювати лише штрих-коди зазначених вище 3 стандартів. Ви не можете створювати штрих-коди в інших форматах, наприклад UPC або EAN. Отже, це хороший додаток, якщо ваш бізнес підтримує три вищевказані стандарти штрих-кодів.

Генератор штрих-кодів в Excel: Tech Nitya

Генератор штрих-кодів Tech Nitya в Excel – це надбудова, яку потрібно встановити у програмне забезпечення Excel. Після правильного налаштування ви зможете генерувати масу штрих-кодів одним клацанням миші. Інструмент доступний у різних типах комерційних ліцензій.

Тому, якщо вам потрібен ліцензований інструмент для необмеженого комерційного використання, ви можете переглянути цю програму. Ключові інструменти:

 • Зручний інтерфейс дизайнера штрих-кодів.
 • Налаштуйте фактичний штрих-код будь-яким способом.
 • Поставляється зі стандартним кодуванням для багатьох умов штрих-кодів, таких як EAN13, UPCA, Interleaved2of5, ISBN тощо.
 • Він також пропонує штрих-коди, відформатовані для таких поштових служб, як SingaporePost, SwissPostParcel, USPS OneCode, Postnet, Australia Post тощо.

Інструмент був сумісний з будь-якою версією Microsoft Office, починаючи з 2007 року. Крім того, ви можете експортувати свої штрих-коди в програму Microsoft Word.

Заключне слово

Штрих-коди справді зручні для керування інвентаризацією продуктів, активів, контролю над запасами тощо. Інколи технічно підковані люди знаходять це спосіб передачі даних у кодах, які простому оку не зрозуміти.

Незалежно від того, чи використовуєте ви штрих-коди для бізнесу чи для технічного хобі, вам потрібні програмне забезпечення та інструменти для автоматизації створення цих машинозчитуваних кодів. Ви можете використовувати штрих-коди Excel або Google Sheets, створивши їх вручну.

Припустімо, вам не потрібні комерційні програми. Але, якщо ви шукаєте швидше редагування та створення штрих-кодів для Excel або інших сумісних програм для роботи з електронними таблицями, ви можете спробувати будь-який із вищевказаних сторонніх додатків.

Оскільки вам сподобалася ця стаття, можливо, вам будуть цікаві надбудови Excel для малих і середніх підприємств і надбудови Google Таблиць.