Посібник для початківців з односторонніх відеоінтерв’ю [+2 Platforms]

Ви кандидат на роботу чи рекрутер? Термін одностороннє відеоінтерв’ю для вас новий? Тоді це найкращий посібник для вас, щоб вивчити цю технологію найму від фонду.

Аналізовані центри технологій найму персоналу завжди шукають нові концепції, які можуть зробити процес найму економічно ефективним, доступним і швидшим, ніж існуючий процес.

Такі мозкові штурми породили деякі феноменальні технології найму, такі як системи відстеження кандидатів (ATS), програмне забезпечення для найму тощо.

Однією з менш вивчених технологій є одностороннє відеоінтерв’ю для автоматизації процесу найму.

Продовжуйте читати, щоб дізнатися про основи процесу одностороннього відеоінтерв’ю, його переваги, недоліки та поради щодо покращення. І менеджери з найму, і кандидати отримають користь від цієї стислої та короткої дискусії.

Що таке одностороннє відеоінтерв’ю?

Дистанційна та гібридна модель роботи сприяла розвитку індустрії підбору персоналу. Зараз галузь надає першочергову увагу автоматизації перевірки, добору, співбесіди, оцінки та пропозиції швидше, ніж існуючий ручний процес.

Одностороннє відеоінтерв’ю є наріжною технологією таких концепцій автоматизації. Провідні транснаціональні компанії та компанії зі списку Fortune 500 вдаються до односторонніх відеоінтерв’ю, щоб вибрати найкращих кандидатів із мільйонів шукачів роботи.

#1. Погляд кандидата

По суті, це асинхронний спосіб співбесіди, який в основному використовується для перевірки кандидатів із масових заявок. Як претендент на роботу, ви будете сидіти перед своїм смартфоном або комп’ютером, щоб пройти співбесіду.

За допомогою додатків для односторонніх відеоспівбесід роботодавці ставлять вам кілька заздалегідь заданих запитань, на які вам потрібно відповісти за допомогою веб-камери та мікрофона. Платформи відеоінтерв’ю записують ваше відео та надсилають його роботодавцю.

Менеджер з найму перегляне всі відеозаписи, щоб відібрати найкращих кандидатів, які володіють знаннями у відеоконференціях і комунікаціями. Не кажучи вже про те, що точні відповіді на запитання співбесіди також відіграють важливу роль у процесі перевірки.

#2. Точка зору рекрутера

Ви в основному отримуєте доступ до відео через платформи, які допомагають вам записувати такі короткі відео інтерв’ю. Залежно від функцій платформи, для перегляду записів інтерв’ю вам може знадобитися використовувати ноутбук, смартфон або обидва.

Платформа відеоінтерв’ю також може надавати додатковий контент, як-от транскрипцію відео, резюме кандидата тощо, щоб ви могли легко позначати успішних і неуспішних кандидатів.

Робочий процес односторонніх співбесід

Ось спрощена версія того, як працює цей процес:

 • Кандидат отримує посилання на співбесіду від рекрутера.
 • Вони відкривають його на ноутбуці, комп’ютері чи смартфоні, який може записувати відео та аудіо.
 • Спочатку проводиться сеанс тестування, під час якого оцінюються аксесуари перед записом останнього інтерв’ю.
 • Кандидат може орієнтуватися в додатку для односторонніх відеоінтерв’ю на етапі тестування, щоб отримати впевненість.
 • Потім починається головна подія, де платформа інтерв’ю може показувати текстові або аудіо-запитання.
 • Також може бути предметно-спеціальне оцінювання.
 • Ви повинні відповісти на запитання протягом певного часу.
 • Може бути перездача або ні. Це залежить від роботодавця.
 • Кандидат подає запис.
 • Платформа інтерв’ю пересилає відео на пристрій рекрутера.
 • Рекрутер перевіряє їх на предмет мови тіла, впевненості у віртуальному спілкуванні, оціночних відповідей тощо.
 • Потім вони відбирають або відхиляють кандидатів для наступного рівня найму.
  Як контролювати панель меню вашого Mac за допомогою Bartender

Як претендент на роботу, ви повинні мати пристрій, на який можна записувати аудіо та відео. Вам також потрібно відкрити свою електронну пошту в додатку або веб-браузері, щоб перейти за посиланням на співбесіду.

Як рекрутеру вам потрібен ноутбук або смартфон, який може отримати доступ до веб-сайтів або програм для завантаження записаного відео. Ваша компанія також може використовувати CRM для підбору персоналу для автоматизації подальших процесів під час найму.

Не кажучи вже про те, що ви повинні вміти відтворювати ці відео. Однак платформи односторонніх відеоінтерв’ю в основному пропонують вбудовану систему для відтворення відео та оцінювання кандидатів.

Коли рекрутери використовують односторонні відеоінтерв’ю?

Відбір кандидатів

Іноді кандидати, які увійшли до короткого списку за телефонним дзвінком, погано показують себе перед менеджером, який проводить з ними співбесіду. Це непродуктивне використання розкладу менеджера. Таким чином, кадрові агентства та персонал, що займається підбором персоналу, використовують цю технологію, щоб стати більш впевненими перед тим, як проходити співбесіди з менеджерами.

Віддалена робота

Коли компанії наймають співробітників на дистанційну роботу та роботу з дому, вони використовують відеоінтерв’ю з усіма претендентами. Це допомагає рекрутеру зрозуміти впевненість кандидата перед камерою, мікрофоном і монітором.

Оскільки персоналу потрібно буде використовувати середовище для відеоконференцій до кінця свого перебування в компанії.

Обробка групових заявок

Деякі підприємства на рівні підприємства використовують повну автоматизацію для аналізу кандидатів на основі односторонніх відеоспівбесід. Ці технології автоматизації передбачають:

 • Транскрипція аудіо
 • Аналіз мови тіла кандидата з відео
 • Оцінювання абітурієнтів на основі оцінок

Після того, як усе вищезазначене виконано, CRM із найму просто пересилає попередньо відібраний список кандидатів для наступного раунду співбесід.

Економити час

Один рекрутер може скласти короткий список сотень кандидатів, переглядаючи асинхронні відеоінтерв’ю порівняно з окремими телефонними дзвінками чи відеоконференціями. Таким чином, ви наймете швидше.

Швидко визначайте навички

Односторонні відеоінтерв’ю швидко виявляють кваліфікованих кандидатів, якщо ви грамотно структуруєте запитання.

Зрозумійте особистість

Зрозуміти особистість кандидата легше, переглядаючи його відеоінтерв’ю. Під час телефонних дзвінків заявник може слідувати сценарію, але це буде неможливо перед відеодзвінками.

Збирайте впорядковані дані

Багато кадрових агентств і рекрутерів хочуть зібрати впорядковані дані про кандидата за допомогою односторонніх відеоінтерв’ю. Це допомагає їм створити базу даних можливих кандидатів на майбутнє. Не кажучи вже про те, що рекрутери можуть легко оцінити кандидатів на основі даних, зібраних із відео.

Скоротіть тривалість процесу співбесіди

Рекрутери використовують цю технологію найму, щоб скоротити деякі етапи процесу найму та скоротити загальний процес. Наприклад, одностороння відеоінтерв’ю може замінити такі кроки, як перегляд резюме, телефонний дзвінок, тест на особистість, оцінювання тощо.

Зменшіть бюджет найму

Іноді менеджерам з наймання доводиться їздити в різні місця для наступного:

 • Проводити попередні перевірочні співбесіди в установах
 • Співбесіда з масовими кандидатами в офісах кадрових агентств

Такі подорожі пов’язані з витратами. Підприємства скорочують ці витрати, використовуючи односторонні відеоінтерв’ю.

  20 порад і прийомів Apple Watch, які ви повинні знати

Плюси односторонніх відеоінтерв’ю

 • Середа найму зручна для претендента на роботу та рекрутера.
 • Як кандидат ви можете дати найкращий шанс, не виходячи з дому чи інтернет-кафе, яке ви часто відвідуєте.
 • Це економить як компанію, яка наймає, так і кандидата, витрати на подорожі.
 • Рекрутери часто мають можливість оцінити кандидата під час особистої бесіди або співбесіди по телефону. Але під час односторонніх відеоінтерв’ю рекрутер може переглядати відео кілька разів, перш ніж пройти чи провалити кандидата.
 • Кандидати можуть з’явитися на співбесіду, коли знайдуть вільний час. Претендентам на роботу не потрібно брати незаплановану відпустку з існуючого офісу.
 • Ви можете передавати відео в рішення найму на основі штучного інтелекту, щоб автоматично перевіряти кандидатів відповідно до попередньо встановлених показників.
 • Організація може переглянути всіх заявників за допомогою односторонніх відеоспівбесід. Іноді інструменти ATS роблять деякі помилки, яких можна уникнути, використовуючи цю технологію найму.
 • Кандидати, які беруть участь у процесі, мають необхідний пристрій і аксесуари для участі в сеансі відеоконференції. Ті, хто не виходить з процесу найму. Отже, ви знаєте, що попередньо перевірені особи підходять для віддаленої роботи.

Мінуси односторонніх відеоінтерв’ю

 • Кандидати з віддалених місць, де немає легкого доступу до Інтернету, не зможуть подати заявку.
 • Кандидати на роботу, які не впевнені в собі перед камерою, також вийдуть із системи.
 • Якщо ви наймаєте на роботу на місці та вибираєте односторонню відеоінтерв’ю для перевірки пір, ви кладете надто великий тягар на кандидатів. Оскільки тепер їм потрібно знайти пристрої для відеоконференцій, які їм не знадобляться, якщо їх наймуть.
 • У більшості випадків ця співбесіда супроводжується обмеженням часу для кандидата. Отже, деякі кандидати можуть не відразу досягти хороших результатів, але вони володіють необхідними навичками.
 • Якщо ви поставите неправильний набір запитань для такого процесу найму, співбесіди можуть взагалі не принести результатів.
 • Більшість компаній покладаються на сторонніх постачальників послуг відеоінтерв’ю. Якщо в певний день у постачальника послуг надто велике робоче навантаження, це може вплинути на ваш процес найму. Вам потрібно вибрати постачальника керованих послуг після проведення належної перевірки.
 • Необхідно належним чином утилізувати або зберегти таке відео, інакше ваша організація може зіткнутися з позовом про порушення конфіденційності.

Платформи односторонніх відеоінтерв’ю

Тепер, коли ви знаєте процес одностороннього відеоінтерв’ю зсередини, настав час відкрити для себе деякі платформи, які часто допомагають організаціям проводити такі співбесіди:

Критерії

Criteria – це повнофункціональна платформа для проведення односторонніх відеоінтерв’ю. Він постачається з робочою областю створення інтерв’ю за допомогою перетягування. Ви можете просто вибрати запитання для співбесіди та оцінки домену з величезної бібліотеки критеріїв. Бібліотека пропонує запитання з більшості галузей.

Ви можете безпосередньо надсилати запрошення кандидатам із робочої області Criterial. Немає необхідності копіювати посилання з інструменту та ділитися ним електронною поштою чи іншим способом.

Критерії також забезпечують інтерфейс відеоконференції, який кандидати використовуватимуть для запису своїх відповідей. Крім того, він пропонує вам можливість налаштувати інтерфейс із активами вашого бренду для просування вашої організації.

Нарешті, рекрутери перевіряють і оцінюють кандидатів на платформі аналізу співбесід, яку вам надає Criteria. Інструмент також інтегрується з багатьма автоматизованими рішеннями найму, якщо ви хочете експортувати дані перевірки в CRM.

  Як налаштувати лист спільного доступу на вашому iPhone або iPad

Hireflix

Hireflix допомагає вам проводити односторонні відеоінтерв’ю, дотримуючись міжнародних правил конфіденційності. Платформа має сертифікат відповідності SOC 2. Це означає, що вони обробляють дані клієнтів якомога суворіше, щоб усунути порушення конфіденційності.

Основні особливості цього постачальника послуг відеоінтерв’ю:

 • Скорочує час на планування
 • Дозволяє рекрутерам зосередитися на співбесіді та найманні
 • Візьміть співбесіду з тисячами кандидатів за допомогою лише однієї цифрової записаної інтерв’ю
 • Дозволяє рекрутерам співпрацювати, обмінюючись відео інтерв’ю
 • Зручний інтерфейс користувача
 • Інтегрується з популярними рішеннями ATS

Наразі Hireflix пропонує безкоштовну демонстрацію та 1-місячну безкоштовну пробну версію. Тож ви можете зареєструватися на платформі та випробувати її самостійно, щоб відчути різницю.

Поради щодо покращення якості односторонніх відеоінтерв’ю

#1. Претенденти на роботу

 • Роботодавці можуть використовувати такі відеоінтерв’ю, щоб оцінити вашу здатність виконувати вказівки. Тому уважно прочитайте інструкції до співбесіди, перш ніж продовжити.
 • Одягніться професійно для відеоінтерв’ю.
 • Перевірте свої відео- та аудіоаксесуари, перш ніж переходити до останнього запису інтерв’ю.
 • Знайдіть ізольоване місце, щоб з’явитися на співбесіду.
 • Переконайтеся, що ви відповіли на всі запитання у встановлений термін. Рекрутери дають вам кращі бали за відповіді з обмеженим часом.
 • Перед початком співбесіди потренуйтеся поставити перед дзеркалом кілька очевидних запитань.
 • Сядьте прямо та професійно, як перед інтерв’юером.

#2. Рекрутери/роботодавці

 • Розумно вибирайте питання для співбесіди та оцінки. У цьому розділі буде визначено, чи отримаєте ви дані, які можна вжити, чи ні.
 • Для цього скористайтеся онлайн-інструментом одностороннього відеоінтерв’ю.
 • Підключіть свій інструмент відеоінтерв’ю до програмного забезпечення для керування наймом.
 • Утилізуйте відео, дотримуючись міжнародних і місцевих правил конфіденційності.
 • Використовуйте процес відповіді з обмеженим часом.
 • Відредагуйте особисту інформацію для неупередженого процесу відеоінтерв’ю.
 • Дозвольте кілька варіантів повторного проходження, оскільки деякі кандидати обов’язково припустяться помилок під час процесу запису.

#3. Кадрові агентства

 • Перегляньте зібрані відеоінтерв’ю для кількох посад. Це допоможе вам отримати високоякісних кандидатів для багатьох клієнтів.
 • Якщо ви зберігаєте відео для перегляду під час майбутніх вакансій, зашифруйте вміст, щоб не порушувати жодні правила конфіденційності.
 • Тісно співпрацюйте з клієнтом, для якого ви наймаєте, щоб вибрати найбільш відповідну анкету.

Висновок

Одностороннє відеоінтерв’ю залишається тут, оскільки компанії переходять на цифрові технології, і їм потрібні оцифровані способи оцінювання кандидатів на роботу.

Кандидати, які не знають про цю технологію найму, повинні ознайомитися з наведеними вище ресурсами знань, щоб підготуватися до майбутніх високотехнологічних співбесід.

Рекрутери, які нещодавно потрапили в індустрію підбору персоналу, також можуть отримати впевненість у цій новій технології найму, прочитавши повну статтю.

Не кажучи вже про те, що ви обоє знайдете вище інструменти, які компанії використовують для процесів одностороннього відеоінтерв’ю.

Вам також може бути цікаво дізнатися про найкращі платформи співбесід з розробниками, щоб найняти найкращих розробників для ваших проектів.