techukraine.net techukraine.net Посібник для початківців зі штучного інтелекту речей (AIoT)

Посібник для початківців зі штучного інтелекту речей (AIoT)

Categories:

Штучний інтелект речей (AIoT) стає рушійною силою у світі технологій, що швидко розвивається, дозволяючи компаніям оптимізувати роботу, підвищити якість обслуговування клієнтів і стимулювати безпрецедентні інновації.

Для професіоналів використання потенціалу AIoT перетворилося з простого вибору на важливу стратегію для підтримки конкурентної переваги.

У світі, де пристрої створені для полегшення спілкування, навчання та прийняття автономних рішень, такі галузі, як ІТ, охорона здоров’я, виробництво, транспорт тощо, стають революційними завдяки використанню таких технологій, як AIoT.

Однак розуміння тонкощів AIoT спочатку може здатися складним.

Щоб зробити це простіше, цей блог має на меті надати легко засвоювану інформацію про AIoT разом із його практичними застосуваннями, перевагами та проблемами.

Що таке AIoT?

Штучний інтелект речей (AIoT) відноситься до потужного злиття штучного інтелекту (AI) та Інтернету речей (IoT).

Простіше кажучи, концепції, алгоритми та технології штучного інтелекту поєднуються з розумними пристроями, датчиками та повсякденними об’єктами, які підключаються до Інтернету. Ця технологія об’єднання дозволяє підключеним пристроям збирати та аналізувати величезні обсяги даних, приймати розумні рішення та виконувати дії автономно без втручання людини.

AIoT трансформує майже всі галузі, від ІТ та цифрового маркетингу до виробництва та охорони здоров’я. Це допоможе вам розкрити безмежні можливості, надаючи статистику в реальному часі, можливості прогнозування та автоматизацію. Це допомагає підвищити загальну ефективність ваших операцій і бізнесу та сприяє інноваціям.

Як AI покращує можливості IoT?

AI вливає інтелект у величезну мережу взаємопов’язаних пристроїв, щоб розширити можливості IoT, змінюючи спосіб використання цих пристроїв для збору, обробки та використання даних.

Ось стислий аналіз того, як AI розширює можливості IoT.

Advanced-Data Analytics

AI надає IoT-пристроям надійні можливості аналізу даних. Це дозволяє їм легко обробляти й аналізувати величезні обсяги даних у режимі реального часу, забезпечуючи підвищену точність розуміння. Таким чином, їм стає легше швидко створювати високоякісні дані та вживати оперативних заходів.

Прогнозна аналітика

Алгоритми штучного інтелекту мають можливість передбачати майбутні події та тенденції, аналізуючи історичні дані. Це стає особливо актуальним у контексті IoT, оскільки дає змогу пристроям передбачати потенційні проблеми. Таким чином користувачі можуть зрозуміти ризики та вжити профілактичних заходів миттєво, перш ніж трапиться щось погане.

Машинне навчання (ML)

Використовуючи машинне навчання, пристрої Інтернету речей (IoT) можуть постійно отримувати знання з даних і з часом покращувати свою продуктивність. Цей властивий процес самооптимізації призводить до підвищення ефективності та точності.

Обробка природної мови (NLP)

AI дає змогу пристроям IoT розуміти та обробляти команди та запити людини за допомогою обробки природної мови (NLP). Це забезпечує безперебійну взаємодію та зручність використання.

Управління ресурсами

Передбачувані можливості AI можуть допомогти вам ефективно керувати ресурсами ваших пристроїв IoT. Це допомагає забезпечити оптимізоване споживання ресурсів і мінімальні відходи.

Інструменти безпеки та конфіденційності

Штучний інтелект покращує безпеку в сфері Інтернету речей, інтегруючи інструменти та технології, які можуть визначати потенційні вразливості та активно захищати від кіберзагроз. Він включає сучасні технології безпеки та конфіденційності, такі як двофакторна автентифікація, єдиний вхід тощо. Цей проактивний підхід забезпечує надійну систему захисту.

Технології, що використовуються в AIoT

В AIoT використовуються різні передові технології, щоб сприяти бездоганній та інтуїтивно зрозумілій екосистемі.

Давайте дослідимо ключові технології, завдяки яким AIoT розкриває свій справжній потенціал.

#1. Машинне навчання

Машинне навчання (ML) можна використовувати для використання трансформаційної потужності AIoT. ML може аналізувати величезний набір даних для ефективного прийняття рішень. Крім того, алгоритми ML дозволяють пристроям IoT розпізнавати шаблони, тенденції та аномалії. Крім того, ML забезпечує прогнозне технічне обслуговування, аналітику в реальному часі та персоналізований досвід користувача.

#2. Граничні обчислення

Граничні обчислення є надзвичайно важливою концепцією в ландшафті AIoT. Це дозволяє обробляти дані безпосередньо на пристроях Інтернету речей або периферійних серверах, ближче до місця походження даних, замість того, щоб надсилати все на центральні хмарні сервери. Цей підхід значно зменшує затримку, покращує відповідь у реальному часі та мінімізує використання пропускної здатності.

  7 фонових генераторів ШІ, які революціонізують ваш процес проектування

Для додатків AIoT, які вимагають прийняття рішень за частки секунди, периферійні обчислення абсолютно необхідні. Як професіонал у цій галузі, ознайомлення з концепціями периферійних обчислень дасть вам змогу розробляти ефективні та чутливі рішення AIoT.

#3. Платформи та фреймворки AIoT

Чи знайомі ви з платформами та фреймворками AIoT, які допомагають створювати та розгортати програми AIoT? Вони пропонують готові моделі ШІ, конвеєри обробки даних і рішення для підключення, які спрощують процес розробки.

Приклади популярних платформ AIoT включають Google Cloud IoT, Microsoft Azure IoT і AWS IoT. Ці платформи надають широкий спектр послуг, які допомагають швидко інтегрувати ШІ з пристроями IoT.

Отримавши досвід роботи з цими платформами та фреймворками, ви зможете швидко розгорнути рішення AIoT і отримати конкурентну перевагу у своїй галузі.

Програми AIoT для кінцевих користувачів

AIoT — це більше, ніж просто модний термін; він має відчутний вплив на наше повсякденне життя, підвищуючи ефективність, зручність і зв’язок.

Давайте розглянемо кілька важливих програм AIoT і приклади їх реалізації в реальному житті.

#1. Розумний будинок

Уявіть, що ви повертаєтесь додому після довгого та виснажливого дня, і вас радо зустріне будинок, який розуміє кожну вашу потребу.

Завдяки потужності AIoT домівки перетворюються на гавані, де пристрої безперебійно спілкуються, адаптуються та задовольняють ваші вподобання.

Візьмемо, наприклад, такі розумні термостати, як Nest. Вони вивчають ваші температурні уподобання та автоматично коригують налаштування для комфорту та енергоефективності.

Крім того, помічники з голосовим керуванням, такі як Amazon Echo або Google Home, надають вам зручність керування світлом, приладами та навіть відтворення улюбленої музики за допомогою простих голосових команд.

#2. Промисловий Інтернет речей (IIoT)

У промислових умовах AIoT відіграє ключову роль у підвищенні ефективності, безпеки та економічності.

Наприклад, у виробничому секторі датчики IoT збирають дані в режимі реального часу з машин, тоді як алгоритми AI передбачають вимоги до обслуговування. Отже, це зменшує час простою та оптимізує рівень продуктивності.

У логістиці AIoT полегшує відстеження відправлень у режимі реального часу. Це гарантує своєчасні поставки та оптимізує ланцюги поставок.

#3. Розумні міста

AIoT революціонізує спосіб функціонування міст, роблячи їх розумнішими та стійкішими.

Наприклад, інтелектуальні системи керування дорожнім рухом використовують потужність штучного інтелекту за допомогою камер і датчиків, щоб оптимізувати потік трафіку та ефективно зменшити затори та час у дорозі.

З іншого боку, інтелектуальні рішення з управління відходами використовують датчики IoT для моніторингу рівня сміття в баках. Це забезпечує ефективні маршрути збору та сприяє безпосередньому вирішенню проблем, пов’язаних з відходами.

#4. Охорона здоров’я та носіння

Завдяки AIoT галузь охорони здоров’я отримала значний поштовх. Наприклад, переносні пристрої використовуються для моніторингу життєво важливих показників, режиму сну та фізичної активності. Ці неймовірні переносні пристрої можуть безперешкодно передавати дані на смартфони або хмарні платформи.

Результат?

Користувачі та медичні працівники можуть легко відстежувати стан здоров’я та приймати обґрунтовані рішення. Візьмемо, наприклад, такі розумні годинники, як Apple Watch або Fitbit, які надають цінну інформацію про частоту серцевих скорочень, режими фізичних вправ і якість сну, зрештою сприяючи здоровішому способу життя.

#5. Сільське господарство

AIoT революціонізує точне землеробство, щоб дати фермерам змогу оптимізувати свою практику для підвищення врожайності та зменшення втрати ресурсів.

Завдяки застосуванню датчиків Інтернету речей, які відстежують важливі фактори, такі як вологість ґрунту, температура та вологість, а також алгоритми ШІ, які ретельно аналізують зібрані дані, можна визначити точні графіки зрошення.

Крім того, безпілотні літальні апарати, оснащені розширеними можливостями AI та IoT, можуть ефективно досліджувати великі поля, миттєво виявляти хвороби культур і сприяти цілеспрямованому лікуванню.

Застосування AIoT в організаціях

AIoT пропонує широкий спектр практичних застосувань, які можуть трансформувати організації в різних галузях.

  Як увімкнути Material You Design на своєму Chromebook

Вам дуже важливо розуміти ці потенційні програми, щоб залишатися конкурентоспроможними та стимулювати інновації у власній організації.

Давайте розглянемо кілька ключових способів впровадження AIoT у вашій організації.

Прогнозне технічне обслуговування

Щоб ефективно контролювати машини та обладнання в режимі реального часу, ви можете запровадити AIoT. Алгоритми штучного інтелекту можуть використовувати дані датчиків, щоб передбачити потреби в технічному обслуговуванні, що скорочує час простою та запобігає дорогим поломкам.

Покращений досвід клієнтів

AIoT дає можливість організаціям збирати та аналізувати дані клієнтів із підключених пристроїв. Це дозволяє персоналізувати продукти, послуги та адаптовані маркетингові зусилля для бездоганного та чудового досвіду клієнтів.

Енергетичний менеджмент

Якщо ваша організація споживає значну кількість енергії, AIoT може допомогти оптимізувати використання, інтелектуально керуючи системами освітлення, опалення та охолодження на основі таких факторів, як заповненість і погодні умови. Цей інтелектуальний контроль забезпечує помітну економію енергії.

Охорона та спостереження

AIoT може підвищити безпеку організації завдяки використанню інтелектуальної відеоаналітики, технології розпізнавання облич і методів виявлення аномалій. Ця потужна комбінація забезпечує захист цінних активів і персоналу.

Розумні робочі місця

Чи знаєте ви, що AIoT здатний перетворювати робочі місця на розумне середовище? Завдяки плавній інтеграції пристроїв Інтернету речей і систем на базі штучного інтелекту організації можуть автоматизувати управління офісом, підвищити продуктивність праці співробітників і оптимізувати використання ресурсів.

Вплив AIoT на різні галузі

Щоб залишатися попереду в сучасному бізнес-ландшафті, що постійно розвивається, вкрай важливо розуміти, як інтеграція штучного інтелекту (AI) та Інтернету речей (AIoT) може вплинути на різні галузі. Ця конвергенція має величезний потенціал для революції в різних секторах.

Виробництво

AIoT може принести численні переваги промисловості. Підприємства можуть використовувати його для досягнення прогнозованого технічного обслуговування, що допомагає мінімізувати час простою та оптимізувати виробництво.

Охорона здоров’я

Програми AIoT, такі як дистанційне спостереження за пацієнтами та переносні медичні пристрої, мають потенціал для значного покращення догляду за пацієнтами. Завдяки здатності аналізувати дані в реальному часі ці технології дозволяють персоналізувати медицину та ефективне лікування різних захворювань.

Роздрібна торгівля

AIoT значно покращує вашу роздрібну торгівлю. Це досягається шляхом надання персоналізованих рекомендацій, оптимізації управління запасами та забезпечення безперебійних процесів оформлення за допомогою розумних пристроїв із підтримкою Інтернету речей.

Енергія

AIoT полегшує керування розумними мережами. Це забезпечує моніторинг енергії в режимі реального часу та балансування навантаження, що забезпечує більш ефективне споживання енергії та зменшення впливу на навколишнє середовище.

Фінанси

AIoT може покращити виявлення шахрайства та заходи безпеки, одночасно покращуючи обслуговування клієнтів за допомогою персоналізованих фінансових консультацій.

Освіта

AIoT може персоналізувати навчальний досвід, використовуючи адаптивні навчальні платформи. Ці платформи розроблені з індивідуальними інструкціями та можуть відстежувати прогрес учнів і відповідно коригувати методи навчання.

Переваги AIoT

Є кілька причин, чому ви повинні запровадити AIoT у своєму бізнесі. Ось основні переваги використання AIoT.

 • Підвищена ефективність: AIoT покращує процеси, аналізуючи дані в реальному часі з підключених пристроїв. Цей підхід на основі даних дає змогу передбачити потреби в обслуговуванні, мінімізувати час простою та максимально підвищити ефективність. Крім того, за рахунок автоматизації завдань і прийняття рішень AIoT значно підвищує продуктивність, заощаджуючи час і цінні ресурси.
 • Розумне прийняття рішень: системи AIoT можуть обробляти величезні обсяги даних із різних джерел, надаючи цінну інформацію, яка дає вам змогу приймати кращі обґрунтовані рішення. Використовуючи розширену аналітику, підприємства можуть глибше розуміти поведінку клієнтів, ринкові тенденції та операційні моделі. Ці знання ведуть до покращення стратегій і результатів для вашого бізнесу.

 • Персоналізація та взаємодія з клієнтами: AIoT пропонує персоналізований досвід, розуміючи вподобання та поведінку користувачів. Завдяки використанню інтелектуальних пристроїв послуги налаштовуються відповідно до конкретних потреб, надаючи особисті рекомендації, які покращують взаємодію та задоволення клієнтів.
 • Покращена безпека та безпека: AIoT підвищує безпеку, відстежуючи середовище та прогнозуючи потенційні небезпеки. Він забезпечує виявлення аномалій у реальному часі, що дозволяє швидко реагувати на надзвичайні ситуації та запобігати аваріям. Крім того, кібербезпека, керована ШІ, забезпечує захист взаємопов’язаних пристроїв від кіберзагроз, гарантуючи конфіденційність і цілісність даних.
 • Зменшення впливу на навколишнє середовище:
  Отримайте панель, яка показує активні й завершені завантаження у Firefox

AIoT життєво важливий для просування екологічних практик. Завдяки своїй здатності оптимізувати споживання енергії, ефективно управляти відходами та ефективно розподіляти ресурси, AIoT відіграє вирішальну роль у зниженні впливу промисловості та розумних міст на навколишнє середовище.

Виклики AIoT

Незважаючи на безліч переваг, AIoT також має певні труднощі під час його впровадження. Деякі з них:

 • Безпека та конфіденційність даних: надходження даних із взаємопов’язаних пристроїв може створити значні ризики для безпеки та конфіденційності. Щоб захистити дані користувачів, системи AIoT повинні обережно обробляти конфіденційну інформацію. Це передбачає запобігання несанкціонованому доступу, витоку даних і неправильному використанню за допомогою надійного шифрування, автентифікації та механізмів контролю доступу.
 • Взаємодія та стандартизація: у величезній сфері Інтернету речей співіснує широкий спектр пристроїв і технологій, але це розмаїття іноді може спричиняти проблеми сумісності. Коли комунікаційним протоколам бракує стандартизації, це може призвести до неефективності плавної інтеграції та обміну даними між компонентами AIoT.
 • Комплексна інтеграція: інтеграція можливостей штучного інтелекту в існуючу інфраструктуру IoT може створити проблеми для організацій. Модифікація застарілих систем для ефективного пристосування до алгоритмів ШІ може бути складною. Отже, забезпечення безперебійного процесу інтеграції є необхідним для розкриття повного потенціалу AIoT і отримання цінної інформації із зібраних даних.
 • Надійність і довіра: рішення AIoT суттєво впливають на критично важливі системи, включаючи охорону здоров’я та автономні транспортні засоби. Вкрай важливо віддати пріоритет надійності алгоритмів штучного інтелекту та встановити довіру до процесу прийняття рішень.
 • Енергоспоживання та стійкість: пристрої AIoT часто працюють від обмежених джерел живлення, таких як батареї. Але збалансувати обчислювальні вимоги алгоритмів штучного інтелекту з енергоефективними пристроями IoT може бути досить складно.

Отже, ви повинні докласти зусиль для оптимізації енергоспоживання. Ви можете досліджувати стійкі енергетичні рішення, щоб подовжити довговічність розгортання AIoT і мінімізувати їхній вплив на навколишнє середовище.

Слідкуйте за майбутніми тенденціями та інноваціями, що допоможе вам підготуватися до прийняття AIoT і використовувати все, що він може запропонувати.

 • Удосконалення Edge AI: у Edge AI обробка штучного інтелекту, яка виконується на межі мережі, ближче до джерела даних, покращиться з точки зору складності. Цей прогрес призведе до швидшого прийняття рішень у режимі реального часу, зменшить вимоги до передачі даних і посилить заходи конфіденційності.
 • Інтеграція 5G: розгортання мереж 5G революціонізує AIoT. Він може запропонувати вищу швидкість передачі даних і меншу затримку, що забезпечує безперебійне підключення для широкого спектру пристроїв і програм IoT.
 • Удосконалення в галузі охорони здоров’я: AIoT може ще більше сприяти розвитку сектора охорони здоров’я, підключаючи більше пристроїв і допомагаючи як опікунам, так і особам, які шукають медичну допомогу. Очікується, що такі системи, як дистанційний моніторинг пацієнтів і діагностика на основі ШІ, розвиватимуться далі. Цей прогрес значно покращить результати лікування пацієнтів і дозволить персоналізувати медицину.
 • Рішення безпеки: у міру того, як використовується все більше пристроїв, підключених до Інтернету, стає вкрай важливо захистити їх від проблем безпеки. AIoT дозволить людям визначати пріоритет безпеки та створювати передові рішення безпеки. Це призведе до появи передових і стійких технологій безпеки, які зможуть краще захистити людей, пристрої та дані від кіберзагроз і захистити конфіденційність.

Висновок

AIoT — це трансформаційна технологія, яка пропонує величезні можливості для прогресу та має потенціал кардинально змінити наше повсякденне життя. Це дозволяє приймати обґрунтовані рішення, підвищувати ефективність і створювати персоналізовані враження.

Щоб повністю скористатися перевагами AIoT і сформувати більш розумне та взаємопов’язане майбутнє, для початківців та ентузіастів вкрай важливо бути в курсі його розробок і застосувань.

Ви також можете вивчити архітектуру Інтернету речей (IoT).