Посібник для менеджера щодо 360-градусного зворотного зв’язку [+5 Tools]

Categories:

360-градусний зворотній зв’язок — це чудовий процес для збору відгуків від прямих підлеглих, колег, менеджерів і керівництва. Тренери зі зворотного зв’язку, корпоративні тренери та менеджери з персоналу вже давно використовують цей інструмент для підвищення концентрації та мотивації співробітника чи керівника.

Підприємства, державні організації та великий бізнес завжди шукають найефективнішого працівника, керівника чи лідера. Але як такі організації оцінюють спрямованість і мотивацію такого персоналу?

Читайте далі, щоб дізнатися про основи процесу 360-градусної оцінки та деякі інструменти, які допоможуть вам вибрати правильного співробітника чи керівника для підвищення у вашій організації.

Що таке 360-градусний зворотний зв’язок?

Це процес оцінювання співробітників, коли менеджер з персоналу або керівництво збирає анонімні та справжні відгуки про співробітника або керівника.

Оцінювачі (приблизно вісім або більше), які надають відгуки, можуть бути внутрішніми, зовнішніми або обома. Таким чином, ви можете знайти клієнтів, сторонніх постачальників, підрядників, колег, менеджерів і прямих підлеглих, з якими зв’язувались для 360-градусного процесу.

Оскільки процес збирає думки від кола людей, з якими суб’єкт взаємодіє, звідси і назва 360-градусного зворотного зв’язку. Він має різні корпоративні назви, наприклад:

 • Мотивований відгук
 • Відгуки з багатьох джерел
 • Зворотній зв’язок із кількома оцінювачами

Це допомагає команді лідерів визначити, який співробітник готовий до подальшого просування в організаційній ієрархії.

Крім того, транснаціональні компанії, які цінують розвиток співробітників, використовують цей інструмент для створення моделей навчання. Перш за все, суб’єкт оцінювання з’ясовує, наскільки вони ефективні у своєму поточному призначенні, сильні та слабкі сторони.

Переваги 360-градусного зворотного зв’язку

#1. Звіт про такий аналіз дозволяє людині краще усвідомити свої сильні та слабкі сторони, особистість, переконання, мотивацію та цілеспрямованість. Таким чином, їм стає легше підібрати правильний тренінг.

#2. Позитивні відгуки з багатьох джерел стимулюють мотивацію в суб’єкті для подальшого розвитку навичок, які сподобалися іншим.

#3. Агенти, партнери, інструктори та менеджери, пов’язані з операціями обслуговування клієнтів, можуть імпровізувати весь процес обслуговування, якщо клієнти та споживачі беруть участь у процесі оцінювання.

#4. Анкета рейтингового процесу складається з цінностей і поведінки, які компанія вважає необхідними для неї. Отже, респонденти онлайн-форми також усвідомлюють ці цінності.

#5. 360-градусний процес оцінки людей є більш децентралізованим, справжнім і вільним від упередженості, ніж зворотній зв’язок від менеджера зі звітності.

Що вимірює 360-градусний зворотний зв’язок?

#1. Опитування вимірює компетенції фокусу (предмету оцінювання).

#2. Також оцінюється професійна поведінка працівника.

#3. Ви також знайдете відчутне вимірювання здатності планувати, слухати та SMART ставити цілі.

  Як створити PDF-форми з розрахунками в Adobe Acrobat

#4. Вони зосереджуються на тому, щоб зрозуміти, як їх сприймають колеги та клієнти.

#5. Отримайте точне дослідження ефективності суб’єктивних навичок, таких як характер, лідерство та робота в команді.

Що не вимірює 360-градусний зворотний зв’язок?

#1. Це не допоможе вам зрозуміти, чи відповідає предмет основним вимогам роботи.

#2. Крім того, ви не можете використовувати цей інструмент для вимірювання дуже об’єктивних показників, таких як показники продажів, відвідуваність, пунктуальність тощо.

#3. Процес не є методом вимірювання цілей ефективності особи.

#4. Зворотній зв’язок із кількох джерел не визначає кількісних навичок, технічних здібностей тощо.

Огляд ефективності проти. Зворотній зв’язок 360 градусів

Огляд продуктивності та відгуки багатьох оцінювачів можуть існувати поряд, оскільки між ними є тонкі відмінності. 360-градусний процес головним чином зосереджується на пошуку правильного кандидата для подальшого зростання в ланцюжку керівництва.

Тоді як перевірка продуктивності просто визначає винагороду та пільги працівника. Знайдіть нижче ще кілька контрастів між двома методами.

1. Контекст оцінювання

Мотивований зворотний зв’язок збирає суб’єктивні та об’єктивні коментарі про тему з багатьох джерел. Потім він компілює дані у глибокий звіт.

Навпаки, оцінка ефективності є лише інструментом для прийняття рішення про річне підвищення для працівника відповідно до його звичайних показників на основі роботи.

2. Цілі процесів

360-градусне оцінювання – це безперервний процес, головною метою якого є розвиток суб’єкта. Це може траплятися часто.

З іншого боку, перевірка ефективності є кінцевим процесом. Компанія може проводити його раз на два роки, раз на рік або ніколи, залежно від прибутку.

3. Конкуренція за переваги

Він відображає сповіщення у верхній частині 360-градусної форми зворотного зв’язку про те, що зарплати чи бонуси не будуть розраховані на основі таких оцінок. Таким чином, оцінювачі діляться точними або чесними відгуками про головний предмет оцінювання.

Навпаки, оцінка продуктивності є висококонкурентною. Кожен працівник бореться за найкращу оплату праці.

4. Режим оцінювання

Форма вмотивованого опитування для відгуків запрошує до анонімних коментарів оцінювачів. Оскільки мета полягає в тому, щоб прокласти шлях для професійного та особистого розвитку, думки можуть бути різкими та надмірно відвертими.

Навпаки, оцінка не може бути анонімною, і суб’єкт знає свої оцінки, постачальників відгуків тощо.

5. Як сприймати

Немає суттєвого результату від зворотного зв’язку з багатьох джерел, оскільки він лише допомагає в пасивному розвитку фокусу.

Навпаки, ви можете відчути результати перевірки ефективності, оскільки ваша зарплата або бонуси можуть збільшуватися або зменшуватися залежно від рейтингів.

Як створити 360-градусний зворотний зв’язок?

Мотивований відгук відрізняється від галузі до галузі. Тоді всередині організації він змінюється відповідно до навичок, призначення, бізнес-вертикалей і сина. Отже, немає встановлених критеріїв. Однак під час створення ви можете дотримуватися таких правил:

1. Навчіть оцінювачів

Рівень успішності оцінювання 360 залежатиме від обізнаності опитувальників. Тому перед початком опитування навчіть оцінювачів, як правильно відповідати. Ваш тренінг може бути коротким відео або PDF-файлом, залежно від зусиль і технологій, які ви хочете інвестувати в цей процес.

Навчання також забезпечить постійні результати кожного разу, коли ви проводите оцінювання. Нарешті, підвищення обізнаності серед рецензентів допоможе вам анонімно збирати чесні відгуки, не маючи шансу, що рецензент розкриє питання та відповіді на тему.

  Що подивитися на Quibi: 10 найкращих шоу

2. Поставте мету

Поставте прозору ціль для 360-градусного зворотного зв’язку та переконайтеся, що рецензенти знають мету. Іноді рейтингувальники сприймають опитування як інструмент оцінки ефективності суб’єкта. Тоді вони можуть ввести вас в оману, надавши неправильний відгук.

Зверніть увагу, що вправа призначена лише для розвиваючих цілей. За результатами опитування ви не визначитеся з пакетом оплати випробуваного.

3. Залучайте зацікавлені сторони

Хтось із команди керівників або вищих менеджерів також повинен взаємодіяти з командою оцінювачів і суб’єктів, загальною командою. Це дозволяє підлеглим знати своїх керівників і навпаки.

Успіх процесу оцінювання залежить виключно від оцінювачів, які знають предмет. Отже, якщо ви адміністратор оцінювання та не впевнені, що оцінювачі добре знають предмет, ви можете попросити менеджера зі звітності дізнатися більше.

Зацікавлені сторони бізнесу також можуть прийняти відповідні виконавчі рішення щодо створення плану розвитку для оцінюваного, оскільки навчання та розвиток мають певні витрати.

4. Зосередьтеся на сильних сторонах

Створюючи питання опитування, зосередьтеся на особистих і професійних силах, які розвиваються природним шляхом. Це допомагає вам стимулювати експоненціальний розвиток предмета, підвищуючи талант і спритність оцінюваного.

5. Знайте запитання, які ви хочете задати

Ви повинні встановити стандарт для запитань і способів збору відповідей. По-перше, не обтяжуйте оцінювача сотнями питань. Зрозумійте, що людині може знадобитися заповнити опитування для кількох співробітників. В ідеалі має бути від 30 до 40 питань.

Створюйте запитання, зосереджуючись на 8–10 компетенціях, пов’язаних із цілями вашої компанії. Не збільшуйте масштаб перевірки, щоб уникнути втоми від опитування. Для таких опитувань підходить шкала погоджуюсь чи не погоджуюсь.

6. Персоналізуйте програму

Ви повинні створити 360-градусне опитування з відгуками на основі моделі компетенції вашої компанії. Ви також можете створити гібридну модель, враховуючи, що ви посилаєтеся на запитання схожої компанії, яка проводила тестування для співробітника того ж призначення.

Не копіюйте та не вставляйте запитання з веб-сайтів сторонніх компаній і видавців веб-вмісту кадрів, оскільки такі шаблони 360-градусного оцінювання можуть не відповідати вашій бізнес-моделі.

7. Дізнайтеся про результат 360-градусного зворотного зв’язку

Окрім створення опитування, вам також потрібно проаналізувати дані та опублікувати результат для суб’єкта. Крім того, вам потрібно поговорити з іншими зацікавленими сторонами, щоб спланувати дорожню карту розвитку для людини на основі результатів опитування.

Просунуті онлайн-інструменти містять компетенції для виконання всього процесу, як-от проведення опитування, аналіз даних, створення 360-градусної карти оцінювання та пропонування навчання.

Тепер, коли ви ознайомилися з основами, настав час вивчити деякі інструменти, які допоможуть вам запустити процес оцінювання.

Spidergap

Шукаєте спеціальну платформу для безпечного, дискретного та безтурботного 360-градусного оцінювання зворотного зв’язку для малих і корпоративних компаній? Ви можете перевірити Spidergap. Він пропонує вам персоналізовані форми, щоб ви могли додавати запитання, які стосуються вашої галузі.

Конструктор опитувань – це хмарна веб-програма, яка відкривається на будь-якому комп’ютері. Крім того, опція редагування запитань за допомогою перетягування дає змогу швидко створити опитування. Крім того, ви можете завантажити шаблон опитування та отримати його схвалення від менеджера перед проведенням оцінювання.

Personio

Personio це відомий бренд для бізнес-процесів, орієнтованих на людей компанії. Він пропонує різні інші HR-продукти, включаючи інструменти автоматизації зворотного зв’язку на 360 градусів. Стандартний інструмент, Програмне забезпечення для управління ефективністю, допомагає вам запустити відгуки з кількома оцінювачами, оцінити продуктивність, встановити цілі та поділитися оцінками продуктивності.

  Apple Music проти Google Play Music проти Spotify: найкращий сервіс потокової передачі музики

Цілком цифровий процес дозволяє швидко поділитися опитуванням з оцінювачами. Ви можете збирати справді анонімні дані та безпечно аналізувати дані 360-градусної оцінки. Продукт має гнучкі плани передплати, які можна збільшити або зменшити відповідно до ваших вимог.

Mettl 360 View

Mettl 360 View це не просто ще один інструмент зворотного зв’язку з багатьох джерел. Окрім усього процесу опитування, це також допоможе вам у наступному:

 • Визначте людину з високим потенціалом, яка володіє надзвичайними навичками ведення бізнесу, лідерства та спритного розвитку.
 • Перегляньте форму опитування, щоб знайти слабкі сторони співробітників і запропонувати навчальні матеріали.
 • Гармонійно поєднайте 360-градусне дослідження зворотного зв’язку з оглядом ефективності для щорічної оцінки.

Крім того, опитування містить потужні параметри персоналізації, відкритий зворотній зв’язок і докладний підсумок компетенцій щодо теми.

Кватріки

Кватріки це ще одна надійна назва рішень для управління досвідом у різних галузях. EmployeeXM — один із інструментів, який дозволяє запускати оцінку ефективності, 360-градусні процеси тощо. Деякі визначні особливості:

 • Швидші та простіші форми зворотнього зв’язку, які оцінювачі охоче заповнюють.
 • Повністю автоматизований процес без паперової тяганини.
 • Розширена функція конфіденційності, яка ефективно захищає особу оцінювачів.
 • Надсилайте персоналізовані результати досліджуваним.
 • Допомагає менеджерам і лідерам у взаємодії з суб’єктом у практичних бесідах, пропонуючи аналітику та тенденції з опитування.

Крім того, ви можете завершити весь життєвий цикл розробки тисяч співробітників за допомогою одного централізованого інструменту, доступного з простого веб-браузера.

My360+: Елумі

My360+ Інструмент також вартий вашого часу, якщо ви шукаєте легку платформу для всіх речей, пов’язаних із відгуками кількох оцінювачів. Це дає вам змогу створити 360-градусний процес оцінювання навичок і ставить під сумнів цінності вашого бізнесу.

Ви також можете будь-коли налаштувати дошку навичок і запитання. Крім того, запустити процес збору відгуків досить просто.

Просто виберіть співробітника та попросіть відгуки від інших співробітників, з якими суб’єкт взаємодіє. Оцінювачі отримують безпечні посилання для коментування, а також параметри оцінювання зірочками та коментарів.

Заключні слова

Наразі ви ознайомилися з базовою теорією процесу 360-градусного зворотного зв’язку. Це один із найкращих робочих процесів, щоб вибрати найкращого у своїй компанії та перемістити цю особу на вищу посаду. Крім того, це допомагає людям зрозуміти, «яка їх мотивація?» і «на чому вони повинні зосередитися?»

Крім того, ви знайшли кілька чудових онлайн-ресурсів, які допоможуть вам створювати та виконувати дієві та неупереджені мотиваційні відгуки.

Вам також може бути цікаво дізнатися «що таке аналіз першопричини?» якщо ви хочете безвідмовно керувати бізнес-проектами.