Понад 30 запитань і відповідей на співбесіді з Linux [2023]

Categories:

Хоча операційна система Linux розпочалася як хобі-проект Лінуса Торвальдса в 1991 році, вона стала домінуючим гравцем у забезпеченні суперкомп’ютерів, веб-серверів, смартфонів і багатьох інших технологій.

Linux віддають перевагу через його стабільність, безпеку та ефективне використання ресурсів. Використання та попит на Linux з роками зростає, і ця тенденція не припиниться найближчим часом.

У 2021 році Statista повідомляв, що 47% професійних розробників використовують Linux. Того ж року 9-й щорічний звіт про вакансії з відкритим вихідним кодом показав, що розробка та адміністрування Linux є другою навичкою, затребуваною менеджерами та розробниками.

Навички роботи з Linux мають вирішальне значення для розробки програмного забезпечення, системного адміністрування, DevOps, мережевого адміністрування, інженерії безпеки та науки про дані тощо. Тому, якщо ви зацікавлені в будь-якій із цих сфер, цілком ймовірно, що з вами дадуть співбесіду щодо ваших навичок роботи з Linux.

Щоб допомогти вам підготуватися, ось кілька найпопулярніших запитань для інтерв’ю щодо Linux, які ви, ймовірно, зустрінете, і відповіді на них.

Зміст

Що таке Linux?

Відповідь: Linux — це безкоштовна операційна система з відкритим вихідним кодом, розроблена в 1991 році компанією Linux Torvalds і випущена під ліцензією GNU General Public License (GPL).

Навіщо використовувати Linux?

Відповідь: Використання операційної системи Linux має кілька переваг. По-перше, Linux дуже безпечний і майже повністю захищений від атак шкідливих програм.

Крім того, Linux дуже стабільний, надійний і рідко виходить з ладу, тому багато серверів використовують Linux. Linux також має перевагу в тому, що він легкий, споживає менше оперативної та пам’яті, що дозволяє використовувати його навіть на старих машинах.

Крім того, Linux є безкоштовним, з відкритим вихідним кодом, регулярно оновлюється та має широкі можливості налаштування, що дозволяє користувачам налаштовувати будь-що в операційній системі відповідно до своїх потреб. Існують також різні дистрибутиви, оптимізовані для хакерів, інші для програмістів і навіть звичайних користувачів.

Які основні компоненти ОС Linux?

Відповідь: ОС Linux складається з трьох основних компонентів.

 • Ядро: це основний компонент ОС Linux. Це найнижчий рівень в ОС Linux і безпосередньо взаємодіє з апаратним забезпеченням комп’ютера. Ядро розподіляє апаратні ресурси, такі як центральний процесор, пам’ять і накопичувач, і керує ними, а також надає послуги іншим частинам ОС і програмам, запущеним на комп’ютері.
 • Оболонка: це інтерфейс командного рядка, який дозволяє користувачам взаємодіяти з операційною системою та запускати програми. Він діє як інтерфейс між користувачами та ядром. Він інтерпретує команди користувачів і виконує їх.
 • Програми: ці програми працюють на основі операційної системи та забезпечують певні функції, зокрема перегляд веб-сторінок, обробку текстів і відтворення музики тощо.

Ядро, оболонка та програми складають операційну систему Linux.

  Як створити резервну копію сайту WordPress на Linux

Чому Linux вважають більш безпечним?

Відповідь: ключовим фактором безпеки Linux є його природа з відкритим кодом. Багато розробників регулярно переглядають код Linux, і коли виявляється помилка чи вразливість, вона піднімається на форумі Linux і розглядається протягом кількох днів.

Крім того, спосіб, у який Linux керує дозволами та привілеями, гарантує, що кореневий доступ не надається жодному звичайному користувачеві за замовчуванням.

Це обмежує шкоду, яку може завдати вірус. Його низькі показники використання звичайними користувачами також сприяють його безпеці, оскільки хакери віддають перевагу націленню на операційні системи з великою кількістю користувачів.

Що таке ядро ​​Linux?

Відповідь: це найнижчий рівень операційної системи Linux і її основний компонент. Ядро знаходиться між апаратним забезпеченням та іншими частинами ОС Linux. Ядро взаємодіє з апаратним забезпеченням комп’ютера та керує апаратними ресурсами, такими як пам’ять, центральний процесор і сховище.

Це також гарантує, що різним завданням і процесам розподіляються необхідні ресурси для безперебійної та ефективної роботи.

Яка різниця між Linux і Unix?

Відповідь: Linux — це безкоштовна операційна система з відкритим вихідним кодом, розроблена Лінусом Торвальдсом, тоді як Unix — портативна, пропрієтарна, багатозадачна та багатокористувацька операційна система, розроблена AT&T. Unix не є відкритим кодом, на відміну від Linux.

Що таке GUI?

Відповідь: Графічний інтерфейс користувача (GUI) — це інтерфейс користувача для операційної системи, який дозволяє користувачам взаємодіяти з нею за допомогою графічних елементів, таких як вікна, піктограми, меню, покажчики та смуги прокрутки (WIMPS).

Графічними елементами можна керувати за допомогою вказівних пристроїв, таких як миша, стилус, трекбол або палець на сенсорних екранах.

Що таке CLI?

Відповідь: Інтерфейс командного рядка (CLI) — це текстовий інтерфейс користувача, який дозволяє користувачам взаємодіяти з комп’ютерною системою, вводячи команди у вигляді текстових рядків у терміналі.

Комп’ютерна система відповідає виконанням переданих команд або відображенням запитуваної інформації.

Поясніть оболонку Linux.

Відповідь: оболонка Linux — це програма, яка інтерпретує та виконує команди, введені через інтерфейс командного рядка, що дозволяє користувачам взаємодіяти з ОС і таким чином контролювати свої комп’ютери.

Оболонка отримує команди в зручному для читання форматі, інтерпретує їх у форму, яку може зрозуміти ядро, а потім передає їх ядру для виконання.

Типи оболонок в Linux.

Відповідь: у Linux існує кілька типів оболонок, кожна з яких оптимізована для певного використання. Різні типи оболонок у Linux включають:

 • Оболонка Борна позначається як sh
 • Bourne Again Shell позначається як Bash
 • C Shell позначається як csh
 • KornShell позначається як ksh
 • Z Shell позначається як zsh
 • Дружня інтерактивна оболонка позначається як риба
 • Debian Almquist Shell позначається тире
 • TENEX C Shell позначається як tcsh

Вище наведено деякі з популярних оболонок Linux.

Що таке сценарій оболонки?

Відповідь: Це текстовий файл із послідовністю команд, які має виконати оболонка Linux у порядку їх появи.

Сценарії оболонки містять команди, які в іншому випадку потрібно було б вводити в інтерфейс командного рядка по одній. Сценарії оболонки корисні для автоматизації повторюваних завдань або для виконання пакетних завдань.

Поясніть дозволи на файли в Linux.

Відповідь: У Linux є три типи дозволів на файли:

 • Читання (r): Цей дозвіл дозволяє користувачеві відкривати та читати вміст файлу або переглядати вміст каталогу. Однак користувач не може змінювати файл або вміст каталогу.
 • Запис (w): дозвіл на запис у файл дозволяє користувачеві змінювати вміст файлу. Дозвіл на запис у каталозі дозволяє користувачеві додавати, видаляти та перейменовувати файли в каталозі.
 • Виконати (x): дозволяє користувачеві виконувати файл як програму. У Linux користувач не може запустити програму, якщо у нього немає дозволу на виконання.

Наведені вище типи файлів в операційній системі Linux.

Як надати дозволи в Linux?

Відповідь: щоб надати дозволи в Linux, використовується команда chmod, яка означає «змінити режим». chmod використовується для зміни прав доступу до файлу або каталогу.

Дозволи можуть бути надані для різних наборів користувачів, до яких належать: група (g), користувач (u), інші (o) і всі користувачі (a). Дозволи для цих користувачів можна надати шляхом додавання (+) або віднімання (-) дозволів на читання (r), запис (w) і виконання (x).

  Як отримати композицію вікна на легких комп’ютерах Linux за допомогою Compton

Синтаксис зміни наданих дозволів такий:

chmod permissions file/directory-name

Як знайти, де зберігається файл у Linux?

Відповідь: щоб знайти, де зберігається файл у Linux, спочатку виконайте команду

find <fileName>

для пошуку файлу в доступних каталогах. Якщо файл із введеним ім’ям файлу знайдено, ви можете виконати наступне:

realpath <fileName>

щоб знайти абсолютний шлях до місця зберігання файлу.

Як видалити каталог у Linux?

Відповідь: Щоб видалити каталог у Linux, ви можете скористатися командою rmdir. Ця команда розшифровується як «видалити каталог» і використовується для видалення порожніх каталогів.

Наприклад, щоб видалити порожній каталог під назвою test, виконайте:

rmdir test

Щоб видалити непорожній каталог, виконайте rm разом із його прапорцем -r,

rm -r sample

Що таке Swap Space?

Відповідь: Це зарезервована область на жорсткому диску, зазвичай у формі розділу, яка використовується операційною системою Linux, коли оперативна пам’ять заповнена.

Якщо потрібно більше пам’яті, а оперативна пам’ять заповнена, неактивна або до неї звертаються рідко, сторінки видаляються з оперативної пам’яті та зберігаються в просторі підкачки, звільняючи місце для додаткових процесів у оперативній пам’яті.

Що таке LILO?

Відповідь: Linux Loader (LILO) — це завантажувач для операційної системи Linux. Завантажувач — це програма для завантаження операційної системи в пам’ять і запуску її після ввімкнення комп’ютера.

Після ввімкнення комп’ютера LILO знаходить ядро ​​Linux та інші необхідні програми та завантажує їх у пам’ять. Після цього запускається ядро ​​Linux.

Що таке перенаправлення?

Відповідь: Це змінює джерело стандартного введення, яким зазвичай є клавіатура, і призначення стандартного виводу та стандартної помилки, яким зазвичай є екран.

Наприклад, за допомогою перенаправлення вхідні дані можна отримати з файлу, а також вихідні дані та інформацію про помилки можна зберегти у файлі.

Що таке групування команд?

Відповідь: Це спосіб виконання кількох команд разом як єдиний блок. Групування дозволяє виконувати декілька команд одним блоком.

Групування часто використовує такі функції, як переспрямування та конвеєр, щоб створювати складніші сценарії та автоматизувати завдання.

Що таке сервер Linux без збереження стану?

Відповідь: Цей сервер не зберігає жодної інформації про стан або даних локально. Зберігання всіх даних відбувається на стороні клієнта, і сервер не має запису даних, які він обслуговує.

Що таке мережеве з’єднання?

Відповідь: це метод компіляції кількох мережевих інтерфейсів в один інтерфейс. Це збільшує пропускну здатність мережі, пропускну здатність і резервне підключення, покращуючи продуктивність мережі.

Що таке команда grep?

Відповідь: Команда Global regular expression print (Grep) — це інструмент командного рядка, який використовується для пошуку шаблонів у файлі та відображає всі рядки файлу, що містять шаблони. Шуканий шаблон — це регулярний вираз і зазвичай рядок символів.

Що таке Демони?

Відповідь: Демони — це службові програми, які працюють у фоновому режимі без втручання користувача. Демони виконують такі завдання, як моніторинг периферійних пристроїв і обслуговування системи. Демони забезпечують безперебійну роботу ОС.

Відповідь: символічне посилання, яке також називають символічним посиланням або програмним посиланням, — це тип файлу в ОС Linux, який вказує на інший файл або каталог. Це еквівалент ярлика в операційній системі Windows.

Символічні посилання покращують доступність файлів, які інакше були б складними або незручними.

Що таке змінні середовища?

Відповідь: це динамічні змінні, встановлені в оболонці, які використовуються для зберігання інформації, необхідної для роботи програм або налаштування їх поведінки відповідно до потреб користувачів.

Приклади деяких змінних середовища включають LANG, яка зберігає мову за замовчуванням у системі. TEMP надає каталог, який використовується для тимчасових файлів, і HOME, який показує домашній каталог поточних користувачів, серед інших.

Розрізняйте команди Bash і dos, щоб переглянути вміст файлу.

Відповідь: в оболонці bash команди, які можна використовувати для перегляду вмісту файлу, включають:

 • cat – виводить вміст файлу на екран
 • nl – схожий на cat, але він додає номери рядків до відображеного вмісту
 • менше – читає вміст файлу по одній сторінці (екрану) за раз
 • head – виводить на екран перші 10 рядків файлу
 • tail – виводить на екран останні 10 рядків файлу
  Як встановити JetBrains CLion на Linux

В оболонці dos для перегляду вмісту файлу можна використовувати такі команди:

 • тип – відображає вміст файлу без його зміни
 • більше – відображає вміст файлу по одному екрану

В оболонках Bash і dos є різні команди, які використовуються для перегляду вмісту файлів.

Назвіть деякі дистрибутиви Linux.

Відповідь: Дистрибутиви Linux — це версії Linux, створені на основі оболонки Linux, які упаковуються та розповсюджуються серед користувачів.

Деякі популярні дистрибутиви Linux включають Ubuntu, Fedora, Debian, CentOS, Arch Linux, Red Hat Enterprise Linux і Mint Linux.

Які різні стани процесу в Linux?

Відповідь: основні стани процесу в Linux включають:

 • Виконується – процес зараз виконується ЦП
 • Сплячий процес – процес очікує ресурсів, які зараз недоступні
 • Зупинено – процес припинено процесором або сигналом
 • Zombie – процес припинено, але його батьківський процес ще не звільнив свої ресурси

Вищезазначене становить основні стани процесу в Linux.

Які різні виклики системи керування процесами в Linux?

Відповідь: різні виклики системи керування процесами включають:

 • fork() – використовується для створення нового процесу
 • kill() – використовується для надсилання сигналу про завершення запущеного процесу
 • wait() – призупиняє виконання викликаного процесу до завершення дочірнього процесу
 • exec() – завантажує програму в поточний процес і запускає її
 • exit() – завершує виконання програми

Вище наведено основні системні виклики керування процесами в Linux.

Як дізнатися статус процесу?

Відповідь: Ви можете дізнатися статус процесу, виконавши команду ‘ps’, щоб побачити поточний статус усіх активних процесів у системі Linux.

Щоб переглянути докладнішу інформацію про певний процес, виконайте наступне:

ps -p <processID>

Як зупинити запущений процес у Linux?

Відповідь: Ви можете зупинити запущений процес у Linux, виконавши:

kill <processID>

Щоб знищити запущений процес, використовуючи його ідентифікатор. Ви також можете зупинити запущений процес за його назвою, виконавши:

killall <processName>

Як чутливість до регістру впливає на команди?

Відповідь: в ОС Linux команди чутливі до регістру, тобто оболонка сприймає команди, написані в різних регістрах, як різні та різні.

Наприклад, команда «rmdir» не збігається з «RMDIR». В ОС Linux команди командного рядка зазвичай пишуться малими літерами.

Яка команда використовується для перевірки того, скільки пам’яті використовується Linux?

Відповідь: Команда free під час виконання відображає обсяг використаного простору та вільний простір у системі. Для відображення різних типів інформації з командою можна використовувати різні прапорці.

Що таке команда ls?

Відповідь: це команда для отримання списку вмісту каталогу.

Що таке команда ps?

Відповідь: команда ps відображає інформацію про поточні активні процеси.

Що таке команда netstat?

Відповідь: Ця команда використовується для відображення інформації про мережеві підключення в системі. Він відображає інформацію про поточні активні мережеві підключення.

Що таке команда cp?

Відповідь: Ця команда використовується для копіювання файлів і каталогів.

Що таке mkdir?

Відповідь: Ця команда використовується для створення каталогів у Linux.

Що таке Cat Command?

Відповідь: Ця команда використовується для перегляду вмісту файлу, створення нового файлу, перенаправлення виводу інших команд, об’єднання кількох файлів і відображення виводу на екрані.

Заключні слова

Ця стаття про питання та відповіді на співбесіді з Linux допоможе вам пройти майбутню співбесіду.

Удачі! 👍