Помилка 502: причини та способи усунення несправностей

Помилка 502 Bad Gateway Error вказує на те, що інтернет-сервер повернув недійсну відповідь під час спроби отримати доступ до веб-сторінки.

Однак ця помилка також може виникнути в результаті проблем з комп’ютером.

Ви не впевнені, що означає поганий шлюз 502 або як це вирішити?

Ось покрокова інструкція щодо вирішення проблеми 502 Bad Gateway Error. Дізнайтеся, що це означає, як це визначити та як вирішити.

Що таке помилка 502 Bad Gateway?

Коли ви намагаєтеся відкрити веб-сторінку, ваш комп’ютер надсилає запит на веб-сервер для доступу до цієї сторінки. Коли сервер отримує ваше повідомлення, він виконує ваш запит і повертає вміст із HTTP-заголовком і кодом статусу HTTP. Через це зв’язок між вашою системою та веб-сервером може мати численні проблеми.

Коди статусу HTTP із діапазоном 500, наприклад 500, 501, 503, 504 тощо, вказують на помилки сервера серед цих мережевих збоїв.

Помилка 502 є одним із кодів стану, який вказує на те, що веб-сервер, до якого ви підключилися, служить проксі-сервером для даних, що передаються з іншого сервера, але цей сервер повернув недійсну відповідь.

Залежно від операційної системи, браузера, веб-сервера та хосту помилка 502 Bad Gateway Error може з’являтися різними способами. Нижче наведено найчастіші форми тимчасової помилки HTTP 502 Bad Gateway:

 • Помилка HTTP 502 Поганий шлюз
 • 502 Помилка проксі
 • 502 Поганий шлюз NGINX
 • помилка серверу
 • Служба шлюзу 502 тимчасово перевантажена
 • HTTP 502
 • Тимчасова помилка 502
  Чому Netflix запитує: «Ви все ще дивитеся?» (і як це зупинити)

Ось приклад того, як Google це відображає.

Інші служби, такі як Twitter, можуть відображати зовсім інше повідомлення у відповідь на помилку 502 Bad Gateway, наприклад «Twitter перевантажено». Здається, це трохи зручніше для користувача.

Причини помилки 502 Bad Gateway

Давайте розглянемо, що викликає помилку 502 bad, перш ніж подивитися, як її вирішити. Помилка шлюзу 502 — це тимчасова помилка, яка може виникати з різних причин. Нижче наведено деякі з найпоширеніших причин.

 • Через раптовий сплеск трафіку (перевантаження сервера)
 • Коли брандмауер блокує запит
 • Коли адресу домену не можна розпізнати
 • Тайм-аути програмного забезпечення сервера (Повернення запиту від веб-сервера займає більше часу, ніж планувалося.)
 • Деякі розширення браузера також іноді можуть призводити до помилок, головним чином розширення AdBlock.

Як виправити помилку 502?

Помилка 502 bad gateway зазвичай вказує на проблему мережі/сервера; іноді це також може бути проблемою на стороні клієнта. Ці параметри відрізняються залежно від того, чи є проблема на нашому кінці, чи на вихідних серверах. Якщо вихідний сервер викликає проблему, ви мало що можете зробити як користувач, але ми повинні перевірити та підтвердити, що проблема не в нас.

Якщо ви користувач, спробуйте це:

Спробуйте перезавантажити сторінку.

Коли ви отримуєте проблему 502 з поганим шлюзом, одна з перших речей, яку вам слід зробити, це зачекати кілька хвилин, а потім перезавантажити веб-сайт. Це тому, що причиною проблеми міг бути тимчасово перевантажений сервер.

Перевірте, чи сайт не працює для інших.

Якщо у вас виникають проблеми з підключенням до веб-сайту (з будь-якої причини), ви можете перевірити, чи це лише у вас, чи інші люди також мають ті самі проблеми. Для цього є багато інструментів, наприклад down.com.

Цей метод покаже вам, де проблема, і допоможе її вирішити. Якщо сайт не працює для всіх, ви нічого не можете зробити. Вам просто доведеться почекати, поки це вирішиться.

  Hush — це захищений паролем менеджер закладок для приватного перегляду [Chrome]

Спробуйте інший браузер

Помилка 502 Bad Gateway також може бути викликана проблемою з вашим браузером. Скористайтеся іншим браузером, щоб перевірити, чи він працює, – простий спосіб перевірити це. Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari або Microsoft Edge – усі варіанти. Якщо помилка з’являється також у новому браузері, ви знатимете, що це не проблема браузера, і вам слід спробувати інше рішення.

Очистити кеш браузера

Якщо перехід на інший веб-переглядач вирішує проблему, ваш основний веб-переглядач, можливо, кешував застарілі або пошкоджені файли, які створюють помилку 502. Спроба відкрити веб-сайт після видалення цих кешованих файлів може вирішити проблему.

Перевірте розширення браузера

Якщо у вашому веб-переглядачі встановлено розширення, одне або кілька з них можуть бути причиною проблеми. Вимкніть усі ваші розширення та спробуйте отримати доступ до сторінки знову. Якщо після цього помилка зникає, швидше за все, проблему спричиняє плагін або розширення. Щоб знайти порушника, увімкніть плагіни один за іншим.

Перезапустіть пристрої

Якщо ви скористалися засобом перевірки сайтів і визначили, що сайт не працює лише для вас, і ви спробували інший браузер із тим самим результатом, ви знаєте, що проблема не в сервері чи браузері. Ймовірно, це проблема з вашим пристроєм.

Ймовірно, у вашому комп’ютері або мережевому обладнанні (Wi-Fi, маршрутизаторі тощо) виникли якісь дивні та тимчасові проблеми. Цю проблему можна вирішити, перезавантаживши комп’ютер і мережеве обладнання.

Змінити DNS-сервери

Проблеми з DNS іноді можуть призводити до помилок 502. Змінювати DNS-сервери не дуже гарна ідея, але це один із способів перевірити наявність помилок. Швидше за все, ваш провайдер налаштує ваші DNS-сервери, якщо ви не зміните їх самостійно. Ви можете змінити їх на сторонні DNS-сервери, наприклад Open DNS або Google DNS, що може вирішити проблему. Існують також інші переваги переходу на сервери DNS, наприклад покращена швидкість і надійність.

  8 способів заробити гроші в Інтернеті за допомогою блогів

Якщо ви системний адміністратор або власник веб-сайту, спробуйте:

Чи працює внутрішній сервер?

 • Перевірте, чи працює сервер (наприклад, PHP, NodeJS, Tomcat тощо)? Якщо ні, почніть.
 • Якщо внутрішній сервер працює, можливо, він завис? Або не в стані виконати будь-який запит?
 • Чи може веб-сервер спілкуватися з внутрішнім сервером? Можливо проблема з брандмауером?

Розумієте, може бути багато причин, і найкращий спосіб налагодити це перевірити журнали веб-сервера та внутрішнього сервера, щоб дізнатися, чому він не може обслужити запит. Коли ви дізнаєтеся, що спричиняє проблему, ви зможете її виправити.

Тимчасово вимкніть CDN або брандмауер.

Мережі доставки вмісту (CDN) є прозорою основою розповсюдження контенту в Інтернеті. Помилка 502 bad Gateway може бути викликана CDN. Ви використовуєте CDN від сторонньої служби.

Якщо зміна конфігурацій брандмауера та компакт-диска не допомагає, спробуйте тимчасово вимкнути їх і перезапустити веб-сайт. Ця процедура не є на 100 відсотків ефективною, але варто спробувати, щоб зрозуміти, у чому проблема.

Підсумок 👨‍💻

У цій статті ми розглянули, що означає проблема 502 Bad Gateway, найпоширеніші причини та способи її вирішення.

502 — це помилка, яка виникає, коли сервери не можуть зв’язатися. Застосовуючи наведені вище методи, ви повинні краще зрозуміти проблему та способи її вирішення.