Полювання на загрозу пояснюється за 5 хвилин або менше

Categories:

Популярний вислів у сфері кібербезпеки говорить, що за достатньо часу будь-яка система може бути скомпрометована. Як би страшно це не звучало, заява підкреслює справжню природу кібербезпеки.

Навіть найкращі заходи безпеки не є надійними. Загрози постійно розвиваються, і формулюються нові способи атак. Можна з упевненістю припустити, що атака на систему неминуча.

Тому будь-яка організація, яка зацікавлена ​​у захисті безпеки своїх систем, повинна інвестувати в ідентифікацію загроз ще до того, як станеться атака. Завдяки ранньому виявленню загроз організації можуть швидко впровадити заходи контролю збитків, щоб мінімізувати ризик і вплив атаки та навіть зупинити зловмисників до того, як вони розгорнуть повномасштабні атаки.

Крім припинення атак, виявлення загроз може вивести зловмисників, які можуть викрасти дані, збирати інформацію для використання в майбутніх атаках або навіть залишати лазівки, якими можна скористатися в майбутньому.

Хороший спосіб виявити загрози та вразливості до того, як ними скористаються зловмисники, — це полювання за загрозами.

Полювання на загрозу

Щоразу, коли відбувається кібератака, як-от витік даних, атака зловмисним програмним забезпеченням або навіть атака на відмову в обслуговуванні, це часто є результатом того, що кібератаки певний час ховаються в системі. Це може тривати від кількох днів до тижнів або навіть місяців.

Чим більше часу зловмисники проводять непоміченими в мережі, тим більше шкоди вони можуть завдати. Тому необхідно відсіяти зловмисників, які можуть ховатися в мережі без виявлення, перш ніж вони справді здійснять атаку. Ось тут і виникає полювання за загрозами.

Полювання на загрози – це проактивний захід кібербезпеки, коли експерти з безпеки проводять ретельний пошук у мережі, щоб виявити та викорінити потенційні загрози або вразливості, які могли обійти існуючі заходи безпеки.

На відміну від пасивних заходів кібербезпеки, таких як автоматичне виявлення загроз, полювання за загрозами — це активний процес, який передбачає поглиблений пошук кінцевих точок мережі та даних, що зберігаються в мережі, для виявлення зловмисних або підозрілих дій, які можуть вказувати на загрозу, що приховується в мережі.

Полювання на загрози виходить за рамки пошуку того, що, як відомо, також відсіює нові та невідомі загрози в мережі або загрози, які могли уникнути захисту мережі та ще не були усунені.

Впроваджуючи ефективне полювання на загрози, організації можуть знаходити та зупиняти зловмисників до того, як вони здійснять свої атаки, таким чином зменшуючи завдану шкоду та захищаючи свої системи.

Як працює пошук загроз

Щоб бути успішним і ефективним, полювання на загрози значною мірою покладається на інтуїцію, стратегічне, етичне, критичне мислення та навички вирішення проблем, якими володіють експерти з кібербезпеки. Ці унікальні людські навички доповнюють те, що можна зробити за допомогою автоматизованих систем безпеки.

  Як поповнити свій Google Apps за допомогою редактора скриптів

Щоб провести полювання на загрози, експерти з безпеки починають із визначення та розуміння сфери мереж і систем, у яких вони здійснюватимуть пошук загроз. Усі відповідні дані, такі як файли журналів і дані трафіку, потім збираються та аналізуються.

Внутрішні експерти з безпеки мають вирішальне значення на цих початкових етапах, оскільки вони зазвичай мають чітке розуміння наявних мереж і систем.

Зібрані дані безпеки аналізуються за допомогою різних методів для виявлення аномалій, прихованих зловмисних програм або зловмисників, підозрілих або ризикованих дій і загроз, які системи безпеки могли позначити як усунуті, але насправді не усунули.

У разі виявлення загрози вона досліджується та усувається, щоб запобігти використанню зловмисниками. У разі виявлення зловмисників, вони видаляються із системи, і вживаються заходи для подальшого захисту та запобігання компрометації системи.

Полювання на загрози надає організаціям можливість дізнатися про свої заходи безпеки та вдосконалити свої системи, щоб краще захистити їх і запобігти майбутнім атакам.

Важливість пошуку загроз

Деякі з переваг полювання на загрози включають:

Зменшити збитки від повномасштабної кібератаки

Полювання за загрозами має перевагу у виявленні та зупинці кібер-зловмисників, які зламали систему, перш ніж вони зможуть зібрати достатньо конфіденційних даних для проведення більш смертоносної атаки.

Зупинка зловмисників прямо на їхньому шляху зменшує збитки, які могли б бути завдані внаслідок витоку даних. Завдяки проактивному характеру полювання на загрози організації можуть реагувати на атаки набагато швидше, а отже, зменшити ризик і наслідки кібератак.

Зменшити помилкові спрацьовування

Під час використання автоматизованих інструментів кібербезпеки, які налаштовані на виявлення та ідентифікацію загроз за допомогою набору правил, виникають випадки, коли вони створюють сповіщення, коли реальних загроз немає. Це може призвести до застосування заходів протидії загрозам, яких не існує.

Полювання на загрози, кероване людьми, усуває помилкові спрацьовування, оскільки експерти з безпеки можуть проводити поглиблений аналіз і робити експертні висновки щодо справжньої природи передбачуваної загрози. Це виключає помилкові спрацьовування.

Допоможіть експертам із безпеки зрозуміти системи компанії

Проблема, яка виникає після встановлення систем безпеки, полягає в перевірці їх ефективності чи ні. Полювання за загрозами може відповісти на це запитання, оскільки експерти з безпеки проводять поглиблені розслідування та аналіз, щоб виявити та усунути загрози, які могли уникнути встановлених заходів безпеки.

Це також має перевагу, оскільки дозволяє внутрішнім експертам із безпеки краще зрозуміти існуючі системи, як вони працюють і як краще їх захистити.

Тримає команди безпеки в курсі подій

Проведення полювання на загрози передбачає використання найновіших доступних технологій для виявлення та пом’якшення загроз і вразливостей до їх використання.

Це допомагає команді безпеки організації бути в курсі загроз і активно залучати їх до виявлення невідомих уразливостей, якими можна скористатися.

Така проактивна діяльність призводить до кращої підготовленості команд безпеки, які отримують інформацію про нові та нові загрози, таким чином не даючи їм стати зненацька зловмисниками.

Скорочує час розслідування

Регулярне полювання на загрози створює банк знань, який можна використовувати для прискорення процесу розслідування атаки в разі її виникнення.

Полювання на загрози передбачає поглиблене вивчення й аналіз систем і вразливостей, які були виявлені. Це, у свою чергу, призводить до накопичення знань про систему та її безпеку.

Таким чином, у разі атаки розслідування може використовувати дані, зібрані з попередніх пошуків загроз, щоб зробити процес розслідування набагато швидшим, дозволяючи організації краще й швидше реагувати на атаку.

  9 найкращих GIF-сайтів, які залишаться актуальними у 2022 році

Організації отримають величезну користь від регулярного пошуку загроз.

Полювання на загрози проти аналізу загроз

Незважаючи на те, що розвідка про загрози та полювання на загрози пов’язані й часто використовуються разом для підвищення кібербезпеки організації, вони є різними поняттями.

Розвідка про загрози передбачає збір і аналіз даних про нові та існуючі кіберзагрози, щоб зрозуміти тактику, методи, процедури, мотиви, цілі та поведінку суб’єктів загрози, які стоять за кіберзагрозами та атаками.

Потім ця інформація передається організаціям, щоб допомогти їм виявляти, запобігати та пом’якшувати кібератаки.

З іншого боку, полювання на загрози – це проактивний процес пошуку потенційних загроз і вразливостей, які можуть існувати в системі, щоб усунути їх, перш ніж вони будуть використані суб’єктами загрози. Керують цим процесом експерти з безпеки. Інформацію про загрози використовують експерти з безпеки, які проводять полювання на загрози.

Типи полювання на загрозу

Існує три основних типи пошуку загроз. Це включає:

#1. Структуроване полювання

Це пошук загроз на основі індикатора атаки (IoA). Індикатор атаки є доказом того, що наразі до системи мають доступ неавторизовані особи. IoA відбувається до порушення даних.

Тому структуроване полювання узгоджується з тактикою, технікою та процедурами (TTP), які використовує зловмисник з метою ідентифікації зловмисника, чого він намагається досягти, і реагування до того, як він завдасть будь-якої шкоди.

#2. Неструктуроване полювання

Це тип пошуку загроз, який здійснюється на основі індикатора компрометації (IoC). Індикатором компрометації є свідчення того, що відбулося порушення безпеки та в минулому доступ до системи отримували неавторизовані особи. У цьому типі полювання на загрози експерти з безпеки шукають шаблони в мережі до та після виявлення індикатора компрометації.

#3. Керується ситуацією або сутністю

Це полювання на загрози, засноване на внутрішній оцінці ризиків організації для її систем і вразливостей, які вони виявили. Експерти з безпеки використовують зовнішні доступні та найновіші дані про атаки, щоб знайти схожі шаблони та поведінку атак у системі.

Ключові елементи пошуку загроз

Ефективне полювання на загрози передбачає поглиблений збір і аналіз даних для виявлення підозрілої поведінки та шаблонів, які можуть вказувати на потенційні загрози в системі.

Після виявлення таких дій у системі їх необхідно повністю дослідити та зрозуміти за допомогою передових інструментів дослідження безпеки.

Потім розслідування має дати дієві стратегії, які можна застосувати для усунення знайдених вразливостей і посередництва в загрозах, перш ніж ними зможуть скористатися зловмисники.

Останнім ключовим компонентом процесу є звітування про результати полювання на загрози та надання рекомендацій, які можна застосувати для кращого захисту систем організації.

Кроки в пошуку загроз

Джерело зображення: Microsoft

Ефективне полювання на загрозу передбачає такі кроки:

#1. Формулювання гіпотези

Полювання за загрозами спрямоване на виявлення невідомих загроз або вразливостей, які можуть бути використані під час атак. Оскільки полювання на загрози спрямоване на пошук невідомого, першим кроком є ​​формулювання гіпотези на основі стану безпеки та знання вразливостей у системі організації.

Ця гіпотеза дає полювання за загрозами орієнтир і основу, на якій можна закласти стратегії для всієї вправи.

#2. Збір та аналіз даних

Після того, як гіпотезу сформульовано, наступним кроком є ​​збір даних і даних про загрози з мережевих журналів, звітів про загрози та історичних даних про атаки з метою підтвердження або спростування гіпотези. Для збору та аналізу даних можна використовувати спеціальні інструменти.

#3. Визначте тригери

Тригери — це підозрілі випадки, які потребують подальшого та поглибленого розслідування. Інформація, отримана в результаті збору та аналізу даних, може підтвердити початкову гіпотезу, наприклад існування несанкціонованих учасників у мережі.

  7 менш відомих, але чудових розширень для живих шпалер Muzei

Під час аналізу зібраних даних можуть бути виявлені підозрілі дії в системі. Ці підозрілі дії є тригерами, які потребують подальшого дослідження.

#4. Розслідування

Після виявлення тригерів у системі їх досліджують, щоб зрозуміти повну природу наявного ризику, як міг статися інцидент, мотиви зловмисників і потенційний вплив атаки. Результат цього етапу розслідування інформує про заходи, які будуть вжиті для вирішення непокритих ризиків.

#5. роздільна здатність

Після повного дослідження та розуміння загрози впроваджуються стратегії для усунення ризику, запобігання майбутнім атакам і покращення безпеки існуючих систем для усунення нововиявлених уразливостей або методів, якими можуть скористатися зловмисники.

Після виконання всіх кроків вправа повторюється, щоб знайти більше вразливостей і краще захистити системи.

Проблеми в пошуку загроз

Деякі з основних проблем, які виникають під час полювання на загрозу, включають:

Відсутність кваліфікованого персоналу

Полювання на загрози – це діяльність безпеки, керована людьми, і, отже, її ефективність значною мірою залежить від навичок і досвіду шукачів загроз, які здійснюють цю діяльність.

Маючи більше досвіду та навичок, мисливці за загрозами зможуть виявити вразливі місця або загрози, які прослизають від традиційних систем безпеки або іншого персоналу служби безпеки. Залучення та утримання експертів із пошуку загроз для організацій є водночас дорогим і складним завданням.

Складнощі з визначенням невідомих загроз

Полювання за загрозами дуже важко проводити, оскільки це вимагає виявлення загроз, які уникли традиційних систем безпеки. Таким чином, ці загрози не мають відомих підписів або шаблонів для легкої ідентифікації, що робить усе дуже складним.

Збір вичерпних даних

Полювання на загрози значною мірою залежить від збору великих обсягів даних про системи та загрози, щоб керувати перевіркою гіпотез і дослідженням тригерів.

Цей збір даних може виявитися складним, оскільки для нього можуть знадобитися розширені інструменти сторонніх розробників, а також існує ризик невідповідності нормам конфіденційності даних. Крім того, експертам доведеться працювати з великими обсягами даних, що може бути складним завданням.

Бути в курсі даних про загрози

Щоб полювання на загрози було успішним і ефективним, експерти, які проводять навчання, повинні мати сучасні дані про загрози та знати тактику, прийоми та процедури, які використовують зловмисники.

Без доступу до інформації про новітню тактику, прийоми та процедури, які використовуються під час атак, увесь процес полювання на загрози може бути ускладнений і неефективним.

Висновок

Полювання на загрози – це проактивний процес, який організації повинні розглянути щодо впровадження, щоб краще захистити свої системи.

Оскільки зловмисники цілодобово працюють, щоб знайти способи використання вразливостей у системі, організаціям корисно бути проактивними та шукати вразливості та нові загрози до того, як зловмисники знайдуть їх і скористаються ними на шкоду організаціям.

Ви також можете ознайомитися з деякими безкоштовними інструментами судового дослідження для експертів з ІТ-безпеки.