Погляд на програми на вимогу

Вам цікаво дізнатися про розробку програм на вимогу? Ми підсумували всі деталі, щоб допомогти вам це зрозуміти.

COVID-19 змінив життя кожного. Він швидко поширився по всьому світу, змушуючи людей ізолюватися, щоб залишатися в безпеці. Компанії прийняли дистанційну роботу, а громадяни знайшли спосіб вижити.

У ці важкі часи додатки на вимогу змінили правила гри, дозволивши кожному залишатися вдома без проблем. Ви можете бути здивовані, дізнавшись, що більшість програм, які ми використовуємо, є програмами на вимогу.

Statista представляє світові доходи від мобільних додатків з 2014 по 2023 рік.

У вашій голові може виникнути кілька запитань. Що таке додаток на вимогу? Це змінює наше життя? Як це впливає на наше життя під час карантину? Які типи програм на вимогу доступні на ринку? Що таке життєвий цикл розробки програми на вимогу?

Дозвольте нам коротко ознайомитись із програмами на вимогу, перш ніж детально заглибитися в них.

Що таке програми на вимогу?

Хочеш кудись піти? Замовити таксі. Хочете замовити їжу? Замовляйте їжу онлайн. Хочете отримати салонні послуги вдома? Просто торкніться кілька разів на своєму мобільному телефоні, і все готово. Хочете проконсультуватися з лікарем? Запис на прийом онлайн.

Програми на вимогу – це мобільні програми, які пропонують користувачам комфорт удома. Додаток служби за запитом усуває розрив між клієнтами та компаніями, дозволяючи їм залишатися на зв’язку незалежно від обставин.

Підприємства миттєво перейшли на хмарні та цифрові послуги в умовах пандемії, яка різко розвинула їх. Сервіси за запитом спрощували для користувачів виклик (бронювання), замовлення їжі додому (без дзвінка в ресторан), покупки продуктів онлайн тощо.

Однак, якщо ви думаєте, що послуги на замовлення є новинкою на ринку, ви помиляєтеся. Ці послуги існують вже давно, але не в мобільних додатках, а в повільнішій версії (мобільний дзвінок).

В даний час послуги за запитом доступні для різних категорій і галузей. Найкраща частина полягає в тому, що ці сервісні програми зручні для користувача та прості для розуміння. Ось як працюють програми на вимогу.

 • Користувач замовляє товар,
 • Додаток з’єднує їх із продавцем,
 • Провайдер приймає запит,
 • Користувачі здійснюють платіж онлайн,
 • А провайдер доставляє товар за адресою користувача.

Крім того, програми на вимогу працюють над кількома наборами функцій, які вони повинні мати. Без цих функцій програми на вимогу можуть втратити довіру на ринку.

1. Безпека та автентифікація. Платіжний шлюз має бути безпечним і захищеним для користувачів, оскільки він містить конфіденційні дані, такі як дебетові та кредитні картки.

2. Варіанти оплати. Сервісна програма на вимогу не повинна обмежуватися одним способом оплати, включаючи мережевий банкінг, готівку при доставці, дебетову картку, кредитну картку тощо.

  Як отримати реальну кількість слів у Google Docs у Chrome

3. Відстеження в реальному часі – користувачі повинні знати актуальну інформацію про доставку своїх продуктів, яка стає заспокійливою. Навіть місцезнаходження користувачів передається партнерам по доставці.

4. Оцінка та огляд – достовірні та справжні відгуки користувачів збільшують довіру та цінність мобільного додатка на ринку.

5. Сповіщення. Незалежно від того, чи йдеться про пропозиції, майбутні розпродажі чи інформацію про відстеження в реальному часі, сповіщення є найкращим способом зв’язку з користувачами.

6. Функція списку бажань – функція дозволяє користувачам додавати продукти, які вони бажають придбати пізніше. Користувачі можуть легко отримати доступ до нього, навіть якщо продукту немає в наявності.

7. Історія пошуку та попередніх замовлень – це одна з життєво важливих функцій програм на вимогу, яка дозволяє користувачам повторити замовлення або продовжити дослідження.

8. Розпізнавання голосу. З огляду на популярність штучного інтелекту на ринку, програми на вимогу містять функції розпізнавання голосу для легкого замовлення.

Програми на вимогу мають кілька категорій і популярні в різних галузях. Однак робота таких програм схожа, оскільки постачальники пов’язані з клієнтами через платформу. Основна робота програм на вимогу:

 • За допомогою сервісного додатку користувач розміщує потрібний запит і здійснює оплату (в деяких випадках або вибирає накладений платіж)
 • Програма надсилає запит постачальнику послуг або постачальнику
 • Провайдер приймає запит
 • Постачальник починає обробку продукту та доставляє його користувачам
 • Користувачі можуть переглянути продукт після доставки

Робота всіх програм на вимогу може бути подібною, але вона відрізняється від основних типів, як-от:

 • Сервіси B2B зв’язуються з великими підприємствами, щоб задовольнити потреби в наймі, банківській справі та транспортуванні.
 • Сервіси B2C, за допомогою яких компанії зв’язуються з клієнтами, такими як Amazon, Uber Eats тощо.
 • Сервіси C2C можуть заробляти двосторонні комісії, не роблячи нічого, наприклад Uber, OLX, eBay тощо.

Ці типи поділяються на різні категорії на основі вимог і послуг на вимогу.

Категорії програм на вимогу

Оскільки додатки на вимогу заповнюють ринок, власникам бізнесу стає важливо вибирати відповідно до своїх вимог і продуктів. Є такі програми, як Uber для таксі, Uber Eats для їжі, Airbnb для готелів, Facebook для підключення, WhatsApp для спілкування в чаті тощо.

Ось найкращі категорії додатків на вимогу, про які варто знати.

Програми доставки їжі

Модель доставки їжі та продуктів набула величезної популярності під час пандемії, коли люди були замкнені вдома. Вони мали змогу замовляти продукти та їжу на порозі. Однак раніше послуги були затребувані. Amazon пропонує доставку продуктів, а Uber Eats забезпечує доставку їжі з ресторанів за трьома факторами: додаток адміністратора (сторонній або посередник), додаток постачальника та додаток клієнта.

За даними Google Trends, у 2021 році кількість пошукових запитів щодо доставки їжі становить понад 50%. У 2020 році ці показники були вищими через збільшення випадків коронавірусу в усьому світі.

  Як виправити помилку UPnP не вдалося на Xbox

Ця категорія послуг на вимогу є поширеною, постійною та передбачуваною на ринку. Згідно StatistaУ 2020 році ринки США очікують 218% зростання Instacart. Програми для онлайн-доставки продуктів харчування та продуктів харчування дотримуються найкращих практик для забезпечення зберігання даних, замовлення, доставки тощо.

Кілька додатків, як-от Instacard, GrubHub, UberEats, Amazon Prime Now, Postmates тощо, надзвичайно популярні як служби доставки їжі та продуктів на вимогу. Додаток з’єднує користувачів із продуктовими мережевими магазинами або закладами харчування (ресторанами).

Бізнес-моделі включають агрегатори доставки, ринкові рішення, продуктові або продовольчі магазини тощо.

Транспортні програми

Що стосується транспортних додатків, це включає виклик таксі, бронювання таксі, купівлю автомобіля, оренду автомобіля, продаж автомобіля та логістичні послуги. Користувачі тривалий час залежать від телефонної поїздки, але в березні 2008 року Uber було запущено на ринок, відкривши новий шлях для власників бізнесу.

Транспортні послуги на вимогу дозволили водіям або логістичним службам зв’язатися з ширшою аудиторією. Ці програми зазвичай поділяються на дві категорії, як і інші програми на вимогу – програми постачальника (водій) і програми клієнта (пасажир), крім програми адміністратора.

Платформи електронного виклику спростили для споживачів бронювання таксі або служби доставки в будь-який час з будь-якого місця. У той же час логістичні послуги (наприклад, UberRUSH) включають навчання кадрового резерву, обслуговування автопарку, зразкове обслуговування, відстеження замовлень тощо.

Щоб підвищити популярність, розробники повинні зосередитися на гнучкості, високій гнучкості, ширшому охопленні, інвестиційних можливостях, більшому розмірі парку та безпечних платіжних шлюзах.

Програми охорони здоров’я

Програма «Медицина та лікар на вимогу» була популярною протягом останніх кількох років, дозволяючи користувачам або пацієнтам консультуватися з лікарями не виходячи з дому та отримувати ліки на порозі свого будинку.

Додатки для охорони здоров’я на вимогу отримали новий поворот на тлі пандемії, коли люди вибирають онлайн-консультації лікаря замість відвідування лікарень, які є небезпечними. Це стало новою тенденцією на ринку, яка є надійною та корисною для користувачів.

На ринку доступно кілька онлайн-додатків для охорони здоров’я, наприклад Doctor on Demand і Пейджер. Додатки для телемедицини та охорони здоров’я розроблені з використанням сучасних технологій.

Застосунки для охорони здоров’я дозволяють користувачам консультуватися з лікарями, зберігаючи свою конфіденційність, звертатися за консультацією під час перевірки сертифікатів лікарів (і рейтингів), знаходити спеціалістів і здійснювати голосовий чи відеодзвінок лікарю за призначенням. Це дозволяє збирати дані про здоров’я, дистанційно контролювати пацієнтів, бездротове тестування, запитувати візити до лікаря тощо.

Окрім цього, програми для фітнесу є частиною галузі охорони здоров’я. Персоналізовані фітнес-послуги на вимогу стали комплексною програмою, яка включає програми тренувань у тренажерному залі/вдома на основі уподобань користувачів.

Розважальні програми

Сектор розваг процвітає, а також їхні програми на вимогу, такі як YouTube, Amazon Prime Video, Amazon Music, Netflix, Hulu тощо. Особливо в умовах пандемії попит на онлайн-розваги зріс, оскільки користувачі віддають перевагу перегляду серіалів, шоу, документальні фільми, фільми тощо, перебуваючи замкненими вдома.

  Виправити проблему з неможливістю консолі адміністрування WSUS підключитися до сервера WSUS через Remote API

Це жорстка конкуренція між додатками та сервісами з підвищеним попитом. Кілька додатків для потокового передавання досягли величезного успіху на ринку, тоді як деякі зазнали невдачі через недостатню популярність або схожість.

Послуги «відео на вимогу» та «музика на вимогу» пропонують користувачам персоналізований контент відповідно до їхніх уподобань. Він дещо замінив телебачення для деяких людей, які віддають перевагу потоковому відео на своїх мобільних телефонах. Зараз платформи OTT стали важливою частиною життя кожного.

Програми Home-Service

Пройшли ті часи, коли для будь-якої домашньої послуги потрібно було шукати людей. Деякі програми гарантують, що користувачі можуть бронювати або замовляти домашні послуги кількома кліками. Прогнозується, що до 2024 року загальний приріст домашніх послуг перевищить 1,5 мільярда доларів.

Ці послуги включають догляд за дітьми, пакування та переїзд, догляд за домашніми тваринами, послуги з ремонту, прибирання будинків тощо. Користувачі можуть зв’язатися з великою кількістю зареєстрованих професіоналів і записатися на зустріч відповідно до їхніх послуг.

Це дозволяє гарантувати підрядника, порівнювати ціни та перевіряти відгуки та рейтинги, щоб найняти досвідчених і бюджетних професіоналів.

Незалежні або контрактні працівники можуть швидко отримати роботу з програми, а користувачі можуть миттєво отримати допомогу. Додатки для домашньої роботи на вимогу вимагають часу для повсякденних завдань, таких як сантехніка, розчистка, теслярство тощо.

Висновок

Є кілька інших програм на вимогу, таких як програми для електронної комерції та роздрібної торгівлі, програми для доставки, програми для знайомств, програми для найму персоналу, програми для краси, програми для соціальних мереж, програми для відеоконференцій і програми для електронного навчання.

Ці програми захоплюють світ і полегшують користувачам отримання бажаних послуг. Для розробки мобільних додатків на вимогу користувачі повинні мати на увазі кілька аспектів, таких як:

 • Виконайте домашнє завдання, щоб зрозуміти клієнта, унікальні особливості тощо.
 • Перелічіть обов’язкові функції, такі як сповіщення, реєстрація, платежі, геолокація тощо.
 • Вибирайте між розробкою мобільних додатків MVP або іншими.
 • Вибирайте технологічний стек залежно від вимог і платформ.

Це деякі революційні продукти на ринку, які панували протягом тривалого часу. Ці мобільні програми на вимогу стають основою для всіх і відкривають двері в краще майбутнє.