Повний посібник і безкоштовні шаблони

Статут команди є одним із найефективніших способів покращити співпрацю та командну роботу в проекті, бізнесі чи компанії. Якщо ви належним чином створите такий документ, ви зможете мотивувати та заохотити членів вашої команди працювати як одне ціле.

Документування ролей і обов’язків команди проекту та регулярний перегляд стали вимогою часу. Це тому, що галузі та бізнес змінюються з безпрецедентною швидкістю. Компанії почали впроваджувати командні статути та їхні шаблони, щоб не відставати від потреб цифрової ери.

Хочете дізнатися більше про статути команд? Продовжуйте читати цю статтю, щоб знайти поглиблене обговорення теми, її цілей, переваг, розробки та безкоштовних шаблонів, які допоможуть вам у реальних ситуаціях.

Що таке статут команди?

Щоб визначити активи, перешкоди та цілі команди проекту, власники або менеджери проекту використовують статут команди. Іноді такий статут може також окреслювати межі та напрямок команди. У двох словах, це дуже схоже на дорожні карти продукту чи проекту, за винятком того, що статут команди призначений лише для окремої команди.

У статуті команди проекту мають бути чітко визначені обов’язки та ролі кожного члена команди. Він наголошує на своїй зосередженості на результатах членів команди та на тому, як скласти план поставок протягом певного часу. Крім того, це забезпечує плавне залучення команди протягом тривалого періоду та під час значних змін у проекті чи бізнесі.

Вище керівництво, його підлеглі, керівники проекту та члени команди проекту повинні досягти консенсусу перед створенням статуту команди. Передбачається, що це зменшить плутанину щодо ролі команди в бізнес-процесі чи проекті.

Цілі створення статуту команди

Статут членів команди проекту є невід’ємною частиною ширшого процесу планування ресурсів проекту. Ви повинні скласти документ, маючи на увазі такі цілі:

 • По-перше, визначте результат проекту, над яким працюватиме команда, у вигляді результатів. Такими результатами можуть бути послуги, продукти або прості результати.
 • Далі вам потрібно встановити ролі для членів команди на основі індивідуальних результатів проекту. Наприклад, призначення фронтенд-розробника, бекенд-розробника, дизайнера, тестувальника та маркетолога для проекту розробки програми.
 • Третій елемент полягає у визначенні обов’язків на основі ролей. Включіть відповідні положення, щоб забезпечити необхідні зміни щодо відповідальності, коли цього вимагає проект.
 • Вам також потрібно налаштувати належний канал взаємовідносин від нижнього рівня до верхнього рівня проекту. Це забезпечить відповідний ланцюжок команд для звітування про завдання, помилки та результати.
 • Нарешті, має бути набір основних правил, які відповідають політиці прийнятної поведінки бізнесу.
  14 Хмарне бухгалтерське рішення для малого та великого бізнесу

Переваги використання командного статуту

Ось переваги, які ви можете очікувати від статуту членів команди:

 • Якщо співробітники вашого бізнесу бояться нових перетворень, статут команди може допомогти їм приєднатися до них, оскільки він функціонує як інструкція.
 • Це також допомагає команді або керівнику проекту встановити підзвітність між командами, щоб співробітники автоматично вибирали свої завдання.
 • Статут команди містить детальні обов’язки та ролі всіх членів команди. Таким чином, ресурси не витрачають час на вгадування своїх завдань у рамках проекту.
 • Зацікавлені сторони та власники проектів знатимуть мету команди. Це дозволить вищому керівництву приймати стратегічні рішення щодо збільшення чи зменшення чисельності команди.
 • Статути команд також допомагають керівникам проектів вирішувати конфлікти, коли кілька команд активно працюють над одним проектом.

Важливі атрибути командного статуту

Атрибути командних статутів змінюватимуться від проекту до проекту. Але наступні десять особливостей є дещо загальними:

 • Цілі та місія команди
 • Передісторія проекту
 • Згадка про бюджет, навчання та ресурси
 • Оперативна структура команди
 • Ролі та обов’язки членів команди
 • Метрики для оцінки продуктивності команди
 • Опис обсягу проекту та участі команди
 • Посібник із спілкування для встановлення політики зустрічей команди
 • Перелік завдань проекту та віх
 • Підписи всіх членів команди

Додавши наведені вище атрибути, ви можете використати свою уяву та креативність, щоб покращити статут команди.

Створення командного статуту: покрокова інструкція

Створення статуту для членів команди авторів приємне та легке, якщо ви використовуєте хороший шаблон. Вам також слід віддати перевагу спільному написанню документа замість того, щоб дозволяти одній людині працювати над ним. Ось як ви можете створити його для власного проекту чи бізнесу:

#1. Почніть із контексту статуту, як-от визначення очікувань зацікавлених сторін, здатності членів команди робити внесок, особистих очікувань і керівника команди.

#2. Передайте запитання всім учасникам і попросіть їх написати власні відповіді.

#3. Тепер настав час скласти заяву про місію для статуту команди. Ви можете почати зі збору інформації про цілі успіху, цілі, яких потрібно досягти, додаткову роботу для підтримки команди тощо.

#4. Наступним кроком є ​​створення основних етапів, цілей і кінцевих термінів, пов’язаних із заявою про місію проекту. Тут ви можете пояснити ролі, обов’язки та наставників. Крім того, ви можете згадати:

 • Хто перед ким звітуватиме
 • Особа для оцінки індивідуальної продуктивності
 • Хто отримує обов’язок спілкуватися з вищою владою
  Як легко скинути HomePod mini

#5. Потім вам потрібно створити детальний план для оцінки продуктивності. Вам потрібно налаштувати показники, інтервали оцінювання, режим оцінювання та формат оцінювання.

#6. Після того, як ви завершите роботу над вмістом, перейдіть до фізичного друку документа для спільного використання. Ви також можете розповсюдити проект статуту в цифровому вигляді. Незалежно від способу спільного використання, вам потрібно отримати підтвердження від кожного члена команди.

Ось кілька найкращих безкоштовних пропозицій щодо шаблонів статуту команди для створення високоякісних статутів команд для професійних потреб:

Фреска

Фреска це популярний інструмент для дошки, який дозволяє спільно створювати статути команд. Якщо ви використовуєте шаблон статуту команди цього інструменту для співпраці, ви можете легко окреслити життєво важливі елементи командного зв’язку та спілкування. Ви також повинні вміти вказати набір навичок і концепцій, якими ваша команда керуватиметься в майбутньому.

Є дві різні версії шаблону статуту команди Mural. Один – це приклад заповненого статуту команди, а інший – чистий дизайн цього ж документа. Після того, як ви завершите створення документа за допомогою співпраці, експортуйте його в різні форми, як-от PDF, PNG або архівований HTML із даними.

Міро

Міро це ще одна успішна онлайн-дошка для співпраці для віддалених і гібридних команд. Він також постачається з кількома безкоштовними шаблонами статуту команди, які можна легко налаштувати. Крім того, ви можете поділитися посиланням на онлайн-шаблон з усією вашою командою для спільної роботи над статутом компанії або команди проекту.

Miro також містить повні інструкції для редагування своїх безкоштовних шаблонів, як-от статут команди продажів або академічної команди, на порталі шаблонів. Ви можете безкоштовно зареєструватися за допомогою свого облікового запису Google і почати персоналізувати приклад документа відповідно до свого проекту. Якщо вам потрібно експортувати документ, ви можете зберегти його як зображення, PDF або шаблон Miro.

Творіть

Творіть це всесвітньо визнаний візуальний робочий простір для створення блок-схем, діаграм, інфографіки та статутів команд. Він має велику бібліотеку шаблонів для різноманітних бізнес-документів, включаючи статути для проектних груп. Таким чином, ви можете вибрати той, який відповідає вимогам вашого бізнесу чи проекту, і редагувати його.

Однак Creately пропонує обмежену кількість шаблонів статутів команд для безкоштовних користувачів. Ви можете вибрати формат «три на три» або «два на три на два». Доступні шаблони від Creatly підходять для легких і цілеспрямованих статутних документів команди. Говорячи про експорт, він пропонує формати PDF, JPEG, CSV, PNG і SVG.

  Забули пароль голосової пошти? Ось як скинути пароль

DocFormats

DocFormats це найвищий рейтинг і надійний портал для шаблонів бізнес-документів, таких як пропозиції щодо проведення заходів, оцінки співробітників, маркетингові брошури тощо. На цьому веб-сайті ви також знайдете кілька прикладів статуту професійної команди. На DocFormats є більше 10 шаблонів статуту команди.

Його бібліотека включає проекти, охорону здоров’я, гнучку розробку, стовпці та візуальні статути команд. Ви можете завантажити файли RTF і Word з порталу. Потім ви можете редагувати документ відповідно до ваших вимог.

Зразок.net

Можливо, ви відвідували Зразок.net за високоякісний і надійний вміст ділових, торгових і маркетингових документів. Цього разу ми заохочуємо вас відвідати його знову, щоб отримати понад 50 готових для бізнесу шаблонів статуту команди.

Він пропонує різноманітні зразки документів для статутів команд щодо групових завдань, меж команди, командної роботи, рубрики оцінювання, графічного дизайну, плану дій керівництва, виконавчого керівництва та багато іншого.

Шаблони документів знаходяться в різних типах файлів. Ви можете натиснути на один шаблон, щоб швидко переглянути тип файлу, який можна завантажити. Більшість завантажень доступні у форматах PDF, тому для налаштування шаблонів вам знадобиться редактор PDF.

Заключні думки

Ця стаття має використовуватися як довідник для командних статутів та їхніх шаблонів, коли вам потрібно створити їх для свого проекту чи бізнесу. Ви також можете слідувати покроковим інструкціям зі створення командного статуту, згаданим вище.

Крім того, стаття також знайомить вас із 5 популярними та найкращими шаблонами статуту команди, які ви можете безкоштовно використовувати у відповідних проектах та бізнес-операціях.

Лише створення дієвого статуту команди — це не кінець ваших обов’язків. Ви повинні належним чином поділитися ним із командою та власниками проекту. Крім того, вам потрібно буде захистити документ від сторонніх очей у кіберсвіті. Тому вам слід використовувати будь-яке програмне забезпечення для керування документами для легкого адміністрування вмісту.