Повний посібник із процесу та практик керування випусками

Управління випусками — це важливий процес, який потребує ефективного планування та виконання, щоб забезпечити виконання вимог і задоволення кінцевого користувача.

Однак організаціям залишається працювати над багатьма випусками, щоб підтримувати оновлення своїх програмних продуктів новими функціями та функціями.

Це може стати заплутаним і непосильним, якщо не впоратися належним чином.

Тому вам потрібно оптимізувати процес керування випусками, щоб працювати над кожним випуском із повною ясністю та ефективністю.

Давайте розберемося, як це зробити.

Що ви маєте на увазі під керуванням випусками?

У розробці програмного забезпечення та ІТ управління випусками відноситься до процесу, під час якого програмна система створюється, розгортається та випускається користувачам. Цей процес включає всі етапи, від планування та розробки до тестування та розгортання.

Управління випусками — це система, за якою працюють виробничі групи, щоб керувати всім життєвим циклом доставки програмного забезпечення. Він також спрямований на те, щоб кінцеві користувачі отримували оптимальний досвід і вирівнювали бізнес-пріоритети. Крім того, керування випусками може допомогти вам оптимізувати та візуалізувати процеси розробки та розгортання програмного забезпечення, узгоджено задовольняти потреби доставки, керувати ризиками в постачанні програмного забезпечення, керувати ІТ-ресурсами та забезпечувати прибутковість, доставляючи цінність.

Розробники використовують процес керування випусками під час створення нового програмного продукту або створюють нові версії, вносячи деякі зміни в існуючу версію програмного забезпечення. Наявність чіткої мети допоможе їм йти одним шляхом, усунувши плутанину або ефективність.

Управління випусками та DevOps

DevOps наголошує на посиленому спілкуванні та співпраці між командами розробників програмного забезпечення та командами ІТ-операцій. Методологія DevOps спрямована на зменшення розривів у роботі чи обробці проектів і дозволяє командам не забувати важливі дії. Це також сприяє скороченню циклів зворотного зв’язку, що дозволяє вашій команді швидше випускати ваш продукт, зменшуючи ускладнення.

Отже, менеджери випусків залежать від трьох основних речей: автоматизації, безперервної інтеграції та DevOps для ефективного випуску свого коду для виробництва. Вони можуть автоматизувати тести та постійно створювати, інтегрувати та оновлювати свій код. Використовуючи мислення DevOps, вони також можуть покращити координацію між своїми командами розробки та операцій.

У результаті помилки виявляються на ранніх стадіях, щоб легко їх виправити та прискорити процес розробки та випуску.

Процес керування релізами

Існують різні етапи життєвого циклу керування випусками. Цей процес може відрізнятися від команди до команди та від організації до організації, оскільки вимоги проекту відрізнятимуться. Однак є кілька загальних кроків, яких повинні дотримуватися організації та команди будь-якого розміру, щоб звести кінці з кінцями та надати користувачам якісне рішення.

Отже, ось як виглядає типовий процес керування випусками.

#1. Розуміння вимог

Незалежно від того, чи плануєте ви створити новий продукт або додати деякі нові функції та функції до існуючого продукту, розуміння вимог має вирішальне значення.

Отже, прислухайтеся до своїх клієнтів і дослухайтеся до того, що вони насправді хочуть додати до свого проекту, наприклад мобільного додатку. Наприклад, вони можуть попросити вас додати певний розділ до їхньої мобільної програми. Вам знадобиться провести з ними зустріч, щоб зрозуміти їхні вимоги та очікування та зрозуміти, чому вони хочуть того, що хочуть.

Так само, якщо у вас є веб-сайт і ви хочете додати розділ блогу, відвідувачі зможуть прочитати ваші статті та дізнатися більше про ваші пропозиції.

Якою б не була мета, уважно її розумійте. Якщо є будь-які сумніви, обговоріть це зі своєю командою або клієнтом, а потім приступайте до відповідного плану випуску.

  Що таке «безкоштовні» програми і як вони працюють?

#2. Планування

Наступне — планування після того, як ви повністю зрозумієте вимоги до випуску. Створення та випуск того, що ви збираєтеся зробити, потребує надійного планування та стратегій, заснованих на вимогах.

Ваше планування має бути здійсненним і практичним з точки зору технологій, термінів, робочої сили та ресурсів.

Наприклад, якщо ви хочете випустити нову версію програми, ви повинні переконатися, що вона працює ефективно на всіх пристроях – мобільних, ноутбуках, планшетах тощо.

Для планування уважно стежте за клієнтом. Ви можете обговорити часові рамки проекту та час очікування випуску продукту. Ви не можете обіцяти термін, який неможливо виконати. Тому пам’ятайте про свої ресурси, як-от бюджет, час і людей, підтверджуючи кінцевий термін.

Крім того, сплануйте технології, які ви будете застосовувати для випуску. Визначте, чи ефективно це виправдовувати вимоги, чи відповідає вашому бюджету та чи відповідає навичкам ваших співробітників. Виберіть відповідні технології, які допоможуть вам створити ефективний продукт і випустити його вчасно, а також легко адаптувати для ваших співробітників.

Планування також потребує ефективного розподілу та використання наявних ресурсів, щоб уникнути марнотратства та забезпечити ефективне створення вашого проекту.

Щоб створити надійний план, проведіть зустріч зі своєю командою розробки та операцій, щоб обговорити вимоги, виклики, способи їх протидії та ефективне досягнення мети.

#3. розвиток

Після того, як ви завершили план, наступним процесом є проектування та розробка вашого продукту. Це час для виконання ваших планів і стратегій на основі визначених вимог.

Цей процес вимагає від ваших розробників написання коду, який можна перекласти на функції чи функції, які ви збираєтеся додати до свого програмного забезпечення.

Цей етап може відбуватися багато разів протягом усього циклу випуску, як у DevOps із безперервною розробкою. Це тому, що після того, як розробник написав код, він може мати кілька проблем, помилок і помилок, які потребують перевірки. Перш ніж код буде затверджено, він пройде багато раундів тестування. Розробникам буде надано повний документ із проблемами, які вони потребують для вирішення та оптимізації коду, щоб він працював так, як він призначений, і був схвалений.

#4. Тестування

Як згадувалося вище, код потребує тестування, щоб переконатися, що немає помилок і помилок, які можуть вплинути на зручність використання, продуктивність або безпеку програмного забезпечення.

Тестування може бути функціональним або нефункціональним, наприклад, інтеграційне тестування, тестування зручності використання, тестування навантаження, тестування продуктивності, тестування прийнятності користувачами тощо. Після виявлення проблем код буде надіслано назад групі розробників, щоб усунути їх і знову надіслати вдосконалений код.

Програмне забезпечення тепер буде надано користувачам, щоб визначити, чи воно відповідає вимогам і поводиться так, як вони хочуть, за допомогою тестування користувача. Якщо користувач схвалює це, необхідно виконати наступні кроки. В іншому випадку від користувача береться відгук, щоб знову покращити код, протестувати його та потім розгорнути.

#5. Розгортання випуску

Після того, як команда розробників програмного забезпечення переконається, що програмне забезпечення створено відповідно до вимог і немає проблем. Вони готуються до випуску або розгортання на ринку або передають його своєму клієнту.

Команда контролю якості також проведе остаточні випробування, щоб переконатися, що продукт відповідає бізнес-вимогам і мінімальним стандартам, визначеним у плані випуску продукту. Потім його перегляне власник або менеджер продукту, щоб схвалити відправку.

Наразі готується необхідна документація, щоб допомогти іншим розробникам зрозуміти програмне забезпечення та способи його використання. Команди також виконують остаточну документацію для доставки продукту клієнту. Організації також розглядають можливість навчання своїх користувачів або співробітників використанню нового продукту, щоб вони могли працювати з ним без проблем.

#6. Технічне обслуговування випуску

Незалежно від того, чи створили ви випуск для власної команди чи для клієнтів, ваша відповідальність не закінчується розгортанням. Незалежно від того, наскільки ефективним і чудово працює ваше програмне забезпечення на даний момент, воно потребує періодичного обслуговування, щоб підтримувати оптимальну роботу.

  Як створити вікторину в Google Classroom

Крім того, ви ніколи не можете знати, коли може виникнути проблема безпеки. І коли це станеться, це може серйозно вплинути на ваш бізнес і репутацію. Є багато факторів, які можуть вплинути на ваше програмне забезпечення, призводячи до сповільнення, збоїв, вразливості системи безпеки, проблем із зручністю використання тощо.

Отже, ви завжди повинні стежити за своїм програмним забезпеченням навіть після того, як воно буде випущено для користувачів. Ви повинні приділити час перевірці його продуктивності, безпеки, зручності використання та стабільності, щоб знайти проблеми та виправити їх, перш ніж вони можуть вплинути на користувачів.

Ось як виглядає процес керування випуском, від планування до розгортання та обслуговування та всього між ними.

Управління випусками проти управління змінами

Часом керування випуском може виглядати як керування змінами, оскільки ви вносите зміни у програмне забезпечення та оптимізуєте загальний процес за допомогою деяких стратегій, щоб керувати всім.

Але управління випуском і управління змінами – це не одне й те саме.

Управління змінами йде далі, ніж управління випусками. Він обробляє всі дії до і після випуску, включаючи остаточний аналіз того, як впроваджуються зміни. Однак управління випусками — це лише окрема частина процесу управління змінами.

Які ролі важливі для керування випусками?

Управління релізами вимагає участі кількох осіб. Ось деякі з основних:

#1. Власник продукту

Власник продукту несе відповідальність за визначення вимог до випуску та стандартів приймання, які мають бути виконані для схвалення випуску. Власник продукту керує початковими етапами життєвого циклу управління випуском, де обговорюються вимоги та здійснюється планування.

#2. Команда DevOps

Керування випусками використовує підхід DevOps для розробки, розгортання та підтримки проекту програмного забезпечення. Це об’єднує команду розробки та операцій для тісної співпраці, обговорення проекту, розуміння ризиків і способів їх усунення для створення якісного програмного забезпечення для випуску.

Команда DevOps підтримує стабільне робоче середовище, щоб розробники могли ефективно працювати. Це проміжне середовище ідеально розташовувати ближче до робочого середовища, щоб програмне забезпечення можна було швидко перемістити у виробництво після завершення всіх тестів. При цьому вони також забезпечують мінімізацію простоїв. Таким чином, ви можете безпечно випускати програмне забезпечення без досвіду користувача.

#3. Менеджер з якості

Менеджер з якості несе відповідальність за визначення відповідності критеріям прийнятності та чи розроблено програмне забезпечення відповідно до вимог, визначених власником продукту. Ця роль необхідна для отримання схвалення продукту власником продукту. Менеджер із продукції також стежить за тим, як тести проводяться без помилкових негативних чи позитивних результатів, і визначає, чи всі проблеми вирішено.

Рекомендації щодо керування випусками та поради щодо покращення процесу

Якщо ви хочете покращити процес керування випусками, ви можете застосувати ці поради та найкращі практики.

 • Усуньте проблему першого коду: перший код написаний першим розробником і використовується наступною командою. Отже, коли ця особа залишає компанію, іншим стає важче зрозуміти або адаптуватися до коду, який інша особа написала з певним наміром.

  Отже, усе, що ви робите, має спільно використовуватися всією командою, і всі мають працювати разом, щоб уникнути цієї проблеми. Ось чому DevOps вважається одним із найкращих підходів до розробки програмного забезпечення.

 • Автоматизація тестування програмного забезпечення: використовуйте інструменти тестування, щоб автоматизувати процес легкого пошуку помилок. Це також підвищує точність того, чого можна досягти за допомогою ручного кодування. Такі інструменти, як Селен, Ватиртощо можуть вам допомогти.
 • Інфраструктура як код: використовуйте IaaC скрізь, де ви можете прискорити процес і зробити його більш масштабованим і менш дорогим.
 • Централізоване керування випуском: централізовано керуйте кожним випуском замість того, щоб передати його лише одній людині чи системі. Це підвищує безпеку та співпрацю, не покладаючись на одну людину чи систему для всього.
 • Інтеграція ITIL і DevOps: використання DevOps і ITIL в управлінні випусками дає багато переваг. Це покращує співпрацю, ефективне використання ресурсів і ефективність.
 • Продовжуйте додавати нові оновлення: замість того, щоб змінювати оновлення, ви можете регулярно створювати нові. Це тому, що зміна конфігурації кілька разів може призвести до помилок і помилок. Однак, якщо ви створите нові оновлення, ваші випуски будуть більш безпечними та надійними, забезпечуючи кращу взаємодію з користувачем.
 • Оновіть проміжне середовище: оновлюйте проміжне середовище та наближайте його до робочого середовища, щоб ви могли швидко перейти до робочого після виправлення помилок.
 • Чітко визначте вимоги та критерії прийнятності: робота під водою може призвести до помилок, плутанини та незадоволених клієнтів. Тому важливо прислухатися до своїх користувачів або клієнтів щодо їхніх вимог, щоб виробляти те, що їм насправді потрібно. Крім того, переконайтеся, що визначені критерії прийняття також виконуються, щоб підвищити шанси на схвалення та зменшити кількість переробок.
 • Мінімізуйте вплив на користувачів: запроваджуючи ant release, переконайтеся, що ви як мінімум впливаєте на кінцевих користувачів. Для цього плануйте скоротити час простою та вчасно сповіщати користувачів, щоб вони не постраждали.
 • Автоматизація: автоматизація є ключем до досягнення більшого обсягу роботи за менший час і з ефективністю. Тому автоматизуйте процес, де тільки можете, щоб прискорити роботу, підвищити продуктивність і заощадити час. Ви можете використовувати засоби автоматизації, доступні на різних етапах циклу керування випуском.
  Як використовувати перевірку пароля Google

Популярні інструменти керування випусками

Як зазначено вище, автоматизація допомагає заощадити час і підвищити ефективність. Ось деякі з популярних інструментів для полегшення керування випусками.

 • GitLab: це платформа з повністю відкритим вихідним кодом, яка допомагає в кожному процесі керування випуском, від планування до виробництва, одночасно скорочуючи час випуску.
 • Ансібль: Ansible — це популярна платформа автоматизації, яка допоможе вам створювати та розгортати. Він має інструменти для автоматизації в масштабах підприємства для надання ресурсів, ІТ-середовища тощо.
 • Liquibase: Liquibase — це інструмент автоматизації для зміни схеми бази даних, який може допомогти вам швидко та безпечно випускати програмне забезпечення, легко вносячи зміни вашої бази даних у вашу поточну автоматизацію CI/CD.
 • AWS CodePipeline: AWS CodePipeline — це платформа безперервної доставки (CD) для автоматизації конвеєрів випуску. Це дозволяє швидше та надійніше оновлювати інфраструктуру та програми.
 • Лазурні трубопроводи: Azure Pipelines допомагає автоматизувати ваші збірки та випуски. Ви можете використовувати його для створення, тестування та випуску програм, написаних на Node.js, Java, Python, PHP, C/C++, Ruby та .NET, а також програм для iOS та Android.
 • Випуск Digital.ai: Digital.ai Release — це ефективний інструмент керування випусками, який може допомогти вам відстежувати та контролювати ваші випуски, оптимізувати процеси та забезпечити кращу безпеку та відповідність вимогам у ваших випусках.
 • Шеф-кухар: Chef — це повний набір інструментів автоматизації, які допомагають швидко й ефективно створювати ваші випуски.
 • спінакер: Spinnaker — це платформа безперервної доставки (CD) із відкритим вихідним кодом, яка має декілька кластерів і функцій керування розгортанням.
 • Octopus Deploy: Octopus Deploy — це автоматизований інструмент керування випусками, який можна інтегрувати з вашим CI-сервером і надає можливості випуску та автоматизації роботи.
 • Дженкінс: Jenkins — популярний інструмент автоматизації з відкритим вихідним кодом, який можна використовувати для швидкого створення, тестування та випуску програмного забезпечення.

Висновок

Плануйте та виконуйте керування випусками у вашій організації за допомогою вищезазначених стратегій та інструментів, щоб самостійно побачити переваги. Це допоможе вам покращити цикл випуску та підвищити ефективність і задоволеність користувачів.

Тепер ви можете переглянути список інструментів DevOps.