Повний посібник із початку роботи

З роками концентрація уваги людей зменшилася, а це означає, що більшість із нас надає перевагу короткому формату відео, ніж довгому.

Незважаючи на те, що величезна аудиторія все ще любить довгі відео, важливо визнати, що швидкі кліпи зараз панують в Інтернеті, і, схоже, так залишатиметься ще довго.

Ще у 2020 році YouTube запустив короткий формат відео під назвою Shorts. Він дав користувачам можливість створювати короткі та швидкі відео, які мають потенціал стати вірусними раніше, ніж довші відео, оскільки алгоритм більше просуває їх до аудиторії.

Цей формат вертикального відео більше залучає користувачів і створює ланцюжок переглядів, оскільки важко зупинитися, коли починається прокручування. Якою б поганою це не була звичка, це просто факт.

У цій публікації ми розповімо більше про YouTube Shorts і як ми можемо використовувати цю платформу якомога повніше.

Якщо це звучить цікаво, давайте зануримося прямо в це.

вступ

Вперше YouTube Shorts був представлений в Індії у вересні 2020 року, а невдовзі з’явився в США та інших країнах. Відтоді платформа настільки зросла, що щодня отримує 15 мільярдів переглядів.

YouTube Shorts можна найкраще порівняти з TikTok та Instagram роликами за їхні короткі відео, які здебільшого знімаються камерою смартфона. Це говорить про те, наскільки швидким і зручним може бути цей процес, і через це все більше творців кидаються в нього, щоб відчути смак успіху.

Він має вбудовані інструменти, які дозволяють записувати та редагувати відео та додавати музику від великих лейблів, таких як Sony, Universal Studios тощо. Ви можете продовжувати додавати анімовані ефекти та текст і приправляти його різними параметрами редагування.

Для користувачів це дозволяє їм коментувати, ставити “подобається”, “не подобається” та підписуватися на своїх улюблених творців. На даний момент YouTube Shorts дозволить творцям завантажувати відео тривалістю до 60 секунд. Це може бути безперервний 60-секундний кліп або декілька коротких кліпів разом.

Переваги

Оскільки короткі відео виглядають як майбутнє, немає жодних причин, щоб автори не потрапили на цю платформу разом з іншими платформами короткого відео.

Ось деякі з багатьох переваг YouTube Shorts як автора:

#1. Ширше охоплення аудиторії

YouTube залишається найбільшою пошуковою системою після Google, і ця статистика є величезною перевагою для будь-якого автора. Це означає, що ви збираєтеся залучити величезну аудиторію, тож ваш вміст матиме багато переглядів.

Люди по всьому світу використовують його для пошуку рішень, розваг, рецептів тощо.

Навряд чи знайдеться хтось, хто не користується YouTube, і з появою Shorts люди без вагань відкривають платформу, оскільки знають, що можуть швидко знайти відео.

#2. Він обслуговує творців усіх ніш

Незалежно від того, чи займаєтеся ви бізнесом, кулінарією, розвагами, іграми чи іншою галуззю чи нішою, YouTube Shorts для всіх. Ви можете використовувати цю відеоплатформу короткої форми, щоб націлити своїх клієнтів або залучити можливості B2B.

Найкраще в YouTube Shorts це те, що ним користуються люди будь-якого віку, і тут є суміш усього. І якщо ви можете створити спеціалізований контент, він може діяти як лазерна мішень між вами та вашою ідеальною аудиторією.

  Як використовувати Animoji на iPhone X, XS і XR

#3. З ним легко почати

Процес початку роботи з YouTube Shorts дуже швидкий і простий. Ви можете почати працювати з ним миттєво, оскільки вам не обов’язково потрібно інше обладнання, крім смартфона.

Якщо у вас є телефон із пристойною камерою та мікрофоном, ви можете залишити решту платформі, яка надасть вам інші інструменти для запису, редагування та завантаження ваших відео.

#4. Вміст залишається легкодоступним для аудиторії

На відміну від деяких інших платформ, вміст, який ви розміщуєте на YouTube Shorts, залишається дуже легко доступним для аудиторії навіть через довгий час після його завантаження.

Наприклад, відео, яке ви створили кілька місяців тому, все ще може пропонуватися користувачам сьогодні, а також може відображатися людям, які шукають схожі відео за допомогою параметра пошуку.

YouTube використовує різні способи рекомендувати ваші відео аудиторії, щоб вони залишалися постійними.

Крім того, отримати підписку на Shorts відносно легше, тому ваші підписники миттєво отримують сповіщення щоразу, коли ви завантажуєте нове відео.

Вплив

Можна з упевненістю сказати, що YouTube Shorts справили величезний вплив на ринок, створивши приголомшливу статистику з моменту появи. Це також означає, що це може бути надзвичайно корисним для вас у збільшенні продажів і приверненні уваги більшої кількості людей.

Це чудовий спосіб просувати свій вміст у всьому світі та підвищити впізнаваність бренду. Крім того, той факт, що Shorts — це не зовсім нова платформа, а частина YouTube, робить ситуацію ще кращою, оскільки аудиторія зберігається, а не просять вас починати з нуля.

Насправді у 2021 році YouTube отримав 28 мільярдів доларів доходу від реклами, тож можна переконатися, що багато компаній інвестують у цю платформу. Це вказує на те, наскільки великий потенціал заробітку є, коли ви переходите на Shorts.

Не кажучи вже про те, що YouTube оголосив про фонд авторів у розмірі 100 мільйонів доларів, який буде розподілено між авторами коротких відео протягом 2021–2022 років. Це має на меті заохотити все більше людей почати створювати короткі відео.

Таким чином YouTube зв’яжеться з автором, який найбільше зацікавлений у своїх коротких відео, щоб отримати свою частку коштів. Будь-хто може взяти участь і мати право отримати частину фонду в 100 мільйонів доларів.

Кроки для створення та завантаження коротких відео

Створювати YouTube Shorts неймовірно просто, а той факт, що ви можете робити це в самій програмі YouTube, робить усе ще зручнішим.

Залежно від вашої ніші, ви вже маєте добре розуміти те, про що хочете створювати відео. Це може бути коротке відео про розпакування, підручник з кулінарії, цінна маркетингова порада або будь-що, що, на вашу думку, буде корисним для вашої аудиторії.

Виконайте наведені нижче прості кроки, щоб створити та завантажити YouTube Shorts.

Крок 1. Завантажте та відкрийте програму YouTube.

Крок 2. Торкніться значка плюс (+) у нижній частині екрана.

Крок 3: натисніть «Створити коротке відео».

Крок 4. Ви побачите, що програма автоматично відкриває камеру. Тепер у вас є два варіанти.

Перший — використовувати кліп, який у вас уже є на телефоні. Другий варіант – записати відео на місці камерою, яка вже відкрита для вас.

Крок 5: у верхньому правому куті ви зможете вибрати тривалість відео 15 або 60 секунд. У верхньому центрі екрана ви можете додати звук із бібліотеки. І, нарешті, у правій частині екрана ви можете виконувати різні дії, наприклад:

  • Переверніть камеру спереду назад
  • Додайте ефекти до відео
  • Встановити швидкість відтворення відео
  • Встановити таймер зворотного відліку
  • Використовуйте режим зеленого екрана
  • Увімкнути опцію ретушування
  • Застосувати фільтри
  • Змініть освітлення
  Як знайти та створити резервну копію скріншотів Steam

Коли ви будете готові, просто натисніть і утримуйте червону кнопку запису, щоб почати запис відео.

Крок 6. Після запису відео ви побачите екран, на якому можна додати текст, голос за кадром тощо.

Крок 7: Тепер ви можете додати для нього назву. Обов’язково додайте підписи, які ідеально описують відео, але викликають у глядачів достатньо цікавості, щоб переглянути його.

Ви можете налаштувати видимість і вибрати аудиторію (незалежно від того, підходить вона для дітей чи ні). Закінчивши, натисніть «Завантажити короткий ролик», щоб опублікувати його та опублікувати на YouTube, щоб ваша аудиторія могла переглянути.

Стратегії

Іноді люди публікують випадкові відео в Інтернеті, які стають вірусними, і це дуже божевільно. Однак, незважаючи на те, що це чудове відчуття для творця, воно НЕ БУВАЄ кожного разу.

Ось чому ви повинні мати чітку стратегію, перш ніж створювати відео, щоб переконатися, що ви робите все можливе, щоб зробити відео «вартим поширення».

Ось деякі з багатьох порад, які ви можете мати на увазі, щоб ваші відео вийшли чудовими:

#1. Приступайте до цього

Сьогодні більшість із нас має дуже мало уваги, тому, якщо ви не привернете увагу глядачів протягом перших кількох секунд, є ймовірність, що люди закриють відео наполовину.

Читайте також: Ваш універсальний посібник, як стати кращим користувачем YouTube

Переконайтеся, що ви відразу переходите до суті у своїх відео, не витрачаючи час на «ммм» і «ааа».

#2. Зробіть це легко засвоюваним

Однією з головних причин, чому люди дивляться YouTube Shorts, є те, що вони не хочуть сидіти й дивитися 16-хвилинне відео. Через це ви повинні переконатися, що ваші короткі відеоролики легко засвоюються та не містять мільйон фрагментів інформації, втиснутої в 60 секунд.

#3. Використовуйте ефекти та візуальні покращувачі

Велика кількість молодих людей дивиться ці короткі фільми, тож потрібно розуміти, що їм подобається. Використання ефектів, додавання тексту, використання переходів та інших візуальних покращувачів — це чудові способи привернути їхню увагу й утримати їх у своєму відео.

#4. Нехай вони бажають більше

Спробуйте створювати відео так, щоб глядачі бажали більшого. Це може означати створення якісного вмісту з безліччю цінностей, або ви можете застосувати невелику стратегію, як-от закінчити відео саспенсом на кшталт «дотримуйтеся того, що відбувається у другій частині цього відео».

Створення коротких відео в окремих частинах робить їх легко засвоюваними та викликає звикання.

Варіанти монетизації

Наразі ви не можете ввімкнути рекламу на YouTube Shorts, але з 2023 року; ця опція буде доступна для всіх творців, щоб вони могли безпосередньо монетизувати свої короткі відео.

Окрім реклами, є й інші способи заробляти гроші на коротких відео, і їх можна почати вже сьогодні. Ось деякі з них:

#1. Залучення спонсорів бренду

Оскільки YouTube Shorts має потенціал для швидкого охоплення ширшої аудиторії, невдовзі бренди почнуть зв’язуватися з вами, щоб рекламувати їхні продукти чи послуги у ваших коротких відео.

Щоб це сталося, ви повинні переконатися, що ваша аудиторія дуже залучена до ваших відео.

#2. Направте глядачів на свій головний канал

Якщо у вас є основний канал, де ви розміщуєте свої довгі відео, ви можете використовувати Shorts, щоб надсилати їх на нього та отримувати більше переглядів відео.

  Як встановити Ghost на сервер Ubuntu

Більше переглядів означає більший дохід від реклами та популярність вашого каналу, що також відкриє можливості для спонсорства бренду для вашого основного каналу.

Найкращий спосіб досягти цього — завантажувати фрагменти своїх довгих відео в розділ/канал Shorts. Таким чином, глядачі будуть зацікавлені переглянути повне відео на вашому головному каналі.

#3. Продавати товари

Сувенірна продукція сьогодні надзвичайно популярна, і якщо вам вдасться створити лояльну базу шанувальників, то продаж сувенірної продукції є одним із найкращих варіантів монетизації.

Це може принести вам дуже значний дохід, а також дасть вам відчуття задоволення, знаючи, що ваші глядачі одягнуть те, що ви створили.

Ваше підприємство з продажу товарів може бути дуже прибутковим, якщо ви перетворите свої головні репліки чи діалоги, які найчастіше використовуєте, на футболки, толстовки тощо.

Шорти проти TikTok проти Reels

Ці три платформи, ймовірно, найкраще порівняти між собою, оскільки всі вони схожі – найзагальнішим між ними є те, що вони пов’язані з короткими відео.

З трьох платформ TikTok – це та, яка започаткувала всю цю концепцію «короткого відео» та була надзвичайно популярною з моменту її створення. Фактично, це залишається однією з найпопулярніших платформ для завантаження, обміну та перегляду коротких відео.

Instagram незабаром послідував цьому прикладу та оголосив про свій короткий відеоформат під назвою Reels. Знову ж таки, незабаром це викликало захоплення серед користувачів і було широко використано.

YouTube Shorts — це остання відповідь на короткий вміст, і, як не дивно, його добре сприйняли користувачі, і з кожним тижнем його кількість зростає. Це стало чудовим доповненням до каналів, які вже процвітають своїми переглядами.

Хоча всі вони дуже схожі, все ж є відмінності, плюси/проти та інші фактори, які виділяють їх. Ось таблиця, яка їх розрізняє:

TikTokReelsShorts Щомісяця Активні користувачіПонад 1,4 мільярда2 мільярда2 мільярда Максимальна тривалість відео10 хвилин90 секунд60 секунд Цільова демографічна група18-2418-3418-49Зовнішні посиланняТакТакНіінструмент плануванняНіНіТакОбмеження за вікомНіТакДії залученняПодобається, Коментар, ПоширюєтьсяПодобається, Коментар, ПоділяєтьсяПодобається, Не подобається, КоментуєТак, ПоділяєтьсяЯAnalytics

Оскільки YouTube також є пошуковою системою, ваші Shorts можна знайти набагато легше, ніж у TikTok та Instagram Reels. З іншого боку, TikTok і Instagram Reels дають вам переваги соціальних медіа користувачів, які вже дуже активно користуються програмою, діляться публікаціями, спілкуються з друзями тощо.

Однак не можна заперечувати, що всі три платформи чудові по-своєму, і немає причин, чому б ви не хотіли публікувати свої відео на всіх них.

Заключні слова

Новий учасник короткометражного вмісту, YouTube Shorts, є неймовірною платформою для публікації ваших відео та отримання їх популярності. Якщо використовувати стратегічно, ваші відео миттєво отримають величезну кількість переглядів і підписок.

Було б чудово створити та завантажити якомога більше відео, щоб навіть якщо хоча б одне з них стане вірусним, це також створить ефект доміно на інших ваших відео.

Не прагніть до досконалості, коли йдеться про короткий контент. Ви зрозумієте його «якісний» аспект, зосередившись спочатку на кількості.

Далі перегляньте ці поради щодо просування свого каналу YouTube.