Повний посібник із майнінгу криптовалют для початківців

| | 0 Comments| 4:12 AM
Categories:

Криптовалюта захоплює і дивує водночас. Але Майнінг криптовалюти є на крок попереду в тому, щоб підштовхнути людей почухати голови. Не хвилюйтеся; у цій статті буде пояснено все про майнінг криптовалюти та пов’язані з цим терміни.

Крипто походить від грецького слова krruptos, що означає прихований.

Дійсно, це залишається прихованим від звичайних людей, оскільки певні технічні знання гарантовано починаються з криптовсесвіту.

Тож давайте глибоко зануримося у криптосвіт, щоб розкрити його тонкі деталі.

Що таке криптовалюта?

Це те, що почало все це, біткойн, найбільша з усіх криптовалют.

Це свого роду цифрова (або віртуальна) монета, яка наразі оцінюється в 45 597 доларів США за монету, порівняно з 63 569 доларів США 14 квітня 2021 року.

Згідно з даними, станом на серпень 2021 року було 5840 криптовалют Statista. Найбільш популярними є Bitcoin, Ethereum, Cardano, Tether, Binance Coin, XRP тощо.

Ви можете перевірити повний список із такими деталями, як їх ринкова капіталізація, поточна ціна тощо, за адресою CoinMarketCap.

Для простоти я іноді використовую біткойн для позначення криптовалюти в цілому, а біткойн — для окремої валюти. Біткойни — це цифрові монети, якими керують децентралізовані цифрові книги, які називаються блокчейнами. Вони поширюються (видобуваються) і використовуються без централізованого контролю будь-якої державної чи приватної установи.

Це як народні гроші. Звичайні люди, як ми, відповідають за те, щоб це стало реальністю.

Його базова технологія, блокчейн, забезпечує його безпечну роботу. Ця ж технологія також лежить в основі незамінних токенів.

Блокчейн — це цифрова база даних, яка зберігає постійний і незмінний запис кожної транзакції в ній.

Крім того, блокчейн перевіряє транзакції за допомогою мережевого консенсусу.

Вузли виконують цей процес перевірки, щоб підтвердити поточні транзакції. Ця операція також видобуває нові біткойни для обігу.

Цікаво, що на відміну від фіатних валют, для більшості криптовалют існує обмеження на обіг. Наприклад, можна видобути лише 21 мільйон біткоінів. Цей факт перетворює криптовалюти на потужний захист від інфляції.

Єдиним фактором, який може вплинути на вартість цифрової монети, є публічні спекуляції. Він може різко занурюватися внаслідок розпродажів або стрімкого зростання, коли люди шикуються в чергу, щоб ним скористатися.

Подивіться на зміни ціни біткойна з 2013 року:

Зараз вона використовується більше як інвестиційна можливість, ніж звичайна валюта. Але воно дозріває. Все більше і більше платформ обіцяють підтримувати криптовалюти, приймаючи їх.

Від Microsoft, Paypal, Overstock до Burger King, ми бачимо, як люди все частіше здійснюють платежі в цих онлайн-валютах. Отже, настав час дізнатися це зсередини.

Беручи по одному, давайте перейдемо до суті цієї статті, майнінгу криптовалюти.

Що таке майнінг криптовалюти?

Існує велика кількість криптовалют, і вони дещо відрізняються протоколами майнінгу. Отже, ми зупинимося на біткойнах, і в цьому сегменті ми далі обговоримо майнінг біткойнів конкретно.

Криптомайнінг вводить нові монети в обіг і підтверджує поточні транзакції. Він використовує криптографію для перевірки підробок і подвійних витрат.

Щоб зрозуміти майнінг, спочатку нам потрібно знати, як працює блокчейн.

Припустімо, що ви використовуєте біткойни для покупки столового посуду в Overstock.

Що ти робитимеш? Просто додайте свій продукт у кошик і розрахуйтеся з біткойнами як кращим способом оплати.

За кадром ваша транзакція потрапляє в чергу перевірки разом з іншими записами, які очікують на перевірку, і додається до наступного блоку. Цей останній блок продовжує приймати записи, доки не заповниться. На даний момент кожен блок обмежений 1 Мб даних.

Формування блоку і перевірка транзакцій в ньому несе майнеру винагороду. Зрештою, вони використовують свої ресурси (читайте електроенергію, обладнання тощо) для вирішення складних математичних завдань, щоб перевести вашу транзакцію в блокчейн.

Ця «складна математична задача» стосується пошуку 64-значного шістнадцяткового числа, яке називається хеш.

Стимул зазвичай виплачується в самій криптовалюті. Але не кожен майнер отримує гроші. Лише той, хто першим придумає правильний хеш, отримує нагороду. Інші отримують лише рахунок за електроенергію.

Отже, процес є ризикованим і іноді плідним. Крім того, якщо у вашому розпорядженні немає потужних обчислювальних засобів, це може призвести до втрати часу.

  Як вставити зображення в MS Word, яке автоматично оновлюється

Поки ми маємо огляд процесу майнінгу криптовалют, настав час розкрити деякі приховані технічні деталі.

І спочатку йде основа безпеки блокчейну: хеш.

Що таке Crypto Hash?

Як згадувалося вище, вам потрібно знайти хеш, щоб виконати транзакції на суму блоку.

Хеш виглядає так:

00000000000000000004b79b7874718f022311e5194547644b119d30220ca18f

З кожним блоком пов’язаний унікальний хеш.

Це завжди 64-значне число, незалежно від даних транзакції.

Будь-яка зміна однієї транзакції створить інший хеш. Отже, записані транзакції захищені від підробки.

Крім того, хеш кожного блоку пов’язаний з хешем його попереднього блоку. Це додає незмінності блокчейну.

Оскільки будь-яка спроба змінити щось в одному блоці призведе до зміни хешів усіх наступних блоків, це зрештою почне розгалуження, інший блокчейн, починаючи саме з цієї точки зміни.

Виходячи з довжини ланцюга, це може вимагати величезної обчислювальної потужності. Цей процес настільки виснажливий (і дорогий), що зрештою може стати безглуздим щось отримати від нього.

Не всі форки ініціюються поганими акторами. Деякі також створені системою форки, які можна розглядати як оновлення. Наприклад, Лондонський хардфорк на Ethereum був законним. Це відбулося 05.08.2021 12:33:42 +UTC, з блоку № 12 965 000. Ви можете знайти історію всіх форків у блокчейні Ethereum тут.

Цей надійний процес захисту транзакцій блокчейну за допомогою хешів називається криптографією.

Як криптомайнери знаходять цільовий хеш?

Цільовий хеш – це числове значення, яке визначає мережа після кожних 2016 блоків. Мета полягає в тому, щоб підтримувати таку складність видобутку, щоб блок видобувався в середньому кожні 10 хвилин.

Це значення, на яке спрямований заголовок хешованого блоку.

Заголовки блоків це 80-байтовий рядок даних, який діє як ідентифікатор окремих блоків. Він містить інформацію, специфічну для блоку, як-от номер версії біткойна, хеш попереднього блоку, мітку часу тощо.

Отже, процес майнінгу — це не що інше, як запуск алгоритмів (алгоритм хешування SHA-256 для майнінгу біткойнів), щоб хешувати заголовки блоків до значення, нижчого за цільове.

І той, хто першим це зробить, виграє нагороду за блок. Це як виграти в лотерею.

У 2009 році майнінг був легким. Ви могли майнити за допомогою персонального комп’ютера.

Цікаво, що в міру того, як біткойн набув популярності, його вартість зросла, і все більше людей почали займатися майнінгом — професійно.

Це збільшило складність видобутку, і наразі вам потрібні не що інше, як спеціальні машини з високою потужністю обробки, щоб отримати винагороду за блок.

Але навіть якщо ви не хочете інвестувати значні кошти в обладнання для майнінгу, для вас є варіанти. Щоб зрозуміти це краще, дозвольте мені обговорити різні типи майнінгу.

Види майнінгу

За кількістю учасників майнінг можна розділити на соло і пул. Це називається CPU-майнінгом або GPU-майнінгом залежно від основного обладнання, яке використовується в процесі. Але, якщо ви використовуєте орендовану інфраструктуру, то це називається Cloud Mining.

Давайте дослідимо кожну з них.

#1. Соло Майнінг

Соло-майнінг, як можна зрозуміти з назви, є самостійним майнінгом. Це найдорожча справа, але в той же час ви отримуєте виняткову винагороду за свої зусилля. Примітно, що ви також пропускаєте розподіл прибутків інших майнерів.

Обладнання для майнінгу споживає багато енергії. Вони створюють постійне дзижчання сотень фішок, які працюють, щоб знайти потрібний хеш швидше, ніж будь-який інший майнер — соло чи пул — на планеті.

Отже, ви очікуєте значні інвестиції, щоб створити прохолодне, вентильоване, велике та віддалене приміщення для встановлення вашої майнінг-ферми. Додайте до цього захмарну вартість установок для майнінгу, і ваш гаманець може вже почати відчувати себе легшим.

Перегляньте це відео, і воно дасть вам уявлення про сили, проти яких ви зіткнулися під час полювання за дорогоцінною винагородою за блок:

Хороша новина полягає в тому, що ця жорстока атмосфера майнінгу дійсна лише для біткойнів та деяких інших усталених валют. Але ви можете добувати деякі інші (читай нові) криптовалюти досить прибутково за невелику частку інвестицій.

Рентабельність соло-майнінгу

Для ілюстрації я припустю, що ви живете в Каліфорнії, США. Розташування має важливе значення для розрахунку рахунків за електроенергію та загальної доцільності майнінгу як професії.

Тепер у вас є два варіанти обладнання. Обирайте загальну установку для майнінгу крипто, або придбайте майнер з інтегральною схемою для конкретної програми (ASIC).

  10 найкращих циркуляцій повітря, які ви можете купити, щоб перемогти спеку

Устаткування для майнінгу крипто — це чудово, і воно схоже на звичайний персональний комп’ютер. Він розгортає багато графічних карт, щоб виконати роботу. Ви можете виконувати свої щоденні цифрові справи, а майнінг відбуватиметься у фоновому режимі.

Але це буде не так швидко, як з блоками ASIC.

У будь-якому випадку, подивіться це відео про створення майнінгової установки з купою графічних процесорів:

Крім того, ви повинні переглянути це стаття перш ніж почати роботу з майнінговою установкою.

Наступний і професійний варіант – ASIC майнер. У них є спеціальні машини, винайдені (зібрані) лише для однієї мети – видобутку.

Тому для цього прикладу я візьму Antminer S19j Pro 100TH/s, згаданий вище.

Він має неймовірну швидкість хешування 100 TH/s (швидкість видобутку), і його ціна становила 9300 доларів США на момент написання цієї статті.

Цей майнер ASIC споживає 2950 Вт. І, оскільки ми майнімо соло, я встановив комісію пулу на нуль відсотків. Тепер для розрахунку прибутку я скористаюся CryptoCompare.

Це результат:

Зараз середній дохід у Каліфорнії у 2019 році становив приблизно 32 000 доларів США.

Виходячи з цього аналізу, вам знадобиться 74 (розділіть 32000 на 435, щомісячний прибуток) таких блоків ASIC, щоб досягти середнього рівня життя в Каліфорнії, США.

Це буде приблизно 74*9300 = 688 200 доларів США на рахунку майнера ASIC. Пам’ятайте, що ми ще не додали вартість нерухомості, вентиляторів, охолодження тощо.

Коротше кажучи, це ДУЖЕ дорого, якщо ви майните біткоіни.

Давайте ще раз пройдемося по цьому розрахунку для Dash (іншої криптовалюти, яка використовує алгоритм X11).

У цьому випадку цей єдиний блок ASIC приніс вам понад 100 000 доларів США щомісячного прибутку.

Тож так, майнінг може зробити вас мільйонером, але лише за правильний вибір монети. Крім того, включіть накладні витрати для повної фінансової картини.

Технічне налаштування соло-майнінгу

Це завдання, щоб почати майніти соло. Увага, це трохи технічні речі. Але ви досягнете цього, якщо будете робити крок за кроком.

a) Налаштуйте повний вузол: повні вузли є основними зацікавленими сторонами блокчейну біткойнів. Вони допомагають перевіряти транзакції разом з іншими повними вузлами в мережі.

b) Створення файлу bitcoin.conf: цей файл допомагає змінити повний вузол відповідно до ваших даних. Після цього ви збережете його в каталозі біткойнів за замовчуванням.

c) Встановіть будь-яке програмне забезпечення для майнінгу біткойнів: у вас є такі варіанти, як CGMiner, BFGMiner, MultiMiner, EasyMiner тощо.

d) Запустіть програмне забезпечення для майнінгу відповідно до даних, введених у файл конфігурації біткойнів.

Просто майте на увазі, що майнінг також залежить від удачі. Це не певна віха, яку можна досягти за допомогою потужного апаратного забезпечення. Ви можете повернутися додому з порожніми руками, незважаючи на складні машини, що дзижчать біля вас. Особливо це стосується соло-майнерів.

Тим не менш, не завжди можливо інвестувати таку суму. Пам’ятаючи про цей факт, давайте перейдемо до економічної альтернативи – майнінгу в пулі.

#2. Пул Майнінг

Пули — це як група, яка бере участь у процесі майнінгу. Ви берете участь із обмеженими обчислювальними можливостями та отримуєте винагороду відповідно до свого хешрейту.

Наприклад, ви можете приєднатися F2Poolнайбільший майнінг-пул на даний момент.

Подивіться на деякі прибутки майнерів із найнижчими хешрейтами на F2Pool:

Цей майнер «JASMINER X4-1U» з хешрейтом 520 М/с заробляє $31,7 на день. Але навіть цей використовує майнер ASIC, хоча і менш потужний.

Таким чином, ваш прибуток буде меншим, якщо ви будете використовувати свою графічну карту лише для майнінгу. Але ви можете отримати хороші показники, якщо використовуєте кілька графічних процесорів, як ці майнери:

Просто майте на увазі, щоб визначити вартість електроенергії у вашому регіоні, оскільки ці рахунки самі по собі можуть перевищити ваші прибутки від майнінгу та призвести до збитків. Заціни:

Щоб почати майнінг пулу, спершу вам потрібно вибрати пул, до якого потрібно приєднатися.

Кілька важливих факторів для зважування ваших варіантів – це комісія пулу, репутація, платіжні цикли та розмір пулу, серед інших. Важливо все врахувати і зробити своє правильний вибір.

  8 найкращих API часового поясу для вашої наступної програми

Деякі з найбільших пулів (за останній рік) за відсотком видобутих блоків були:

Автори зображень

Після вибору пулу вам потрібно відвідати їхній веб-сайт, щоб отримати подальші інструкції з налаштування.

Як і для соло-майнінгу, ви також можете використовувати CryptoCompare для майнінгу в пулі. Єдине, що потрібно змінити, — це комісія за пул (зазвичай від 1% до 3%), залежно від пулу, з яким ви вирішите майніти.

#3. CPU і GPU Майнінг

Єдина відмінність між ними полягає в апаратному забезпеченні, яке використовується для майнінгу криптовалют.

Процесори дешевші за графічні процесори. Однак вони майже не видобувають.

Автори зображень

Отже, майнінг на ЦП не рекомендується, якщо на вашому радарі заробити винагороду за блок. Наразі наявність кількох графічних процесорів у вашій криптомайнінговій установці є мінімумом для прибуткового майнінгу.

Однак його можуть спробувати нові учасники криптосвіту без будь-яких гігантських інвестицій.

Налаштування подібні для майнінгу як для CPU, так і для GPU.

Спочатку виберіть і налаштуйте крипто-гаманець. Потім завантажте та налаштуйте будь-яке програмне забезпечення для майнінгу для потрібної криптовалюти, і все готово.

#4. Хмарний майнінг

З хмарним майнінгом ви підписуєте контракт із хмарним майнером (наприклад ЕКОС або Genesis Mining), і вони надають вам свою інфраструктуру майнінгу. Вам байдуже апаратне, програмне забезпечення та проблеми з обслуговуванням.

Ви сплачуєте періодичну комісію та майните монету за вашим вибором залежно від доступності у вашому хмарному майнері.

Це як користуватися платним Gmail.

Тож, зрештою, хмарний майнінг — це проста справа для багатих людей, які не розбираються в технологіях і хочуть інвестувати в простір для майнінгу криптовалют.

По суті, ви інвестуєте в майнінгові операції, якими повністю керують інші, і отримуєте винагороду на основі хешрейту, придбаного за контрактом.

Примітно, що ви сплачуєте внески заздалегідь, навіть якщо не отримуєте прибутку. Оскільки криптовалюта є нестабільним ринком, і ваш контракт це не хвилює.

Криптова торгівля

Майнінг — не єдиний спосіб володіти криптовалютою. Ви також можете обміняти на них свою фіатну валюту.

Для торгівлі вам потрібно зареєструватися на будь-якій криптовалютній біржі та придбати криптовалюту за вашим вибором за державну валюту. Деякі обмінні портали також дозволяють обмінюватися між криптовалютами.

Але майнінг приваблює криптоентузіастів, як ніщо інше. Таким чином вони не тільки заробляють біткойни, але й сприяють стабільності мережі. Вони роблять блокчейн більш безпечним і підтримують транзакції.

Без майнінгу не буде нових монет. Крім того, вони мають право голосу щодо будь-яких змін у мережевих протоколах.

Поширені запитання щодо майнінгу біткойнів

Як приєднатися до майнінг-пулу Bitcoin?

Це залежить від пулу майнінгу. На відомих веб-сайтах пулів ви знайдете докладні посібники щодо налаштування програмного та апаратного забезпечення. Ви також можете переглянути ці найкращі платформи для майнінгу криптовалюти, щоб швидко переглянути деякі з доступних варіантів.

Чи можна почати майніти безкоштовно?

Ні, тому що майнінг коштує реальних грошей. У більшості випадків ви не можете зробити це прибутково без спеціального обладнання та очевидних рахунків за електроенергію.

Скільки коштує майнити Bitcoin?

Вартість залежить від прибутку, який ви хочете отримати. Це просто вартість електроенергії, якщо у вас є необхідне обладнання та нерухомість. В іншому випадку є вартість обладнання для майнінгу, пов’язаної установки охолодження та необхідної нерухомості. Крім того, врахуйте комісійні послуги майнінгу, і ви побачите, що це потребує значних інвестицій.

Заключні слова 👨‍💻

Коротше кажучи, майнінг криптовалюти для технічно досвідчених. Це непередбачуваний ринок. Отже, краще ретельно перевірити воду, перш ніж кинутися зі своїми важко заробленими грошима.

Зрештою, спробуйте видобувати менші монети, перш ніж вирушати на велику рибу.

І не намагайтеся майнити біткойн (або подібні монети) за допомогою одного графічного чи центрального процесора. Ви б витратили свій час та електроенергію, крім того, щоб виштовхнути своє обладнання з життєвого циклу.

Враховуйте кожен фактор – землю, електрику, атмосферу, апаратне забезпечення, програмне забезпечення тощо, перш ніж розпочати роботу в цьому дивному світі комп’ютерних валют.

Багато хто заробляє статки на майнінгу криптовалют. А з належною базою знань і ресурсами ви зможете досягти успіху.