Повний посібник із аналізу недоліків вмісту

| | 0 Comments| 2:32 AM
Categories:

Аналіз розривів у вмісті має вирішальне значення для покращення SEO веб-сайту шляхом оптимізації наявного вмісту, пошуку розривів між вами та вашими конкурентами та відображення шляху користувача на веб-сайті.

Перш ніж приступити до дрібниць аналізу прогалин вмісту та навіть розширеної стратегії, давайте спочатку розберемося, що таке аналіз прогалин вмісту.

У цій статті я надам вам детальну інформацію про аналіз прогалин вмісту, мету та процес аналізу прогалин вмісту.

Давайте відразу приступимо до цього.

Що таке Content Gap Analysis?

Аналіз прогалин у вмісті – це метод аналізу наявного вмісту на веб-сайті та виявлення прогалин у нашому веб-сайті порівняно з конкурентами.

Існує два способи аналізу прогалин вмісту:

 • Перепрофілювання старого вмісту на веб-сайті
 • Пошук тем контенту, відсутніх на веб-сайті щодо конкурентів

Аналіз наявного контенту допоможе вам визначити такі типи контенту:

 • Застарілий вміст
 • У вмісті бракує останніх прикладів
 • Вміст із меншою кількістю деталей
 • Складний зміст

І ретельний аналіз вмісту конкурентів допоможе нам з’ясувати:

 • Відсутні теми вмісту
 • Ви зможете створити контент-календар на основі аналізу недоліків контенту конкурентів
 • Ключові слова, на які націлені конкуренти, і на нашому веб-сайті відсутні ці можливості

Аналіз прогалин у вмісті виконується не лише в блогах на веб-сайтах, але й для таких типів вмісту:

 • Сторінки сайту
 • Цільові сторінки
 • Свинцеві магніти, наприклад матеріали для завантаження (електронні книги, ppt і звіти)
 • Вміст соціальних мереж
 • А також інші ресурси вмісту

Тепер ми знаємо, який тип контенту аналізується в процесі і чого ми можемо досягти за допомогою аналізу прогалин контенту. Давайте обговоримо мету та процес аналізу прогалин вмісту.

Мета аналізу прогалин вмісту

Аналіз прогалин у вмісті виконується для покращення загального SEO веб-сайту, посилення присутності в SERP за допомогою покращеної релевантності вмісту та визначення правильного шляху користувача. Ось основні цілі:

Покращення загальної стратегії вмісту та оптимізації веб-сайтів

Аналіз прогалин вмісту допоможе вам покращити загальну структуру вмісту на веб-сайті, створити нові теми вмісту, які забезпечать додаткові ключові слова та можливості трафіку.

Аналіз розриву ключових слів конкурентів допомагає вам знати, які ключові слова ви вже оцінили краще, ніж конкуренти, і вам потрібно тримати їх перевагу, посилюючи SEO.

Ви також зможете знайти ключові слова, де ви не займаєте рейтинг, а конкуренти займають рейтинг. Це дозволяє створювати новий контент і випереджати конкурентів на SERP.

Не забувайте, що аналіз розриву вмісту виконується не лише для виявлення розриву між конкурентами та вами, але й між вами та вашими клієнтами.

Відображення шляху користувача з правильним наміром

Кожен відвідувач вашого сайту може мати різні наміри; не кожен, хто відвідує веб-сайт, хоче щось купити. Відвідувач веб-сайту може шукати певну інформацію або порівнювати два бренди чи продукти, можливо, щось купувати.

Аудит вмісту на вашому веб-сайті дасть вам зрозуміти лазівки між вашим шляхом користувача та вмістом.

Вам потрібно перевірити, чи вміст на веб-сайті задовольняє всі наміри користувачів чи ні.

Створюючи свою контент-стратегію або проводячи аудит контенту, ви повинні звернути увагу на чотири основні наміри.

  Як рутувати Nokia X, встановити Play Store і Google Now Launcher

Поінформованість: сторінки з метою поінформованості мають бути націлені на ключові слова, пов’язані з інформацією. Цей вміст створено для обслуговування користувачів, які шукають інформацію. Створення контенту з інформацією про продукт або загальними темами щодо поінформованості про ваш продукт або нішу допоможе задовольнити намір поінформованості.

Обмірковування: цей намір виникає безпосередньо перед етапом покупки, коли відвідувачі хочуть порівняти різні продукти. Тут вам доведеться створити контент, як-от списки найкращих продуктів і порівняння.

Ідеальним прикладом для цього може бути вміст для покупців, які шукають аналітичне рішення API для створення хорошої взаємодії з клієнтами. Покупці шукатимуть такі терміни, як найкращі аналітичні рішення API.

Купівля: це намір прийняти рішення, коли покупець вибрав продукт і зараз він знаходиться на етапі покупки. Намір придбати задовольняють сторінки продуктів, цільові сторінки або сторінки продажів.

Тип ключового слова для цього наміру: купити, застосувати, отримати та придбати. Прикладом цього може бути «купити хостинг для WordPress».

Лояльність: лояльні наміри є останнім у послідовності шляху клієнта. Цей намір задовольняє потреби відвідувачів після покупки. Тут вміст більше фірмовий, ніж загальний, оскільки клієнти шукають запити, пов’язані з вашим продуктом, послугою чи брендом.

Отже, це чотири наміри покупців, які ви повинні обслуговувати як власник веб-сайту, щоб відобразити ідеальну подорож користувача на вашому веб-сайті. Аудит вмісту допоможе вам виявити прогалини в намірах і визначити область фокусування.

Відображення шляху користувача допомагає визначити, чи є на нашому веб-сайті вміст, який відповідає намірам користувача на кожному етапі послідовності переходів.

Оскільки ви знаєте мету аналізу прогалин вмісту, давайте почнемо копати глибше в процес.

Процес аналізу недоліків вмісту

Крок №1: детальне дослідження ключових слів

Детальне дослідження ключових слів дасть вам повний комплекс ключових слів, пов’язаних із вашим продуктом або нішею. Ці ключові слова потрібно зіставляти з різними намірами покупців.

Наприклад, ключові слова з такими питаннями, як «що», «як», «де», можуть бути зіставлені з наміром поінформованості, ключові слова з проти, «найкраще» можуть бути зіставлені з обмірковуванням, ключові слова з «купити», «отримати», «придбати», «застосувати» суперечитимуть наміру придбати.

Після відображення намірів розділіть ключові слова на підтеми та теми. Наприклад, ключові слова, які належать до однієї теми та наміру, можуть бути однією підтемою, а подібні підтеми будуть в одній темі.

Дослідження ключових слів можна проводити за допомогою таких інструментів, як Semrush, Ahrefs або Ubersuggest.

Після завершення дослідження ключових слів зіставте свої поточні рейтинги та URL-адресу з ключовими словами.

Відображення URL-адрес дасть вам список тем, за якими веб-сайт наразі позиціонується, але рейтинги погані, і будуть теми, у яких немає вмісту, що означає, що вам потрібно буде створити новий вміст для цих ключових слів відповідно до наміру .

Ключові слова на відстань удару – це ключові слова, які мають рейтинг на сторінці 2 або 3, які можна оптимізувати.

Крок №2 Аудит вмісту на вашому веб-сайті

Ви провели дослідження ключових слів і зіставили рейтингові URL-адреси для кожного ключового слова. що тепер Вам доведеться перевірити вміст вручну, щоб перевірити прогалини в існуючому вмісті.

Коли у вас буде список усіх ключових слів і відображених URL-адрес, які потрібно оптимізувати, вам доведеться шукати основні релевантні ключові слова для веб-сторінок, вибраних для оптимізації вмісту.

  Як записати екран на iPhone

Тепер знайдіть це конкретне ключове слово в пошуку Google, щоб сканувати результати SERP, подивіться на конкурентів SERP, який вміст вони пишуть, які теми та заголовки охоплюють.

Проаналізуйте прогалини у вашому вмісті, порівнюючи його з конкурентами.

Оскільки штучний інтелект став розумнішим і проникав у кожну галузь, він також зареєстрував свою присутність у маркетингових інструментах і інструментах контенту.

За допомогою інструментів на основі штучного інтелекту, таких як Market Muse, ви можете легко порівняти свій рейтинг вмісту з рейтингом вмісту конкурента.

Статті Market Muse дуже корисні під час аналізу вмісту. Він також надає нам такі дані, як середня кількість слів, цільова кількість слів, середня оцінка вмісту та оцінка цільового вмісту, і пропонує розподіл ключових слів.

Усі ці точки даних спрощують аналіз вмісту для авторів контенту та пошукових систем. Маючи оцінки вмісту для кожної сторінки, ви можете знайти найбільші прогалини у вмісті та почати працювати над цими частинами вмісту за пріоритетом.

Крок №3 Аналіз конкурентів

Це останній крок під час аналізу прогалин вмісту. Аналіз прогалин конкурентів допоможе вам знайти додаткові прогалини у вашому контенті.

Що потрібно аналізувати, переглядаючи сайти конкурентів?

Контент конкурента

Вам потрібно подивитися на контент конкурентів і теми, які вони охоплюють. Подивіться на ключові слова конкурентів, де вони мають хороші рейтинги, а ви – ні.

Інструмент Semrush може легко знайти ці прогалини в ключових словах конкурентів. Він надасть список усіх ключових слів, які рейтингують конкуренти, але ні ваш веб-сайт.

Різницю між вмістом конкурента та вашим наявним вмістом можна виміряти за допомогою інструментів прогнозування вмісту на основі ШІ, таких як Ринкова муза. Market Muse надає оцінки вмісту та цільову оцінку на основі аналізу 20 найкращих результатів пошукової видачі.

Воронка конкурента

Проаналізуйте веб-сайт конкурента та знайдіть шлях клієнта, який він здійснює на веб-сайті для відвідувачів.

Наприклад, вони направляють своїх відвідувачів зі сторінок блогу безпосередньо на сторінку контактів чи перенаправляють їх на сторінки, як-от електронні книги, поширені запитання, тематичні дослідження тощо, щоб підтримувати користувачів?

Якщо ваш веб-сайт також дотримується тієї самої послідовності, ви повинні зосередитися лише на аудиті вмісту, але якщо в стратегії послідовності переходів вашого веб-сайту є тріщини, вам, можливо, доведеться перевірити вміст і стратегію послідовності переходів.

Сподіваємось, ви, мабуть, зрозуміли процес і мету аналізу розриву конкурентів. Аналіз прогалин у вмісті покращує ваше SEO та виправляє тріщини у вмісті та шляху користувача.

Ми обговорювали ручний процес проведення аналізу прогалин, але частину цього також можна виконати за допомогою інструментів, які економлять час і полегшують роботу.

Отже, давайте швидко розглянемо інструменти, які можуть допомогти нам у цьому процесі.

Інструменти для аналізу недоліків вмісту

Проведення аналізу прогалин вмісту вручну є найкращим процесом, який детально описує всі проблеми, але якщо у вас бракує часу та ресурсів, аналіз прогалин ключових слів можна виконати за допомогою інструментів.

Інструменти, які використовуються для аналізу прогалин вмісту:

Семруш

Semrush надає вам інструмент розриву ключових слів, щоб з’ясувати ключові слова, які ви не оцінюєте, але рейтингують ваші конкуренти. Цей інструмент надає кілька варіантів аналізу розриву ключових слів між вами та вашим конкурентом.

  7 PaaS для створення та розміщення ваших сучасних програм

Ви можете додати до 5 конкурентів для порівняння даних.

Він надає вам дані спільних ключових слів,

Відсутні ключові слова: Не ви займаєте рейтинг, а конкурент займає рейтинг.,

Слабкі ключові слова: Ваші конкуренти займають кращі позиції в рейтингу порівняно з вами

Сильні ключові слова: Ви маєте кращі рейтинги за ключовими словами порівняно з вашими конкурентами

Невикористані ключові слова: Ваші конкуренти займають рейтинг, але ви не маєте рейтингу за цими ключовими словами

Унікальні ключові слова: Ви зайняли в них рейтинг, але ваш конкурент не має рангів.

Усі ці точки даних допомагають аналізувати дані у спосіб, яким ви хочете, а також надають гнучкість фільтрації даних за допомогою розширених фільтрів, таких як фільтрування за ключовими словами, позицією, обсягом, складністю ключових слів і наміром.

Загалом, інструмент розриву ключових слів Semrush спрощує процес, надаючи детальні розриви ключових слів.

Ahrefs

Прогалина вмісту Ahrefs тежЯ також можу виконувати ту саму роботу, що й інструмент розриву ключових слів Semrush. Він також аналізує рейтинг ключових слів для всіх веб-сайтів і знаходить прогалини в ключових словах вашого веб-сайту.

Він також містить ключові слова, обсяг пошуку, складність ключових слів, ваш рейтинг і рейтинг конкурента. Це дозволяє фільтрувати дані за перетином ключових слів, обсягом пошуку, складністю, CPC, кількістю слів і ключовими словами.

Ці два найнадійніші інструменти SEO в галузі, які служать вашим цілям майже для всього, що потрібно SEO.

Ринкова муза

Ринкова муза можна використовувати для аналізу розриву вмісту між наявним вмістом на вашому веб-сайті та найвищими результатами в SERP.

Використовуючи алгоритми штучного інтелекту, ця платформа розподіляє 100 балів для результатів у SERP. Виходячи з цього, він надає нам кількість слів оцінки цільового вмісту та пропонує стратегію розподілу ключових слів. Це також працює для нового вмісту.

Цей інструмент може стати чудовим доповненням до вашого арсеналу інструментів цифрового маркетингу, оскільки він полегшує аналіз вмісту конкурентів.

Поширені запитання щодо аналізу недоліків вмісту

Що таке аналіз прогалин вмісту в SEO?

Аналіз прогалин у вмісті – це процес пошуку прогалин в існуючому вмісті порівняно з конкурентами та виявлення проблем у шляху користувача на веб-сайті. Це включає пошук відсутніх тем, які повинні відповідати намірам подорожі відвідувача.

Як ви можете заповнити прогалину у вмісті?

Прогалину вмісту можна заповнити, відобразивши шлях користувача відповідно до цілей і намірів цільової аудиторії. Це також можна зробити, провівши контент-аудит наявного вмісту на веб-сайті та проаналізувавши вміст конкурентів, щоб побачити, що для них працює.

Висновок

Аналіз прогалин вмісту дає точні відомості про відсутній вміст і виправляє прогалини на шляху користувача, що допомагає ще більше покращити структуру вмісту.

Це допоможе вам покращити трафік веб-сайту та покращити органічні переходи з веб-сайту, оскільки виправляє розрив між користувачами. Аналіз прогалин вмісту є важливою діяльністю, яку кожен веб-майстер повинен шукати для покращення SEO веб-сайту.