Повний посібник, щоб завжди підтримувати оптимальну швидкість телефону Android

| | 0 Comments| 3:24 PM
Categories:

Як і комп’ютери, смартфони також мають обмежений термін служби; і телефони Android не є винятком. З часом ваш телефон Android сповільниться і не впорається з вашими постійно зростаючими потребами смартфонів.

Ваш телефон з часом сповільнюється через зношення обладнання та застаріле програмне забезпечення, яке не може працювати з останніми програмами/іграми. Однак таке уповільнення відбувається протягом декількох років. Якщо ваш телефон здається повільним лише через кілька місяців після покупки, це, звичайно, тому, що ви не оптимізуєте його.

У більшості випадків телефон Android працює повільно через те, що користувач не знає належних методів оптимізації, щоб підтримувати телефон на оптимальній швидкості.

Наприклад, лише минулого місяця я мав честь бути свідком телефону, який не оптимізували понад 18 місяців, коли моя свекруха попросила мене спробувати полагодити її телефон, перш ніж вона кинула його в ящик (Xiaomi Redmi Примітка 9 Pro). Вона вміє лише користуватися WhatsApp, Facebook, YouTube і дзвонити. Ймовірно, вона ніколи не торкалася значка «Налаштування», тому оптимізувати телефон навіть не можна.

Мені знадобилося 2 години, щоб полагодити її телефон (більшість часу витрачалося на оновлення), але він став як новий, і вона думає, що я чарівним чином «оновив» її «занадто старий» телефон. Усе, що я зробив, це очистив сміття (десятки ГБ) і оновив програмне забезпечення та програми до останньої версії.

Це лише один приклад; є багато речей, які вам потрібно зробити, щоб ваш телефон працював так само, як коли ви його купили. Сьогодні я розповім про кілька способів оптимізації, щоб ваш телефон Android працював на оптимальній швидкості. Я також поділюся кількома порадами, які можуть допомогти зберегти старий телефон Android на оптимальній швидкості, навіть якщо його апаратне та програмне забезпечення не встигають за останніми технологічними досягненнями.

Чому телефони з часом сповільнюються?

Щоб зрозуміти необхідність оптимізації телефону, важливо знати, чому телефони сповільнюються. На це є в основному дві причини. По-перше, у вас забагато даних на телефоні, а його програмне забезпечення застаріле, щоб не відставати від останніх програм і оновлень. По-друге, через зношеність ваше обладнання зараз працює повільніше, тому телефон працює повільніше.

Нижче я поясню обидві ці проблеми:

#1. Проблеми зі смітними даними та програмним забезпеченням

Коли ви заповнюєте свій телефон медіафайлами та новими програмами, він сповільнюється. Більше даних означає, що ваш телефон має шукати більше даних, щоб виконати завдання, навіть якщо це означає лише навігацію. Зазвичай це сповільнює файловий менеджер і програми, які зберігають масу даних, як-от WhatsApp, Facebook, YouTube тощо.

Якщо ви помітили загальне зниження швидкості телефону навіть у меню налаштувань, це, ймовірно, проблема застарілого програмного забезпечення. Виробник вашого телефону постійно надсилає на ваш телефон найновіші оновлення безпеки та продуктивності, щоб він відповідав останнім змінам залежно від того, як довго вони підтримують оновлення для вашого конкретного телефону.

Вам потрібно завантажити та інсталювати ці оновлення вручну. Якщо ви цього не зробите, ваш телефон може працювати мляво через відсутність останніх покращень. Це особливо актуально для великих оновлень, як-от оновлення версії програмного забезпечення телефону.

#2. Уповільнення роботи обладнання

Апаратне забезпечення вашого телефону, як-от процесор і графічний процесор, може зношуватися та сповільнюватися через безперервне використання. Однак ця проблема зазвичай турбує геймерів, які активно використовують свій телефон для ігор із великою графікою. Більшість телефонів від відомих виробників були достатньо оптимізовані для повсякденного використання телефону, наприклад перегляду веб-сторінок, соціальних мереж, дзвінків тощо протягом багатьох років.

Однак, якщо ваш телефон досить старий, він може працювати мляво, навіть якщо обладнання справне. Це тому, що навіть якщо з телефоном все гаразд, програми всередині оновлено та потребують найновішого апаратного забезпечення. Ви могли помітити, що програми від активних розробників зазвичай оновлюються щомісяця. Під час цих оновлень вони представляють функції, які використовують переваги нових функцій апаратного забезпечення на ринку, щоб запропонувати найкращий досвід.

Це не обмежується додатками сторонніх розробників. Програми за замовчуванням на вашому телефоні, наприклад програми від Google, також постійно оновлюються. Таким чином, навіть якщо ви нічого не встановите, апаратне забезпечення вашого телефону з часом застаріє, щоб обробляти останні оновлення додатків за замовчуванням.

Виправити проблеми з апаратним забезпеченням трохи складно, оскільки зазвичай доводиться купувати новий телефон. Однак я перерахую деякі рішення, які можуть допомогти користувачам старих телефонів продовжувати використовувати свої телефони, як це є трохи більше.

Тримайте телефон в чистоті.

З наведеного вище пояснення ви можете зрозуміти, наскільки важливо зберігати на телефоні лише необхідні дані. Під час очищення телефону ви намагаєтеся позбутися програм, якими не користуєтеся, і медіафайлів, які вам більше не потрібні. Навіть якщо ви не можете видалити мультимедійні файли, краще завантажити їх у хмарне сховище, як-от Google Диск або Google Фото, ніж зберігати в пам’яті телефону.

  11 найкращих програм для аудіокниг для Android та iPhone

Зараз справжньою проблемою є пошук цих великих і непотрібних даних. на щастя, Файли Google файловий менеджер може зробити цей процес дуже легким, автоматично сортуючи дані для вас. На більшості телефонів Android Files by Google встановлено за замовчуванням, але ви завжди можете завантажити його, якщо у вашому телефоні його немає.

Він класифікує та показує ваші дані разом із точним розміром, щоб ви могли знати, що займає найбільше місця. Коли ви натискаєте певну категорію, ви можете звузити список даних. Наприклад, якщо ви відкриєте програми, ви зможете відсортувати їх за розміром, програмами, які не використовуються, іграми тощо. Ви можете використовувати цю інформацію, щоб знайти та видалити програми, які займають забагато місця, або які ви використовуєте рідко .

Унизу також є дуже гарний розділ «Очищення», який пропонує персоналізовані пропозиції щодо очищення даних на основі вашої активності та збережених даних. Він може допомогти знайти дублікати файлів, розмиті фотографії, великі файли, програми, які не використовуються, дуже старі знімки екрана, резервні копії даних тощо. Також доступний автоматичний очищувач небажаних даних для видалення тимчасових даних, таких як кеш тощо.

Оновлюйте системні програми та програмне забезпечення.

Застарілі системні програми та оновлення версій Android зазвичай є причиною зниження загальної продуктивності телефону, і ви навіть можете зіткнутися з помилками та збоями. На відміну від програм сторонніх розробників, які ви завантажуєте з Google Play Store, системні програми та програмне забезпечення Android не оновлюються автоматично. Ви повинні завантажувати та встановлювати їх вручну, коли отримуєте сповіщення.

На жаль, кроки для оновлення системного програмного забезпечення та програм відрізняються від виробника до виробника, тому я не можу надати точні кроки, які стосуються всіх телефонів Android. Проте не турбуйтеся; зазвичай легко знайти ці налаштування, якщо ви знаєте, де їх знайти.

На більшості телефонів опцію Оновлення програмного забезпечення можна знайти прямо в телефоні налаштування, де ви можете торкнутися опції «Завантажити та встановити», щоб побачити, чи є оновлення для встановлення.

Якщо ви не можете знайти його там, можливо, вам доведеться спочатку зайти в розділ «Про телефон», і ви знайдете там параметр «Оновлення програмного забезпечення» або торкніться версії Android свого телефону, щоб знайти останні оновлення.

Якщо оновлення буде знайдено, телефон запропонує завантажити або встановити їх, якщо вони вже завантажені. Процес інсталяції потребує перезавантаження телефону, і його ніколи не можна переривати, оскільки це може заблокувати ваш телефон. Перед оновленням переконайтеся, що заряд акумулятора становить 70%+ і вам не потрібно користуватися телефоном протягом наступних 10-15 хвилин (це може зайняти більше часу залежно від розміру оновлення).

Для системних програм у налаштуваннях має бути опція «Оновлення системних програм». Тут ви можете переглянути історію оновлень і чи є системні програми для оновлення. Оновлення системних програм не вимагає перезавантаження телефону. Якщо ви не знаходите опцію «Оновлення системних програм», можливо, ваш телефон автоматично оновлює їх у фоновому режимі.

Хоча на більшості телефонів ви отримаєте сповіщення, коли буде доступне оновлення системи, все одно добре перевіряти їх вручну кожні кілька тижнів, щоб переконатися, що ви не пропустите жодного оновлення.

Контролюйте фонові програми.

Фонові програми є одними з головних винуватців сповільнення телефону, оскільки вони використовують центральний процесор, графічний процесор, оперативну пам’ять та інші ресурси телефону, навіть не знаючи про це. Багато програм працюють у фоновому режимі, щоб пропонувати послуги та оновлення в реальному часі, наприклад WhatsApp, Facebook, будильники, події та інші програми, які залежать від служб у реальному часі.

Керування фоновими програмами може бути проблематичним, оскільки вам потрібно не лише знайти запущені фонові програми, але й переконатися, що ви не вимкнули жодні важливі фонові програми. Наприклад, вимкнення WhatsApp або Facebook не дозволить вам бачити останні повідомлення та сповіщення.

На щастя, цей процес можна зробити автоматичним за допомогою програми стороннього розробника під назвою Озеленити. Ця програма може показати вам усі програми, які запускають фонові процеси, і автоматично перевести їх у сплячий режим, коли ви припините їх використання. Ось як користуватися програмою:

Використання Greenify для керування фоновими програмами

Відкривши програму та надавши їй необхідні дозволи, ви побачите значок плюса (+) у нижньому правому куті. Торкніться цієї піктограми, і ви побачите список програм, які зараз працюють у фоновому режимі.

Угорі ви побачите додатки, які безперервно працюють і можуть суттєво впливати на продуктивність пристрою. Ви можете натиснути кнопку «Показати більше програм», щоб відкрити програми, які можуть працювати у фоновому режимі, але не працюють постійно.

  Передайте WhatsApp з Android на iPhone за допомогою MobileTrans

Виберіть усі програми, які потрібно автоматично перевести в сплячий режим, а потім торкніться піктограми із зеленою галочкою, щоб перевести їх у сплячий режим. Після додавання Greenify покаже програми, які успішно перейшли в сплячий режим, які потребують ручного сну або не потребують сплячого режиму через низький вплив.

Тут ви маєте повний контроль над переходом додатків у сплячий режим, навіть якщо Greenify рекомендує не переводити їх у сплячий режим через низький вплив або необхідність для належної роботи телефону. Просто переконайтеся, що програми, які надають основні послуги, не перебувають у сплячому режимі, коли вони закриті.

Використовуйте спрощену версію додатків.

Ця рекомендація для тих користувачів, які мають старі телефони, які, здається, не відповідають останнім досягненням технологій. Багато популярних програм, які ви використовуєте на своєму телефоні, мають спрощені версії, які споживають менше місця та ресурсів телефону.

Звичайно, їм може бракувати деяких розширених функцій і мати дещо інший інтерфейс, але вони виконують свою роботу. Деякі з популярних спрощених програм включають Facebook Lite, Messenger Lite, Gmail Go, Twitter Lite, Uber Lite, Google Maps Go, Skype Lite, Google Go, Dual Space Liteі багато іншого.

Наступного разу, коли ви хочете завантажити програму, завжди варто шукати її за ключовим словом «lite». Чим більше у вас спрощених додатків, тим легше вашому телефону працювати з оптимальною продуктивністю.

Налаштувати параметри розробника

Для тих, хто має старі телефони або тих, хто любить робити все можливе, щоб гарантувати, що їхній телефон залишається в найкращому стані, параметри розробника можуть запропонувати деякі розширені оптимізації.

Усі телефони Android мають приховані розширені параметри, які називаються параметрами розробника, призначені для використання розробниками. Ці параметри не призначені для використання звичайними користувачами, оскільки вони можуть поставити під загрозу безпеку та стабільність телефону.

Проте в опціях для розробників є багато опцій, які можуть допомогти підтримувати максимальну швидкість вашого телефону, тож це варто спробувати. І не переживай. Я тут, щоб допомогти вам лише налаштувати безпечні варіанти, які не вплинуть негативно на ваш досвід.

Кроки, щоб увімкнути параметри розробника, відрізняються від виробника до виробника. У більшості випадків вам потрібно перейти до опції «Про телефон» у «Налаштуваннях» і 7 разів торкнутися опції «Номер збірки». Це створить новий запис Параметри розробника в налаштуваннях. Якщо це не спрацює, ви завжди можете пошукати в Google, як увімкнути його для конкретної моделі телефону.

Нижче я перелічую кілька варіантів розробника, які так чи інакше можуть оптимізувати швидкість вашого телефону. Переконайтеся, що ви точно дотримуєтесь інструкцій і не редагуєте нічого іншого:

Увімкнути автоматичне оновлення системи: це автоматично оновлюватиме програмне забезпечення вашого телефону щоразу, коли ви його перезавантажуєте, тож вам не доведеться робити це вручну, як я сказав вам вище.

Увімкнути апаратне прискорення Tethering: якщо це доступно, воно може економити час роботи акумулятора та ресурси, перевантажуючи навантаження на чіп WiFi, коли ви вмикаєте точку доступу WiFi.

Зменшення масштабу анімації: ви можете зменшити масштаб або вимкнути анімацію, щоб зробити переходи в меню та навігацію миттєвішими. Три анімації, які вам потрібно налаштувати, включають анімацію вікна, анімацію переходу та тривалість аніматора.

Зменшити найменшу ширину: потужний прискорювач, але може негативно вплинути на ваш досвід. Ця опція зменшує роздільну здатність екрана, зрештою зменшуючи щільність пікселів, тому ваш телефон має виділяти менше ресурсів для візуалізації дисплея. Однак це також збільшує вміст на телефоні та показує менше вмісту одночасно на екрані. Я пропоную зменшити значення на 20 dp, щоб спробувати знайти баланс між правильною візуальністю та швидкістю.

Увімкнути Force 4x MSAA: якщо велике розрядження батареї не є проблемою для вас, увімкнення цієї опції запропонує кращу якість зображення в підтримуваних іграх і програмах. Я не рекомендую вмикати його на старих телефонах, оскільки це також сильно навантажує графічний процесор, щоб він працював і нагрівався.

Увімкнути Не зберігати дії: ризикований варіант, але його варто ввімкнути, якщо ви достатньо відчайдушні. Якщо ввімкнено, він автоматично видалятиме будь-яку активність, щойно ви відійдете від неї. Це вбиває багатозадачність, оскільки ви не можете використовувати дві програми одночасно, але у вас завжди будуть звільнені ресурси для використання наступної програми.

Установіть обмеження фонового процесу: не хвилюйтеся; це не призведе до роботи фонових програм і не завадить своєчасним оновленням програм. Якщо ви зменшите або вимкнете ліміт фонових процесів, це повністю видалить кешовані процеси програми з оперативної пам’яті щоразу, коли ви їх закриєте. Якщо у вашому телефоні дуже мало оперативної пам’яті, цей параметр може прискорити роботу. Я рекомендую обмежити принаймні 2 процеси.

Отримайте легку програму запуску Android.

Панелі запуску Android можуть повністю змінити зовнішній вигляд вашого телефону та навіть додати додаткові функції для кращої навігації та безпеки. Цікаво, що існують також програми запуску Android, призначені для забезпечення швидшої навігації з мінімальним впливом на ресурси. Якщо ваш поточний лаунчер Android потребує багато ресурсів, легший, безумовно, збільшить швидкість і забезпечить швидку роботу телефону.

  Менеджер плаваючого буфера обміну, який зберігає кілька фрагментів [Android]

Хоча існує багато програм запуску Android для цієї мети, я рекомендую POCO Launcher 2.0 за чистий інтерфейс. Він дотримується матеріального дизайну зі зручними категоріями та функцією пошуку для швидкого доступу до ваших програм. Навіть з мінімальним підходом це дозволяє вам повністю налаштувати значки та макети відповідно до ваших потреб.

Можна і подарувати Lean Launcher спроба, яка є відкритим кодом і, з мого досвіду, навіть швидша, ніж POCO launcher 2.0. Однак він має обмежені функції та відповідає дизайну старішої версії Android.

Запобігайте перегріву

Телефон, який перегрівається, працюватиме повільніше, оскільки тепло впливає на продуктивність GPU та CPU, і ваш телефон також автоматично зменшуватиме потужність, щоб охолодити компоненти. Це також може призвести до зносу компонентів з часом, що призведе до ще нижчої продуктивності.

Запобігання перегріву необхідно як для запобігання сповільненню, так і для довгострокового пошкодження компонентів. У більшості випадків лише незначні зміни у ваших звичках користування можуть допомогти запобігти перегріванню телефону. Нижче наведено кілька порад, які допоможуть вам:

  • Не використовуйте телефон під час заряджання, оскільки сам процес заряджання виділяє додаткове тепло.
  • Не використовуйте важкий чохол для телефону, особливо такий, який повністю закриває телефон. Чохли для телефонів зазвичай виготовляються з ізоляційних матеріалів, які зберігають тепло всередині та холод зовні.
  • Припиніть надмірне використання телефону. На відміну від настільних ПК, телефони не призначені для постійного використання, особливо для інтенсивних процесів, таких як ігри. Дайте йому трохи відпочити після однієї або двох годин безперервного використання.
  • Спробуйте тримати телефон у режимі енергозбереження, якщо це можливо. Режим економії батареї має свої обмеження, але він обмежує фонові процеси та потужність компонентів, що призводить до зменшення тепла.
  • Проскануйте свій телефон за допомогою антивірусної програми, щоб переконатися, що зловмисне програмне забезпечення не працює скрито, яке може чинити тиск на компоненти телефону без вашого відома. Для цієї мети добре підходить антивірус Avast, він безкоштовний і потужний.
  • Вимкніть непотрібні функції, коли ви ними не користуєтеся. Це включає такі функції, як WiFi, мобільні дані, Bluetooth, точка доступу тощо.

Уникайте програм-оптимізаторів

У магазині Google Play є сотні програм для оптимізації телефону, які стверджують, що пришвидшують ваш телефон, звільняючи оперативну пам’ять, пам’ять та інші ресурси телефону. Однак у більшості випадків вони більше шкідливі, ніж корисні, особливо якщо у вас старий телефон з обмеженими ресурсами.

Хоча ці програми можуть показати, як вивільняєте сотні МБ оперативної пам’яті та ГБ пам’яті одним дотиком, насправді це погано для швидкості телефону. Ваш телефон налаштований на збереження процесів в оперативній пам’яті та пам’яті, щоб він міг запускати ці програми набагато швидше, коли вони вам знадобляться наступного разу. Якщо програма третьої сторони видалить ці процеси/дані, наступного разу ваш телефон працюватиме повільніше, оскільки йому доведеться перезапустити все з нуля.

Деякі з цих програм також можуть запропонувати деякі додаткові оптимізації, як-от увімкнення/вимкнення функцій для прискорення роботи телефону, але вони не можуть запропонувати нічого, чого б ви не могли зробити вручну. Не кажучи вже про те, що ці програми-оптимізатори також працюють у фоновому режимі, щоб пропонувати більшість своїх послуг. Це лише призводить до того, що додатковий додаток поїдає ресурси.

Скидання телефону до заводських налаштувань.

Це скоріше «червона кнопка», яку потрібно натиснути, коли потрібно полагодити телефон, який довго не оптимізували, і зараз він працює дуже повільно через проблеми з програмним забезпеченням.

Скидання заводських налаштувань скине телефон до початкового стану та видалить усе. Це означає, що він повинен автоматично вирішувати будь-які проблеми, пов’язані з програмним забезпеченням, оскільки жодних змін, які ви внесли особисто, які могли б уповільнювати роботу телефону, не існує.

Обов’язково створіть резервну копію важливих даних, щоб не втратити їх, коли все буде видалено з телефону. На більшості телефонів параметр відновлення заводських налаштувань знаходиться або в розділі «Загальне керування», або в розділі «Про телефон» у «Налаштуваннях». Він скаже вам, які саме дані буде видалено, і вам знадобиться пароль блокування екрана, щоб почати процес.

Процес скидання займає 5-10 хвилин, і під час цього телефон перезавантажиться. Після скидання спробуйте лише додати назад дані/необхідні програми, щоб він не сповільнювався.

Кінець думок

З мого досвіду підтримка телефону на оптимальній швидкості здебільшого полягає в утриманні його від непотрібних речей. Іноді перезапуск телефону також відіграє важливу роль у підтримці безперебійної роботи телефону. На жаль, якщо у вас старий телефон, мінімізація тиску на нього є єдиним способом продовжувати користуватися ним, доки ви не зможете оновити його.