Повна історія оновлень алгоритмів Google

| | 0 Comments| 8:05 AM
Categories:

Історія Google наповнена значними змінами у функціях пошукової системи. Ці зміни значно впливають на видимість веб-сайту в результатах пошуку Google і впливають на стратегії покращення присутності в Інтернеті.

Тут ми досліджуємо важливі зміни до грудня 2022 року. Ці зміни вплинули на те, як ми знаходимо інформацію в Інтернеті, і значно змінили веб-сайти, які ми бачимо під час пошуку.

Google продовжує вдосконалювати свої алгоритми, тому бути в курсі останніх новин і тенденцій має вирішальне значення для всіх, хто хоче, щоб їхні веб-сайти відображалися в результатах пошуку Google.

Що таке Google Update?

Оновлення Google стосується змін, які Google вносить у свій пошуковий алгоритм, формулу, яку він використовує для рейтингу веб-сайтів у результатах пошуку. Ці оновлення мають на меті покращити якість і релевантність результатів пошуку для користувачів. Це передбачає зміни в алгоритмі пошуку, що впливає на рейтинг веб-сайтів, пріоритети вмісту та методи SEO.

Ці оновлення є еволюційними в цифровому маркетингу та можуть суттєво вплинути на пошукову видимість веб-сайту. Щоб спеціалісти з оптимізації пошукових систем та власники веб-сайтів могли адаптувати та підтримувати рейтинги, необхідно бути в курсі.

Різниця між основним оновленням і другорядним оновленням алгоритму

Основне оновлення та незначне оновлення алгоритму відрізняються головним чином обсягом і впливом на результати пошуку.

Основні оновлення — це значні широкі зміни в алгоритмі пошуку Google, які зазвичай суттєво впливають на пошуковий рейтинг і можуть призвести до помітних коливань у видимості веб-сайту та трафіку. Ці оновлення відбуваються кілька разів на рік і мають на меті покращити загальну якість і релевантність результатів пошуку. Google завчасно оголошує про такі оновлення та надає вказівки, які допоможуть фахівцям адаптуватися до змін.

Тоді як незначні оновлення алгоритму – це більш конкретні зміни, які зазвичай стосуються певних проблем або аспектів результатів пошуку. Ці оновлення відбуваються частіше й спрямовані на коригування факторів ранжирування, уточнюючи те, як Google обробляє певні типи вмісту чи спаму в результатах пошуку. Більшість користувачів і власників веб-сайтів мають звернути увагу на ці оновлення.

Ось список оновлень Google з Бостона 2003 року:

Бостон (лютий 2003)

Бостон Оновлення пошукового алгоритму Google було випущено в лютому 2003 року і було зосереджено на покращенні результатів пошуку шляхом підкреслення таких факторів, як теги заголовка та прив’язний текст. Бостонське оновлення спочатку було названо оновленням Google Algorithm і спочатку планувалося як щомісячне оновлення, але пізніше було змінено на оновлення з меншими інтервалами.

Вплив на SEO:

 • Оновлення в Бостоні допомогло покращити загальну якість результатів пошуку Google, надавши веб-сайтам більше значення для надання високоякісного вмісту.
 • Оновлення дозволило алгоритму визначити такі тактики, як розсилання статей спаму за допомогою ключових слів.

Бостонське оновлення призвело до майбутніх оновлень, які ще більше покращили пошуковий алгоритм Google.

Флорида (листопад 2003)

The Флорида Оновлення алгоритму, яке Google випустив у листопаді 2003 року, суттєво вплинуло на оптимізацію пошукових систем (SEO) і рейтинг веб-сайтів у результатах пошуку Google.

Його назвали Florida, тому що він був запущений приблизно під час конференції PubCon Florida у листопаді 2003 року. Під час розробки цього оновлення Google прагнув покращити якість результатів пошуку для користувачів.

Вплив на SEO:

 • До оновлення Флориди SEO було легко. Багато веб-сайтів використовують хитрощі, як-от наповнення ключовими словами, щоб отримати вищий рейтинг у пошукових системах. Нове оновлення містить складні та складні алгоритми, які покращують пошук і показують результати, які відповідають вашим бажанням.
 • Багато веб-сайтів, які використовували методи розсилання спаму, значно впали в рейтингу.
 • Оновлення було націлено на надмірно оптимізовані веб-сайти та надано пріоритет етичним і найкращим практикам оптимізації веб-сайтів. Веб-сайти з корисною, добре написаною інформацією отримали кращі рейтинги.
 • Оновлення у Флориді перемістило SEO від швидких трюків до довгострокових планів. Фахівці з оптимізації пошукових систем повинні були створювати хороший контент, будувати етичні посилання та враховувати користувачів.
  Які програми постачаються з Office 365?

Загалом оновлення у Флориді змінило пошукову оптимізацію, перейшовши від тактики спаму до контенту, орієнтованого на користувачів.

Бурбон (травень 2005)

У постійно змінюваному ландшафті пошукової оптимізації (SEO) Оновлення Бурбонаяк і попередні, показав, як Google продовжує вдосконалювати свій пошуковий алгоритм, щоб зробити результати пошуку більш точними та релевантними для користувачів.

Оновлення Bourbon мало на меті покращити якість і релевантність результатів пошуку шляхом усунення повторюваного вмісту та методів пошукової оптимізації, що посилають спам, з метою підвищення якості та релевантності.

Вплив на SEO:

 • Оновлення Bourbon було зосереджено на тому, щоб покращити Google у точному індексуванні веб-сторінок шляхом видалення дублікатів або дуже схожого вмісту. Це підштовхнуло веб-адміністраторів надавати пріоритет унікальному та цінному вмісту.
 • Google запровадив заходи для покарання веб-сайтів, які автоматично копіюють контент з інших сайтів.
 • Оновлення зменшило вплив методів пошукової оптимізації, що розповсюджуються спамом, і заохочувало дотримання етичних і екологічних методів.
 • Це також призвело до популярності довгих ключових слів у SEO.

Оновлення Bourbon відображає прагнення Google надавати користувачам більш точні, релевантні та високоякісні результати пошуку.

Big Daddy (грудень 2005)

The Великий Тато Оновлення стало віхою в історії пошукової системи Google, оскільки покращило здатність Google розуміти та ранжувати веб-сторінки на основі їх якості та релевантності. Оновлення вперше було запущено для професіоналів SEO, щоб отримати відгук про зміну алгоритму.

Вплив на SEO:

 • Оновлення допомогло користувачам побудувати лаконічну структуру свого сайту.
 • Big Daddy наголошує на таких пріоритетних факторах, як навігація веб-сайту, мета-заголовки та взаємозв’язки.

На відміну від інших оновлень Google, Big Daddy не вплинуло на пошукову систему Google відразу; ефекти були помітні поступово протягом певного періоду часу.

Універсальний пошук (травень 2007 р.)

Google реалізував Універсальний пошук оновити, щоб видалити традиційну сторінку результатів з 10 списків під час кожного пошуку Google. Завдяки цьому оновленню користувачі Google можуть ігнорувати новини та інші нерелевантні сторінки та легко шукати рішення для своїх запитів.

Вплив на SEO:

 • Оновлення Універсального пошуку надає користувачам точнішу, релевантнішу та різноманітнішу пошукову систему, об’єднуючи результати з усіх галузей Google.
 • Він дозволяв пропонувати різні параметри для пошуку Google, наприклад новини та відео для результатів локального пошуку.

До оновлення універсального пошуку пошукова система Google дозволяла лише десять посилань на сторінці результатів кожного разу, коли користувач надсилав будь-який запит. Це оновлення змінило ситуацію, зробивши результати пошуку більш різноманітними та надійними.

Кофеїн (червень 2010)

Google придумав a Оновлення кофеїну у червні 2010 року, щоб покращити швидкість і свіжість результатів пошуку Google. Це було значне оновлення, яке повністю оновило індекс Google.

Вплив на SEO:

 • Оновлення Caffeine призвело до 50% свіжіших результатів пошуку, ніж попередній індекс.
 • Оновлення підкреслило важливість продуктивності веб-сайту.
 • Це покращує взаємодію з користувачем, дозволяючи Google індексувати більше вмісту.

Оновлення Caffeine мало вирішальне значення в історії оновлень Google, оскільки дозволило пошуковій системі ефективніше сканувати та зберігати дані та надавати більш актуальні результати для веб-пошуку.

Панда (лютий 2011)

The Оновлення Panda зосереджено на нижчому рейтингу сайтів низької якості в результатах пошуку Google. Сайти низької якості, які копіюють вміст з інших веб-сайтів, сайти, які надають користувачам нерелевантні або малоцінні дані. Оновлення Panda вплинуло на рейтинг Google на 11,8%

Вплив на SEO:

 • Завдяки цьому оновленню було створено більше високоякісного, неплагіату та актуального вмісту.
 • Тактика оптимізації пошукових систем, як-от набір ключових слів, більше не працювала, оскільки пошукова система Google віддавала пріоритет високоцінному вмісту.

Оновлення виявило вміст, у якому використовувалися трюки SEO з чорним капелюхом, і статті, які використовували спам, тонкий, низькоякісний вміст.

Пінгвін (квітень 2012)

The Пінгвін Оновлення алгоритму, спрямоване на виявлення веб-сайтів, які використовували веб-спам і тактику маніпулятивного створення посилань. Це оновлення проаналізувало, чи були зворотні посилання, отримані веб-сайтом, справжніми чи тактикою, щоб обдурити пошукову систему Google.

Вплив на SEO:

 • Оновлення мало на меті виявити чорну тактику SEO для створення посилань.
 • Оновлення віддає перевагу зворотним посиланням із справжніх сайтів і ранжує веб-сайти з низькоякісними зворотними посиланнями в результатах пошуку Google.
  Відновіть назавжди видалені фотографії за допомогою Recoverit Photo Recovery

Оновлення, також відоме як оновлення алгоритму веб-спаму, гарантувало, що веб-сайти з високими рейтингами в SERP мають зворотні посилання з легальних сайтів.

Hummingbird (серпень 2013)

The Алгоритм Hummingbird Google Оновлення було випущено в серпні 2013 року, але оголошено Google 26 вересня 2013 року. Воно повністю змінило основний алгоритм Google. Намір, що стоїть за цим, полягає в тому, щоб задовольнити запити користувачів і отримати найрелевантніші результати. Google намагався підвищити точність даних Google, які базуються на Knowledge Graph.

Вплив на SEO:

 • Оновлення показало відповідні ключові слова у верхній частині веб-сторінок.
 • Фрази статті набули особливого значення в оновленнях, оскільки алгоритм Hummingbird ще мав зосередитися на довгих розмовних статтях.

Оновлення зменшило втрату часу користувачами. Вони спочатку показали відповідне ключове слово запиту, щоб покращити взаємодію з користувачем набагато краще, ніж попереднє.

Голуб (липень 2014)

The Оновлення голуба було представлено в середині 2014 року для підвищення точності результатів локального пошуку. Оновлення вплинуло на дані місцевої бізнес-аналітики та надало шукачам найбільш релевантні та точні результати.

Вплив на SEO:

 • Оновлення Pigeon мало на меті покращити загальні можливості пошуку Google. Результати пошуку Google мали кращий вигляд і функціональність як для Карт, так і для Пошуку.
 • Відгук клієнта в цьому оновленні розглядався як більш сприятливий. Оновлення алгоритму pigeon спрямоване на сторінки, які мають хороші відгуки.

Алгоритм головним чином підвищив рейтинг сторінок на основі відстані та розташування.

Мобільний (квітень 2015)

21 квітня 2015 року компанія Google оголосила про це Мобільний алгоритм глобально. Це був культурний зсув Google, коли вони вперше стали мобільними. Оновлення покращило результати пошуку для мобільних користувачів, щоб отримати високоякісні та релевантні результати для своїх запитів. Тексти легко читаються на мобільному телефоні без збільшення масштабу.

Вплив на SEO:

 • Оновлення вплинуло на пошуковий рейтинг лише для мобільних пристроїв.
 • Алгоритм застосовувався лише для відвідування однієї сторінки користувача, а не всього веб-сайту.
 • Google спробував розібратися в проблемі мобільних користувачів з цим оновленням. Їм потрібно було більше трафіку на сторінках, оптимізованих для мобільних пристроїв.

Оновлення віддало перевагу мобільним користувачам, оскільки користувачі частіше шукають на мобільних пристроях. Сторінки були розроблені, щоб стати видимими для користувачів.

RankBrain (жовтень 2015)

The RankBrain був компонентом основного алгоритму Google, офіційно анонсованого в жовтні 2015 року. Він використовував машинне навчання для визначення найбільш відповідних результатів для пошукових запитів користувача. Алгоритм використовував різні джерела, щоб подавати свої дані, а потім обчислювати результати за допомогою машинного навчання. Результати пошуку та рейтинг зазвичай базуються на розрахунках.

Вплив на SEO:

 • Оновлення показало результати, потрібні користувачам, які раніше базувалися на ключових словах.
 • Відомі бренди займають вищі позиції на веб-сторінці, щоб користувачі могли отримати задоволення.

Цей алгоритм Google зосереджений на покращенні взаємодії з користувачем шляхом аналізу сторінок за допомогою машинного навчання.

Опоссум (вересень 2016)

The Опоссум Оновлення Google було запущено в 2016 році і стало найзначнішим оновленням після Pigeon 2014 року. Його метою було покращити результати локального пошуку шляхом зменшення спаму. Навіть компанії, які знаходяться за межами міста, підвищуються в рейтингу результатів пошуку.

Вплив на SEO:

 • Оновлення відфільтрувало повторюваний вміст на основі однакових адрес.
 • Мета полягала в тому, щоб покращити фізичне розташування підприємств, щоб вони були вище.
 • Згідно з цим оновленням, Google збільшив межі міста, щоб отримати більше облікових записів компаній, щоб покращити переваги для місцевих жителів.

Завдяки цим оновленням Google дозволив компаніям підвищити рейтинг, навіть якщо вони не були у відфільтрованих місцях. Мета цього оновлення полягала в тому, щоб найкраща компанія відображалася у верхній частині результату.

Фред (березень 2017)

Google випустив його Оновлення Фреда у березні 2017 року. Однак деяким веб-сайтам знадобилося шість місяців, щоб відновити втрачений трафік під час оновлення алгоритму. Оновлення монетизує ті веб-сайти, які використовували багато місць розміщення реклами або погані зворотні посилання.

Вплив на SEO:

 • Щоб покращити пошукову оптимізацію для користувачів, Фред порушив роботу багатьох веб-сайтів через використання поганих посилань або слабкого вмісту.
 • Оновлення змусило веб-сайти проводити SEO-аудит, завдяки чому вміст було легко ранжувати та читати.
 • Важка реклама, що містить веб-сайти, отримувала штрафні санкції в рейтингу пошуку.
  Порівняльний посібник щодо консенсусних алгоритмів блокчейну: PoW проти PoS

Фред був ключовим оновленням для Google, оскільки вони безпосередньо контролюють веб-сайт. Веб-сайтам, на які впливає Fred, потрібен час, щоб придумати різні виправлення.

Медик (серпень 2018)

The Медичне оновлення вплинули на веб-сторінки, пов’язані з фінансами, охороною здоров’я та законністю, оскільки Google зосереджувався на наданні найбезпечніших результатів для запиту користувача. Вміст пройшов перевірку пошукових сканерів Google. Це призвело до того, що Google почав карати за низьку їжу та винагороджувати за високу. EAT стосується якості сторінок з більшим досвідом, авторитетом і надійністю.

Джерело зображення – https://twitter.com/FelipeBazon/

Вплив на SEO:

 • Оновлення ранжувало результати пошуку на основі їх EAT.
 • Google зосереджується на досвіді користувачів, коли вони відвідують медичні сторінки для отримання серйозної та надійної інформації.

У цьому оновленні Google надає пріоритет безпеці та здоров’ю людей. Вони гарантували, що законні та релевантні сторінки займають високі позиції в результатах пошуку.

BERT (жовтень 2019)

BERT означає Bidirectional Encoder Representations from Transformers; це важлива модель обробки природної мови (NLP), яку Google представив у жовтні 2019 року. Коли ви вводите щось у Google, він хоче отримати найкращі результати. БЕРТ це як мовний експерт, якого Google використовує, щоб зрозуміти, що ви шукаєте, навіть якщо вам потрібно використовувати ідеальні слова під час пошуку. Це допомагає Google знаходити веб-сторінки, які відповідають вашим побажанням.

Вплив на SEO:

 • BERT допоміг Google зрозуміти хитру мову, наприклад слова, які означають одне й те саме. Фахівці з оптимізації пошукових систем повинні були більше зосередитися на створенні вмісту, який відповідав би намірам користувача, навіть якщо він не відповідав чітко конкретним ключовим словам.
 • BERT винагороджує вміст, який забезпечує цінність, а не просто оптимізує ключові слова; він заохочує власників веб-сайтів зосередитися на створенні високоякісного, інформативного та контекстуально відповідного вмісту.
 • Оновлення може зрозуміти, як слова з’єднуються в реченні, що є життєво важливим для з’ясування складних запитань і опосередковано впливає на те, які типи вмісту, ймовірно, будуть оцінюватися добре.
 • Це суттєво вплинуло на голосовий пошук, оскільки воно допомагає алгоритмам Google розуміти, як люди говорять у голосових запитах. Веб-сайти, адаптовані для голосового пошуку, отримали значні покращення.

BERT кардинально змінив правила пошуку Google; це покращило розуміння Google намірів і контексту користувача. Він віддав перевагу орієнтованому на користувача якісному вмісту над ключовими словами. Стратегії SEO повинні були відповідно адаптуватися.

Основні оновлення (2018 – 2021)

Оновлення Google Core прагнуть покращити результати пошуку Google і зробити їх більш цінними та релевантними. Google робить тисячі основних оновлень щороку, щоб покращити свій пошуковий алгоритм і постійно вдосконалювати його.

Вплив на SEO:

 • Основні оновлення покращують якість результатів пошуку Google і гарантують, що користувачі отримають авторитетний і відповідний вміст.
 • Більшість основних оновлень мали незначний вплив, але значно сприяли ідентифікації автентичних сайтів.

Минулими основними оновленнями є оновлення ядра (17 листопада 2021 р., 1 липня 2021 р., 3 грудня 2020 р., 4 травня 2020 р., 13 січня 2020 р., 2 червня 2019 р.) і оновлення основного алгоритму (2 червня 2021 р., 24 вересня 2019 р., 16 квітня 2018 р., 9 березня). 2018).

Джерело зображення – https://twitter.com/brodieseo/

Google оголосив про Оновлення спаму за посиланням 14 грудня 2022 року, щоб покращити здатність пошукової системи Google знаходити сайти, які продають або купують посилання для SEO. Google вдосконалив інструмент запобігання спаму SpamBrain на основі штучного інтелекту, щоб виявляти та видаляти ці сайти з рейтингу в результатах пошуку Google.

Вплив на SEO:

 • Удосконалення SpamBrain допомогло пошуковій системі Google нейтралізувати спам-посилання.
 • Веб-сайти, які раніше продавали або купували спам-посилання, були опущені нижче в SERP.

У результаті цього оновлення алгоритм може легко виявляти веб-сайти, які купують посилання, і сайти, які розповсюджують вихідні посилання.

Заключні слова

Починаючи з 2003 року й дотепер Google постійно оновлював свій алгоритм, щоб покращити свою пошукову систему та надати своїм користувачам чудовий досвід. Кожне з оновлень алгоритму потребує різного підходу та техніки.

Сторінки, які займають високі позиції в результатах пошуку, отримують найбільше трафіку. Google гарантує, що користувач отримує найрелевантніші відповіді на свої запити, а високоякісний вміст займає вищу позицію в результатах пошуку.