План успіху B2B

| | 0 Comments| 6:50 AM
Categories:

Ви прагнете покращити відносини зі своїми бізнес-клієнтами, постачальниками, підрядниками та клієнтами? Що ж, ви пробували емоційний інтелект як сходинку до успіху в бізнесі? Якщо ви цього не зробили, читайте далі, щоб дізнатися, чому підвищення навичок емоційного інтелекту ваших співробітників і, зрештою, всього бізнесу є безпрограшним результатом!

Ви можете щиро вірити, що продаж продуктів і послуг і отримання прибутку в кінці кварталу – це все. Однак за успішним бізнесом є більше складових. Найважливішим є те, як ви емоційно ставитеся до своїх співробітників, постачальників, клієнтів, клієнтів тощо.

Дочитайте статтю до кінця, щоб дізнатися, що означає емоційний інтелект в екосистемах B2B і як він допомагає вам стати успішним брендом.

Що таке емоційний інтелект (EI)?

З точки зору бізнесу, емоційний інтелект, він же емоційний коефіцієнт, — це здатність вашого бренду чи організації розпізнавати, розуміти та керувати емоціями внутрішніх і зовнішніх людей.

Засновники стартапу, генеральні директори та керівництво вищого рівня знають про почуття людей і своїх підлеглих, колег, партнерів, клієнтів, продавців, постачальників та всіх інших сторін, з якими бізнес взаємодіє.

Їм необхідно ретельно розуміти емоції контрагента для кращого спілкування, співпраці, прийняття рішень і закриття угод. Стандартна практика EI або EQ у вашій організації допоможе вам створити позитивну робочу атмосферу та уникнути професійних або робочих конфліктів.

Читайте також: Серійний підприємець: визначення, приклади та як ним стати

Приклад EI в B2B

Ваш бізнес може застосувати EI для обробки запитів клієнтів і клієнтів. Уявіть, що бізнес-клієнт звертається до вашого представника служби підтримки клієнтів. Клієнт розчарований і засмучений продуктом, який не відповідає його очікуванням. У цій ситуації представник служби підтримки клієнтів із високим емоційним інтелектом веде розмову, як зазначено нижче:

 • Використовуйте активне слухання, щоб повністю вислухати клієнта без втручання. Вони також проявили б належне співчуття, визнавши ситуацію та запевнивши клієнта, що їхня скарга цілком обґрунтована.
 • Вони також запевнять клієнта, що ваш бренд запропонує найкраще рішення для вирішення ситуації.
 • Представник служби підтримки клієнтів із вищим еквалайзером ніколи не вступить у конфлікт із клієнтом, відмовляючи в післяпродажному обслуговуванні або стверджуючи, що немає нічого поганого з боку бренду.
 • Представник може запропонувати заміну, знижки, купони або безкоштовну технічну підтримку, залежно від того, що діє відповідно до проблеми та бізнес-політики.

Крім того, якщо немає жодних рішень у режимі реального часу, під час розмови представник повинен налагодити взаєморозуміння з клієнтом, щоб він міг звернутися до вищого рівня або технічної команди. Адже голос клієнта має значення!

Читайте також: Обслуговування клієнтів соціальних мереж: навіщо це потрібно вашому бренду!

Які компоненти емоційного інтелекту?

Психолог, письменник і науковий журналіст Деніел Гоулман вважається піонером концепції емоційного інтелекту для бізнесу та професіоналів.

У його книзі «Емоційний інтелект: Чому це може мати значення більше, ніж IQ» (Bantam Books, 1995), яка більше року була в списку бестселерів The New York Times, EI або EQ складається з таких п’яти компонентів:

#1. Самосвідомість

Коли ви знаєте, чи ви щасливі😊, сумні😢 чи злі😡, ви можете зробити кращий вибір, і це самосвідомість. Усвідомлення себе — це перший крок до ефективного управління своїми емоціями. Це допомагає вам побачити, як ваші емоції впливають на ваші дії та рішення.

  Як знайти пароль роутера [NetGear, Linksys, Uverse, Xfinity]

#2. Саморегулювання або управління

У ситуаціях конфлікту, втрати тощо, замість того, щоб дозволити гніву чи розчаруванню взяти верх, ви повинні зберігати спокій і мислити ясно. Це як зберігати спокій, коли щось йде не так. Коли ви можете керувати своїми емоціями, ви можете спокійніше справлятися зі стресом і складними ситуаціями.

Ви повинні розумно впоратися з наполегливою поведінкою контрагента та спокійно ставитися до нього, щоб уникнути конфлікту.

#3. Мотивація

Коли ваша організація або бренд сильно мотивовані до успіху, зростання клієнтської бази, збільшення кількості укладених угод і покращення досвіду клієнтів, ваші команди найкращим чином використовують свої емоції на робочому місці чи в полі.

Ваш бізнес залишатиметься зосередженим на здобутті більшої кількості угод, заспокоєнні розчарованих клієнтів тощо, таким чином зосереджуючись на головній меті.

#4. Емпатія

Коли ви та топ-менеджери вашого бренду починаєте дивитися на проблеми клієнтів і клієнтів з їх точки зору, це означає співчуття. Йдеться про те, щоб визнати, що ваш продукт чи послуга іноді можуть зазнати невдачі, і поставити себе на покупців, і відчути їхні больові точки.

Коли ви співчуваєте, ви можете спілкуватися з людьми на більш глибокому рівні. Таке ставлення навіть допомагає вам утримувати найбільш розчарованих клієнтів і замовників і створювати пропаганду бренду!

#5. Соціальні навички

Соціальні навички допомагають вашому бізнесу зрозуміти географію та людей, де ви працюєте, замість того, щоб просто сегментувати клієнтів. Ви знаєте культурні цінності людей, з якими спілкуєтеся. Соціальні навички також допомагають вам і вашому вищому керівництву ефективно спілкуватися з клієнтами, клієнтами та постачальниками та ладнати з ними.

Це допомагає вам вирішувати проблеми, поставлені клієнтами чи постачальниками, і налагоджувати позитивні зв’язки з усіма, хто пов’язаний із вашим бізнесом, а не лише з клієнтом чи клієнтами.

Важливість емоційного інтелекту в бізнесі

Емоційний коефіцієнт життєво важливий для будь-якого бізнесу. Це допомагає вашим командам злагоджено працювати разом, вирішувати конфлікти та ефективно спілкуватися з внутрішніми та зовнішніми сторонами.

Коли ваші співробітники мають високий EI, вони розуміють свої емоції та емоції своїх колег, що робить командну роботу більш продуктивною. Крім того, EI покращує обслуговування клієнтів, оскільки співробітники можуть співпереживати потребам клієнтів і надавати кращі рішення.

Крім того, EI відіграє вирішальну роль у лідерстві. Лідери з високим EI надихають і мотивують свої команди, створюючи позитивне робоче середовище.

Вони добре справляються зі стресом і приймають обдумані рішення. Під час переговорів і взаємодії з клієнтами EI сприяє міцним відносинам, що веде до підвищення довіри та лояльності. Коротше кажучи, еквалайзер – це не лише особиста навичка; це цінний актив, який підвищує показники успіху B2B.

Читайте також: Внутрішні підприємці: Секретний соус для корпоративного успіху

Переваги EI у відносинах B2B

 • Емоційний інтелект створює ґрунт для чіткого та ефективного спілкування, тим самим покращуючи взаєморозуміння між діловими партнерами.
 • Це також допомагає у вирішенні конфліктів, тим самим сприяючи більш гармонійній співпраці.
 • Емоційний коефіцієнт створює довіру та стосунки, тим самим закладаючи основу для тривалих партнерських відносин.
 • Компанії з високим EI ведуть переговори більш вправно, результатом чого є взаємовигідні угоди.
 • Лідери з EI приймають обґрунтовані рішення та вселяють впевненість у бізнесі.
 • Крім того, клієнти цінують емпатійну взаємодію, яка веде до більшої задоволеності, лояльності та утримання клієнтів.

  Як зробити свій бізнес емоційно розумним

  Щоб покращити емоційний коефіцієнт вашої організації чи бренду, виконайте такі дії:

  #1. Зосередьтеся на своєму лідерстві

  Щоб покращити EI вашого бізнесу, ви повинні почати зверху вниз. Тож попросіть свою команду керівництва подавати приклад. Заохочуйте їх проявляти емпатію, самосвідомість і практикувати ефективне спілкування.

    Який браузер для смартфона ви віддаєте перевагу? [Poll]

  #2. Навчати співробітників

  Пропонуйте навчальні програми для підлеглих, які навчають їх навичкам емоційного інтелекту. Навчання співробітників має бути спрямоване на самосвідомість, саморегуляцію, емпатію та навички міжособистісного спілкування.

  #3. Виховуйте позитивну культуру на робочому місці

  Створіть на робочому місці культуру, яка цінує емоції та добробут. Ваше робоче місце також має заохочувати відкрите спілкування, підтримувати психічне здоров’я та визнавати досягнення.

  #4. Переробити практику найму

  Ви також повинні включити оцінку емоційного інтелекту в процес найму. Шукайте кандидатів, які не тільки володіють необхідними навичками, але й демонструють емоційний коефіцієнт практичними способами.

  #5. Зворотний зв’язок і визнання

  Надавати регулярний зворотний зв’язок працівникам, які проходять навчання з EI. Оцінюйте співробітників частіше в ратушах або на інших зборах компанії, щоб публічно відзначити успіх. Ви також можете віддати визнання та винагородити співробітників, які демонструють підвищену EI та навички міжособистісного спілкування.

  #6. Застосовуйте емоційно інтелектуальну політику

  Ви також повинні створити та впровадити емоційний інтелект у кадрову політику, щоб кожен працівник цінував EI та EQ. Політика повинна керувати співробітниками завжди дотримуватись максимально можливого EI під час взаємодії з внутрішніми та зовнішніми сторонами.

  #7. Навчіть персонал, який працює з клієнтами

  Ви повинні запровадити стандартну навчальну програму для співробітників, які працюють із клієнтами та на першому місці, у якій описано шляхи покращення міжособистісних навичок та навичок EI співробітників. Такі співробітники повинні демонструвати максимальне практичне використання ЕІ, оскільки вони частіше мають справу з клієнтами.

  Випадки використання емоційного інтелекту B2B

  #1. На робочому місці

  Практика EI та EQ на робочому місці означає, що всі працівники повинні взаємодіяти один з одним професійно. Вони також повинні спробувати оцінити емоційний стан співрозмовника, щоб відповідним чином змінити тон розмови. Співробітники повинні постійно намагатися уникати конфліктів і практикувати чітке спілкування.

  #2. У бізнес-лідерстві та менеджменті

  Лідери та менеджери з високим емоційним інтелектом приймають обґрунтовані рішення, спокійно вирішують проблеми та створюють сприятливе робоче середовище. Вони також можуть зрозуміти емоції співробітників, які не змогли досягти цілей продажів або маркетингу. Таким чином, запропонуйте членам команди практичні тренінги для вдосконалення їхніх технічних і програмних навичок.

  #3. У вирішенні конфліктів

  Емоційний коефіцієнт відіграє вирішальну роль у вирішенні конфліктів усередині підприємства та між підприємствами. Коли ви та ваші клієнти або постачальники можете ідентифікувати та керувати емоціями та співпереживати один одному, вони можуть вирішувати розбіжності більш конструктивно.

  #4. В адміністрації

  EI та EQ також цінні в адміністративних ролях. Адміністративний персонал, який вміє добре керувати своїми емоціями, ефективніший у вирішенні викликів і нових завдань, відповіді на запити та взаємодії з колегами та клієнтами. Вони сприяють загальній ефективності організації.

  #5. У відносинах із постачальниками та партнерами

  Ви завжди повинні бути терплячими та чуйними, коли маєте справу зі сторонніми учасниками вашого бізнесу. Коли щось йде не так, ви не можете просто оштрафувати їх або розірвати контракти. Найчастіше все йде не так під час взаємодії зі сторонніми особами, і ви повинні вирішувати це розумно, використовуючи свій емоційний коефіцієнт.

  Наприклад, якщо постачальник не може вчасно постачати сировину, оскільки він орієнтований виключно на офлайновий ринок, ви можете допомогти йому перейти на цифрові технології, надавши необхідні інструменти та навчавши.

  Проблеми емоційного інтелекту

  Нижче знайдіть проблеми, з якими ви можете зіткнутися у вашій організації та зовнішніх партнерах під час просування вдосконаленої EI:

    7 програм Deepfake для створення найкращих мемів
 • Співробітники та керівники можуть протистояти застосуванню нових практик емоційного інтелекту, якщо вони звикли до традиційних способів ведення бізнесу.
 • Знайти час для навчання та розвитку емоційного інтелекту може бути складним завданням у швидкоплинному середовищі B2B.
 • Немає реальних показників для оцінки стану навчання та впровадження EI. Вплив покращення емоційного інтелекту може бути важким, оскільки він часто передбачає нематеріальні результати, такі як покращення спілкування та співпраці.
 • Менші B2B організації можуть зіткнутися з обмеженнями ресурсів при впровадженні комплексних програм EI.
 • Таким чином, виявлення та усунення прогалин у навичках, пов’язаних з емоційним інтелектом у робочій силі, може бути проблемою.

  #1. Інструменти розуму

  Інструменти розуму дає вам доступ до вмісту на вимогу, наприклад статей, тестів, відео, інфографіки тощо, щоб ви могли сприяти емоційному благополуччю.

  Коли ви та члени вашої команди усвідомлюєте емоційні сигнали та те, як вони впливають на ділові відносини, ви можете створити стратегії, щоб уникнути таких взаємодій.

  #2. Нейронна мережа SEI

  Нейронна мережа SEI використовує технології штучного інтелекту та машинного навчання та різноманітну аналітику EQ, щоб створити практичний план дій для вас, вашої команди керівництва та співробітників щодо покращення EI.

  Читайте також: Пояснення нейроморфних обчислень: подолання розриву між машинами та мозком

  #3. TensorGo

  TensorGo використовує розпізнавання обличчя, розпізнавання голосу, розпізнавання образів, розпізнавання мови та машинне навчання для вивчення людських емоцій.

  Потім він пропонує, як ваші співробітники, торгові представники та лідери повинні взаємодіяти зі сторонніми особами та використовувати їх EQ для ефективного спілкування та прийняття рішень.

  Книги для читання про емоційний інтелект

  #1. Коробковий набір Емоційний інтелект HBR

  Цей набір містить ретельні результати дослідження того, як ваші емоції впливають на ваше робоче місце. Він також показує приклади та поради щодо керування найскладнішими ситуаціями та людьми.

  Колекція книг присвячена емпатії, автентичному лідерству, щастю, впливу – переконанню, стійкості та уважності.

  #2. Опануйте своїми емоціями

  Ви прагнете перетворити негативні емоції та почуття на позитивні та залишатися щасливішими на робочому місці? Тоді ви повинні прочитати Тібо Мерісса «Опануйте своїми емоціями».

  Книга допоможе вам вивчити 31 стратегію подолання, щоб поглинути негативні коментарі та почуття та представити себе позитивно.

  #3. Емоційний інтелект 2.0

  Прочитавши це Книга Amazonви дізнаєтеся набагато більше про еквалайзер на робочому місці та про те, як його використовувати для просування в кар’єрі чи розвитку бізнесу.

  Він поставляється з простими та інтуїтивно зрозумілими покроковими інструкціями щодо покращення еквалайзера шляхом вдосконалення основних навичок EI, таких як управління стосунками, соціальна обізнаність, самоконтроль і самосвідомість.

  #4. Звички емоційного інтелекту

  Ви можете вивести свій EI на наступний рівень, прочитавши це Книга Amazon. Це допоможе вам сформувати та практикувати хороші звички, позбутися шкідливих звичок і стати експертом у мікроповедінках, які підвищують ваш емоційний коефіцієнт.

  Ви також отримуєте безкоштовний код доступу до популярного тесту Emotional Intelligence Appraisal, щоб знати, на якому стані ваш EI зараз.

  Висновок

  Отже, це все, що вам потрібно знати про емоційний інтелект, щоб змінити те, як ваш бізнес представляє себе на ринку, спілкується з клієнтами та має справу зі сторонніми постачальниками!

  Настав час втілювати речі в життя!

  А якщо ви все ще прагнете дізнатися більше, ви можете прочитати запропоновані книги, щоб покращити теоретичні та практичні знання EI та EQ. Крім того, ви можете спробувати згадані інструменти EI, щоб підвищити емоційний коефіцієнт вашого бізнесу.

  Далі, найкраще програмне забезпечення HRIS для оптимізації завдань з управління персоналом для малого та середнього бізнесу.