Перевірте, чи ваш ПК Windows уразливий до Spectre

| | 0 Comments| 1:16 PM
Categories:

Microsoft випустила виправлення помилки Meltdown як оновлення Windows. Цей патч фактично зведе нанівець загрозу, яку створює ця помилка, однак Spectre все ще існує. Виправлень безпеки, випущених Microsoft, недостатньо, щоб захистити вас від них. Ймовірно, вам також доведеться оновити BIOS, коли виробник вашого ПК випустить нову версію. Існують різні виправлення та виправлення для повного захисту від Spectre, і ви можете використовувати лише деякі з них. Ось як ви можете перевірити, чи ваш комп’ютер Windows уразливий до Spectre, і що ви можете зробити, щоб пом’якшити його.

Уразливість Spectre

Для цього знадобляться права адміністратора у вашій системі. Вам потрібно буде встановити модуль під назвою SpeculationControl. Відкрийте PowerShell з правами адміністратора і введіть наступне;

Install-Module SpeculationControl

Можливо, вам буде запропоновано встановити постачальник NuGet. Якщо так, введіть Y, щоб продовжити, а потім знову виконайте наведену вище команду. Якщо ви бачите попередження про те, що ви встановлюєте модуль з невідомого сховища, введіть Y, щоб продовжити.

  Як отримати ігровий режим у Windows 10 Pro N

Тепер, коли модуль встановлено, настав час перевірити, чи ваш комп’ютер Windows уразливий до Spectre і наскільки він уразливий. Введіть наступне в PowerShell, а потім прокрутіть до кінця, щоб переглянути підсумок.

Get-SpeculationControlSettings

Кожна помилка в підсумку вказує на вразливість. Кожне значення “True” означає, що ви захищені від використання цієї конкретної служби/компонента.

Ви можете прочитати решту звіту, щоб отримати пропозиції щодо покращення захисту вашого ПК. Для моєї системи він порадив мені оновити BIOS, що означає, що виробник моєї системи повинен випустити для неї оновлення, яке я повинен потім встановити.

Оновлення BIOS та системи

Оновлення BIOS та системні оновлення доставляються не однаково. Усі оновлення системи доставлятимуться через оновлення Windows, якщо, звичайно, ви їх не відключили. Якщо у вас є, зараз хороший час, щоб увімкнути їх знову або вручну встановити виправлення, які надала Microsoft.

  Як обмежити використання процесора в Windows

Оновлення BIOS не будуть доставлені через Windows. Ви будете встановлювати їх через свою ОС, але сама ОС не буде шукати, а завантажувати оновлення. Замість цього вам потрібно відвідати веб-сайт виробника, наприклад Dell, HP або Acer, і знайти оновлення драйверів для моделі настільного комп’ютера чи ноутбука. Не здогадуйтесь, яка у вас модель. Більшість виробників мають код для кожної системи, яку вони продають. Код допомагає негайно ідентифікувати систему. Подивіться на нижню або задню частину системи, щоб знайти наклейку з кодом, і використовуйте її, щоб перевірити наявність будь-яких оновлень BIOS, які можуть бути доступні.

  Як знайти GUID диска та тома в Windows 10