Перевірте, чи ваш браузер уразливий до Spectre

Помилка Spectre, яка впливає на мільйони процесорів Intel, є однією з найбільш поширених і тривожних помилок, які коли-небудь були виявлені. Це також не просто помилка Windows. Це стосується комп’ютерів Mac, Chromebook, пристроїв Android і навіть iPhone та iPad. Захист від нього не такий простий, як установка оновлення системи. Помилка все ще може бути використана, якщо ви не оновили BIOS до версії, яка виправляє помилку, або якщо ваш браузер уразливий до Spectre. Оскільки браузер є одним із найпоширеніших типів програм, які використовуються, це, безумовно, те, що ви повинні перевірити.

  Приховайте та налаштуйте елементи інтерфейсу Gmail за допомогою Gmelius для Chrome

Добрі люди з Tencent випустили невелику веб-програму, яка може перевірити, чи ваш браузер уразливий до Spectre. Tencent, для тих, хто не знає, це Google Китаю. Він володіє успішним додатком WeChat, якому китайські користувачі віддають перевагу іншим додаткам для обміну повідомленнями. Це сам по собі інтернет-гігант.

Відвідайте Перевірка на уразливість процесора і натисніть кнопку «Натисніть, щоб перевірити». Ви можете використовувати його для перевірки як настільних, так і мобільних браузерів. Програма швидко тестує настільні браузери, однак перевірка мобільних браузерів займає трохи більше часу.

Згідно з програмою, Chrome у Windows 10 і Safari на iOS 11.2.1 захищені від помилки.

  Як знайти та замінити текст і числа в Excel

Вразливий браузер

Якщо програма повідомляє вам, що ваш браузер уразливий до Spectre, у вас є один із двох варіантів дій. Спочатку перевірте, чи є оновлення для вашого браузера. Ця помилка зовсім не маленька, тому великі розробники браузерів, як-от Google і Mozilla, швидко випустять оновлення, щоб захистити від неї. Навіть якщо ви використовуєте менш популярний браузер, швидше за все, для цього доступне оновлення. Це стосується як настільних, так і мобільних браузерів.

Якщо оновлення немає, вам доведеться переключитися на неуразливий браузер. На даний момент немає іншої альтернативи, окрім як перейти на більш безпечний додаток, доки той, який ви регулярно використовуєте, не стане безпечним. Знову ж таки, це стосується як настільних, так і мобільних браузерів.

  Що таке Markdown і як його використовувати?

Помилка Spectre — це не те, що можна виправити лише за допомогою оновлення браузера чи ОС. Для захисту від нього потрібне оновлення для всіх, тобто програм, ОС і навіть BIOS. Крім того, це не те, від чого ви можете захиститися, дотримуючись обережності в Інтернеті. Справа не в тому, щоб не відвідувати ризиковані сайти чи не встановлювати підозрілі програми. Оновлення необхідні незалежно від того, наскільки ви обережні.