Отримайте на 500% більшу швидкість завантаження в Linux за допомогою Xtreme Download Manager

Хочете прискорити завантаження в Linux? Перевірте Xtreme Download Manager. Це вражаюча програма, яка може значно прискорити завантаження. Цей посібник покаже вам, як встановити та використовувати Xtreme Download Manager на Linux.

Завантаження Xtreme Download Manager

Xtreme Download Manager — це програма, яка встановлюється за допомогою файлу SH, тому ви не зможете встановити її традиційними засобами (менеджер пакетів Linux). Натомість вам доведеться отримати файл сценарію, який встановлює програму, з офіційного веб-сайту.

Щоб отримати файл сценарію Xtreme Download Manager для використання на вашому комп’ютері, відкрийте вікно терміналу на робочому столі Linux. Ви можете запустити вікно терміналу на робочому столі Linux, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть «Термінал» у меню програми та запустіть його таким чином.

Коли вікно терміналу відкрите та готове до використання, виконайте таку команду завантаження wget, щоб отримати останній JAR-файл Xtreme Download Manager.

wget https://sourceforge.net/projects/xdman/files/xdm-2018-x64.tar.xz/download -O ~/Downloads/xdm-2018-x64.tar.xz

Команда вище завантажить інструмент Xtreme Download Manager безпосередньо в папку «Завантаження» ваших облікових записів користувачів. Використовуйте команду CD, щоб отримати доступ до папки «Завантаження».

cd ~/Downloads/

Потрапивши в папку «Завантаження», ви повинні розпакувати вміст файлу TarXZ менеджера завантажень Xtreme. Цей файл є архівом, який містить файл сценарію встановлення.

  Як встановити Plex Media Player на Linux

Розпакування файлу TarXZ виконується за допомогою команди tar. За допомогою терміналу розпакуйте архів TarXZ.

tar xvf xdm-2018-x64.tar.xz

Після завершення процесу вилучення файл сценарію з назвою «install.sh» з’явиться у вашій папці «Завантаження». Цей сценарій потрібно запустити на вашому комп’ютері, щоб інсталювати програму Xtreme Download Manager на Linux.

Портативна Java

Рекомендується встановити версію Xtreme Download Manager для Linux, але також можна отримати портативний випуск Java та запустити його в Linux. Звичайно, версія Linux краща, але мобільна версія дозволить вам переносити її з ПК на ПК. Тож, якщо ви хочете отримати портативний випуск програми, дотримуйтесь цих інструкцій.

Спочатку візьміть найновіший JAR-файл Xtreme Download Manager з офіційного веб-сайту за допомогою команди wget download у терміналі.

wget https://github.com/subhra74/xdm/releases/download/7.2.10/xdman.jar

Після завантаження останньої версії файлу JAR Xtreme Download Manager ви повинні інсталювати середовище виконання Java у вашій системі. Щоб налаштувати середовище Java Runtime на Linux, дотримуйтесь нашого посібника з цього питання.

  Як додати користувачів до файлу Sudoer на Linux

Встановивши середовище виконання, запустіть Xtreme Download Manager, використовуючи наступні команди у вікні терміналу.

cd ~/Downloads
java -jar xdman.jar

Налаштування Xtreme Download Manager на Linux

З файлом сценарію Xtreme Download Manager, завантаженим на ваш комп’ютер і розпакованим, настав час інсталювати програмне забезпечення. За допомогою наведеної нижче команди запустіть файл сценарію.

sudo sh install.sh

Сценарій встановлення має бути швидким, оскільки в системі не так багато потрібно встановлювати. Після завершення процесу на вашому комп’ютері Linux слід налаштувати Xtreme Download Manager.

Використання Xtreme Download Manager у Linux

Щоб використовувати Xtreme Download Manager на комп’ютері з ОС Linux, вам потрібно налаштувати моніторинг браузера. Моніторинг браузера є важливим, оскільки в іншому випадку кожен раз, коли ви хочете завантажити файл за допомогою XDM, це доведеться робити вручну.

Налаштування моніторингу браузера передбачає налаштування розширення для браузера, щоб виявляти, коли щось має бути завантажено, і перенаправляти його на XDM. Існує багато браузерів, тому дотримуйтесь інструкцій нижче, які відповідають веб-переглядачу, який ви використовуєте.

  Як користуватися YouTube Music на робочому столі Linux

Firefox

Firefox є веб-браузером за замовчуванням у 99% операційних систем Linux. Якщо ви використовуєте Firefox і плануєте використовувати диспетчер завантажень Xtreme, вам доведеться інсталювати аддон монітора Firefox.

Щоб встановити доповнення монітора Firefox XDM, виберіть це посилання. Потім натисніть кнопку встановлення, щоб додати доповнення до свого веб-браузера Firefox.

Chromium/Chrome/Vivaldi тощо

Якщо ви використовуєте веб-переглядач на основі Chromium у Linux, як-от Google Chrome, Chromium, Vivaldi, Brave, Microsoft Edge (BETA) тощо, вам потрібно буде встановити монітор браузера Chrome XDM з веб-магазину Chrome.

Щоб встановити аддон у вашому веб-переглядачі на базі Chromium, натисніть синю кнопку «Додати до Chrome». Потім він завантажиться та встановиться у вашому браузері.

Завантаження файлів

Щоб завантажити файл за допомогою XDM, запустіть веб-браузер. Потім знайдіть файл, який потрібно завантажити, і виберіть посилання. Після натискання посилання для завантаження монітор браузера запитає, чи бажаєте ви почати завантаження. Потім він запустить Xtreme Download Manager.

Після додавання файлу в XDM файл буде завантажено. Коли завантаження завершиться, виберіть XDM і клацніть правою кнопкою миші на завантаженні. Потім натисніть кнопку «Відкрити папку», щоб отримати доступ до завантаженого файлу.