Отримайте безкоштовні шаблони SWOT-аналізу [Word, PPT, Excel, PDF, JPEG]

| | 0 Comments| 4:10 AM
Categories:

SWOT-аналіз дає змогу об’єднати сильні, слабкі сторони, можливості та загрози компанії або окремої людини в одній таблиці для ефективного прийняття рішень. Ви можете завершити дослідження швидше, використовуючи шаблони аналізу SWOT.

Компанії вдаються до прийняття рішень на основі даних, щоб отримати корисну інформацію. Одним з таких процесів є проведення SWOT-аналізу під час запуску нового продукту або вирішення проблем з ефективністю бізнес-операцій. Читайте далі, щоб зрозуміти теорію, варіанти її використання та онлайн-ресурси, які спрощують оцінювання.

Що таке SWOT аналіз?

Підприємства та приватні особи можуть використовувати систематичну та візуальну структуру для складання дорожніх карт стратегічного планування та прийняття рішень. Така візуальна структура потребує введення внутрішніх і зовнішніх даних для точного оцінювання.

Після завершення оцінювання створюється чітка картина сильних і слабких сторін, можливостей і загроз для оцінюваного, який може бути бізнесом або людиною. Ця структура відома як SWOT-аналіз.

Для безпомилкового SWOT-аналізу потрібні вхідні дані, що ґрунтуються на фактах, і реалістичні дані. Команда, яка проводитиме SWOT-аналіз, повинна триматися осторонь внутрішніх упереджень, сірих зон і упереджених переконань щодо суб’єкта (компанії чи людей), щодо якого проводиться аналіз.

SWOT-аналіз допомагає визначити слабкі сторони окремих осіб або компаній, а також визначити, які загрози чи конкуренти можуть ускладнити ситуацію на ринку. Він також розкриває сильні сторони та можливості, на основі яких хтось може подолати труднощі в бізнесі, професійному чи особистому житті.

Важливість SWOT-аналізу

Підприємства регулярно проводять SWOT-аналіз перед прийняттям інвестиційних рішень або зміною існуючих бізнес-процесів. Якщо аналіз виконано правильно та без будь-яких упереджень, він виявляє зовнішні та внутрішні фактори, які можуть сприяти розвитку будь-якого нового чи існуючого проекту.

Внутрішні чинники, як-от сильні та слабкі сторони компанії, можна швидко усунути, якщо знати про недоліки. Подібним чином ви можете діяти швидко, щоб схопити будь-яку можливість для бізнесу, або обережно йти шляхом, де ваш конкурент принципово сильний. Можливості та конкуренти/загрози є зовнішніми факторами.

Проведення цього дослідження досить просте, якщо ви використовуєте шаблон SWOT-аналізу. Ось причини, чому вам варто виконати цей аналіз для компаній або особистих брендів:

#1. Прийняття рішень і стратегічне планування

Коли ви виконуєте дослідження з урахуванням конкретного рішення або планування, ви отримуєте максимальну користь. Наприклад, виконайте оцінку, щоб вирішити:

  • Чи потрібна бізнесу певна технологія
  • Створення плану реагування на зміни ринкових тенденцій
  • Чи варто інвестувати в абсолютно нову лінію послуг або продукт

#2. Вирішення внутрішніх питань

SWOT-аналіз різних підрозділів компанії допомагає пом’якшити такі проблеми:

  • Продуктивність та ефективність операцій
  • Організаційні основи
  • Людський ресурс
  • Діловий імідж
  Як налаштувати сенсорну панель на MacBook Pro

Крім наведених вище випадків використання, найбільш очевидним застосуванням цієї системи оцінювання є використання сильних сторін вашої компанії шляхом їх виявлення та візуалізації. Також проведіть мозковий штурм щодо загроз і слабких місць, щоб знайти альтернативи або пом’якшити проблеми, щоб прокласти прибутковий шлях для майбутнього вашого бізнесу.

Оскільки SWOT-аналіз дуже популярний серед професіоналів і компаній, багато ІТ-компаній пропонують готові до використання схеми. Ви можете просто відредагувати їх онлайн, завантажити та поділитися ними зі своєю командою чи радою для подальшого аналізу. Ось кілька популярних джерел або шаблонів SWOT:

Canva (PDF, JPEG)

Canva це популярний онлайн-інструмент графічного дизайну, який також пропонує кілька шаблонів бізнес-аналізу. Один із таких шаблонів Canva призначений для SWOT-аналізу. Його готові до редагування шаблони доступні в кількох дизайнах залежно від типу опитування, яке ви будете проводити.

Хоча в Canva є кілька безкоштовних шаблонів для цієї категорії, більшість професійно виглядаючих або просунутих форматів є або платними, або професійними. Тому, якщо вам потрібен життєздатний формат SWOT-аналізу для бізнес-цілей, вам знадобиться професійна підписка на Canva.

Крім того, ви можете створювати безкоштовні шаблони та налаштовувати їх у редакторі Canva. Його бібліотека Elements містить різноманітні графічні елементи, які ви можете додавати до безкоштовних шаблонів, щоб вони виглядали професійно та зручні для бізнесу. Безкоштовний план пропонує лише завантаження ваших дизайнів у форматі JPEG і PDF.

Ага (Powerpoint, Excel)

Ага це популярна назва програмного забезпечення для розробки продуктів. Він також пропонує безкоштовні ресурси дорожньої карти бізнес-стратегії, як-от шаблони аналізу SWOT у форматах Microsoft Excel і PowerPoint. Aha має різноманітні формати SWOT-дослідження, такі як проста матриця 2×2, «зверху вниз», порівняння з конкурентами та стратегія зростання.

Однак, як у Canva, немає графічного редактора користувача, у якому можна персоналізувати ці формати. Замість цього ви можете просто завантажити потрібні вам шаблони та відкрити файли за допомогою сумісного програмного забезпечення, наприклад PowerPoint або Excel. Таким чином, ви можете легко відредагувати файл у звичному середовищі та представити його аудиторії.

Візуальна парадигма (JPEG, PDF)

Візуальна парадигма це ще один популярний онлайн-інструмент для графічного дизайну. Він зосереджує свої інструменти на створенні інфографіки та логічних діаграм. Як частина продукту для діаграм, він пропонує кілька безкоштовних шаблонів для SWOT-аналізу. Унікальною особливістю цього інструменту є абсолютно безкоштовне використання шаблонів без створення облікового запису.

  Вступ до хмарних обчислень для початківців

Отже, якщо ви не хочете розголошувати особисту інформацію, Visual Paradigm ідеально підходить для вас. Крім того, ви можете завантажити високоякісне зображення свого SWOT-дослідження в кількох форматах, наприклад JPEG, PDF, PNG і SVG.

Його шаблони містять попередньо заповнені дані для різних бізнес-випадків використання, як-от Tesla, Amazon, Nike, Coca-Cola тощо. Крім того, існують особисті та загальні формати, які можна використовувати для неділових цілей.

TemplateLab (Word, PDF)

TemplateLab є високоякісним джерелом шаблонів ділових, особистих, нерухомих та юридичних документів. На цьому порталі в розділі бізнес-шаблонів ви знайдете різні типи форматів SWOT-аналізу. Зараз веб-сайт пропонує понад 20 професійних форматів SWOT-дослідження.

Серед готових до редагування шаблонів найпопулярнішими є SWOT-аналіз у бізнесі, кар’єрі, людських ресурсах, фінансах, готельному бізнесі та готелі, маркетингу продуктів чи послуг, роздрібній торгівлі та наукових установах.

На TemplateLab немає онлайн-редакторів, які можна використовувати для персоналізації шаблонів. Натомість ви можете завантажити ці шаблони безкоштовно в різних корисних форматах файлів, наприклад Docx для Word, PDF і PPTX для PowerPoint.

Beautiful.ai (JPEG)

Beautiful.ai набирає обертів як онлайнова та зручна альтернатива PowerPoint. Крім того, що він є потужним інструментом для створення слайд-шоу, він має величезну бібліотеку шаблонів корисних бізнес-документів, серед яких шаблон дослідження SWOT є важливим розділом.

Його бібліотека шаблонів все ще перебуває на стадії розробки, оскільки пропонує лише кілька шаблонів опитувань SWOT. Хоча існує обмежена кількість шаблонів, ви можете скористатися надзвичайно продуманим редактором слайд-шоу Beutiful.ai для необхідних налаштувань.

У його редакторі є кілька компонентів дизайну, які можна використовувати, як-от кольорові палітри, макети, форми з текстовими заповнювачами тощо. Онлайн-інструмент надає вам 14-денний безкоштовний доступ до свого вмісту, за винятком професійного вмісту та функцій. Безкоштовний пробний період також дозволяє експортувати дизайн у форматі JPEG.

Мисливець за слайдами (Powerpoint)

Багато користувачів Microsoft PowerPoint покладаються на Мисливець за слайдами для професійних та високоякісних шаблонів слайд-шоу. У бібліотеці шаблонів PowerPoint ви також знайдете кілька хороших і вільно використовуваних шаблонів аналізу SWOT.

Хоча портал стверджує, що пропонує безкоштовні шаблони, вам, безсумнівно, доведеться надати частину своєї особистої інформації, щоб завантажити файли. Після завантаження портал запитає вас про вхід у соціальні мережі (LinkedIn і Twitter) або за допомогою електронної пошти (обліковий запис Google).

Завантажений файл поставляється у форматі PPTX, який повністю сумісний з PowerPoint. Таким чином, ви можете зручно редагувати, публікувати та представляти свій SWOT-аналіз із PowerPoint. Добре те, що вам не потрібно вивчати новий інтерфейс програмного забезпечення, щоб налаштувати його.

  Як завжди запускати Safari в режимі приватного перегляду на Mac

PresentationGo (Powerpoint)

Щоразу, коли вам потрібна інфографіка, ви можете відвідати PresentationGo, щоб отримати високоякісний дизайн. Але чи знаєте ви, що портал також пропонує приклади аналізу SWOT у форматі PPTX (PowerPoint)? Це правильно! Ви можете отримати ці шаблони безкоштовно в один клік. На відміну від інших безкоштовних порталів шаблонів, PresentationGo не вимагає від вас особистих даних.

Однак на його порталі дуже мало шаблонів. Крім того, для кожного файлу шаблону існують спеціальні умови. Ви можете використовувати ці шаблони для комерційного, освітнього та особистого використання з посиланням на джерело. Однак ви не можете продавати або поширювати ці шаблони як власний вміст.

Creately (PDF, JPEG)

Творіть це відомий додаток для онлайн-дошки, який поєднує бази даних із спільною роботою. Як частина функції дошки цей інструмент дозволяє створювати розширені блок-схеми та діаграми, включно з діаграмами аналізу SWOT. Якщо ви бажаєте заощадити час і бажаєте відтворити існуючий шаблон, ви знайдете багато в цьому інструменті.

Відкривши дошку Creately або інструмент редагування, знайдіть розділ шаблону. У бібліотеці шаблонів ви можете шукати SWOT, щоб знайти кілька готових для редагування дизайнів. Бібліотека містить шаблони SWOT для стратегічного планування, управління людськими ресурсами та аналізу ситуації. Після завершення редагування ви можете завантажити їх у форматі PDF, JPEG і PPTX.

Wordtemplateonline (Word)

Якщо ви шукаєте якісні шаблони для SWOT-дослідження у форматі Word Docx, вам також варто ознайомитися Wordtemplateонлайн. Він давно відомий як надійне джерело порталів шаблонів бізнесу та нерухомості. Тепер він також пропонує безкоштовні шаблони SWOT, які можна редагувати.

Оскільки це портал лише для шаблонів, ви не можете редагувати формати онлайн. Вам потрібно завантажити файл і відкрити його за допомогою Microsoft Word для редагування та публікації. Wordtemplatesonline є зручним джерелом шаблонів, оскільки для завантаження файлів не потрібно входити в систему.

Висновок

Наразі ви дізналися подробиці SWOT-аналізу та безкоштовні шаблони для використання, якщо вам знадобиться провести подібне опитування для вашого власного бренду. Цей процес створює високоякісні дані про здоров’я та стратегічну ситуацію вашого бізнесу.

Однак ви можете отримати найкращі результати, якщо поєднати це дослідження з іншими інструментами прийняття стратегічних бізнес-рішень, такими як бізнес-аналітика (BI) і аналітичні платформи.