ОС Chrome стає фрагментованою (і цього разу це вина Google)

«Фрагментація» Android вже давно є предметом розмови про ОС. Але, як я вже говорив, у цьому винні виробники. Але тепер я боюся, що ОС Chrome йде тим же шляхом — і цього разу винен Google.

Чим оновлення ОС Chrome відрізняються від Android

Я збираюся встановити деякі зв’язки між Android і Chrome OS на початку, тому що це має сенс лише як відправна точка. Найбільша відмінність між ними полягає в тому, що Android відкритий і доступний для модифікації та розповсюдження всіма виробниками; Chrome OS, навпаки, повністю керується Google.

На Android виробники пристроїв відповідають за уповільнення оновлень. Наприклад, коли виходить нова версія Android, виробник повинен змінити вихідний код, щоб він відповідав своїм потребам, перш ніж випустити його. Наприклад, Samsung довелося додати всі функції One UI, перш ніж випустити оновлення Android Pie для сумісних пристроїв Galaxy.

Google, з іншого боку, керує всіма оновленнями для своїх пристроїв Pixel. Це означає, що як тільки основний випуск Android буде готовий до запуску, Google може виштовхнути його з дверей. Саме з цієї причини кожен журналіст Android (включаючи мене) скаже вам використовувати пристрій Pixel, якщо ви дбаєте про своєчасні оновлення.

То яке відношення це має до ОС Chrome? Ви можете думати про ОС Chrome так само, як і про збірку Android на телефонах Pixel. Ключова відмінність полягає в тому, що, хоча Pixel є єдиною лінійкою телефонів, розроблених і керованих Google, ОС Chrome доступна на вражаючій кількості пристроїв від десятків виробників. Але, кажучи найпростішими словами, це не має значення; Просто знайте, що оновлення ОС Chrome обробляє Google, незалежно від пристрою чи виробника, до якого воно застосовано, так само, як Microsoft обробляє всі оновлення на комп’ютерах Windows, незалежно від виробника.

  Як автоматично зупинити загоряння Apple Watch

Це не означає, що всі пристрої з ОС Chrome отримують оновлення одночасно. Кожну збірку все ще потрібно налаштувати, щоб вона працювала з конкретним обладнанням кожного пристрою Chrome. Як наслідок, один Chromebook може отримати оновлення, щойно він буде готовий, а інший доведеться чекати пару тижнів. Але справа в тому, що всі вони все одно отримують те ж саме оновлення.

Але оскільки з’являється все більше і більше функцій, особливо новіших, які потребують віртуалізації, як-от підтримка програм для Linux та Android, між пристроями з ОС Chrome починає збільшуватися розрив між функціями, і це викликає занепокоєння.

Загадка про недоліки функцій ОС Chrome

Користувачі ОС Chrome були схвильовані, коли Google вперше оголосив, що внесе додатки для Android в ОС Chrome. Завдяки цьому одному кроку Google зміг привнести величезну кількість корисних функцій, додатків, ігор, інструментів тощо в операційну систему, яку довго карали за те, що вона «просто веб-браузер».

Додаткам Android знадобилося набагато більше часу, ніж очікувалося, щоб почати використовувати пристрої. Нічого страшного; ми просто хотіли, щоб вони зробили це правильно. Потім прийшли погані новини: не кожен пристрій отримає підтримку додатків Android. Список почав просочуватися разом з очікуваний термін про те, коли ця функція з’явиться, і кожен власник Chromebook вимагав перевірити, чи вдасться його пристрій. Було багато розчарованих користувачів. Найгірше те, що незрозуміло, чому деякі пристрої отримали програми для Android, а інші ні — ми можемо лише припускати, що це пов’язано з підтримкою чіпсетів, але це важко сказати з упевненістю (тим більше, що причина може змінюватися в залежності від кожного). -основа пристрою).

  Скільки часу триває перевірка?

Те ж саме сталося пізніше з підтримкою додатків Linux, але спочатку цю функцію отримало ще менше пристроїв. Підтримка Linux вимагає певної версії ядра, і більшість комп’ютерів Chromebook на той момент не вийшли, і Google не міг легко оновити їх, швидше за все, через драйвери з закритим кодом.

Отже, дві чудові функції були доступні лише на кількох вибраних Chromebook. Проте в кінці тунелю є світло: на досить довгій часовій шкалі всі пристрої з ОС Chrome повинні підтримувати обидва. По суті, усі нові комп’ютери Chromebook підтримують програми для Android, і я відчуваю, що те саме буде справедливо і для програм для Linux.

Але проблема все ще є, і все обертається навколо програм Android.

У ОС Chrome виникла проблема фрагментації Android

Хоча всі нові пристрої з ОС Chrome підтримуватимуть додатки Android (або, принаймні, повинні), останній випуск стабільної версії Chrome OS 73 показує, що фрагментація ОС Chrome все ще залишається проблемою. Чому? Оскільки різні пристрої з ОС Chrome працюють під керуванням різних версій Android. Це означає, що вони також мають інший набір доступних функцій.

Наприклад, Chrome OS 73 надає програму Android фокус на аудіо. Це означає, що коли програма Android відтворює аудіо, усі інші джерела звуку будуть вимкнені (наприклад, Chrome). Тож якщо ви слухаєте музику в Chrome і програма Android надсилає сповіщення, сповіщення матиме пріоритет. Але ця функція доступна лише на пристроях з ОС Chrome під керуванням Android Pie. Це не працює на Nougat або нижче.

  Як приручити лисицю в майнкрафт

Це проблема, оскільки більшість пристроїв з ОС Chrome все ще працюють під керуванням Nougat. Chrome OS 72 запровадила Pie на деякі пристрої, але не на всі, навіть не більшість. Це засмучує як поточних користувачів, так і нових користувачів. Незрозуміло, чому деякі пристрої були оновлені до Pie, а інші ні; також незрозуміло, як ці оновлення працюватимуть у майбутньому. І Google дуже маломовний про все.

Якщо ви шукаєте конкретну функцію Android в ОС Chrome, вона дуже популярна через розрив між версіями. Що ще гірше, немає чіткого графіка для Pie, щоб отримати більше пристроїв з ОС Chrome, тому ви навіть не можете знайти його, щоб дізнатися, коли ваш пристрій може побачити оновлення.

Отже, зараз це лайка. У якийсь момент це можна було легко відкинути як частину ширшого розгортання підтримки додатків Android в ОС Chrome. Але ми наближаємося до дворічної позначки з моменту, коли додатки Android вперше почали запускати ОС Chrome, що достатньо довго, щоб подібні зламки слід було усунути.

На даний момент підтримка Android в ОС Chrome — це свого роду фрагментований безлад. Той факт, що все починалося повільно, викликало занепокоєння, але розрив між функціями між пристроями зараз викликає справжнє занепокоєння. Чи отримають колись поточні пристрої підтримку Android Pie? Чи будуть у майбутніх пристроях такі ж проблеми? Чи отримають пристрої, які зараз підтримують Pie, підтримку Android O?

Сувора реальність така, що на жодне з цих питань немає відповідей. З моменту запуску підтримки додатків Android ОС Chrome була фрагментованою, і, здається, найближчим часом це не зміниться.

І цього разу виправити це має лише Google. Я сподіваюся, що заради майбутнього ОС Chrome це дійсно станеться. Парність функцій важлива, особливо коли операційна система обробляється одним постачальником.