Ось як і чому ви повинні їх вимкнути

Ключові висновки

 • X (раніше Twitter) увімкнув аудіо- та відеодзвінки за замовчуванням для всіх користувачів, але це можна вимкнути, змінивши деякі налаштування.
 • Усі користувачі можуть здійснювати та приймати дзвінки на X, незалежно від того, чи підписані вони на X Premium.
 • Щоб вимкнути функцію виклику X, ви можете налаштувати параметри на вкладці «Прямі повідомлення» в мобільній програмі.
 • Кожен, хто підтримує функцію виклику, повинен серйозно розглянути питання безпеки та конфіденційності.

X (раніше Twitter) зробив аудіо- та відеодзвінки доступними для всіх. Однак, оскільки цю функцію ввімкнено за замовчуванням, ви повинні знати, як її вимкнути, а також деяку важливу інформацію про те, як працює виклик на X. І це так, незалежно від того, чи хочете ви здійснювати та приймати дзвінки на X чи ні.

Аудіо- та відеодзвінки на X тепер увімкнено за замовчуванням

Аудіо- та відеодзвінки, які раніше були обмежені для користувачів X Premium, тепер доступні для всіх користувачів і ввімкнені за умовчанням для всіх облікових записів X. Цю зміну було внесено наприкінці лютого 2024 року, і X оголосив про це в публікації на платформі (як показано нижче).

X додав можливості аудіо- та відеодзвінків на платформу iOS у жовтні 2023 року та Android у січні 2024 року. Однак, хоча кожен міг приймати дзвінки, лише абоненти X Premium могли здійснювати дзвінки. Тепер кожен може як дзвонити, так і приймати дзвінки, незалежно від того, чи платить він за привілей використання X.

  11 найкращих API електронних підписів для вашого бізнесу [2023]

Відкриття функції дзвінків для всіх звучить як позитивний крок. Однак якщо його ввімкнено за замовчуванням, це означає, що тепер ви можете отримувати дзвінки, навіть не бажаючи цього — або навіть знаючи, що у вас увімкнено цю функцію.

Як працюють аудіо- та відеодзвінки на X

Функція виклику X дещо заплутана. Важко зрозуміти, кому ви можете дзвонити, а хто може дзвонити вам, але ми докладемо всіх зусиль, щоб допомогти вам це зрозуміти. Основна передумова полягає в тому, що всі облікові записи можуть як здійснювати, так і приймати дзвінки. Однак те, кому ви можете дзвонити і хто може дзвонити вам, залежить від налаштувань обох сторін.

За замовчуванням ви можете отримувати дзвінки від будь-кого, на кого ви підписані або хто є у вашій адресній книзі (якщо ви надали X доступ до свого списку контактів). Але ви можете змінити це в налаштуваннях прямих повідомлень, вибравши піктограму Cog у верхньому правому куті вкладки прямих повідомлень.

Тут ви знайдете можливість увімкнути або вимкнути аудіо- та відеовиклики, а також поставити прапорці для груп людей, які вам будуть раді, що вам телефонуватимуть. Також є прапорець «Покращена конфіденційність дзвінків», який потрібно ввімкнути, щоб «уникнути розкриття вашої IP-адреси вашому контакту під час дзвінка».

Щоб зателефонувати комусь, торкніться вкладки «Повідомлення» у нижньому правому куті програми, виберіть, кому ви хочете зателефонувати, а потім натисніть піктограму камери (для відеодзвінка) або піктограму телефону (для аудіодзвінка). Ви побачите опцію зателефонувати комусь, лише якщо вони надіслали вам принаймні один DM.

  Як використовувати Chatbot Arena для порівняння найкращих LLM

Щоб отримати дзвінок, потрібно прийняти його, коли ви бачите сповіщення про те, що вам хтось телефонує. Перегляньте наш посібник із виправлення відсутніх сповіщень Android, якщо у вас виникли проблеми.

Як вимкнути функцію виклику X

Оскільки функцію виклику X тепер увімкнено за замовчуванням, якщо ви хочете відмовитися, вам потрібно зробити це вручну:

 • Відкрийте X на своєму телефоні та торкніться вкладки «Повідомлення» у нижньому правому куті.
 • У наступному вікні, де ви можете побачити свої розмови DM, торкніться шестерінки налаштувань у верхньому правому куті.
 • Якщо ви хочете повністю вимкнути аудіо- та відеодзвінки, встановіть ліворуч повзунок біля пункту Увімкнути аудіо- та відеодзвінки.
 • Якщо ви хочете залишити ввімкненими аудіо- та відеодзвінки, але обмежити, хто може вам дзвонити, поставте та зніміть прапорці в розділі Дозволити аудіо- та відеодзвінки з тих, хто вважає за потрібне.
 • Найбезпечнішим варіантом для тих, хто підтримує функцію виклику, є обмеження для людей у ​​вашій адресній книзі, але це означає, що ви надаєте доступ до своїх контактів X.
 • Чому вам слід вимкнути функцію виклику X

  Хоча X за умовчанням увімкнув дзвінки для всіх, ми рекомендуємо принаймні вимкнути цю функцію. Найважливіша причина полягає в тому, що хоча ви можете вибрати нікому не дзвонити, доки ця функція залишається ввімкненою, люди все одно можуть телефонувати вам. З огляду на те, що X вже має проблему зі спамом, це не ідеально.

  Ще одна більш суб’єктивна причина полягає в тому, що телефонування людям на X залишає бажати кращого. Щоб написати цей посібник, я двічі викликав свого редактора на X; один раз з аудіо і один раз з відео. В обох випадках якість звуку була вражаючою, з великою затримкою, і жоден із нас не чув один одного достатньо добре, щоб підтримувати розмову.

    Чи є у Netflix Jujutsu Kaisen?

  Що потрібно врахувати, перш ніж залишати X Calls увімкненими

  Якщо ви згодні залишити функцію виклику X увімкненою, дозволяючи людям телефонувати вам, принаймні спочатку подумайте про наступне.

  Якщо ви не ввімкнете розширену конфіденційність дзвінків (як згадувалося раніше), ви можете передати свою IP-адресу людині, з якою розмовляєте. Це пояснюється тим, що стандартні дзвінки, згідно з Довідковий центр X«маршрутизується одноранговий зв’язок так, що кожна сторона [sic] IP-адреса може бути видимою для іншого». Однак, якщо будь-яка зі сторін увімкнула опцію розширеної конфіденційності виклику, виклик буде «ретранслюватися через інфраструктуру X, а IP-адреса будь-якої сторони, для якої ввімкнено цей параметр, буде замаскована».

  Хоча витік вашої IP-адреси – це не кінець світу, це також не ідеально. Ви повинні знати, що хтось може зробити з вашою IP-адресою, особливо якщо розкриття вашого місцезнаходження становить для вас особливу небезпеку.

  Ще одна річ, яку слід враховувати, це передбачувана відсутність наскрізного шифрування. Оскільки X не згадує про шифрування викликів у своїй документації, ми можемо зробити висновок, що вони, ймовірно, не зашифровані. Що, якщо це правда, дозволить X прослуховувати ці розмови.

  Враховуючи, що більшість програм для обміну повідомленнями тепер дозволяють телефонувати людям, ми не здивовані, що X/Twitter відкрив цю функцію для всіх. Однак увімкнення за замовчуванням передбачає, що всі хочуть дзвонити та отримувати дзвінки від людей, яких вони знають лише в Інтернеті. А потенційні проблеми з конфіденційністю, які зараз має X calling, у поєднанні з тим, що ця функція все одно погана, означає, що ми рекомендуємо вам вимкнути цю функцію.