Ось як купити найкращий VPN для вашої безпеки в Інтернеті

Відмова від відповідальності: деякі сторінки цього сайту можуть містити партнерське посилання. Це жодним чином не впливає на нашу редакцію.

Раніше ми розглядали Інтернет як безкоштовну відкриту платформу, але за останні п’ять років це поняття було відкинуто. Ми знаємо, що державні установи та іноземні служби безпеки можуть відстежувати, куди ми йдемо, що ми робимо і з ким спілкуємося. Ми знаємо, що великі корпорації регулярно контролюють нашу діяльність, коли ми користуємося їхніми послугами, і що ми не завжди контролюємо, як вони використовують цю інформацію або кому вони її передають. Ми можемо проживати або відвідувати країни, де блокують послуги та цензурують вміст, або ми можемо захотіти використовувати потокові служби, які пропонують більше на їхніх територіях, ніж у Великобританії. Коли ми отримуємо доступ до Інтернету через загальнодоступні бездротові мережі, завжди існує певний ризик того, що хтось може шпигувати за нами.

Використовуючи VPN, ми можемо подолати ці елементи керування та обмеження. Ми можемо приховати своє місцезнаходження та зламати посилання на IP-адресу, які пов’язують нашу діяльність в Інтернеті з певним місцем. Ми можемо приховувати дії, що ускладнює їх реєстрацію або моніторинг. Ми можемо замінити інше місце розташування на наше справжнє, що дасть нам змогу бачити вміст, що піддається цензурі, отримувати доступ до заблокованих служб або використовувати потокові сервіси, наче ми знаходимося на іншій території. Хоча VPN не є гарантією конфіденційності, не кажучи вже про анонімність, це один із найкращих інструментів, які ми маємо для її збереження.

Що таке VPN?

VPN означає Віртуальна приватна мережа, і в своїй найпростішій формі є засобом розширення приватної мережі через одну або кілька загальнодоступних мереж (наприклад, Інтернет), щоб ви могли безпечно надсилати та отримувати дані, як якщо б ви були фізично підключені до приватної мережі. мережі. Наприклад, якщо хтось говорить про підключення до VPN своєї компанії, він має на увазі, що у нього є безпечні засоби підключення до мережі компанії, наче вони сидять в офісі. Усі дані, що передаються туди-сюди, захищені та зашифровані, і стороннім людям важко прослухати.

  Як використовувати VPN з Tinder

Обмежена пропозиція: 3 місяці БЕЗКОШТОВНО!

Однак послуги VPN означають дещо інше. Тут ви використовуєте той самий основний метод для створення безпечного з’єднання між вашим пристроєм або комп’ютером і серверами, що належать постачальнику VPN. Весь ваш мережевий трафік проходить через це з’єднання, тому ніхто не зможе його побачити, поки він не залишить сервер VPN і не піде в загальнодоступний Інтернет. Це має два ефекти. По-перше, він зберігає вашу діяльність та спілкування конфіденційними. Навіть ваш провайдер не може побачити або зареєструвати те, що ви плануєте. По-друге, він приховує те, де ви перебуваєте – таким чином захищаючи вашу особистість – і водночас створює вигляд, наче ви перебуваєте, де б не був розташований сервер. Ви можете жити в Глазго, але виглядати так, ніби ви з’єднуєтеся з Фінляндії, Меріленду чи Багамських островів. Напевно знаєте лише ви та ваш VPN-провайдер.

Чому ви повинні використовувати VPN?

Багатьом людям подобається думка про те, що їхня діяльність в Інтернеті відстежується, блокується або піддається цензурі, або вони просто не знають, чи не цікавляться. Для решти з нас є три вагомі причини, чому ми можемо захотіти використовувати VPN:

  • Конфіденційність: хоча використання VPN не обов’язково зробить вас анонімним в Інтернеті, воно значною мірою допомагає приховати вашу діяльність і ускладнить ідентифікацію. Це плюс для тих, кому некомфортно підглядати уряд чи компанії, але абсолютно необхідно для інформаторів, активістів і тих, хто живе за репресивних режимів.
  • Безпека: якщо ви використовуєте загальнодоступний Wi-Fi, скажімо, в готелі чи кав’ярні, або якщо ви не можете гарантувати безпеку інших мереж, через які ви підключаєтеся, то використання VPN надає вам додатковий рівень захисту для доступу до конфіденційних служб або обробки. бізнес, поки ви не в офісі.
  • Доступ: країна, в якій ви живете або ви можете відвідати, може заблокувати доступ до певних веб-сайтів або веб-сервісів, зокрема таких соціальних мереж, як Facebook і Twitter. Все частіше провідні інтернет-провайдери роблять те ж саме, хоча, як правило, сайти містять порно, піратство або незаконні матеріали. Більше того, деякі сайти та сервіси, зокрема сервіси потокового відео, такі як Hulu або Netflix, мають контроль, який гарантує, що користувачі за межами США не можуть отримати доступ до вмісту США, що шкода, коли у вашій країні немає послуги або коли США обслуговування вище. Використання VPN може подолати ці блоки.
  Чи можна довіряти ExpressVPN?

Обмежена пропозиція: 3 місяці БЕЗКОШТОВНО!

Чи всі VPN в основному однакові?

Ні. Деякі з них незручні та технічні у використанні, а інші неймовірно прості. Деякі мають велику кількість серверів, розкиданих по всьому світу, а інші мають лише кілька серверів на дуже певних територіях. Це вплине на те, звідки ви можете бути підключені, а також на кількість користувачів, яких служба може підтримувати, перш ніж сервери перевантажуються та сповільнюють з’єднання.

Існують також величезні відмінності щодо продуктивності. Використання VPN призведе до падіння швидкості вашого Інтернету, оскільки весь ваш трафік має маршрутизуватися через мережу та сервери VPN. Деякі служби VPN інвестували в свої технології та мережу, тому удар не завжди помітний, але інші помітять, що ваша швидкість впаде до мінімуму, до такої міри, що вам у будь-якому випадку буде важко, скажімо, транслювати відео.

Як щодо конфіденційності та безпеки? Чи всі вони однаково приватні та безпечні?

Знову ні. По-перше, постачальник VPN може реєструвати і навіть відстежувати ваш трафік, а деякі безкоштовні послуги VPN, як відомо, збирають і продають деякі, переважно нешкідливі дані користувача. Хитрість полягає в тому, щоб перевірити, чи ваш провайдер реєструє ваш трафік, що він з ним робить і як довго він зберігає будь-які журнали. Зараз багато хто стверджують, що не ведуть жодних журналів, але – чесно кажучи – немає можливості знати напевно.

Обмежена пропозиція: 3 місяці БЕЗКОШТОВНО!

В іншому випадку ключовим фактором є місцезнаходження провайдера. У деяких країнах, наприклад у США чи Великобританії, уряд і служби безпеки мають більше повноважень щодо запиту журналів або моніторингу вхідного та вихідного трафіку; сили, яким ваш середній постачальник VPN буде безсилий протистояти. Якщо конфіденційність або анонімність є вашою основною причиною використання VPN, подумайте про те, щоб знайти його в країні за межами країн «чотирнадцяти очей», які регулярно співпрацюють у сфері нагляду та торговельної інформації – Великобританії, США, Австралії, Канади, Нової Зеландії, Данії. , Франція, Нідерланди, Норвегія, Німеччина, Бельгія, Італія, Іспанія та Швеція – і особливо перша п’ять, які складають основну групу «п’ять очей».

  Наскільки небезпечний торрент без VPN?

Нарешті, різні VPN використовують різні протоколи шифрування, деякі більш-менш безпечні, ніж інші, деякі мають більший вплив, ніж інші, на швидкість. OpenVPN, Chameleon і SSTP пропонують найкращий баланс продуктивності та безпеки. PTTP швидкий, але потенційно слабкіший.

Крім безпеки та продуктивності, чи є якісь інші функції, на які я повинен звернути увагу?

Деякі послуги VPN пропонують додаткові заходи захисту, зокрема «подвійний стрибок», який додатково маскує ваше місцезнаходження та особистість, або захист від витоку DNS, щоб зупинити ваш браузер відправляти запити DNS – запити на конкретну URL-адресу – безпосередньо до вашого провайдера, а не через VPN , показуючи ваше справжнє місцезнаходження. Деякі мають функції для обходу шлюзів і моніторингу в загальнодоступних бездротових мережах, тоді як інші дозволяють перетворити ПК або ноутбук у віртуальний маршрутизатор, щоб ви могли підключати інші пристрої через нього, щоб усі вони використовували VPN.

Ще одна корисна функція – це перемикач. Налаштуйте це для певних програм, як-от ваш браузер, і якщо ваше VPN-з’єднання не вийде, веб-переглядач автоматично закриється, запобігаючи раптово розкриття.

Що щодо обмежень чи обмежень?

Не всі VPN однаково добре працюють у різних країнах. Деякі можуть не працювати, скажімо, у Китаї, де Великий брандмауер, який перешкоджає китайським громадянам отримати доступ до несанкціонованих сайтів і вмісту, став особливо добре виявляти та блокувати VPN. Аналогічно, Netflix тепер може виявляти багато VPN і забороняти вам використовувати їх для доступу до служби США. Те, що один працює одного дня, не обов’язково означає, що він продовжить працювати в майбутньому.

P2P і торренти часто обмежуються. Деякі служби просто не дозволяють вам ділитися або завантажувати торренти або P2P-трафік через VPN, тоді як інші можуть обмежувати ваші можливості. Знову ж таки, якщо це ваша сумка – і ми впевнені, що ви не мріяли б ділитися вмістом нелегально – тоді перевірте, що дозволяє постачальник, перш ніж реєструватися.

Нарешті, перевірте, скільки пристроїв ви можете використовувати через службу та чи підтримує служба всі пристрої, які ви хочете використовувати. Багато з них дозволять вам використовувати VPN на п’яти ПК, Mac або інших пристроях, тоді як інші обмежуються лише одним. Не всі підтримують весь спектр пристроїв, тому, якщо вам знадобиться щось для вашого ноутбука Windows, iPad, смартфона Android і вашого стримера Kodi, шукайте і звузьте свої варіанти.

Якщо ви шукаєте найкращий сервіс VPN, перегляньте ExpressVPN.