Ось як залишатися в безпеці

| | 0 Comments| 5:08 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Шахрайські дзвінки Amazon включають шахраїв, які видають себе з Amazon, щоб отримати доступ до ваших рахунків Amazon або банківських рахунків.
  • Шахраї можуть претендувати на втрачений пакет або дорогі покупки, щоб обманом змусити вас надати їм свій рахунок або банківські реквізити.
  • Будьте обережні з тими, хто запитує особисту інформацію по телефону, покладіть трубку та зв’яжіться безпосередньо з Amazon, щоб підтвердити, чи дзвінок був законним.

Шахраї люблять видавати себе за великі відомі компанії, і Amazon не є винятком. Вам може зателефонувати хтось, який стверджує, що ви з Amazon, і вони можуть висунути страшні заяви щодо вашого облікового запису. Отже, що таке шахрайські виклики Amazon і як їх ідентифікувати?

Що таке шахрайські виклики Amazon?

Шахрайський дзвінок від Amazon — це коли вам дзвонить шахрай, який не з Amazon, і стверджує, що працює в компанії. Існує багато різних типів шахрайських викликів Amazon, але зазвичай вони хочуть отримати доступ до вашого облікового запису Amazon або банківського рахунку.

Шахрай отримує вашу інформацію одним із двох способів. Або ви надаєте деталі самі, або шахрай переконує вас встановити програму віддаленого доступу, і вони отримують доступ до ваших облікових записів через ваш комп’ютер.

Щойно шахрай отримає доступ до одного (або іноді до обох) із цих облікових записів, він зможе робити великі покупки за ваші гроші. Таким чином, дуже важливо дізнатися, як звучить шахрайський дзвінок Amazon і як цього уникнути.

Як виглядає шахрайський виклик Amazon?

Шахрайські виклики Amazon можуть відбуватися різними способами. Ось найпоширеніші методи, які використовують шахраї.

  Як створити план 30-60-90 днів для нових працівників [+ Free Templates]

1. Заява про втрату доставки Amazon

Шахрай може стверджувати, що пакунок, який ви замовили в Amazon, загубився поштою. Уже існує система, яка впорається, якщо ваше замовлення з Amazon так і не прийде, але шахрай запропонує власне рішення.

Вони можуть попросити дані вашого облікового запису Amazon, щоб «відстежити пакунок», або вони можуть запитати ваші банківські реквізити, щоб вони могли «обробити відшкодування» за втрачений товар.

2. Стверджувати, що хакер зробив дорогі покупки на вашому обліковому записі

Шахрайський виклик Amazon може стверджувати, що хакер зламав ваш обліковий запис Amazon і витратив ваші гроші на товари. Зазвичай вони згадують дорогий предмет, як-от iPhone.

Звичайно, ваші облікові записи в безпеці, і ніхто нічого не замовляв на вашому рахунку. Шахрайство покладається на те, що ви панікуєте та погоджуєтеся на їх рішення. Це може включати дозвіл на доступ до вашого облікового запису Amazon для скасування замовлення або отримання даних вашого банківського рахунку, щоб вони могли «відшкодувати» гроші.

У деяких повідомлених випадках шахрай попросить вас встановити інструмент віддаленого доступу, щоб «фахівець із шахрайства» міг скасувати замовлення з вашого боку. Якщо ви це зробите, шахрай зможе отримати доступ до інших ваших облікових записів через ваш ПК і зробити небажані покупки.

3. Заява про те, що з вашим обліковим записом щось не так

Іноді шахрай стверджуватиме, що з вашим обліковим записом Amazon щось не так. Потім вони попросять надати ваші дані, щоб допомогти вирішити проблему.

  Що це таке і як це зробити

У деяких випадках шахраї стверджують, що їм потрібно оновити вашу особисту інформацію. В інших випадках вони стверджуватимуть, що хакер намагався проникнути у ваш обліковий запис, тому їм потрібно запустити перевірку безпеки, щоб переконатися, що ви законний власник облікового запису.

Незалежно від використаного методу шахрай запитає у вас вашу особисту інформацію, таку як дані для входу, банківські реквізити та адресу.

4. Стверджуйте, що ціна вашої підписки на Amazon Prime зросте

У цьому шахрайстві вам телефонує шахрай і стверджує, що ваша підписка на Amazon Prime ось-ось подорожчає. Зазвичай вони вказують різке підвищення ціни, сподіваючись, що ви попросите скасувати підписку.

Якщо ви це зробите, шахрай «проведе» вас через процес скасування вашої підписки на Amazon Prime. Це передбачає запит на дані вашого облікового запису, щоб вони могли його скасувати, або запит на завантаження програми віддаленого доступу, щоб вони могли зробити це за вас.

Як розпізнати справжній дзвінок Amazon

Ці шахрайства можуть здатися страшними, але деякі сигнальні знаки підкажуть вам, чи є хтось із Amazon чи ні.

Ніколи не довіряйте сліпо заявам шахраїв

Якщо хтось говорить з вами про замовлення на Amazon, яке, як вони стверджують, зробили ви, але ви не очікуєте замовлення від Amazon, ви говорите з шахраєм – це безглуздя. Не думайте, що ви просто забули про замовлення, яке ви вже зробили; просто покладіть слухавку та не звертайте на це уваги.

Amazon ніколи не проситиме конфіденційну інформацію

Amazon не потрібно запитувати пароль вашого облікового запису. Ваш пароль надається для доступу до вашого облікового запису; Amazon не потрібен ваш пароль, щоб отримати доступ до ваших даних або оновити щось у вашому обліковому записі.

  Посібник для початківців про діаграму віх [+6 Templates]

Так само Amazon ніколи не запитає у вас банківські реквізити. Якщо ви купуєте речі на Amazon, ваші платіжні дані вже зареєстровані у вашому обліковому записі. Якщо Amazon хоче повернути вам щось, вони зазвичай повертають платіж тим способом, який ви їм надали.

Таким чином, якщо хтось під час дзвінка запитує у вас пароль вашого облікового запису Amazon або банківські реквізити, це безперечно шахрайство. Не повідомляйте їм жодної інформації та негайно покладіть трубку.

Якщо сумніваєтеся, покладіть трубку та зверніться до Amazon

Шахраї є експертами в тому, щоб викликати у людей паніку. Вони використовуватимуть тактику страху, щоб змусити вас думати ірраціонально та робити те, чого ви зазвичай не робили б.

Якщо ви визначили ознаки того, що ви розмовляєте по телефону з шахраєм, але боїтеся покласти слухавку (якщо вони законні), все одно зробіть це. Потім відвідайте службу підтримки Amazon і поговоріть там зі спеціалістом. Поясніть, про що був дзвінок і що було сказано.

Якщо дзвінок був законним, агент служби підтримки може виявити проблему та допомогти вам виконати кроки. Якщо це не так, агент повинен запевнити вас, що це було шахрайство, і заспокоїти вас.

Завдяки цим порадам ви тепер більш ніж готові до будь-яких шахрайських дзвінків Amazon. Будьте розсудливі, не розголошуйте особисту інформацію, і ви добре протистоятимете шахраям.