Ось що вам потрібно зробити

Досі резервне копіювання чатів WhatsApp у ваш обліковий запис Google було безкоштовним. Однак незабаром ці резервні копії почнуть зараховуватися до вашої квоти пам’яті на Диску Google.

Це найбільше вплине на вас, якщо ви звичайний користувач WhatsApp. Не хвилюйтеся, ми допоможемо вам зорієнтуватися в цій зміні та запропонуємо, що ви можете зробити зараз, щоб зберегти ваші чати WhatsApp.

Резервні копії WhatsApp тепер зараховуватимуться до пам’яті вашого облікового запису Google

Google 14 листопада оголосив, що «резервні копії WhatsApp на Android незабаром почнуть зараховуватися до ліміту хмарного сховища вашого облікового запису Google, подібно до того, як резервні копії WhatsApp обробляються на інших мобільних платформах».

Ця зміна почне розгортатися для користувачів WhatsApp Beta в грудні 2023 року, а потім для всіх користувачів WhatsApp на Android з початку 2024 року. Це означає, що у вас ще є час, щоб безкоштовно створити резервну копію своїх повідомлень WhatsApp на Google Drive.

Кожен обліковий запис Google має 15 ГБ безкоштовної пам’яті, яку спільно використовують Google Диск, Gmail і Google Фото. Якщо ви регулярно створюєте резервні копії даних на своєму телефоні або ввімкнули автоматичне резервне копіювання, ви, ймовірно, уже використали частину цього безкоштовного сховища.

Щоб перевірити, скільки у вас залишилося пам’яті, відкрийте програму Google Drive на телефоні та торкніться меню з трьох рядків. Якщо ви використали понад 75% загального обсягу пам’яті, радимо негайно вжити заходів для виправлення, використовуючи наведені нижче пункти.

Що ви можете зробити, щоб зберегти ваші чати WhatsApp?

Ви можете зробити кілька речей, щоб не втратити свої чати WhatsApp. Використовуйте такі рішення:

1. Створіть резервну копію своїх чатів WhatsApp до закінчення терміну

Є ще деякий час, поки зміни не набудуть чинності для всіх користувачів WhatsApp, тому перше, що вам слід зробити прямо зараз, це створити резервну копію своїх чатів WhatsApp до кінцевого терміну.

Для цього відкрийте WhatsApp і торкніться меню з трьома крапками, а потім перейдіть до Налаштування > Чати > Резервне копіювання чату. Якщо ваш обліковий запис Google ще не підключено до WhatsApp, натисніть «Обліковий запис Google» і ввійдіть. Після підключення натисніть «Резервне копіювання» та дочекайтеся завершення процесу.

2. Виключіть відео зі своїх резервних копій WhatsApp

Відео займає багато місця, набагато більше, ніж зображення й текст разом узяті. Тому, щоб не заповнювати пам’ять на Диску Google після кінцевого терміну, ви можете вимкнути «Включати відео» в меню резервного копіювання чату. Важливі для вас відео краще завантажувати безпосередньо на свій пристрій, а не створювати резервні копії в хмарі.

3. Звільніть пам’ять у своєму обліковому записі Google

Якщо у вашому обліковому записі Google залишилося мало місця, настав час видалити деякі речі. Цілком ймовірно, що більшу частину пам’яті на вашому Диску Google займають Google Фото, тож почніть із цього. Відкрийте програму Google Photos, торкніться зображення профілю та торкніться «Пам’ять облікового запису».

Тут ви побачите свої фотографії та відео, розділені на такі категорії, як «Великі фотографії та відео», «Розмиті фотографії» та «Знімки екрана». Ви також зможете побачити, скільки пам’яті займає кожна категорія. Перегляньте їх усі та видаліть файли, які більше для вас не важливі.

Ви можете дізнатися, як звільнити пам’ять на Диску Google, якщо вам потрібен більш детальний посібник.

Створіть резервну копію свого WhatsApp, поки не пізно

Якщо ви ще цього не зробили, негайно створіть резервну копію своїх чатів WhatsApp. Google не назвав точної дати, коли ця зміна набуде чинності для всіх користувачів WhatsApp, тому розумніше бути проактивним, щоб не втратити свої чати.

Після кінцевого терміну резервні копії чату WhatsApp почнуть зараховуватися до 15 ГБ безкоштовного сховища облікового запису Google. Щоб переконатися, що ви не вичерпали його, рекомендуємо створювати резервні копії лише раз на місяць і виключати з них відео.