techukraine.net techukraine.net Ось чому програми ідентифікатора рослин можуть бути неточними

Ось чому програми ідентифікатора рослин можуть бути неточними

| | 0 Comments| 8:29 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Програми для ідентифікації рослин використовують програмне забезпечення для розпізнавання та штучний інтелект для визначення видів рослин на основі фотографій. Вони містять імена та додаткову інформацію.
  • Однак ці додатки можуть бути неточними, у деяких із показниками успіху всього 4%. Помилки в коді програми, обмежені бази даних рослин і помилки користувача можуть сприяти появі неточностей.
  • Щоб уникнути неточних результатів, вибирайте перевірені програми, робіть чіткі фотографії та використовуйте кілька програм для порівняння. Не покладайтеся лише на результати програми для прийняття рішень щодо догляду за рослинами.

Існує так багато видів рослин, що практично неможливо дізнатися, як виглядає кожен вид. Ось чому програми для ідентифікації рослин стали такими популярними. Але ідентифікатори рослин не завжди точні та іноді дають неправильні результати. Отже, що спричиняє це, і чи можна цього уникнути?

Як працюють програми ідентифікатора рослин?

Програми для ідентифікації рослин покладаються на зображення рослин, щоб визначити, до якого виду це відноситься. За допомогою програми ви можете сфотографувати рослину за допомогою камери смартфона або завантажити фотографію зі своєї галереї зображень. Потім програма використовуватиме програмне забезпечення для розпізнавання, щоб точно визначити, яку рослину ви бачите.

Можна взяти до уваги структуру листя, малюнок і розмір, а також квіти та кору рослини (якщо вони є). Потім ці фактори порівнюються з базою даних програми, що містить фотографії рослин, що дозволяє порівнювати та ідентифікувати їх.

Цей процес часто передбачає використання штучного інтелекту. ШІ здатний отримувати нові знання, встановлювати зв’язки між наборами даних і надавати більш ретельно обдумані результати. Ці програми часто надають офіційну латинську назву рослин, а також їхні загальноприйняті розмовні назви.

  Управління запасами у вас під рукою з Sortly

Окрім назв, програми для ідентифікації рослин також надають користувачам додаткову довідкову інформацію про певну рослину, наприклад про тривалість життя, середній зріст і рідну країну чи континент. Якщо ви прагнете встановити регулярний режим поливу для домашніх або садових рослин, багато програм для ідентифікації рослин пропонують поради щодо догляду за рослинами, а також графіки поливу та нагадування.

Але, перш за все, ці програми є найбільш корисними для їхніх здібностей ідентифікації рослин. Багато хто з нас не може запам’ятати всі назви всіх рослин, тому мати чудову програму, яка зробить це за нас миттєво, – це чудово.

Багато додатків для ідентифікації рослин можна використовувати безкоштовно, хоча більшість із них мають преміум-версії, за які стягується місячна або річна плата. Преміум-версії цих програм зазвичай надають користувачам більше інформації про рослини та дозволяють їм щодня ідентифікувати більше рослин без будь-яких обмежень.

Однак програми для ідентифікації рослин не ідеальні. Ці інструменти можуть надавати неточні результати, що може засмучувати та вводити в оману користувача. Отже, що за цим стоїть?

Чи є програми ідентифікатора рослин неточними?

У квітні 2023 р. Про це повідомляє New Scientist що деякі додатки для ідентифікації рослин мають рівень точності лише чотири відсотки. Щоб поглянути на це в перспективі, уявіть, що ви запустили 50 рослин через програму ідентифікатора. З точністю в чотири відсотки лише дві рослини, які ви завантажили, будуть правильно визначені.

Хоча ця тривожна статистика стосувалась лише кількох перевірених додатків, значна кількість все ще мала досить невражаючі показники точності. Наприклад, повідомлялося, що показник успіху Plant Snap становив лише 35,7 відсотка. З іншого боку, деякі протестовані програми мали високий рівень точності, як-от Pl@ntNet, який досяг вражаючих 88,2 відсотка.

  Як зробити фото з рухом і ретушувати обличчя на Nexus 5X і 6P

Понад рік до статті в New Scientist а Дослідження Рутгерського університету виявили, що точність ідентифікації видів за фотографіями листя коливалася від 40,9 до 83,9 відсотків. Дослідження прийшло до висновку, що двома найточнішими додатками для ідентифікації були PictureThis та iNaturalist, з показниками ідентифікації видів 83,9% і 63,6% відповідно.

Незважаючи на програми з вищими балами, здається очевидним, що деякі програми ідентифікації рослин ненадійні. Це може призвести до низки проблем, зокрема:

  • Люди поливають рослини занадто часто/рідко.
  • Збирачі неправильно визначають токсичні рослини як безпечні для споживання.
  • Рослини поміщають у занадто світлі або темні місця для виживання.

Користувачі програми ідентифікатора рослин також відзначили, що програмне забезпечення вважає, що їхні рослини, які страждають, знаходяться в хорошому стані.

Природно, ця неправильна інформація може призвести до загибелі рослини користувача.

Що спричиняє неточності програми ідентифікатора рослин?

Важливо зазначити, що більшість програм для ідентифікації мають певний запас похибки. Це пов’язано з тим, що завжди існує ймовірність того, що щось заважає або перешкоджає процесу ідентифікації.

Наприклад, можливо, ви зробили розмитий або нечіткий знімок своєї рослини, через що програмне забезпечення для розпізнавання або не дало результату, або дало неправильний результат. Барвистий, складний фон за рослинами, які ви фотографуєте, також може заплутати програмне забезпечення для розпізнавання програми.

Але, звичайно, користувач не завжди винен у тому, що програма ідентифікатора видає неправильний результат. Помилки в коді програми або відсутність ідентифікаційних покажчиків впливають на рівень успіху. Крім того, якщо база даних рослин програми обмежена, їй може бути важко надати правильний результат. Це особливо актуально, якщо ви любите збирати рідкісні рослини.

  Як увімкнути (або вимкнути) та використовувати сенсорний режим у Word

Майте на увазі, що додаток-ідентифікатор повідомляє, що він не має результату, не означає, що він неточний. Для програми набагато краще визнати, що вона не має певної рослини у своїй базі даних, ніж дати вам неправильний результат.

Ви також можете спробувати визначити рослини на телефоні без спеціального додатка. Наприклад, ви можете використовувати веб-сайти через мобільний браузер.

Як уникнути неточних результатів ідентифікатора рослин

Перший крок, який вам слід зробити, щоб уникнути постійно неточних результатів розпізнавання рослин, – це вибрати програму ідентифікації рослин із високою репутацією. Перевірка відгуків у магазині програм — це одне, але додаткове дослідження програми може змінити все. Точність програми перевірено? Чи є якісь явні недоліки в програмному забезпеченні? Кілька швидких пошуків у браузері часто можуть відповісти на ці запитання.

По-друге, переконайтеся, що всі фотографії, які ви завантажуєте у вибрану програму ідентифікатора, зроблені добре. Уникайте захаращеного фону, слабкого освітлення та розмитості зображення, щоб отримати якомога чіткішу фотографію рослини, яку потрібно ідентифікувати.

Також може допомогти використання двох або більше програм для ідентифікації рослини. Це дозволяє визначити, чи результати однієї програми відповідають результатам інших програм, що полегшує виявлення неточностей.

Поставтеся до результатів ідентифікатора рослин із недовірою

Навіть якщо ви використовуєте програму ідентифікації рослин із високою репутацією, ви завжди ризикуєте отримати неточний результат. Отже, якщо ви хочете отримати якомога точніші результати, врахуйте деякі з наведених вище порад, щоб зберегти ваші рослини щасливими та здоровими.