Ось коли темна тема може заощадити заряд акумулятора

| | 0 Comments| 12:20 AM
Categories:

Темні теми стають все більш популярними. На деяких пристроях вони навіть можуть економити заряд акумулятора. Все залежить від типу дисплея вашого пристрою — лише пристрої з OLED-дисплеями можуть скористатися перевагами енергозбереження.

Лише пристрої з OLED-дисплеями

Ви, напевно, чули про OLED-дисплеї, особливо якщо ви шукали новий телевізор останній рік чи близько того. OLED-екрани відрізняються від рідкокристалічних і світлодіодних дисплеїв, які зазвичай зустрічаються в електроніці, тим, що OLED-дисплеї не мають шару підсвічування: кожен піксель підсвічується окремо. Це робить дисплей тоншим, але головна риса полягає в тому, що чорні пікселі взагалі не світяться.

Результат – вищий контраст у ваших улюблених фільмах, чорний колір у будь-якому інтерфейсі та економія акумулятора, коли ви використовуєте темну тему на ноутбуці чи мобільному телефоні.

Коли темна тема може заощадити заряд батареї вашого ноутбука

Починають з’являтися ноутбуки OLED, деякі новіші моделі щойно анонсувалися на CES 2019. Не було ноутбуків macOS чи ChromeOS з OLED-екранами, але є кілька варіантів Windows. HP Spectre x360 15 поставляється з 15-дюймовим дисплеєм Samsung AMOLED, в той час як Lenovo пропонує свій Yoga C730 з OLED-панеллю. Шанувальникам Surface не пощастить — Microsoft ще не поставляла OLED-екран на своїх ноутбуках.

  Обійти інформацію про: налаштування та перемикання параметрів конфіденційності на панелі інструментів [Firefox]

Перейти на темну тему Windows легко, і це призведе до затемнення всіх вбудованих програм одночасно. Microsoft Office дозволяє перейти на темну тему, як і багато програм сторонніх розробників. Microsoft Edge, Mozilla Firefox і Google Chrome пропонують темні теми, але ваші улюблені веб-сайти можуть або не можуть. Офіційна темна тема Google ще не стабільна в Windows, але з’явиться протягом наступних кількох місяців.

Ви не отримаєте переваг економії акумулятора, якщо ваш ноутбук не використовує OLED-дисплей, і ви можете виявити, що темна тема може зашкодити вашому заряду акумулятора — принаймні теоретично. Темна тема може змусити вас збільшити яскравість вашого ноутбука, щоб читати текст і бачити кнопки в інтерфейсі, а вища яскравість споживає більше енергії від акумулятора. Це буде залежати від того, скільки світла у вашому оточенні, наскільки добре працює ваш зір і наскільки ефективне підсвічування, тому ви можете не помітити жодної різниці. Просто пам’ятайте про це, коли переходите на темну сторону.

Звичайно, якщо ви прагнете заощадити заряд акумулятора, є багато способів збільшити термін служби батареї вашого ноутбука Windows. Ви навіть можете використовувати режим економії заряду акумулятора Windows 10. Ми також розглянули багато порад щодо економії заряду акумулятора на вашому MacBook. Ці ж основні принципи також застосовуються для продовження терміну служби акумулятора вашого Chromebook.

  Як обмежити швидкість завантаження в Chrome

Коли темна тема може заощадити заряд акумулятора вашого мобільного телефону

OLED-дисплеї набагато частіше зустрічаються в смартфонах, оскільки їх легше виготовляти в менших розмірах. Флагмани Samsung Galaxy завжди використовували OLED-екрани, тоді як iPhone зарезервували їх для iPhone X, XS і XS Max, а не для iPhone XR або будь-яких старіших iPhone. Google використовує OLED-дисплеї для своїх телефонів Pixel з 2016 року, в той час як підтримка інших виробників нестача.

Samsung пропонує темну тему для свого телефону, тоді як телефони Pixel отримають темний режим пізніше цього року з Android Q. За чутками, iOS 13 від Apple також включає темну тему, але ми не дізнаємося про це напевно до WWDC в кінці травня. або на початку червня.

Економія батареї від використання темної теми з OLED-екранами є катастрофічною: Google побачив економію акумулятора від 15% до 60%, коли перейшов із білого фону YouTube за замовчуванням до темного режиму. Я проводжу значну частину свого дня у Facebook Messenger, щоб поспілкуватися з друзями та замовити музичні виступи, а Facebook щойно запустив темну тему для Messenger. Наприкінці дня я помітив зайвий відсоток або два на своєму телефоні, але ця невелика сума може мати велике значення, якщо я коли-небудь буду далеко від зарядного пристрою. Подвійний поворот (мій улюблений музичний програвач) також пропонує чорну тему, тому більшу частину використання телефону я витрачаю в темряві, і я максимально використовую акумулятор свого телефону.

  Завантажуйте файли та переглядайте прогрес без браузера за допомогою програми для завантаження файлів

Не хвилюйтеся, якщо ваш телефон не має OLED-екран. Незалежно від того, користуєтеся ви Android чи iPhone, є багато інших способів заощадити заряд акумулятора.

Деякі телевізори також використовують OLED-панелі

Вам не потрібно турбуватися про час роботи батареї вашого телевізора — і в більшості випадків він буде показувати телешоу, фільми чи відеоігри. Але якщо у вас OLED-телевізор, він споживатиме менше енергії під час відображення чорного кольору, ніж яскравих кольорів.

Теоретично, можливо, ви заощадите кілька копійок на рахунку за електроенергію, якщо він буде витрачати багато часу на живлення та показ меню. LG виробляє одні з найкращих OLED-телевізорів, і ці телевізори також пропонують темну тему в інтерфейсі користувача.