Остерігайтеся цих 8 онлайн-шахрайств під час перегляду Інтернету

Чи знаєте ви, що онлайн-шахрайство останнім часом зросло загрозливою швидкістю? Ось деякі з останніх онлайн-шахрайств, які обманюють людей.

Інтернет завжди був гарячою точкою інноваційних способів обману людей. Це було не так давно, коли Електронні листи нігерійської лотереї обманув тисячі людей по всьому світу. Фішинг і викрадення особистих даних також деякий час присутні в Інтернеті. Якщо ви вважаєте ці шахрайства розширеними, зачекайте, доки не почуєте про онлайн-шахрайство, яке поширене останнім часом.

Чому нещодавно поширилося онлайн-шахрайство?

Пандемія діяла як каталізатор, який підштовхнув колосальне населення до онлайн-сфери. У той час як люди різного віку підвищили свою схильність до онлайн-послуг, існує велика частина тих, хто вперше користується Інтернетом у його нинішньому вигляді.

Що ще може бути кращою можливістю для процвітання онлайн-шахрайства! Шахрайство, яке вже швидко розвивається, останнім часом стало непокірним. Не буде непристойним сказати, що з початком пандемії дискретні та, здавалося б, дрібні онлайн-шахрайства переросли у повномасштабну галузь.

Як онлайн-шахрайство обманює людей?

Коли хтось намагається обдурити вас особисто, це рівна гра, у якій ви маєте такий самий контроль над ситуацією, як і шахрай. Якщо хтось обдурить вас за ваші гроші, у вас все одно є можливість протистояти цій людині та забрати свої гроші. Онлайн-шахрай може дуже легко сховатися в темних слідах Інтернету, щойно ви дасте йому свої гроші.

Шахраям так само важко виманити гроші в людей, оскільки існує величезна кількість інформації. Ви можете шукати інформацію про продукт/послугу, яку шахрай намагається запропонувати вам, і розкрити аферу.

Тому шахраї намагаються завоювати вашу довіру, висуваючи неймовірні заяви. Вони також створюють відчуття терміновості у вашій свідомості, що призводить до неправильного прийняття рішень жертвою. Найкращий спосіб уникнути шахрайства — ніколи не поспішати в ситуаціях, коли ви платите або підписуєтеся на щось онлайн.

Поширені онлайн-шахрайства

Інтернет-шахрайство відбувається кількома способами, але шахрайство на основі додатків для смартфонів різко зросло. Початківці користувачі Інтернету, як правило, довіряють програмам, які вони знаходять у Google Play Store/App Store, що призвело до появи великої кількості шахрайських програм на цих платформах. Рибні додатки для азартних ігор, знайомств, покупок і позичання грошей є одними із стандартних методів обману користувачів-початківців у техніці. Окрім цього, також поширені шахрайства на основі соціальної інженерії, які передбачають пряму розмову з шахраєм.

Давайте детально розглянемо деякі поширені онлайн-шахрайства:

Програми для персональних кредитів

Пандемія серйозно вплинула на фінансовий стан мільйонів людей по всьому світу. Особистий кредит став дуже розумним вибором для людей із нестачею доходів або нагальних потреб. Фінансування кредиту через банк є громіздким процесом, оскільки вимагає тонни документів, декларування застави, представлення номінального власника та довгий час очікування.

З іншого боку, програми для персональних кредитів стверджують, що надають позики протягом 15 хвилин після подання документів на своїх платформах. Як ви думаєте, що б вибрала людина з фінансовими труднощами? Ці програми залучають мільйони користувачів, показуючи рекламу в Інтернеті. Незважаючи на те, що процес позичання грошей у таких додатках надзвичайно гладкий, вони використовують усі брудні трюки, описані в книзі, щоб обдурити людей і змусити їх платити неприйнятні відсотки.

  Як записати та відобразити вимову свого імені на LinkedIn

Кредитна документація така, що прочитати її та зрозуміти кожну з умов практично неможливо для людини з обмеженими фінансовими знаннями. Крім того, вони запитують усі дозволи з вашого пристрою, включно з невідповідними для програми позичання грошей.

Були повідомлення, коли ці додатки переслідували людей, клацаючи фотографії через камеру смартфона (використовуючи дозвіл камери) і ділячись ними з контактами жертви (використовуючи дозвіл на контакт). Крім того, штраф зростає в геометричній прогресії порівняно з і без того високими відсотковими ставками, якщо ви прострочите термін погашення.

Стережіться цих шахрайських заявок на особисту позику та вибирайте лише сертифіковані урядом програми з хорошими відгуками.

Додатки для покупок

Індустрія електронної комерції – це галузь вартістю 4,28 трильйона доларів, яка швидко зростає. У той час як гіганти електронної комерції доклали колосальних зусиль, щоб залучити більше людей під егіду електронної комерції, численні шахрайські торгові сайти використовують лазівки хорошого SEO, реклами та неймовірних цін, щоб обдурити людей.

Сьогодні створити шахрайський веб-сайт електронної комерції з пристойною кількістю відвідувачів не надто складно. Шахраї підвищують рейтинг своїх веб-сайтів у Google за допомогою хороших методів SEO та реклами в пошукових системах. Посилання на ці веб-сайти здаватимуться звичайним користувачам законними, якщо URL-адреса не буде ретельно відстежуватися.

Крім того, їхня продукція, як правило, набагато дешевша, ніж у інших популярних брендів, що робить її ще більш привабливою для покупців. Веб-сайт запитає вашу основну інформацію, таку як номер телефону, адреса, адреса електронної пошти та ім’я, як і будь-який інший веб-сайт.

Навіть якщо ви не зробите платіж, ви вже передали свою особисту інформацію людям зі злими намірами. На наступному кроці веб-сайт перенаправить вас на сторінку платежів. І ви правильно вгадали! Замовлений товар ніколи не дійде до вашої адреси.

Контактні номери чи адреси електронної пошти не відповідатимуть, і ви не знайдете способу повернути свої гроші. Ці шахрайські веб-сайти зазвичай обманюють людей за невеликі суми грошей. Таким чином навіть жертва не докладає особливих зусиль, щоб повернути свої гроші.

Додатки для подорожей

Більшість із нас шукали в пошукових системах такі запити, як «дешеві готелі» або «дешеві авіаквитки». Хоча найпопулярніші результати пошуку зазвичай містять справжні веб-сайти, є кілька підозрілих або платних результатів пошуку. Ці шахрайські веб-сайти мають чіткий план; скасувати бронювання подорожей і ніколи не повертати гроші.

Ці шахрайські платформи зазвичай посилаються на причини скасування бронювання, як-от підвищення ціни в останній момент або технічні проблеми. Потім вони надають вам можливість заплатити більше грошей за те саме бронювання або скасувати бронювання та почати процес повернення коштів.

Щойно ви виберете опцію скасування, як це зробила б будь-яка інша особа, яка вибрала веб-сайт для дешевих бронювань, ви потрапите в пастку замкнутого кола: просити відшкодувати гроші й не отримати назад. Більшість людей не докладають особливих зусиль, щоб повернути свої гроші, які є основним джерелом доходу для шахрайських туристичних сайтів.

Шахрайство з азартними іграми/ставками

Азартні ігри є серйозною залежністю, і багато людей втратили свої заощадження через азартні ігри. Хоча в звичайній азартній грі є кілька переможців і багато тих, хто програв, в азартній онлайн-просторі є лише один переможець; творець ігрової платформи. Ці програми працюють за простим принципом; спочатку змусьте людину виграти, а коли вона стане залежною, грабуйте її, доки їй більше не буде чого втрачати.

  Що таке атака «людина посередині»?

Ви можете подумати про те, як гральна платформа може вирішити долю гри; гра може піти будь-яким шляхом, і шанси гравця на перемогу чи поразку є випадковими. Ось тут і вступає в дію алгоритм цих азартних платформ. Спеціально розроблений алгоритм вирішує долю всіх ігор, у які грають на платформі, і використовує найоптимальніший спосіб обману людей.

Загальна тенденція, яка спостерігається у більшості користувачів, полягає в тому, що вони спочатку виграють великі. Гравець вважає, що міг би виграти ще більше, якби інвестував більше грошей. Саме тоді спрацьовує алгоритм програми, який змушує гравця втрачати гроші. Потім гравець грає, щоб компенсувати свої втрати, що перетворюється на нові втрати, і цикл продовжується. Можна з упевненістю сказати, що всі онлайн-платформи для азартних ігор використовують алгоритми, які приносять користь лише розробникам, і їх використання створює серйозну загрозу для ваших грошей.

Програми для знайомств

Список шахрайства, пов’язаного з додатками для знайомств, досить довгий, щоб передвіщати всі інші шахрайства. Є шахрайство соціальної інженерії в законних додатках для знайомств, а також є додатки для знайомств, які самі по собі є шахрайством. Обидва ці шахрайства змушують тисячі жертв платити гроші шахраям.

Ні для кого не секрет, що навіть більшість додатків для знайомств мають величезну кількість підроблених профілів, більшість із яких заманюють людей у ​​виплату їм грошей. Шахраї випробовують усі трюки, описані в книзі, щоб завоювати вашу довіру та змусити вас повірити, що інша людина вам подобається.

Інші види шахрайства стосуються того, що додаток для знайомств сам по собі є шахрайством. Такі додатки наймають людей для спілкування з користувачами та обманом, щоб вони підписалися на їхні преміальні плани. Інші шахрайські сайти можуть надсилати вам текстові повідомлення від ботів і просити платити за подальші розмови. Остерігайтеся всіх подібних платформ і переконайтеся, що ніколи не платите людині, з якою ви ніколи не були в Інтернеті, перш ніж добре її знати.

Шахрайство з роботою вдома

Хіба це не звучить як ідеальний сценарій отримати роботу на базі WFH, яка добре оплачується та вимагає невеликих навичок? Це те, що багато шахрайства з роботою з дому пропонують людям у пошуках фінансової підтримки. Кількість людей, які шукають роботу, зросла в геометричній прогресії через пандемію, що призвело до численних шахрайств WFH.

Найпоширенішим шахрайством WFH є шахрайство із введенням робочих місць. Деякі з цих шахраїв вимагатимуть від вас заплатити символічні гроші, щоб отримати роботу. Інші гірші випадки шахрайства включають призначення проекту, а потім відмову від вашої роботи через помилки. Тоді шахрай стверджує, що зазнає фінансових втрат через ваші помилки в роботі, і просить вас заплатити йому гроші, інакше він подасть скаргу. Багато жертв стали жертвами такої тактики та втратили значні суми.

Ось кілька справжніх веб-сайтів, де можна знайти віддалену роботу.

Онлайн-шахрайство MLM (багаторівневий маркетинг).

Шахрайство MLM працює, засліплюючи людей, обіцяючи їм успішне майбутнє. MLM-компанії повинні продавати різні продукти, але вони не використовують звичайні методи продажу. Традиційний спосіб продажу включає виведення товару на ринок і його рекламу.

З іншого боку, MLM-компанії обманом змушують людей купувати продукти, роблячи їх псевдопрацівниками компанії. Вас просять залучити в компанію більше людей і подовжити ланцюжок, що швидко зробить вас багатими.

  9 програм для управління продуктивністю для оцінки ваших співробітників

Нещодавно це шахрайство перемістилося в Інтернет, де шахраї використовують такі терміни, як «цифровий маркетинг» і «партнерський маркетинг», щоб жертви здалися законними. Менш технічно підкована аудиторія стає жертвою таких фальшивих програм із тими самими старими схемами MLM, які змінюються по-іншому. Потім ці шахрайські схеми беруть гроші у вигляді суми за реєстрацію та використовують жертв, щоб залучити більше жертв.

Фішингові шахрайства

Фішинг обманом змушує жертв надіслати гроші або надати фінансові облікові дані шахраям. Ці шахрайства зросли в рази після того, як онлайн-платежі значно полегшили переказ грошей. Шахраї маскуються під посадових осіб банку або державних службовців, яким потрібно підтвердити ваш номер соціального страхування або дані кредитної картки.

Деякі інші поширені фішингові шахрайства відбуваються на ринках вживаних речей, таких як OLX і eBay. Шахраї обманом змушують вас надіслати їм гроші, змушуючи вас повірити, що ви насправді отримуєте гроші. Остерігайтеся фішингу та не повідомляйте свої секретні облікові дані нікому в мережі.

Як запобігти онлайн-шахрайству?

Ознайомившись із усіма останніми способами, якими шахраї обманюють людей, необхідно розглянути способи запобігання шахрайству в Інтернеті. Ось кілька основних моментів, на які вам слід звернути увагу під час серфінгу в Інтернеті:

  • Уникайте натискання підозрілих посилань, навіть якщо їх вам надсилає відома особа.
  • Захистіть свою електронну пошту та облікові записи соціальних мереж за допомогою двофакторної автентифікації.
  • Ніколи нікому не повідомляйте свої фінансові облікові дані, паролі, одноразові паролі та іншу конфіденційну інформацію.
  • Не поспішайте, здійснюючи онлайн-платежі, і переконайтеся, що ви заздалегідь перевірили справжність продукту/бренду. Простий пошук у Google покаже огляди будь-якого відомого продукту.
  • Обов’язково використовуйте програмне забезпечення для запобігання крадіжці особистих даних для додаткового рівня безпеки.
  • Не завантажуйте невідомі програми з Play Store/App Store.
  • Не надавайте додаткам непотрібні системні дозволи. Наприклад, програма камери не повинна мати ваш дозвіл на контакт.
  • Не ставайте жертвою неймовірних пропозицій в Інтернеті. Пам’ятайте, не все золото, що блищить.
  • Розширення безпеки веб-переглядача користувача для захисту досвіду перегляду.

Як повідомити про онлайн-шахрайство?

Якщо ви коли-небудь потрапили в онлайн-шахрайство, ви повинні негайно повідомити про це відповідні органи. Майже в кожній країні є онлайн-портал із запобігання шахрайству, де можна легко повідомити про такі випадки. Потім органи влади пропонують найкращі способи відшкодування збитків і способи уникнути кіберзлочинів у майбутньому. Ось кілька популярних органів із запобігання шахрайству в усьому світі:

Підбиваємо підсумки 👮‍♂️

Шахраї постійно шукають способи обдурити людей в Інтернеті. Найкраще постійно оновлювати інформацію про найновіші методи шахрайства в Інтернеті та залишатися напоготові під час серфінгу в Інтернеті. Не забудьте не поспішати, оплачуючи продукт або послугу, і продовжуйте шукати червоні прапорці.

Тепер ви можете перевірити, скільки коштують ваші дані в темній мережі.