Остерігайтеся цих 7 шахрайств у Facebook

Categories:

На відміну від спаму електронної пошти кінця 90-х і початку 2000-х років, шахрайство Facebook виявити важче. Вони ховаються на очах і переробляють старі тактики, полюючи на деяких з найбільш довірливих членів суспільства.

Не дозволяйте собі чи комусь, про кого ви дбаєте, потрапити на шахрайство у Facebook. Дізнайтеся, на що звертати увагу, і будьте в безпеці.

Фішинг у Facebook

Фішинг – це акт видавання за службу, щоб переконати ціль відмовитися від своїх облікових даних для входу. Хоча фішинг у Facebook нічим не відрізняється від будь-якого іншого виду фішингу, це важливо, оскільки деякі інші шахрайства в цьому списку значною мірою покладаються на зламані облікові записи.

Більшість фішингу відбувається через електронну пошту, коли шахрай надсилає повідомлення з проханням увійти в обліковий запис, відновити пароль або перевірити дані облікового запису. Якщо натиснути це посилання, мета потрапляє на веб-сайт, який дуже схожий на Facebook, але насправді розміщений в іншому місці. Ви можете виявити подібне шахрайство, подивившись на адресний рядок свого браузера. Якщо він читає щось інше, ніж «facebook.com», то вас обманюють.

Facebook також не часто надсилає повідомлення з проханням підтвердити свої облікові записи. Якщо ви не входили в систему роками, ваш обліковий запис Facebook не повинен вимагати від вас жодних дій для підтримки. Навіть якщо ви підозрюєте, що сповіщення є законним, ви все одно повинні відвідати Facebook.com безпосередньо, а не переходити за посиланням у електронному листі, щоб бути в безпеці.

Оскільки Facebook є соціальною мережею, ваші друзі впливають на вашу поведінку під час користування сервісом. Якщо ви бачите, що довірений друг або член сім’ї поставив лайк на сторінку, поділився публікацією або порекомендував вам послугу на платформі, ви набагато менше сумніваєтеся в цьому. Спілкування з друзями стає мовчазною підтримкою.

Маючи ключі від вашого облікового запису Facebook, шахраї мають доступ до повного списку друзів. Вони можуть сказати, кому ви надсилаєте повідомлення і як часто ви це робите, і навіть про що ви говорите. Ця інформація може бути використана для проведення високоцілеспрямованих особистих шахрайств, або вона може бути використана для розгортання набагато більшої мережі на весь ваш список друзів.

Шахрайство на подію Ticket Scalper

Шахраї почали використовувати систему подій Facebook, щоб обдурити вас, щоб заплатити за квитки на події. Ці дуже завищені квитки можуть взагалі ніколи не існувати, і якщо вам не пощастить потрапити на шахрайство, то ви навряд чи зможете повернути свої гроші.

Шахрай спочатку створює сторінку події для шоу з обмеженими квитками та високим попитом, часто шоу, які вже розпродані. Багато таких шахраїв створюють сторінки «компаній», які мають законний вигляд, які зазвичай повністю складаються з подій Facebook для подібних шоу.

Потім подію рекламують у Facebook, що обходиться шахраям дуже мало. Багато користувачів натискатимуть «Зацікавлені» або «Іду», коли публікація буде прокручуватися у своїх стрічках новин, що додатково надає події відчуття легітимності. На жаль, посилання на квитки на події не вказує на офіційний пункт продажу квитків.

Замість цього шахраї будуть вставляти посилання на веб-сайти перепродажу квитків. Вони вже існують у морально та юридично сірих зонах. Такими сайтами зазвичай користуються скальпери, які масово купують квитки, щоб перевернути ціну в два, три або чотири рази дорожче. Чим більш затребувані квитки, тим більше прибутку можна отримати. Багато з цих торговельних посередників взагалі не мають квитків для продажу.

  Зображення не завантажується на Facebook – спробуйте ці виправлення

Якщо вам пощастить отримати квиток, ви будете платити за нього значно завищені ціни. Якщо ваш квиток так і не надходить, більшість веб-сайтів торговельних посередників вказують на положення та умови, в яких зазначено, що вони не несуть відповідальності за будь-яких продавців, які не здійснюють доставку. Залежно від місцевих законів, ви можете не мати достатнього захисту споживачів. Навіть якщо ви це зробите, не у всіх є ресурси, щоб вести судову боротьбу.

Щоб уникнути цього шахрайства, завжди купуйте квитки у законних торгових точках. Не довіряйте сліпо і не натискайте «Зацікавлені» подіями, які з’являються у вашій стрічці новин. Якщо ви хочете купити квитки, залишити Facebook і шукати шоу чи виконавця, ви хотіли б замість цього переглянути офіційні посилання та перейти за ними.

Несподіваний приз або лотерея

Більшість із нас не потрапили б на листа, що прийшов по пошті, який повідомляє, що ми виграли в лотерею, і не пам’ятаємо, як брали участь. Більшість із нас не полюбили б електронну пошту або випадкове повідомлення на Facebook, яке також сповіщало б нас про це. Але що, якщо ви отримали саме це повідомлення та повідомлення від друга, в якому повідомляється, що він уже обнажив свій виграш?

Це шахрайство з передоплатою, також відоме як «нігерійський принц» або шахрайство 419 (оскільки вони порушують розділ 419 кримінального кодексу Нігерії, який стосується шахрайства), з поворотом. Зламані облікові записи є ідеальним середовищем для такого роду шахрайства. Підтримки друга, якому ви довіряєте, може бути достатньо, щоб перевернути вас. Ці друзі часто коментують, що бачили ваше ім’я у «списку переможців», що ви завжди повинні сприймати як червоний прапор.

Ух ти!! Дивовижний! Я виграв у лотерею Facebook, а мене навіть у Facebook немає! Мені так пощастило! Напевно, це не шахрайство… pic.twitter.com/nZCrFHqjvK

— містер Бенн (@therealmrbenn) 30 листопада 2019 року

Зрештою, шахрайство займає такий же хід, як і будь-яке інше шахрайство 419. Вам повідомлять, що для відправлення грошей на ваш рахунок потрібно сплатити комісію за «обробку» або «адміністрування». Іноді шахраї кілька разів намагатимуться змусити вас сплатити «штрафи» або «комісію за транзакції», пов’язані з балансом. Підозріло, що ці комісійні ніколи не можна відняти з вашого виграшу.

До того моменту, коли пенні впаде, ви могли вкласти сотні чи тисячі доларів у шахрайство. Принада в 150 000 доларів може переконати багатьох із нас витратити 1500 доларів, не замислюючись. Завжди слід запитувати будь-кого, хто хоче, щоб ви витратили гроші, щоб отримати приз.

Підроблені подарункові карти та купони

Ви, напевно, бачили ці шахрайства з подарунковими картками або купонами на знижку, які рекламуються в Інтернеті, але ніколи не думали натиснути на них. Але це не той випадок, коли їх поділяє друг, тактика, на яку покладаються багато шахраї, щоб залучити більше жертв.

Друг ділиться безкоштовною подарунковою карткою або значним кодом знижки великому роздрібному продавцю на Facebook. Зацікавившись, ви натискаєте на нього і просять заповнити форму, щоб отримати свій код. Наприкінці процесу вам кажуть поділитися публікацією, після чого ви отримаєте те, що вам обіцяли. Проблема в тому, що ваша подарункова картка або знижка ніколи не надходять.

  Як припинити відстеження вашої активності в мережі Facebook [Firefox]

Wegmans попереджає клієнтів про шахрайство з подарунковими картками Facebook https://t.co/Z2TDF1Qgfe

— 13WHAM (@13WHAM) 12 липня 2019 року

Ви можете більше нічого не думати про це, але вас уже обманули. Особиста інформація, зокрема імена, пов’язані з адресами, дата народження та дійсна адреса електронної пошти, мають цінність в Інтернеті. Ваші дані можуть бути продані спамерам, які використовуватимуть їх у маркетингових цілях. Ви, ймовірно, отримуватимете набагато більше холодних дзвінків і небажаних листів.

Іноді шахраї намагаються ввести шахрайство зворотний надіславши підроблені подарункові картки на фізичну адресу. Коли ви «активуєте» подарункову картку, перейшовши за посиланням на звороті, ваша інформація буде продана в іншому місці, і ваша подарункова карта ніколи не працює.

Негайно ставтеся з підозрою щодо будь-якої конкуренції чи пропозиції, яка просить вас поділитися публікацією як частину претензії чи заявки. Facebook і Twitter впоралися з такою поведінкою багато років тому, і вона більше не вважається дійсним засобом участі в змаганнях або отримання знижок або кредиту в магазині.

Погані продавці на Facebook Marketplace

Facebook Marketplace і величезна кількість груп купівлі/продажу/обміну на платформі – це корисний спосіб перевернути старі речі або купити вживані товари у вашому регіоні. Також існує величезна ймовірність того, що щось піде не так через шахраїв та акторів-шахраїв.

Ніколи не купуйте товар на Facebook Marketplace, який ви не можете оглянути або забрати особисто. Facebook Marketplace не є eBay і не має захисту покупців, щоб захистити вас від продавців, які не надсилатимуть куплені вами товари. Крім того, продавці часто використовують особистий резерв функцій оплати для друзів та родини на таких сервісах, як PayPal, де немає можливості повернути платіж.

Ви також можете відкрити для себе інші проблеми, наприклад, зустрітися з продавцем наодинці, щоб провести готівкову операцію і бути пограбованим. Якщо ви особисто зустрічаєтеся з кимось із Facebook Marketplace, робіть це в розумному, добре освітленому та громадському місці. Візьміть із собою когось, кому ви довіряєте, і якщо те, що ви купуєте, звучить занадто добре, щоб бути правдою, довіртеся своєму інтуїтивному інстинкту і не з’являйтеся.

Facebook Marketplace використовується для швидкого продажу вкрадених товарів, зокрема таких гаджетів, як планшети та велосипеди. Якщо ви купуєте вкрадені товари і їх відстежують до вас, ви, принаймні, втратите все, що придбали, і, ймовірно, втратите всі гроші, які ви заплатили за цей предмет. Якщо органи влади підозрюють, що ви знали, що товари були вкрадені, вас також можуть звинуватити в обробці вкрадених товарів.

Романтичні афери

Романтичні афери складні, але вони обдурили багатьох. Більшу частину часу шахрай використовує стосунки для вилучення грошей та інших товарів у жертви. Ці шахрайства можуть мати катастрофічні наслідки, окрім фінансових втрат, якщо вони зайдуть занадто далеко.

Завжди будьте обережні з тими, кого ви зустрічаєте в Інтернеті, оскільки так важко довести, що вони є тими, ким себе видають. Навіть телефонні дзвінки та розмови через веб-камеру можуть здаватися законними, але в кінцевому рахунку оманливими. На жаль, багато людей, яких заманила ця афера, не можуть або не бажають бачити, що їх використовують.

Головний червоний прапор, на який варто звернути увагу, — це романтичний інтерес, якого ви зустріли у Facebook (або деінде в Інтернеті) і просять гроші. Їхні причини можуть здатися переконливими, і вони можуть тягнути за струни серця, намагаючись переконати вас, що у них є законна потреба. Вони можуть сказати, що у них не вистачає орендної плати, що їхній вихованець потребує операції, або що їхній автомобіль потребує термінового ремонту.

  Як припинити обмін даними Whatsapp з Facebook

Ця афера може прийняти дуже темний оборот, коли шахрай хоче більше, ніж просто гроші. Недавній випадок Сіднейська жінка Марія Експосто демонструє, наскільки погано все може піти не так. Марію знайшли з понад 1 кілограмом метамфетаміну в рюкзаку в аеропорту Куала-Лумпура, коли вона поверталася з поїздки, де вона мала зустріти американського військового, який назвав себе «капітаном Деніелом Смітом».

Її гаданий любовний інтерес так і не з’явився, і замість цього вона подружилася з незнайомцем (шахраєм), який переконав її віднести рюкзак назад до Австралії. Малайзійський суд визнав Марію винною у торгівлі наркотиками і засудив до смертної кари в травні 2018 року. Знадобилося п’ять років ув’язнення та 18 місяців у камері смертників, перш ніж її вирок було скасовано і її звільнили.

Це незвичайний поворот для романтичної афери, але це відбувається не вперше. У квітні 2011 р. Новозеландка Шерон Армстронг була знайдена в торгівлі кокаїном з Аргентини, тому що вона теж впала на любовну аферу.

Clickbait, що використовується для поширення шкідливих програм

Це той самий прийом, який використовуються в Інтернеті оманливими рекламодавцями для збільшення кількості кліків. Ви побачите рекламу «шокуючого відео» чи «дивовижної трансформації» чи іншу подібну скандальну назву. Коли ви натискаєте на нього, зазвичай відбувається кілька перенаправлень, перш ніж перейти на веб-сайт, який намагається встановити зловмисне програмне забезпечення на ваш комп’ютер.

У Facebook ці посилання часто з’являються через певні проміжки часу, наприклад, коли соціальна мережа обговорює впровадження нових функцій. Деякі з цих шахраїв пропонують додати функції до вашого облікового запису, як-от легендарну кнопку «не подобається» або спосіб побачити, хто переглядав ваш профіль. Якщо ви сумніваєтеся, швидкий пошук в Інтернеті повинен виявити будь-які законні зміни, і ви можете проігнорувати клікбейт.

Хоча Facebook може видаляти посилання або додавати застереження поруч із оманливими та фейковими історіями, використання веб-сайтів, що скорочують URL-адреси, і посилань перенаправлення використовуються в значній мірі, щоб уникнути виявлення. Для вашої безпеки (і щоб позбавити шахраїв кліків) вам слід взагалі уникати такого спаму.

Золоте правило

Багатьох (але не всіх) шахрайства можна уникнути, якщо дотримуватись одного простого правила: якщо це виглядає занадто добре, щоб бути правдою, то, ймовірно, так воно і є. В іншому, вам просто потрібно бути пильним і завжди ставити під сумнів мотиви людини, яка спілкується з вами, будь то подія у Facebook, спонсорований пост або небажане повідомлення.

Оскільки Facebook продовжує розвиватися та мати все більший вплив на те, як ми живемо наше життя, ці шахрайства (і багато нових) будуть відбуватися все частіше. Соціальні медіа — не єдина служба, на яку впливають такі проблеми, і шахрайства поширені на краудфандингових веб-сайтах та багатьох інших онлайн-сервісах.