Основи стратегії вмісту для експертів з маркетингу

Цінні поради щодо стратегії контенту, підібрані спеціально для вас!

Стратегічний контент є важливим для будь-якого маркетингу, оскільки він включає весь бізнес-контент. Підхід визначає бюджет, дорожню карту та бачення, а також проводить ретельний аналіз контенту, враховуючи зусилля, необхідні для створення контенту.

Він підтримує всі заходи маркетингу контенту, а об’єднана команда підтримує його мету, а також мету бізнесу.

Що таке контент-стратегія?

Написання контенту – це планування, розробка та управління контентом, що перетворює організаційні цілі та завдання на стратегію, наголошуючи на контенті як на основному інструменті для досягнення цих цілей.

Це визначається як організація створення, розповсюдження та управління прибутковим контентом, що охоплює весь процес розробки редакційного контенту для проекту розробки веб-сайту.

Чітко визначена стратегія вмісту, яка гарантує, що він містить релевантний і цінний вміст, добре структурований і легкий для пошуку, є життєво важливою для покращення взаємодії з веб-сайтом.

Контент-стратегія проти контент-маркетингу

Ось таблиця, в якій обговорюється різниця між контент-стратегією та контент-маркетингом:

Опис Стратегія контенту Маркетинг контенту Визначення Стратегія контенту — це підхід, який визначає, як і чому контент буде створюватися, підтримуватися та, зрештою, зберігатися або публікуватися. Контент-маркетинг — це стратегічний маркетинговий метод, який точно визначає аудиторію та заохочує прибуткову поведінку споживачів, зосереджуючись на створенні та розповсюдженні значущого , своєчасний і послідовний вміст. Мета. Стратегія контенту – це посібник, який є дорожньою картою для створення вмісту для бізнесу. Це маркетингова стратегія, яка використовується для залучення аудиторії до продуктів і послуг. Мета. Вона включає мету, яка відповідає довгостроковій меті бізнесу, починаючи від планування та оптимізації до публікації та аналізу. Контент-маркетинг спрямований на отримання прибутку та залучення цільової аудиторії цим вмістом. Фокус. Він зосереджений на вирішенні запитів аудиторії та проблем, пов’язаних з бізнесом. Він просуває інформацію, пов’язану з продуктами чи послугами бізнесу. .Процес. Стратегічний шлях до контенту варіюється від дослідження вмісту до оптимізації та аналізу процесу. Контент-маркетинг аналізує ефективність опублікованого вмісту та залучає потенційних клієнтів через нього. Приклад. Розробка блогу, практика SEO, дизайн веб-вмісту та оптимізація вмісту. Написання блогу, написання електронних листів, а також створення публікацій у соціальних мережах, відео та фотографій.

Які критичні компоненти контент-стратегії?

Фокус на бренд

Орієнтація на бренд є важливою складовою контент-стратегії, яка зберігає зміст у темі та тоні. Він висуває внутрішній голос компанії для підтримки позиціонування бренду, включаючи чіткий, стислий план із послідовністю.

Ефективна контент-стратегія починається з цілей, які мають бути чіткими з самого початку та узгоджуватися з поточною метою. Підвищення впізнаваності бренду, збільшення трафіку, розширення списків розсилки, залучення нових потенційних клієнтів, перетворення нових клієнтів, збільшення утримання клієнтів і збільшення продажів – ось деякі цілі, досягнуті під час процесу.

Досвід користувача

Контент, створений насамперед для аудиторії бренду, орієнтований на вирішення запитань і проблем клієнтів. Повідомлення компанії має бути узгоджене з чіткою ідентифікацією аудиторії. Ефективність стратегічного змісту визначає стиль спілкування, включаючи мову та тон. Це також впливає на канали доставки, які використовує компанія.

Не всі люди однакові; вони мають різні потреби та шукають різну інформацію залежно від етапу шляху до «купівлі». Найефективнішим компонентом контент-стратегії є підтримання прямого контакту з клієнтами та оновлення та вдосконалення контенту відповідно до їхніх потреб.

Наприклад, компанії B2B і B2C мають різні підходи та базу користувачів. Вони повинні з’ясувати, до кого вони звертаються як до команди контент-стратегії. Ви повинні створити контент, щоб вирішити проблему на основі проблем вашого основного клієнта.

Розповсюдження контенту

Добре оптимізована контент-стратегія потребує каналу розповсюдження, де вона створює вплив. Час, місце розташування та стиль контенту також впливають на його потенційну продуктивність, тобто на те, скільки підтримки аудиторії бренд отримує через цей контент.

Вибір ефективного маркетингового каналу (наприклад, власних, платних і зароблених медіа), який узгоджується з цілями та цільовою аудиторією, є важливим.

Незалежно від того, які бренди платформ використовують для обміну вмістом, частота публікацій на кожній платформі має бути постійною та своєчасною, щоб забезпечити найкращу реакцію клієнтів.

Кроки для створення повної стратегії вмісту

#1. Визначте мету

Основна мета контент-стратегії полягає в досягненні мети організації, оскільки вона є орієнтиром ефективності стратегії. Бізнес повинен визначити свої дії та шляхи вирішення проблем своєї аудиторії. Цілі мають бути конкретними, вимірними, досяжними, актуальними та обмеженими у часі.

Наприклад, якщо довгострокова мета організації полягає в тому, щоб залучити споживачів для продажу, зміст повинен відповідати цьому. Стратегія має бути зосереджена на просуванні та публікації контенту на каналах, прив’язаних до можливості продажу.

Nike є провідним продавцем спортивного взуття, одягу, обладнання та аксесуарів; він постійно завантажує дописи на свій Instagram, щоб залучити клієнтів. Бренд використовує багато впливових осіб та ідей для просування продуктів, і метою цієї публікації завжди є продаж продукції. Визначає, що Nike зосередилася на меті продажів і звернулася до різних ідей для її просування.

#2. Провести дослідження

Метою контент-стратегії є задоволення потреб цільових клієнтів. Тому на другому кроці бізнес має з’ясувати свою цільову аудиторію, її інтереси та проблеми. Цей показник можливий шляхом аналізу тенденцій контактів і демографічних показників, конкретної групи та її інтересів.

Якщо бізнес збирається виходити з Європи в азіатський регіон, він повинен провести дослідження аудиторії в цьому регіоні. Змінюється менталітет, мислення, поведінка людей, і бізнес-ідея тут не працюватиме. Виробник автомобілів Tesla досліджував купівельну спроможність і вимоги Індії, плануючи закрити свій завод в Індії. Він знає, що американська компанія не може запропонувати аналогічні послуги та ціни в Індії.

#3. Забезпечте оригінальність

Є багато різних брендів, які рекламують однакові продукти та послуги. Тому маркетологи повинні переконатися, що їхній контент надає унікальну інформацію, додаючи їхню перспективу та автентичне серце бренду.

Наприклад, якщо на ринку компанії є конкуренти зі схожими цілями та маркетинговими каналами. Тоді слід піти на новий підхід, тобто змінити дизайн контенту або знайти новий канал для просування. Дві мережі поставок швидкого харчування, McDonald’s і Burger King, використовують різні кольори та гасла на своїх логотипах і вмісті, щоб гарантувати, що їхні клієнти отримають інше бачення їхніх продуктів. Вони часто публікують свій стратегічний контент, але з унікальними ідеями для чесної конкуренції.

#4. Розробіть дорожню карту

Успішна стратегія на майбутнє вимагає дорожньої карти для просування вперед. У стратегії контенту маркетологи мають думати не тільки про статистику, тобто перенести свою стратегію на релевантний контент. Його легко інтегрувати з бізнесом, і маркетологи можуть удосконалити його за потреби.

Наприклад, контент-стратегії, орієнтовані на клієнтів, час від часу змінюються. Це означає, що молодшу вікову групу приваблюватиме інша мода, ніж людей старшого віку. Бізнес повинен розробити спеціальну стратегію та альтернативні плани дій для кожної категорії людей на випадок, коли основна стратегія не спрацює.

#5. Ідентифікація каналу

Багатоканальний маркетинг – це сучасний спосіб швидше просувати контент до аудиторії. Такі канали, як соціальні медіа, маркетинг електронною поштою, власні веб-сайти, медійна реклама, рекомендації щодо оригінального вмісту тощо слід включити до плану створення вмісту, але маркетологи повинні переконатися, що вони вибирають найкращі канали серед різноманітних можливостей.

Наприклад, бізнес не повинен покладатися на єдину платформу для маркетингу і повинен проаналізувати, який канал соціальних мереж є найкращим для цієї мети згідно з бізнес-прогнозом. Аудит поточного каналу також може бути можливим, тобто аналіз останніх показників і вимірювання охоплення аудиторії після публікації публікації. У 2022 році це показало глобальне опитування 55% респондентів вважають Facebook найефективнішим каналом контент-маркетингу, а 54% віддають перевагу Instagram.

#6. Перевірте вміст

Перш ніж публікувати вміст на каналі, можна перевірити вплив змінної на ефективність вмісту, щоб знати, що працює, а що ні.

A/B-тестування – це стандартний метод запуску двох версій оголошення або вмісту поруч, де лише один елемент відрізняється, як-от заголовок, зображення, колір кнопки CTA, копія CTA тощо. Ефективність кожної версії відслідковувати, вимірювати та аналізувати, щоб побачити, який працює краще.

Наприклад, перевірте вміст, пов’язавши його з бізнес-ціллю наприкінці місяця. Аналітичний процес покаже, де маркетологи можуть працювати ефективніше, ніж зараз.

#7. Оптимізація контенту

Відстеження, вимірювання та аналіз вмісту тесту допомагають оптимізувати процес. Це означає переписування вмісту з релевантними ключовими словами, покращення макета та дизайну або навіть надання вмісту в інший день тижня. Оптимізація — це безперервний процес стратегії вмісту, який можна виконувати для кожного вмісту.

Наприклад, якщо підприємство виробляє модний одяг, воно має модно розробляти одяг і матеріали для нього. Zara — це бренд одягу, який публікує контент, розроблений і налаштований маркетологами на основі дизайну продукту, на своїй сторінці в Instagram. Це допомагає їм дати клієнтам чітке розуміння продуктів.

Виклики стратегії контенту

Нижче наведено деякі проблеми, з якими стикаються маркетологи, створюючи стратегії контенту.

Не отримуєте відповідний вміст

Знайома проблема, з якою стикаються маркетологи, полягає в тому, що вони не знаходять релевантного контенту з точки зору бізнесу. Щоб утвердити компанію як лідера галузі, маркетологи повинні врахувати два фактори: корисність контенту, який може задовольнити цілі клієнтів і допомогти їм прийняти своєчасне рішення про покупку на основі їхньої готовності платити.

Загальна експертиза контенту робить контент релевантним аудиторії та тому, що шукає покупець. Не всі виробники контенту будуть мати на увазі це під час планування контенту, вони також не знатимуть ідеальної довжини статті блогу, формату чи навіть того, чи буде відео кращим вибором.

Розуміння покупця відповідно до стратегії

Покупці є частиною складної екосистеми; вони вибирають вміст по-різному відповідно до своїх вимог. Хоча зв’язатися з кожною аудиторією неможливо, подія має базуватися на таких категоріях, як стать, вік, інтереси чи демографічні показники. Маркетологам необхідно досліджувати сферу охоплення більшості своїх аудиторій, що призводить до того, що контент відрізняється від уявлень аудиторії.

Це можливо, коли компанії потрібно зосередитися на своїх існуючих клієнтах у певний час. Наприклад, якщо компанія досліджує призначення продуктів або послуг, їй потрібні додаткові процеси, щоб зрозуміти наміри клієнта.

Бюджет контенту є важливим фактором у цьому, як 33% із загальної кількості успішних користувачів контент-маркетингу виділили на нього половину маркетингового бюджету, але 8% неуспішних потребують адекватного бюджету для контент-стратегії.

Канал для доставки

Канали доставки також мають значення для добре структурованого вмісту. Вибір платформ, на яких відображатиметься вміст, є місцем, де маркетологи опиняються на ранніх етапах стратегії, тому складне завдання полягає в тому, що маркетологи повинні адаптуватися відповідно до каналу доставки та узгодити його з потребами свого бізнесу.

Контент не бачать глядачі

Наразі маркетологи стикаються з проблемами, пов’язаними з тим, що їхній контент не отримує позитивних результатів. Це пояснюється тим, що стратегія вмісту не базується на пошуковому трафіку Google. Їм потрібно оптимізувати свій вміст і розуміти, що аудиторія шукає в Google, і використовувати принципи пошукової оптимізації, або SEO, на свою користь.

Наприклад, якщо бізнес регулярно публікує контент на різних каналах, але все ще чекає результатів для своєї цілі. Мінусом є те, що опублікований контент може не досягти цільової аудиторії, а навіть якщо й досягне, це може не вирішити її проблеми.

Послідовність

Узгодженість також життєво важлива для кожного аспекту бізнес-стратегії та контент-стратегії. Маркетологи повинні регулярно надавати контент більшості людей, що призводить до поганого охоплення вмісту та залучення.

Рішення цих викликів

дослідження

Ефективність контенту повинна базуватися на його корисності та актуальності, які слід шукати в потребах і проблемах клієнта. Перш ніж розробляти контент, творцям потрібно переосмислити свою цільову аудиторію та проблеми. Оскільки роль стратегічного контенту полягає у вирішенні проблем споживачів, це, як правило, необхідно для підтримки ефективності бренду.

Найняти команду

Внутрішні маркетингові команди можуть володіти навичками, необхідними для планування контенту, але експертна команда з маркетингу є ефективним способом подолання труднощів. Вони можуть вирішити більшість проблем і проблем контенту на основі своїх умінь, знань і досвіду. Спочатку це може коштувати грошей, але впевненість у плануванні веде до величезного успіху в бізнесі.

Створюйте контент регулярно

Створення стратегії вмісту так само важливо, як час від часу створювати найкращий вміст. Рішення для підтримки ділової взаємодії полягає в тому, щоб надавати контент, який відповідає потребам кожного споживача. Це утримує бренд у конкурентній боротьбі, де багато інших працюють так само для своїх цілей.

Пройдіть практику SEO

Пошукова оптимізація є найкращою практикою збору даних відповідно до вимог аудиторії. Маркетологи можуть досліджувати ключові слова на таких веб-сайтах, як Ahrefs, Google Trends і SEMrush, щоб визначити, які саме терміни люди шукають. Для стратегічного планування привабливого вмісту важливо розуміти, які ключові слова отримують найбільше відвідувань і для кого ви можете створювати вміст.

Я можу засвідчити, що аудиторія має вибір у бізнесі. Якщо ми не будемо орієнтуватися на аудиторію та її потреби, вона знайде якусь альтернативу для вирішення своїх проблем через ваших конкурентів.

Якісний контент має більше шансів вплинути на аудиторію, ніж кількісний контент. Ми також повинні адаптуватися до мінливого бізнес-середовища, генеруючи значний трафік, залучення та конверсії. Крім того, ми можемо узгодити історію бренду з потребою клієнта підтримувати та посилювати залучення.

Хоча запуск вмісту в межах бюджету буде складним для деяких компаній, але ми можемо планувати на основі оптимізації пошукових систем (SEO) для отримання органічних результатів і реферального трафіку. Ми можемо отримати найкращу можливу віддачу від інвестицій у наш вміст, підкріплюючись методами SEO.

Наскільки мені відомо, перевіреним фактором є те, що ШІ — це майбутнє. Але з точки зору контент-стратегії ми можемо отримати найкращі результати, написавши контент самостійно. Ми можемо вдосконалювати навички та здібності відповідно до потреб нашої аудиторії, і оскільки ми розробляємо контент для людей, контент також має бути структурований з людської точки зору.

Заключні слова

З настанням епохи цифрових технологій стратегія контенту стає життєво важливою для будь-якого маркетингового плану, завдяки зростанню коефіцієнтів конверсії, потенційних клієнтів і обізнаності клієнтів.

Реалізація стратегії потребує тривалих зусиль, тому може призвести до рецидиву. Стратегія контенту схожа на продовження всього процесу просування контенту для аудиторії.

Хоча завжди знайдуться стратегії, які принесуть великі гроші💵 в короткостроковій перспективі, контент-стратегія може підвищити ефективність компанії на роки.

Далі, тепер, коли у вас є своя стратегія, настав час створювати інноваційний вміст за допомогою цих потужних інструментів для створення вмісту для підвищення маркетингу.