Ознайомтеся з цими лінгво перед тим, як робити щось крипто

| | 0 Comments| 4:41 AM
Categories:

Криптовалюта має багато спеціалізованих термінів. Але вам не потрібно буде так довго турбувати Google після ознайомлення з цим легким для засвоєння посібником.

Крипто збиває з пантелику нове. Хоча професіонали можуть не погодитися, запитайте їх про їхній перший день в офісі, і більшість задумається.

Тож розгляньте ці кілька коротких байтів, щоб швидко розпочати свою криптовалютну подорож.

Без зайвих слів, давайте почнемо.

Блокчейн

Блокчейни — це цифрові розподілені книги, які зберігають записи про кожен запис (транзакцію), специфічний для них. Технологія блокчейн є основою криптовалют, і існує багато блокчейнів, пов’язаних з конкретними проектами.

Примітно, що крипто — це лише одна програма, і їх може бути незліченна кількість, завдяки її незмінності та прозорості.

Криптовалюта

Криптовалюти (вона ж крипто) — це комп’ютерні валюти. Найстарішим з них є Bitcoin. Але їх тисячі, кожна з яких має різну вартість і межі пропозиції.

Примітно, що саме цей дефіцит сприяє зростанню їхньої ціни разом з іншими основними факторами, як-от їх визнання ринком.

Їх часто рекламують як альтернативу фіатним валютам. Однак їхнє обмежене практичне використання робить їх у кращому випадку інвестиційними можливостями. Їх вартість базується не на чомусь конкретному, а лише на публічних спекуляціях.

Майнінг (і ставка)

Централізовані органи, такі як уряди, регулюють фіатні валюти. Для криптографії цю роботу виконують майнери та стейкери. Вони виконують завдання перевірки транзакцій у відповідних блокчейнах.

Ця ризикована пригода потребує значних інвестицій, включаючи гідне налаштування апаратного та програмного забезпечення. Крім того, професійні знання є обов’язковими, щоб розпочати майнінг або стейкинг криптовалюти.

Однак вони отримують чудові винагороди, в основному в тому самому криптоактиві, який вони видобувають або ставлять.

Альткойн

Альткойн – це скорочення від Alternative Coin. Цей термін, альткойн, використовується для всіх інших монет, крім могутнього біткойна. Очевидно, що жодна монета не є настільки важливою, як перша криптовалюта.

На момент написання цієї статті це не зовсім неправда. Якщо судити за ринковою капіталізацією, біткойн більший, ніж інші дев’ять найкращих монет разом узяті.

Однак деякі довго говорять про всіх інших Shitcoins, принизливій версії Altcoins.

Біткойн-максималіст

Прихильники біткойн-максималістів поділяють загальну думку про перевагу біткойнів над альткойнами. Насправді вони не підтримують створення інших монет і продовжують стверджувати, що лише біткойн є ключем до децентралізованих фінансів.

Крім того, вони вказують на те, що довжина будь-якої блокчейн-мережі є її основною перевагою, де біткойн легко перемагає інші.

Однак інші криптовалюти з’явилися, щоб усунути недоліки мережі біткойн, такі як величезний вуглецевий слід майнінгу біткойнів. Згідно з даними за 2021 рік, мережа Bitcoin викидає в атмосферу стільки ж вуглекислого газу — 37 мегатонн на рік — скільки вся Нова Зеландія.

  Що означають «ІМО» та «ІМХО» і як ви їх використовуєте?

Таким чином, лише майбутнє чекає долю біткойн-максималізму. І буде цікаво побачити, чи справді біткойн зробить інші криптовалюти марними та стане майбутнім усіх децентралізованих транзакцій.

BTFD

Найбільшим недоліком криптовалюти є її волатильність. Їх вартість часто коливається, змушуючи їх регулярно танцювати через злети і падіння.

BTFD, Buy The F##king Dip, є небезпечним способом дії для небайдужого криптоінвестора. Йдеться про покупку кожного разу, коли криптовалюта падає. Єдина мета полягає в тому, щоб максимізувати суму криптовалюти на певну суму в надії отримати прибуткові прибутки в майбутньому.

Децентралізовані програми (DApps)

DApps схожі на звичайні програми, але децентралізовані, вільні від будь-яких центральних регулюючих органів. Вони використовують технологію блокчейн для роботи та зберігання даних.

Звичайний користувач може не помітити жодної різниці в інтерфейсі; це основний код, який залишається відкритим для користувачів. Крім того, вони регулюються смарт-контрактами, і будь-які зміни в протоколах додатків вимагають консенсусу користувачів.

Наприклад, Децентраленд це DAapp, який є метавсесвітом для дослідження віртуальних світів.

Децентралізовані фінанси (DeFi)

DeFi – це спроба замінити поточну централізовану фінансову систему.

Без посередників користувачі контролюватимуть свої активи, використовуючи їх за власним бажанням, без великих комісій за транзакції та скорочення часу обробки.

Це також усуває потребу в дозволах банків або урядів. Завдяки блокчейну кожна транзакція буде постійною, а сервіси DeFi доступні лише за допомогою підключення до Інтернету.

Крім того, DeFi працює без ідентифікації особи. Найпростішим і найстарішим застосуванням DeFi є біткойн. Це дозволяє вам контролювати свої кошти, роблячи вас єдиним авторитетом без посередників.

Цифровий фіат (він же CBDC)

Цифрові валюти центрального банку (CBDC) або Digital Fiat — це віртуальні версії державних грошей.

Концепція полягає в тому, щоб мати альтернативну фінансову систему без недоліків, якими постачаються криптовалюти. Вони можуть зберігатися в публічних або приватних блокчейнах. Крім того, CBDC може використовувати безпеку публічних блокчейнів і контроль приватних блокчейнів шляхом розгортання гібридних ланцюжків.

Ключовою відмінністю між криптовалютою та цифровим фіатом залишатиметься волатильність та зручність використання. Хоча біткойн (та інші криптовалюти) звучить настільки футуристично, його використання як звичайної валюти ще не існує.

Однак фактичне застосування CBDC у масштабі всієї країни ще ніде не матеріалізувалося. І є підозра, що він має достатню частку проблем, таких як кіберзлочини.

Вилка

Форки – це оновлення протоколів блокчейну. Вони можуть бути м’якшими (м’які вилки) і залишатися зворотно сумісними. Або нові правила можуть бути жорсткими, що призведе до хардфорку, який розділить мережу з цього моменту.

Наприклад, біткойн-спільнота розділилася щодо обмеження розміру блоку, яке приблизно стосується швидкості перевірки транзакцій. Це призвело до хардфорку, що призвело до створення Bitcoin Cash у серпні 2017 року, що збільшило розмір блоку до 8 МБ із початкового 1 МБ.

Навпаки, SegWit був м’яким форком біткойна, який дозволяв швидше перевіряти транзакції, зберігаючи початковий розмір блоку. І це, очевидно, не створило ще один ланцюг.

Однак через деякий час у біткойн-спільноті знову почалися суперечки. Деякі розробники хотіли зменшити складність майнінгу, щоб перешкодити використанню спеціалізованого обладнання, наприклад майнерів ASIC. Це призвело до появи Bitcoin Gold, який змінив алгоритм хешування на користь звичайних майнерів із повсякденними графічними картами.

  Як керувати та видаляти контакти на вашому iPhone або iPad

Генезис Блок

Genesis Block — це перший блок у будь-якій мережі блокчейн. Також називається Блок 0, це єдиний блок у всій мережі, який не відноситься до жодного попереднього блоку.

Крім того, це створюється виключно розробником без будь-якої децентралізованої мережі.

Наполовину

Халвінг — це періодичне зменшення винагороди за майнінг.

Наприклад, винагорода за майнінг біткойнів зменшується вдвічі кожні 210 000 блоків. У 2009 році винагорода за майнінг одного блоку становила 50 BTC. На даний момент, після трьох подій, пов’язаних з удвоєнням, він наразі становить 6,25 BTC. Наступна така подія запланована десь на 2024 рік, що знизить це значення до 3,125 BTC.

Єдина мета халвінгу — підвищити вартість монети шляхом штучної дефляції.

Швидкість хешування

Хешрейти безпосередньо відповідають здатності майнера створювати нові блоки.

Вимоги до швидкості хешування регулюються відповідно до доступності обчислювальної потужності. Менша кількість майнерів із низьким обчисленням у мережі знижує рівень складності, щоб продовжувати додавати блоки з однаковою швидкістю. Подібним чином для більшої складності майнінгу потрібна більша швидкість хешування для додавання блоку за той самий проміжок часу.

Цей час залежить від мережі. Наприклад, Bitcoin додає блок кожні 10 хвилин, тоді як Litecoin робить це за 2,5 хвилини.

Більша складність мережі також означає надійну мережу, через що поганим гравцям буде важко грати нечесно. Хеш-швидкість позначається в обчисленнях, які виконуються за секунду, наприклад, 5 Th/s означає п’ять трильйонів обчислень за секунду.

HODL

HODL — це неправильно написана версія HOLD, яка не є абревіатурою, а просто означає утримувати та уникати продажу, коли ціни починають падати.

Деякі також кажуть HODL, коли вони насправді мають на увазі Hold On for Dear Life, технічно роблячи це акронімом.

Це почалося 18 грудня 2013 року на форумі bitcointalk. Один ошелешений інвестор на ім’я «GameKyuubi» назвав свій коментар Я ХОДЛЮ.

За допомогою HODL користувач спробував відрізнити слабкі руки, які продають з початковими ознаками ковзання, і розумні, здатні точно оцінити ринок. Посередині лежить нормальний трейдер, який просто HODL.

Автори зображень

Згодом це стало найвідомішим мемом у криптовсесвіті та мантрою для криптоінвесторів просто HODL під час мінімумів, сподіваючись, що їхні криптовалюти побачать безпрецедентні максимуми.

Первинна пропозиція монет (ICO)

ICO – це спосіб залучення коштів для нових криптовалют, який дуже схожий на первинне публічне розміщення акцій (IPO), але не регулюється.

Під час ICO криптофірма пропонує свої рідні токени за початковою ціною та згадує процедуру покупки. Зазвичай це передбачає надсилання фіатної валюти або іншої помітної криптовалюти на гаманець компанії та отримання нового токена у ваш крипто-гаманець.

Відсутність регулювання робить ICO ризикованою пропозицією, оскільки найбільше шахрайство (Bitconnect) на сьогоднішній день становить 3,45 мільярда доларів.

Незамінні токени (NFT)

NFT — це відмінні цифрові токени, що вказують на право власності на активи, реальні чи віртуальні, у блокчейні.

  Як розпізнати будь-яку рослину лише за фотографією

Наприклад, можна викарбувати NFT з першої в історії промови Барака Обами. Інші можуть робити копії та поширювати їх. Однак NFT, що представляє право власності на оригінальну публічну адресу, буде цінуватися вище кожної копії.

Подібним чином може бути NFT для вінтажного предмета, який продається. Це забезпечить розрізнення та збереже історію передачі цього активу, коли він перейде з власника.

Так само нерухомість можна перетворити на незамінні токени, щоб відстежити історію власності та уникнути шахрайства.

Насос і скидання

Pump-and-Dump (він же Rug Pull) — це продуманий спосіб залучити впливових людей у ​​соціальних мережах, щоб обманом змусити звичайних людей НАКАЧУВАТИ криптовалюту (або акції), а шахраї негайно ВИКИДАЮТЬ, щоб заробити на максимумах.

Це означає, що погані актори та впливові люди заробляють великі гроші, тоді як широка публіка їх втрачає. Pump and Dump зазвичай виграє від страху людей втратити наступну велику справу.

Класичним прикладом є Криптошахрайство EthereumMax, яку просували відомі особистості Кім Кардашьян і Флойд Мейвезер. Соціальні медіа та реальні рекламні акції призводять до миттєвого стрибка ціни, а потім падають і втрачають 97% грошей інвесторів.

Rekt

Rekt — сленгове похідне від слова Wrecked. Це вказує на те, що інвестиція стає зовсім поганою, що робить людину, що стоїть за нею, або Rekt.

Фраза насіння

Початкова фраза (вона ж фраза відновлення, мнемонічна фраза або резервна фраза) — це згенерований комп’ютером рядок із 12 або 24 слів у певному порядку, який використовується для відновлення криптогаманця.

Приклад початкової фрази з 12 слів:

пелікан худоба написати гараж візок полум’я хобі вгадати адресу табір пшениця погода

Хоча кожен може створити ці фрази, не рекомендується робити це вручну. Лише фрази, створені машиною, мають необхідну випадковість і складність, що робить їх придатними як захід безпеки.

Ви повинні тримати їх у секреті, оскільки кожен, хто має вашу початкову фразу, фактично володіє вашим гаманцем і коштами в ньому.

Стайблкойн

Стайблкойни — це енергонезалежні криптовалюти, які здебільшого базуються на фізичних активах реального світу, таких як фіатні валюти, дорогоцінні метали тощо. Крім того, деякі з них підтримуються іншими криптовалютами (наприклад, Dai) або комп’ютерними алгоритмами (наприклад, LUNA), щоб підтримувати розумну крива ціни в часі.

У випадку стейблкойнів, прив’язаних до криптовалюти, величезна кількість крипторезерву зберігається як забезпечення для випуску невеликої суми стейблкойнів, щоб уникнути волатильності.

Алгоритмічні стейблкойни (також стейблкойни без застави) управляються смарт-контрактами, щоб розумно керувати пропозицією для підтримки стабільності базового активу.

Crypto Whale

Crypto Whale (або Whale) — це достатньо великі організації, щоб розгойдувати ринки шляхом односторонньої покупки або розпродажу.

Зазвичай вони є найбільшими власниками криптовалют, що може створити для дрібних інвесторів такі проблеми, як недостатня ліквідність і коливання цін.

Висновок

Це була наша скромна спроба охопити деякі з найбільш часто використовуваних термінів криптовалюти для початківців.

І все ж є набагато більше, ніж ми могли б включити в одну статтю. Але ми сподіваємося, що цих перших умов буде достатньо, щоб розпочати вашу криптовалютну подорож.