Огляд OysterVPN: швидко, безпечно та бюджетно

Популярність VPN то падає, то зникає, але вони завжди є корисним інструментом, який можна мати у своєму арсеналі для захисту від певних проблем безпеки та конфіденційності. Незалежно від того, чи є ви затятим захисником конфіденційності чи бажаєте отримати доступ до геообмеженого вмісту, підписка на такий сервіс, як OysterVPN, може дати вам спокій під час перегляду Інтернету, завантаження файлів і доступу до особистих даних.

Хоча OysterVPN не є загальноприйнятим ім’ям, як деякі постачальники VPN, він має всі необхідні функції, включаючи вбудований блокувальник реклами, захист від витоку IP-адреси, захист від витоку DNS, сервери в кількох країнах і кілька входів на всі пристрої, які ви хочете захистити. .

Що таке OysterVPN?

OysterVPN – це постачальник віртуальних приватних мереж, який пропонує «конфіденційність для вашого цифрового життя» з Дубліна, Ірландія. Він має надійний захист конфіденційності, розроблений, щоб допомогти користувачам залишатися анонімними в Інтернеті, допомогти користувачам отримати доступ до геообмеженого вмісту та, що найважливіше, підвищити конфіденційність і безпеку під час перегляду веб-сторінок.

Як і у більшості VPN, основна функція OysterVPN полягає в тому, щоб допомогти вам виглядати анонімним і віддалити ваше фізичне місцезнаходження від вашого онлайн-місцезнаходження. Щойно ви зареєструєтеся та почнете використовувати OysterVPN, ви зможете вибрати один із захищених серверів VPN служби, які розташовані в 17 країнах — докладніше про них.

Крім того, ви можете підключити до OysterVPN до п’яти пристроїв одночасно, забезпечуючи захист усіх апаратних засобів, якими ви володієте. Ця VPN надає програми для Windows і macOS, Android і iOS. Хоча це було обіцяно, на момент огляду не було підтримки Linux і розширень браузера, але OysterVPN можна налаштувати на відповідному маршрутизаторі.

Нарешті, реєстрація даних, відстеження та конфіденційність є основою будь-якої підписки на VPN. OysterVPN має політику без реєстрації, що означає, що він не збирає та не реєструє більше даних, ніж потрібно для роботи служби.

Розташування серверів OysterVPN

Почнемо з того, що розглянемо, де розташовані сервери OysterVPN. Вибраний вами VPN-сервер безпосередньо впливає на роботу в Інтернеті (разом із вмістом, який ви бачитимете в потокових службах).

Сервери OysterVPN знаходяться в:

 • Австралія
 • Канада
 • Франція
 • Німеччина
 • Гонконг
 • Індія
 • Ірландія
 • Ізраїль
 • Японія
 • Нідерланди
 • Росія
 • Сінгапур
 • Південна Африка
 • Швейцарія
 • США (з кількома конкретними розташуваннями серверів, як-от Нью-Йорк, Лос-Анджелес і Маямі)
 • Великобританія
 • Україна

У цих країнах OysterVPN розміщує понад 150 серверів, а це означає, що ви завжди зможете знайти сервер там, де він вам потрібен, і ваше з’єднання буде швидким, коли це буде потрібно. Мається на увазі, що це фізичні сервери VPN, а не віртуальні сервери, розміщені в інших місцях.

Це пристойний розподіл географічних положень. OysterVPN не має такого географічного поширення, як провідні постачальники VPN, наприклад NordVPN або ExpressVPN, але цього буде достатньо для більшості користувачів.

Функції конфіденційності та безпеки OysterVPN

Конфіденційність є ключем до будь-якої VPN, і OysterVPN має кілька гідних функцій конфіденційності та безпеки, щоб забезпечити вашу безпеку в Інтернеті.

По-перше, усі сервери OysterVPN за умовчанням використовують шифрування AES-256. AES-256 є одним із найнадійніших загальнодоступних засобів шифрування, яке використовується для захисту всіх видів онлайн-сервісів. Будь-якому зловмиснику надзвичайно важко зламати AES-256 через час, який знадобиться для злому пароля (ми говоримо про мільйони років, щоб завершити атаку грубою силою).

Проте слід зауважити, що використання AES-256 не поширюється на старіші протоколи VPN, як-от PPTP. При цьому OysterVPN підтримує більшість основних протоколів VPN:

 • OpenVPN
 • IKEv2
 • PPTP
 • L2TP/IPSec

Однак він не підтримує Wireguard на момент написання, найсучасніший протокол VPN. Інші протоколи VPN, перелічені вище, хороші, безпечні та добре працюють, але поєднання швидкості та безпеки Wireguard є недоліком для OysterVPN.

Вимкніть комутатор і захист від витоку IP-адреси та DNS

Функції безпеки OysterVPN розроблені, щоб захистити вас, якщо щось піде не так під час використання служби.

Наприклад, вбудований перемикач блокування OysterVPN зупинить автоматичне повторне підключення до Інтернету, якщо ви з будь-якої причини перестали працювати. Якщо ви перебуваєте в Інтернеті та використовуєте VPN, щоб приховати свою діяльність від свого Інтернет-провайдера, нав’язливого уряду чи іншого роду, ви не хочете, щоб ваша діяльність була випадково розкрита. Вимикач — чудовий інструмент у вашому арсеналі.

Іншим важливим моментом для будь-якої служби VPN є захист від витоку DNS та IP. Коли ви використовуєте VPN, ви довіряєте службі VPN свої дані та діяльність в Інтернеті. Враховуючи, що мережі VPN рекламують себе як бастіони конфіденційності та безпеки, можна подумати, що захист від будь-яких витоків даних буде головним завданням, але ви будете здивовані.

 • Витік IP-адреси: постачальник VPN випадково передає вашу IP-адресу в онлайн-сервіси, якими ви користуєтеся, потенційно розкриваючи вашу особу та місцезнаходження.
 • Витік DNS: Постачальник VPN випадково передає ваші DNS-запити вашому звичайному інтернет-провайдеру, що може наражати вас на стеження, цензуру, стеження тощо.

Оскільки OysterVPN шифрує всі свої з’єднання, ви захищені від цих проблем.

Політика нульового журналювання

Для чого б ви не використовували VPN, ви завжди повинні вибирати ту, яка не реєструє та не відстежує ваші дані. Усі служби VPN обробляють такі дані, як ваша IP-адреса, як частину нормальної роботи.

Але VPN з нульовою реєстрацією (також відома як VPN без реєстрації) видаляє всі дані, коли ви закінчите, і не реєструє інформацію, пов’язану з вашими пошуками, веб-сайтами, які ви відвідуєте, та будь-якою іншою онлайн-діяльністю.

Однак, незважаючи на заяву OysterVPN про VPN без реєстрації, без стороннього аудиту користувач не зможе перевірити ці заяви.

Блокування реклами та шкідливих програм

OysterVPN пропонує блокування реклами та зловмисного програмного забезпечення, пару зручних інструментів під час навігації в Інтернеті. Я вважаю, що блокування реклами OysterVPN непогане, але деякі з них все одно прослизнули в мережі. Незважаючи на це, видалення частини реклами з деяких важчих сторінок, безсумнівно, пришвидшує перегляд.

Блокування зловмисного програмного забезпечення OysterVPN також виявилося корисним, не даючи мені доступу до шкідливих сайтів і захищаючи від потенційно шкідливих завантажень. Застережу, оскільки я не кидав купи шкідливих сайтів і потенційно шкідливих файлів на OysterVPN (близько десяти кожного), але це було в основному успішно.

Швидкість OysterVPN

Звичайно, серед усіх функцій конфіденційності та безпеки швидкість VPN також є дуже важливою. Це дуже добре, якщо ви захищені, але все це марно, якщо ви не можете отримати доступ до потрібних вам сайтів і служб.

Під час тестування я був вражений швидкістю OysterVPN. Щоб дати гарне уявлення про загальну швидкість, я тестував свій настільний комп’ютер, мій ноутбук зі смартфоном Android 13 як точкою доступу та лише програму Android у двох різних місцях (Великобританія та Швейцарія).

Деякі з результатів швидкості були цікавими: швидкість підключення до мобільної точки доступу різко зросла під час підключення до OysterVPN.

Тести швидкості робочого столу OysterVPN

OysterVPN добре працює на моєму дротовому підключенні до комп’ютера. Без з’єднання VPN моє з’єднання FTTC зареєструвало 43 Мбіт/с. При підключенні до сервера London 01 ці швидкості впали до 25 Мбіт/с, що є значним зниженням для і без того відносно повільного з’єднання. Однак зниження швидкості було не таким помітним при підключенні до швейцарського сервера, впавши до 34 Мбіт/с.

Тести швидкості програми OysterVPN Android

Програма OysterVPN для Android проста у використанні (програма для iOS дуже схожа, але я не маю пристрою Apple). Після завантаження та входу виберіть сервер VPN у спадному меню та натисніть велику кнопку підключення. Все дуже інтуїтивно зрозуміло.

Що стосується швидкості з’єднання, швидкість вашого мобільного VPN завжди буде обмежена типом і потужністю з’єднання. Щоб підтримувати стабільність тесту швидкості, я стояв на тому самому місці, яке мало забезпечити підключення. На жаль, це було не так, але це не має нічого спільного з OysterVPN, лише часто жахливе з’єднання в моїй місцевості.

Тим не менш, перемикання OysterVPN не мало помітного впливу на мою і без того низьку швидкість з’єднання. Під час тестування додатка OysterVPN для Android я спостерігав найвищу швидкість під час підключення до сервера London 01, приблизно 34 Мбіт/с, тоді як я зафіксував 22 Мбіт/с під час підключення до його сервера у Швейцарії.

Тести швидкості мобільної точки доступу OysterVPN

Тест швидкості мобільної точки доступу OysterVPN був одним із найцікавіших результатів.

Використання мого смартфона Android як точки доступу дозволило отримати швидкість завантаження 32 Мбіт/с і швидкість завантаження 13 Мбіт/с. Після ввімкнення OysterVPN і підключення до його сервера London 01 моя швидкість завантаження зросла приблизно до 90/13 Мбіт/с.

Варто також зазначити, що ці швидкості були досягнуті на поїзді, який рухався зі швидкістю 125 миль на годину.

Чи OysterVPN швидкий?

Мій досвід роботи зі швидкістю з’єднання OysterVPN позитивний. Більшість сучасних VPN добре працюють, щоб забезпечити високу швидкість Інтернету, але зазвичай ви відчуваєте невеликі збитки через додаткові стрибки між вашим комп’ютером, сервером VPN і веб-сайтом або службою.

Звичайно, швидкість VPN також залежить від сервера, до якого ви підключаєтеся, і швидкості вашого Інтернету. Хоча точка доступу на моєму смартфоні набрала швидкість, це не типовий приклад. Типове емпіричне правило полягає в тому, що чим більша відстань між вами та сервером VPN, тим більшим буде зниження продуктивності.

Але загалом швидкість OysterVPN хороша та залишається стабільною під час використання.

Скільки коштує OysterVPN?

Ви можете оформити однорічну підписку на OysterVPN за 4,17 дол. США щомісяця з оплатою 49,99 дол. США кожні 12 місяців. Що стосується VPN, то це пристойна ціна. Це дешевше, ніж деякі з основних постачальників VPN, як-от NordVPN ($60-80 за один рік) і ExpressVPN ($116 за один рік), хоча ви повинні сказати, що ці провайдери мають більшу кількість функцій.

Тим не менш, якщо ви не хочете витрачати ціле статок і хочете мати VPN із хорошим захистом і швидкістю, річна підписка на OysterVPN може бути тим, що вам потрібно.

Якщо цілий рік занадто багато, у вас є два інших варіанти:

 • Один місяць за 9,99 доларів США (три місяці безкоштовно)
 • Шість місяців за 5,00 доларів США на місяць (плата виставляється як 29,99 доларів США кожні шість місяців)

Варіант на один місяць зручний для того, щоб спробувати OysterVPN.

Проблеми з OysterVPN

Невеликі примхи трохи підвели OysterVPN. Наприклад, під час входу в програму OysterVPN для Android вона не розпізнає, що я маю активну підписку, і не зміг належним чином завершити перевірку витоку DNS. У той час мережа VPN була підключена та активна, але вибір параметра тесту на витік створив проблему авторизації облікового запису.

В інших випадках мені пропонувалося оновити як настільну, так і мобільну програму, але я виявляв правильну версію.

Тепер це невеликі проблеми, які не сильно впливають на вашу роботу з користувачем (хоча перевірити витоки DNS на смартфоні було б корисно!), але я б все одно вважав за краще, щоб моя програма VPN працювала належним чином. Крім того, параметр витоку DNS явно доступний у мобільному додатку OysterVPN, але його ніде не видно в настільному додатку.

Як згадувалося раніше, я також хотів би, щоб OysterVPN запровадив підтримку протоколу Wireguard. Він швидкий і безпечний і вважається одним із найкращих протоколів VPN, і його включення підвищить рівень безпеки та конфіденційності OysterVPN.

Іншим фактором є розташування OysterVPN. Ірландія є частиною ЄС, і хоча вона не є членом Five-Eyes, на неї можуть чинити тиск, щоб розкрити дані відповідно до правил ЄС про обмін даними. І все-таки, якщо твердження OysterVPN щодо його політики відмови від реєстрації правдиві, це не повинно бути проблемою, з якою ви зіткнетеся. Але, загалом, аудит третьої сторони для підтвердження цього статусу значно підвищить репутацію OysterVPN.

Чи варто підписуватися на OysterVPN?

OysterVPN — це гідний варіант, коли справа доходить до економічно ефективних і безпечних VPN. Ви не заплатите цілу суму за підписку на OysterVPN, але ви можете бути впевнені, що ваше з’єднання залишатиметься достатньо швидким, щоб бути корисним для потокового передавання, ігор і завантажень.

Додаток OysterVPN простий у використанні та доступний для багатьох пристроїв, зокрема смартфонів, планшетів, потокових пристроїв тощо. Завдяки підтримці до п’яти пристроїв, які використовують підписку OysterVPN одночасно, ви отримаєте гарне покриття на всіх своїх пристроях.

Тепер є деякі проблеми з OysterVPN, які я обговорював вище. Деякі з них незначні, але інші підвищать якість OysterVPN і зроблять його загальною пропозицією VPN кращою, тому я сподіваюся побачити ці зміни в майбутньому.

Але так, загалом, якщо ви не хочете великих витрат, але хочете захистити свої пристрої та дані, OysterVPN варто спробувати.

FAQ

З: Чи можу я отримати доступ до будь-якого географічного вмісту за допомогою OysterVPN?

OysterVPN має сервери лише в 17 країнах, тобто він може допомогти вам обійти геоблокування та отримати доступ до обмеженого вмісту лише в 17 країнах. Наприклад, ви можете отримати доступ до вмісту Netflix Japan за допомогою OysterVPN, оскільки він має сервери в Японії. Але ви не зможете отримати доступ до вмісту Netflix у Бельгії, оскільки OpenVPN не має серверів у цій країні.

З: Чому сторонні аудити важливі?

Внутрішні аудити VPN можуть бути корисними, але їх проводить сама компанія VPN (тобто компанія VPN проводить аудит сама). Аудити VPN третьої сторони проводяться агентствами, які повністю відокремлені від оцінюваної служби. Це усуває будь-яку можливу упередженість, яку може містити внутрішній аудит, дозволяючи вам звернути увагу на невідповідності або недоліки в компанії VPN.