Огляд NordVPN 2022. Думки, недоліки, переваги, ціни, тест

| | 0 Comments| 3:56 PM
Categories:

VPN може захистити ваш веб-трафік від підгляду вашим провайдером, а також значно ускладнить шпигунам і рекламодавцям відстеження вас в Інтернеті. На відміну від більшості VPN-сервісів, NordVPN пропонує трохи всього на додаток до цього базового захисту. Він має велику та різноманітну колекцію серверів, вражаючий арсенал рідко зустрічаються інструментів, а також надійні методи конфіденційності та безпеки. Він також використовує новітню технологію WireGuard. Незважаючи на високу вартість, він все ще вражає і отримує нагороду «Вибір редакції».

ХАРАКТЕРИСТИКИ

Кількість серверів: 5100+

Розташування серверів: 80+ у 59 країнах

Максимальна кількість підтримуваних пристроїв: 6

чат 24/7: Так

30-денна гарантія повернення грошей: так

ПРИЧИНИ КУПИТИ

Подвійне шифрування даних

Дуже гарна продуктивність

Так багато серверів

Скільки коштує NordVPN?

NordVPN коштує $11,95 на місяць або $119 на рік. Компанія перераховує свій річний план зі знижкою в 59 доларів США, але ви заплатите 119 доларів США, коли підписку буде поновлено. NordVPN іноді пропонує інші плани за різними початковими тарифами. Наприклад, зараз ви можете отримати дворічну підписку на 89 доларів США, яка повернеться до річної підписки на 119 доларів США, коли її буде поновлено. Обов’язково прочитайте дрібний шрифт.

Ви можете оплачувати кредитними картками, різними анонімними криптовалютами, PayPal, а також іншими способами оплати в Інтернеті. Компанії VPN часто пропонують акції, тому ви можете побачити іншу ціну, коли ви підете на оплату. На момент написання цієї статті середня вартість послуги VPN, яку ми розглянули, становить приблизно 9,96 доларів США на місяць і 73,02 доларів США на рік.

Хоча це може бути спокусливим зробити це, ми рекомендуємо не відразу братися за довгострокові плани. Натомість скористайтеся безкоштовною версією або короткостроковою підпискою, щоб перевірити VPN у своєму домашньому середовищі.

ЦІНИ

2 РОКИ (КРАЩА ПРОЦІЯ) = 3,71 дол. США / місяць

1 МІСЯЦЬ = 11,95 доларів США

НАТИСНІТЬ ТУТ, ЩОБ ВІДВІДАТИ NORDVPN

Що ви отримуєте за свої гроші?

За 11,95 доларів США на місяць ви можете використовувати до шести пристроїв одночасно на NordVPN. Більшість служб VPN також обмежують вас п’ятьма такими з’єднаннями, але це починає змінюватися.

NordVPN пропонує лише одне доповнення для підписки: статичні IP-адреси за 5,83 доларів США на місяць (69,96 доларів США на рік). Ви можете вибрати адресу для Франції, Німеччини, Нідерландів, Великобританії або Сполучених Штатів. Статична IP-адреса може допомогти запобігти блокуванні вашого VPN-з’єднання, особливо якщо ви постійно підключаєтеся до одного регіону.

Одним із чудових аспектів NordVPN є різноманітні додаткові інструменти, які він надає для покращення конфіденційності. NordVPN, ProtonVPN і VPNArea — це єдині три компанії VPN, які ми протестували, які надають прямий доступ до мережі анонімізації Tor. Це ще більше ускладнює відстеження вашого з’єднання, а також дозволяє отримати доступ до прихованих веб-сайтів, хоча і зі значно меншою швидкістю. Однак ви можете отримати доступ до Tor безкоштовно.

NordVPN також підтримує багатохопові з’єднання, які він називає подвійним VPN. Це направляє ваше з’єднання через другий сервер VPN замість одного. Таким чином, якщо одна частина з’єднання якимось чином порушена, ви можете бути впевнені, що ваше з’єднання все ще безпечне.

Нова функція для NordVPN — розділене тунелювання. Це дає змогу визначити, які програми маршрутизують свій трафік через VPN-з’єднання, а які — у відкритому доступі. NordVPN використовує цікавий підхід з цією функцією, дозволяючи вимагати або забороняти VPN-з’єднання для програм. NordVPN і ProtonVPN — це єдині продукти, які ми ще розглянули, що пропонують розділене тунелювання, доступ до Tor через VPN-сервер і багатохопові з’єднання.

Багато компаній VPN почали розширювати свої пропозиції за межі захисту VPN, і NordVPN не є винятком. За додаткову плату ви можете захистити свої паролі за допомогою менеджера паролів NordPass. Ви також можете зашифрувати свої файли за допомогою NordLocker.

  Найкращі ігрові VPN 2024 (Березень)

Хоча VPN є корисним, він не може захистити від усіх бід. Ми настійно рекомендуємо активувати двофакторну аутентифікацію, де це можливо, створювати складні та унікальні паролі для кожного сайту та служби за допомогою менеджера паролів, а також використовувати антивірусне програмне забезпечення.

Які протоколи VPN пропонує NordVPN?

NordVPN використовує NordLynx (реалізація WireGuard) за замовчуванням у своїх програмах для Android, iOS, macOS та Windows. OpenVPN також доступний на всіх цих платформах як резервна копія. IKEv2 доступний лише для програм iOS та macOS.

OpenVPN і IKEv2 вже давно є золотими стандартами для VPN, але WireGuard стає все більш популярним. Легко зрозуміти, чому: як і OpenVPN, WireGuard є відкритим вихідним кодом, але він використовує новіші методи шифрування та забезпечує кращу швидкість.

Сервери та розташування серверів NordVPN

NordVPN може похвалитися сервери в 59 країнах і забезпечує гарне географічне розмаїття за допомогою своїх серверів. Тим не менш, інші компанії VPN затьмарюють його. Наприклад, ExpressVPN охоплює 94 країни.

Основна частина серверів NordVPN знаходиться в США та Великобританії, що не є незвичайним для компаній VPN. Однак NordVPN також має значну комбінацію серверів у всьому світі, багато в Азії, Південній Америці та Європі, з невеликою кількістю в Індії та на Близькому Сході. Зараз компанія пропонує одне місце розташування в Африці (Південна Африка), континенті, який ігнорується більшістю інших служб VPN.

Зокрема, NordVPN пропонує сервери в Гонконзі, Туреччині та В’єтнамі, усі з яких мають обмежувальні політики в Інтернеті. Зауважте, що ми не робимо конкретних рекомендацій щодо VPN, щоб обійти державну цензуру, тому що ставки помилитися просто занадто високі.

Загалом колекція NordVPN нараховує до 5600 серверів. Більше серверів не обов’язково означає кращий сервіс, але наявність численних опцій, як правило, корисно. Імовірно, що ви знайдете когось поруч із вами, а той, що поруч з вами, менш імовірно, що буде зациклено на занадто великої кількості користувачів.

Що стосується самих машин, NordVPN нещодавно додав кілька серверів 10 Гбіт/с до свого парку, замінивши деякі машини 1 Гбіт/с. У компанії стверджують, що ці зусилля допоможуть впоратися зі збільшенням обсягу даних, яке надходить у міру поширення послуги 5G. Мені цікаво подивитися, як це розвиватиметься.

Також нещодавно компанія завершила перехід на бездискові сервери. Це засіб захисту від несанкціонованого доступу; нічого не записується на диск, тому нічого не можна отримати від захоплення серверів. ExpressVPN та кілька інших компаній також використовують цю техніку.

Ваша конфіденційність із NordVPN

За бажання VPN-компанія могла б перевіряти кожну частину інформації, що проходить через її систему. Ми поговорили з компанією про зусилля, які вона докладає для захисту конфіденційності користувачів, і ознайомилися з її політикою конфіденційності. Ми не знайшли нічого тривожного.

NordVPN зареєстровано і діє під юрисдикцією Панами (компанія має інші офіси в інших місцях), де закони не вимагають від компанії зберігати дані протягом будь-якого періоду часу. Компанія каже, що якби її викликали, вона відповіла б лише на судовий наказ або повістку, видану панамським судом.

NordVPN не дозволяє легко знайти назву своєї материнської компанії або інформацію про корпоративне керівництво на своєму веб-сайті. Представник компанії сказав мені, що вона належить nordvpn sa (раніше Tefincom SA). NordVPN не видає звіти про прозорість щодо запитів на інформацію з боку правоохоронних органів, але зберігає ордер-канарейку, яка вказує на те, що вона не отримувала жодних листів національної безпеки, наказів про заборону чи ордерів, виданих урядом.

У політиці конфіденційності NordVPN зазначено, що компанія не реєструє позначки часу підключення, інформацію про сеанс, використану пропускну здатність, журнали трафіку, IP-адреси або дані перегляду. Натомість NordVPN зберігає ім’я користувача та час останнього сеансу, але лише протягом 15 хвилин після від’єднання від VPN. Це добре. Це нещодавно було підтверджено аудитом третьої сторони, наведеним нижче. Представник NordVPN запевнив мене, що компанія не отримує прибутку від продажу даних користувачів. Компанія не отримує дохід з інших джерел, окрім передплати клієнтів.

  Найкращі мережі VPN Chrome 2024 (Березень)

2019 Один сервер зламано

У жовтні 2019 року стало відомо, що зловмисник віддалено отримав доступ до одного із серверів NordVPN. NordVPN каже, що немає доказів того, що зловмисник отримав щось суттєве. Ми обговорюємо атаку та її наслідки набагато детальніше в спеціальній статті про порушення. З тих пір компанія інвестувала значний час і капітал у посилення своїх систем і практик, включаючи перехід на власні кластери серверів і бездискові сервери.

NordVPN об’єднався з кількома іншими компаніями VPN, щоб сформувати торгову групу під назвою VPN Trust Initiative. Метою Ініціативи, серед іншого, є встановлення стандартів для галузі, вносячи деяку ясність у цей непрозорий світ. Ми з нетерпінням чекаємо, чого ця організація досягне, але поки що в основному було спокійно. Компанія також створила консультативну раду для NordVPN.

NordVPN також ініціював а програма пошуку помилок, виплачуючи грошові винагороди дослідникам, які знаходять недоліки в його системі. Ці програми мають на меті забезпечити кращий стимул для пошуку та виправлення помилок, а не використання вразливостей. У жовтні 2021 року NordVPN оголосила у прес-релізі, що підвищила свою максимальну виплату до 50 000 доларів США або вище за критичні помилки, що ще більше стимулює розкриття етичної інформації. Це добре, оскільки існує реальний тиск, щоб використовувати або продати нові вразливі місця.

NordVPN для Windows

Нам подобається, що програма NordVPN шукає золоту середину між тонким керуванням і простотою «налаштувати та забути». Ви можете змінити сервери, клацнувши розташування на карті, або скористайтеся рядком пошуку у верхній частині екрана — якщо ваші географічні навички так само недостатні, як мої. Ви можете підключитися до найшвидшого сервера, найшвидшого сервера в певній країні або навіть до певного сервера. Додаток показує навантаження на кожен із них, направляючи вас на необтяжений варіант. Це чудово підходить для підробки вашого місцезнаходження, і це дозволяє вам шукати, якщо сервер заблоковано. Єдина наша скарга? Все це робиться за допомогою низки крихітних спадних меню. Я б хотів, щоб додаток заволодів додатковим майном, щоб пощадити наші бідні очі.

Додаток NordVPN Kill Switch вимикає доступ до Інтернету для певних програм, якщо ваш комп’ютер від’єднається від VPN. Це корисний захід безпеки.

Ще одна зручна функція – це можливість призупинити з’єднання. Це від’єднає вас від VPN, а потім знову з’єднає вас через вибраний інтервал. Є багато ситуацій, коли відключення VPN є єдиним варіантом, а параметр паузи позбавляє вас від негараздів про повторне підключення.

Швидкість і продуктивність

Коли ви використовуєте VPN, це вплине на продуктивність веб-перегляду. Щоб зрозуміти, наскільки великий вплив має VPN, ми проводимо серію тестів швидкості за допомогою інструмента Ookla Speedtest.

У нашому тестуванні 2022 року NordVPN показав себе дуже добре і був одним із 10 найшвидших VPN. Хоча поки рано говорити про те, яке місце вона займе у рейтингу в порівнянні з усіма іншими VPN цього року — це перша VPN, яку ми повторно протестували у 2022 році, — вона значно покращилася порівняно з минулорічним показником.

Результати тесту швидкості VPN

NordVPN для MacOS

Додаток NordVPN для macOS відрізняється своєю простотою. Після входу та погодження надати доступ до свого Apple Keychain ви можете швидко підключитися до будь-якого з багатьох серверів NordVPN по всьому світу. Якщо ви хочете трохи більше контролювати свій досвід, ви можете прокрутити список країн у лівій частині вікна програми, вибрати країну та відкрити спадне меню, яке показує список усіх серверів у цьому країна. Простіше просто вибрати місце на карті та скористатися розташованим там сервером VPN, але корисно, що версія для macOS дає вам вибір, коли справа доходить до серверів. Це не стосується версії iPhone, яку ми зараз тестуємо.

Як і в додатку для iOS, програма macOS, здається, не пропускає вашу справжню інформацію про DNS. Ми перевірили це за допомогою сервера в Швеції, відвідавши сайт DNS Leak Test і скориставшись його інструментом розширеного тестування, і ми не знайшли жодних витоків.

  Огляд PureVPN 2024 (Березень)

Швидкість і продуктивність були відмінними з двома серверами, які ми пробували під час тестування. Ми змогли переглядати Weverse та транслювати відео BTS та інший контент без перерв. Відео завантажувалося трохи повільніше, ніж при звичайному домашньому з’єднанні, але в іншому випадку ми майже не бачили різниці в онлайн-дослідженні під час використання NordVPN для macOS.

NordVPN для iPhone

Додаток NordVPN для iPhone має синьо-зелені елементи дизайну та химерну карту світу, як у версії для Windows. Додаток показує чорний заголовок, коли VPN відключено, і яскраво-зелений заголовок, коли VPN підключено. Версія послуги для iOS не дає вам стільки контролю над сервером, який ви можете вибрати, але вона позбавляє від крихітних спадних меню, які є у версії Windows. Ви просто обираєте країну, і NordVPN знайде для вас найшвидший сервер.

У меню Налаштування ви можете вибрати свій протокол VPN, знайти параметри автоматичного підключення та налаштувати профіль VPN. Також є меню «Інструменти», яке дозволяє вам увімкнути блокувальник реклами та шкідливих програм, «Dark Web Monitor», який повідомляє вам, чи інформація, пов’язана з вашою адресою електронної пошти, включена у витоки темної мережі, а також ярлики Siri, щоб ви могли підключитися. і відключитися від свого голосу.

NordVPN для Android

Програма NordVPN для Android відображає сірий заголовок, коли VPN відключено, і яскраво-зелений заголовок, щоб показати, що VPN підключено. Що стосується функцій, то NordVPN справді сяє. Версія програми для Android пропонує розділене тунелювання, перемикач Kill, захист від крапки, Dark Web Monitor, а також дозволяє створити власне налаштування DNS.

Програма для Android дає вам трохи більше вибору серверів, ніж програма для iPhone, але не таку свободу, як версія для Windows. Ви можете вибрати місто, де розташований ваш VPN-сервер, але немає списку серверів для вибору. NordVPN з’єднає вас із найшвидшим сервером у цьому місті.

Використовуючи Xiaomi RedmiNote 10 під керуванням Android 10, ми перевірили витоки DNS за допомогою інструмента перевірки витоків DNS під час підключення до VPN-сервера в Мельбурні, Австралія. Сервер не розкрив нашу інформацію про DNS і успішно приховав нашу справжню IP-адресу.

Під час підключення до сервера в Мельбурні ми могли відтворювати відео YouTube та транслювати відео в прямому ефірі з Twitch.tv, але на завантаження обох сайтів знадобилося кілька секунд, а відео було трохи піксельним і не найкращої якості. Однак це цілком зрозуміло, враховуючи відповідні відстані.

NordVPN на Linux та інших платформах

NordVPN також підтримує Linux. Ви також можете налаштувати деякі маршрутизатори для підключення через NordVPN. Це забезпечує покриття для всіх пристроїв у вашій мережі, включаючи пристрої розумного дому, які не можуть запустити VPN самостійно.

NordVPN також пропонує плагіни для Firefox і Chrome. Як і всі плагіни проксі-браузера, плагіни NordVPN захищають лише трафік відповідних браузерів.

NordVPN нещодавно запустив Dark Web Monitor, функцію, яка сканує репозиторії темної мережі, які торгують вкраденою інформацією для входу. Якщо NordVPN виявить звернення, ви отримаєте сповіщення та можете завчасно змінити свій пароль на службі, яка постраждала. Наразі Dark Web Monitor доступний лише на iOS, хоча нам сказали, що незабаром він з’явиться на інших платформах. Dark Web Monitor шукає лише облікові дані, пов’язані з адресою електронної пошти, яку ви використовували для реєстрації в NordVPN, що обмежує сферу цього захисту. Ми з нетерпінням чекаємо тестування цієї функції в майбутньому.

Чудовий VPN

Проте, що завжди було сильною стороною NordVPN, так це те, що він пропонує всі найкращі функції конкуренції в одному пакеті. Він володіє величезним парком серверів по всьому світу, і все це робить, водночас забезпечуючи першокласний досвід користувача. Компанія також пожинає переваги включення нових технологій, таких як WireGuard, у свої основні продукти. Попри все це, NordVPN залишається чудовим продуктом і продовжує залишатися переможцем вибору редакції.

ЦІНИ

2 РОКИ (КРАЩА ПРОЦІЯ) = 3,71 дол. США / місяць

1 МІСЯЦЬ = 11,95 доларів США

НАТИСНІТЬ ТУТ, ЩОБ ВІДВІДАТИ NORDVPN