Огляд моторизованих штор SmartWings Matter-Enabled: дорого, але воно того варте

| | 0 Comments| 8:26 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Щори SmartWings пропонують зручне та просте в установці рішення для моторизованих штор із широким вибором стилів та розмірів.
  • Включення підтримки Matter-over-Thread забезпечує сумісність з декількома системами розумного дому, усуваючи необхідність використовувати одну систему.
  • Хоча штори SmartWings забезпечують захист майбутнього та зручність, додавання підтримки Matter коштує дорожче, що робить їх преміальним варіантом на ринку.

SmartWings виготовляє інтелектуальні моторизовані штори та жалюзі з каталогом дизайнів і матеріалів. Але досі частина цих налаштувань означала вибір між підтримкою Google Home і Amazon Alexa або Apple HomeKit. Із запуском Matter усі різноманітні системи розумного дому підтримуються на одному Shade.

SmartWings Automatic Shades with Matter

Штори SmartWings легко налаштовуються, легко встановлюються та мають величезний вибір стилів, які підходять для будь-якого розміру та кімнати з плавним, тихим двигуном. Підтримка Matter-over-Thread спрощує налаштування розумного дому та означає, що вам не потрібно замикатися в одній системі, але ви заплатите значну премію за цю надійність у майбутньому.

Розмір Ширина до 109 дюймів

Сумісність програм має значення над потоком

Термін служби батареї 600 циклів (3-6 місяців)

плюси

  • Легко встановити за допомогою пари настінних кронштейнів
  • Безліч варіантів налаштування для будь-яких вікон
  • Тривалий термін служби батареї (приблизно 600 циклів) і додаткова зарядка від сонячної енергії
  • Плавна, тиха робота двигуна

мінуси

  • Підтримка Matter додає до ціни 100 доларів
  • Незрозуміло, де знаходиться QR-код Matter (він зверху!)

Проста установка, але будьте обережні

Доставляти щось таке довге та громіздке з півсвіту завжди викликає занепокоєння, але, на щастя, автоматичні штори прибули в бездоганному стані завдяки чудовій упаковці. Усі додаткові речі, якщо їх замовлено, включені в основний пакет, замість того, щоб приймати десять різних коробок.

Під час оформлення замовлення є багато варіантів налаштування. Звичайно, доступний великий вибір тканин і типів штор, у тому числі комірчасті, рулонні, зебра, подвійні штори, плетене дерево та навіть зовнішні штори. Для рулонних штор, які я вибрав, можлива довжина до 109 дюймів.

Потім ви виберете тип кріплення (всередині чи зовні) і двигун, або стандартний, або деякий рівень розумного керування. Двигун із підтримкою Matter є найдорожчим із цих інтелектуальних оновлень, додаючи цілих 100 доларів до вартості. Лише HomeKit, Zigbee, Z-Wave або Wi-Fi — це дешевші варіанти, але ви обмежите свій потенціал захисту в майбутньому.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Ви також можете вибрати тип валентності: немає, тканинна касета (мій вибір) або чорно-біла коробка. Нарешті, ви можете вибрати внутрішній або зовнішній рулон, нижню планку, сонячну панель, пульт дистанційного керування та те, з якого боку двигун/роз’єм для зарядки. Пояснюються всі параметри, і ви можете навести курсор, щоб отримати докладнішу інформацію, але це може бути непростим.

Для свого тестового комплекту я виміряв моє вікно як 72 дюйми в ширину з 48-дюймовим падінням і вибрав опівнічну (сіру) тканину з повним набором аксесуарів і оновлень, що означало не менше ніж п’ять окремих посібників: швидкий старт, швидкий встановлення, початок роботи Matter, дистанційне програмування та невелика роздруківка для сонячної панелі.

  Чи варто створювати ПК у 2020 році?

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Я виявив, що інструкцій зі встановлення трохи бракує. Це не зовсім складна установка, але такі речі, як те, який розмір свердла використовувати для анкерів для гіпсокартону, які входять у комплект, були б корисними. На додаток до основних настінних кронштейнів (з яких три передбачені для цієї довжини), додається ще один набір L-подібних кронштейнів, але вони ніде не згадуються в посібнику зі встановлення, що змушує вас задуматися, чи не зробили ви щось не так. Я припускаю, що вони за те, щоб розширити Shade далі від стіни.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

З наддовгим абажуром я виявив, що найпростішим способом було спочатку загвинтити центральний кронштейн без вимірювання чи балансування. Потім використовуйте це, щоб підняти жалюзі, вирівнюючи та розмічаючи, де мають бути інші кронштейни.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Тим не менш, не переживайте занадто сильно, якщо одна з ваших дужок трохи перекошена; це досить простий механізм, і тінь повинна зафіксуватися на місці. Оскільки кронштейн можна прикріпити до будь-якої частини верхньої планки штори, це також надзвичайно поблажлива система. Навіть після встановлення кронштейнів ви можете зміщувати штори ліворуч або праворуч. Тим не менш, попросіть друга допомогти вам поставити плафон на остаточне місце, щоб ви могли його відцентрувати. Поки ваші кронштейни не надто вертикально від того, де вони повинні бути, це буде добре.

Нарешті зафіксуйте плафон на місці. Натисніть на шторку спереду, де знаходиться підпружинена біла пластикова засувка, а потім випряміть її, і вона має природно клацнути та закріпитися ззаду. Щоб зняти його, знову натисніть на шторку та потягніть ззаду.

На цьому етапі ви налаштовуєте інші елементи: сонячну панель, дистанційне керування та підтримку Matter.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Ви можете заряджати двигун за допомогою кабелю USB-C, що входить у комплект, від будь-якого основного порту USB, хоча відповідний зарядний адаптер не входить у комплект. Вам не потрібно залишати зарядний кабель увімкненим, і за чотири тижні тестування мені ще не потрібно було заряджати принаймні один повний цикл щодня. SmartWings заявляє про 3-6 місяців роботи від батареї або близько 600 циклів підйому/вимкнення за одну повну зарядку, тож це відповідає моєму досвіду.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Крім того, якщо ви взагалі не хочете заряджати, ви можете прикріпити тонку сонячну панель у верхній частині вікна. На жаль, це той, який я не вимірював так старанно, і пізніше виявив, що він занадто широкий, щоб відповідати ширині мого бічного вікна. Мені знадобиться подовжувач USB-C, щоб закріпити його на середній панелі, оскільки кабель досить короткий.

Що таке матерія?

У темні часи до стандарту Matter вам зазвичай доводилося вибирати між пристроєм, який підтримував Amazon Alexa та Google Home через Wi-Fi, Z-Wave, Zigbee, або таким, який підтримував Apple HomeKit. Ви не можете мати все. Потім різні виробники зібралися і пообіцяли все об’єднати. Справа була в результаті. Якщо продукт працює з Matter, він повинен працювати у вибраній системі розумного дому. Теоретично, у всякому разі.

  Як імпортувати фотографії з камери або телефону за допомогою фотографій на Mac

На технічному рівні пристрої Matter фактично не залежать від протоколу, але для початкового сполучення та налаштування повинні використовувати Bluetooth. Відтоді вони самі вирішують, чи хочуть вони працювати через Wi-Fi, Ethernet або Zigbee (тепер це називається Thread), і це не повинно мати значення для кінцевого користувача.

Однак ніколи не буває нічого такого простого. Одна з вимог для того, щоб ви могли використовувати тени Matter SmartWings Shades, полягає в тому, щоб десь у вашому домі був новий сумісний концентратор Matter-over-Thread, який би діяв як контролер (і в діапазоні передбачуваного розташування штори). Наразі це означає Apple HomePod (2-го покоління або Mini), Apple TV 4K для HomeKit, Google Nest Hub (2-го покоління, Max, Wifi Pro або Wifi Router) або Amazon Alexa Echo (принаймні 4-го покоління).

Налаштування: просто, якщо ви знаєте, де шукати

Додати штори SmartWings до системи розумного дому, сумісної з Matter, мало бути просто, але мені довелося надіслати електронний лист для підтримки. Я використовував HomeKit, тому що це те, що зазвичай має проблеми; Крім того, у мене є HomePod mini, який виконує роль контролера.

У посібнику SmartWings Matter є ціла сторінка, присвячена додаванню його до HomeKit, але це так само просто, як натиснути кілька кнопок у правильному порядку на пульті дистанційного керування (кнопка скидання під кришкою акумулятора, потім угору, потім знову скинути) — тоді це автоматично виявляється під час додавання нового пристрою, сумісного з HomeKit.

У цей момент iPhone попросив мене відсканувати QR-код, щоб завершити налаштування. Кожна сторінка посібника з налаштування Matter містить QR-код, але, як би я не намагався, він не сканував. Виявляється, це неправильний QR-код: той, який вам потрібен, насправді розташований на наклейці на верхній частині Shade. Я поняття не маю, що таке в посібнику, тому що він не декодував би жодним сканером, який я пробував. Можливо, це просто піктограма, яка представляє концепцію QR-коду, який вам слід шукати в іншому місці? Але це не згадується в інструкції, і якщо ви вже встановили штору на свої вікна, ви її не побачите, і ще важче відсканувати.

Тож я зняв плафон, потім знову пройшов процедуру сполучення, перш ніж знову поставити його. Неприємно, що це неочевидно, оскільки решта процедури зовсім не складна, але коли я отримав код, він спрацював з першого разу.

Контроль і автоматизація плавні

Після того, як ви встановили сумісний із Matter Shade у вибраній системі розумного дому, ви можете використовувати будь-які звичайні інструменти автоматизації, які є у вашому розпорядженні. Я використовував рідну програму Shortcuts на iOS, щоб створити дві автоматизації: одну, яка відкривала б щодня о 7 ранку, і іншу, яка закривала її щодня через 30 хвилин після заходу сонця. Це було легко створити та охоплювало все, що я міг би захотіти від автоматизованої тіні взимку. Влітку я, ймовірно, додам автоматику, щоб автоматично закривати їх, коли на вулиці температура вище 30°C (86°F).

  Як зробити свій сайт швидким за 6 простих кроків.

Однак навіть ці базові автоматичні засоби автоматизації залежать від того, що ваш контролер Matter функціонує, оскільки саме там автоматизація зберігається та запускається, а не локально на самій шторі. Навпаки, SwitchBot Curtains дозволяє програмувати такі базові графіки безпосередньо на двигунах Curtain і не покладається на домашній контролер Matter. SmartWings не має власного додатка, тому будь-яке розумне керування здійснюється за допомогою стороннього додатка.

Окрім цього, ручне керування шторою за допомогою HomeKit є плавним і дозволяє встановити будь-яке положення, якщо ви не хочете, щоб вони були повністю закриті чи відкриті. Коли наближається до кінцевої точки, тінь сповільнюється — уся дія відбувається плавно та вражаюче.

Шок від наклейок справжній

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Я повинен визнати, що був невеликим шоком, коли я пройшов через конфігуратор і додав свої параметри до кошика: загалом він склав трохи більше 500 доларів. Чому так багато? Для початку це було довге вікно; до певної довжини (25 дюймів) включено в базову ціну, але я пішов далеко за межі цієї 72 дюймів. Додайте вишуканий балдахин для роликової касети, пульт дистанційного керування та сонячну панель, і ви наблизитесь до 450 доларів. Остаточним фактором ціноутворення є підтримка Matter. За привілей керувати тінню зі свого смартфона чи розумного помічника ви заплатите ще 100 доларів. Але пам’ятайте, що міжнародна доставка включена в цю ціну, яка для такої великої упаковки додає значну частину основної вартості.

Чи варті вони того? Жалюзі та жалюзі можуть бути дорогими, навіть якщо вони не автоматизовані та мають стандартну довжину. Якісний абажур обійдеться вам у кілька сотень доларів, і це базова модель. Штори SmartWings моторизовані, автоматизовані та повністю настроюються. Маючи це на увазі, це абсолютно варте витрат, якщо ви можете собі це дозволити, і воно має функції, які ви шукаєте.

SmartWings Automatic Shades with Matter

Штори SmartWings легко налаштовуються, легко встановлюються та мають величезний вибір стилів, які підходять для будь-якого розміру та кімнати з плавним, тихим двигуном. Підтримка Matter-over-Thread спрощує налаштування розумного дому та означає, що вам не потрібно замикатися в одній системі, але ви заплатите значну премію за цю надійність у майбутньому.

Розмір Ширина до 109 дюймів

Сумісність програм має значення над потоком

Термін служби батареї 600 циклів (3-6 місяців)