Ні, Gmail не закривається: це просто обман

Ключові висновки

  • Google не закриває Gmail, незважаючи на вірусну містифікацію, яка стверджує це.
  • Google швидко спростував фейкові новини про припинення роботи Gmail.
  • Gmail залишається в безпеці, більше 1,5 мільярда користувачів не загрожує втраті доступу до своїх електронних листів.

Якщо ви бачили «новини» про те, що Google припиняє роботу Gmail, не панікуйте: це неправда. Це просто тупа містифікація, яка стала вірусною в соціальних мережах, змусивши Google спростувати цю заяву.

Чому люди думають, що Gmail закривається?

22 лютого 2024 року скріншот електронного листа почав поширюватися мережею як лісова пожежа. У листі стверджується, що Google припиняє роботу Gmail 1 серпня 2024 року.

  Як перевести баланс подарункової картки Amazon на інший обліковий запис

Одним із тих, хто поділився знімком екрана, був Кріс Бакке, який стверджував, що є старшим віце-президентом із продуктів у Google. Поряд із повідомленням електронної пошти, яке виглядало офіційно, він розповів історію про те, як через непорозуміння Gmail назавжди припинив роботу.

Нічого з цього не відповідає дійсності, очевидно. Google припинив роботу базової HTML-версії Gmail, тобто надалі всі будуть змушені використовувати стандартну версію. Але це все. Сам Gmail безпечний і нікуди не дінеться.

Як ми знаємо, що Gmail не вимикається

Google швидко спростував припущення про припинення роботи Gmail. Його спростування надійшло у формі ідеально сформульованого допису на X, тій самій платформі, яку Бакке та багато інших використовували для поширення містифікації.

  8 способів усунути неможливість запуску віддзеркалення екрана через проблему з обладнанням

Ще до того, як Google офіційно відмовив, користувачі X намагалися додати контекст за допомогою функції Community Notes (раніше Birdwatch). Це корисний інструмент, враховуючи кількість дезінформації, яка з’являється на платформі, перш ніж поширюватися на інших сайтах.

Хоча Бакке був далеко не один, хто поділився цим фальшивим скріншотом електронної пошти, його охоплення в 205 тисяч підписників, безумовно, допомогло поширити його. Для контексту Бакке працює на X і відомий тим, що жартує в соціальних мережах. Тим часом його бос Ілон Маск, який зараз володіє X (раніше Twitter), як повідомляє Forbesпублічно розкритикував ШІ Gemini від Google.

Відомо, що протягом багатьох років Google раптово та без попередження вбиває продукти та закриває служби. Однак Gmail є, згідно з Statistaнайпопулярніша служба електронної пошти у світі, яка має 1,5 мільярда активних користувачів ще в 2018 році. Тож Google був би божевільним, якщо б її закрив.

  9 найкращих антифішингових інструментів для бізнесу у 2023 році