Нові функції Firefox 38 для комп’ютера та Android

Firefox 38 вийшов, і його випуск приносить кілька цікавих функцій як для настільних комп’ютерів, так і для мобільних пристроїв. Користувачі настільних комп’ютерів отримують новий інтерфейс налаштувань. Тепер вікно відображається у форматі вкладок. Здається, він набагато функціональніший, ніж той, що раніше пропонував Firefox, і дозволяє швидко перейти до певної вкладки. Підтримку атрибута autocomplete=off було видалено, на консоль додано опцію копіювання, а потім з’явилися звичайні виправлення безпеки. Користувачам Android є на що чекати. Firefox 38 тепер має матеріальний дизайн, що дозволяє надсилати вкладку на будь-який із ваших синхронізованих пристроїв і дозволяє надсилати URL-адресу, відкриту в інших програмах, до ваших закладок Firefox або списку читання. Ось короткий огляд цих функцій.

Firefox 38 – Робочий стіл

Новий інтерфейс налаштувань

Новий інтерфейс налаштувань тепер заснований на вкладках. Виглядає добре, і ви можете перейти безпосередньо до вкладки, написавши about:preferences#general або about:preferences#search в адресному рядку.

Якщо ви пропустили старе вікно налаштувань, перейдіть до about:config і встановіть для параметра browser.preferences.inContent значення False.

Копіювати команду в консолі

Відкрийте консоль, і тепер ви зможете скопіювати рядок або зовнішній HTML вузла DOM у свій буфер обміну, клацнувши його правою кнопкою миші та вибравши нову опцію «Копіювати», додану в цій версії.

Autocomplete=Вимкнено Підтримка видалена

Я не впевнений, хороша ця зміна чи погана. Атрибут autocomplete=off не дозволяв браузерам або іншим доповненням, що керують паролями, зберігати інформацію про ім’я користувача та пароль, навіть якщо користувач хотів її зберегти. Це було використано як запобіжний захід. Оскільки Firefox більше не підтримує його, вбудований менеджер паролів або сторонній менеджер зможе зберігати дані форми, заповнені в будь-яких полях, до яких додано цей атрибут. Це також реалізовано в Firefox Android.

Firefox 38 Android

Надіслати вкладку на пристрій

Скажімо, ви читаєте щось на своєму телефоні і хочете продовжити читання, коли перейдете на робочий стіл. Просто натисніть кнопку «Поділитися» та натисніть нову кнопку «Надіслати на інші пристрої». З’явиться меню всіх підключених пристроїв, і ви можете вибрати, на який з них хочете надіслати вкладку.

Додайте в закладки веб-сайти з інших програм

Скажімо, ви торкнулися посилання в програмі Facebook або Twitter. Ви хочете додати його в закладки або прочитати пізніше. Натисніть кнопку «Поділитися», і ви побачите опцію «Додати до Firefox». Торкніться його та додайте посилання до свого списку читання Firefox або додайте його в закладки у Firefox.

Щоб дізнатися більше про інші зміни, внесені до Firefox Android і Робочий стіл Firefox, читайте примітки до випуску.

Завантажте Firefox 38 для комп’ютера

Завантажте Firefox для Android