Низька температура графічного процесора, стрімка продуктивність

| | 0 Comments| 12:30 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Ви можете створити спеціальну криву вентилятора графічного процесора, щоб розкрити весь потенціал вашої відеокарти та запобігти температурному дроселю.
  • Робота вентиляторів графічного процесора на 100% створить величезний шум і спричинить трохи швидший знос, але ви можете вирішити ці проблеми за допомогою мастила або заміни вентилятора.
  • Криві вентилятора графічного процесора за замовчуванням можуть сильно нагрівати ваш графічний процесор, потенційно зменшуючи термін служби та ігрову продуктивність, оскільки відеокарті важко справлятися з нагріванням.

Чи знаєте ви, що ваша надпотужна відеокарта скоріше знизить свою продуктивність, ніж швидше обертатиме вентилятори?

На жаль, це правда, але ви можете налаштувати вентилятори графічного процесора, щоб розблокувати кращу продуктивність графічного процесора, забезпечуючи при цьому набагато нижчу температуру графічного процесора. Ви навіть можете отримати додатковий термін служби графічного процесора!

Чому вам слід використовувати спеціальну криву вентилятора GPU?

Jhet Borja/MakeUseOf

Відеокарти рідко досягають дійсно високих обертів вентилятора, часто досягаючи порогу теплового троттлінгу до того, як він досягне 80%. Це може бути тому, що виробники не хочуть, щоб їхні відеокарти були гучними або щоб вентилятори передчасно зношувалися. Термічний троттлінг графічного процесора знижує продуктивність, а вищі температури зменшують термін служби вашого графічного процесора, тобто безпрограшна ситуація. Подібно до троттлінгу процесора, троттлінгу графічного процесора призводить до випадкових падінь FPS, стрибків затримки, артефактів, розривів екрану та інших проблем під час гри, оскільки ваше обладнання намагається не відставати від вимог до обробки в грі.

  Як виконати скидання Harmony Hub

Однак за допомогою правильних налаштувань спеціальної кривої вентилятора ви можете змінити це й отримати більш холодний графічний процесор, який використовує весь свій потенціал замість уповільнення, зберігаючи ваш ігровий процес на максимальному потенціалі.

Jhet Borja/MakeUseOf

Якщо ви прагнете отримати найнижчу температуру графічного процесора та максимальну продуктивність вашої відеокарти, ви також можете перевірити, як замінити термопасту вашої відеокарти або зменшити напругу вашої відеокарти.

Чи ваші вентилятори GPU повинні працювати на 100%?

Якщо ви запускаєте вентилятори GPU на 100%, вони зношуються швидше, ніж зазвичай. Це займе деякий час, але в більшості випадків це буде просто висихання мастила, яке можна легко виправити однією крихітною краплею Krytox GPL 105, Super Lube 51010 або інших діелектричних масел.

Однак у рідкісних випадках може знадобитися заміна двигуна. Однак заміна вентилятора відеокарти набагато дешевша і її легше виправити, ніж несправний графічний процесор. Вам доведеться подумати, чи варто скасовувати обмеження на продуктивність, якщо потенційно потребуватиме скорішої заміни вентилятора та шумнішої системи.

Як встановити спеціальну криву вентилятора графічного процесора для підвищення продуктивності в іграх

Встановити спеціальну криву вентилятора неймовірно просто, і вас не варто лякати. Нижче ви не лише дізнаєтесь, як створити спеціальну криву вентилятора, але й зрозумієте, як створити криву вентилятора, яка найкраще підходить для вашого обладнання.

  10 розширень Chrome, які допоможуть вам писати

Крок 1. Завантажте MSI Afterburner, Unigine Heaven і HWinfo

Ви будете використовувати три програми, щоб створити та знайти найкращу криву вентилятора для вашої відеокарти.

Щоб створити власну криву вентилятора, ми будемо використовувати MSI Afterburner. Unigine Heaven буде тестовим програмним забезпеченням, яке ви використовуватимете, щоб нагріти свою відеокарту до потрібної температури, і HWinfo допоможе вам детально побачити температуру графічного процесора.

Якщо MSI Afterburner виглядає інакше, ніж на скріншотах, перейдіть до «Параметрів», перейдіть праворуч до останньої вкладки, натисніть «Інтерфейс користувача» та виберіть MSI Mystic Afterburner за оформленням від Derex Design. Маючи таку саму шкіру, вам буде легше слідувати.

Крок 2. Порівняйте показники та знайдіть свої температури

Перш ніж створювати спеціальну криву вентилятора, вам потрібно визначити чотири речі:

  • Максимальна температура перед використанням кривої вентилятора
  • Температура холостого ходу
  • Температури під навантаженням при 100% швидкості вентилятора або найвищій бажаній швидкості вентилятора
  • Найнижча швидкість вентилятора при бажаній температурі

Щоб виконати тести, вам потрібно запустити Unigine Heaven у віконному режимі, запустивши його у фоновому режимі, поки ви спостерігаєте за температурою графічного процесора на HWinfo64 та відсотком швидкості вентилятора на MSI Afterburner.

Щоб вручну змінити швидкість вентилятора, клацніть піктограму автоматичної швидкості вентилятора A, відрегулюйте повзунок до бажаної максимальної швидкості вентилятора та натисніть обведену кнопку прапорця праворуч від піктограми дискети, щоб застосувати її.

  Як увімкнути приховану панель попереднього перегляду електронної пошти Gmail

При 100% швидкості вентилятора температура досягає 69,5-70 °C. Ми також виявили, що можемо підтримувати температуру на рівні 70-71 °C, використовуючи лише 90% швидкості вентилятора.

Тепер, коли ми маємо інформацію, ми можемо використовувати її в нашій власній кривій вентилятора GPU.

Крок 3: Створення власної кривої вентилятора GPU за допомогою MSI Afterburner

Щоб створити спеціальну криву вентилятора графічного процесора в MSI Afterburner, натисніть «Налаштування» > «Вентилятор». Тут ви можете переміщати точки, щоб створити власну криву вентилятора. Ми видалили всі інші точки та встановили 0% швидкості вентилятора при 50°C і 100% швидкості вентилятора при 75°C. Ви також можете вибрати меншу максимальну швидкість, якщо хочете.

Швидкість вентилятора 0% дозволить вашим вентиляторам відпочити, коли графічний процесор не завантажений.

  • При 55°C наш графічний процесор трохи навантажений; ми поставимо це на 40% швидкості вентилятора.
  • При 60°C він знаходиться під пристойним навантаженням, отже, 60%.
  • При 65°C на 80% і, нарешті, при 70°C на 90% від того, що ми відзначили під час стрес-тестування.

Натисніть піктограму людського силуету поруч із піктограмою автоматичного вентилятора, щоб увімкнути власну криву вентилятора.

Створивши власну криву вентилятора, ви отримуєте більше контролю над своєю відеокартою та отримуєте від неї максимальну користь. Ви подовжите термін служби та покращите продуктивність (усю продуктивність, а не лише продуктивність у іграх), запобігши температурному троттлінгу, вразивши двох зайців.