Не працює мікрофон iPhone? Ось як це виправити

Без робочого мікрофона iPhone майже марний. Зламаний мікрофон означає відсутність FaceTime, телефонних дзвінків або Siri. Іноді у відео, знятих на iPhone, може бути відсутнім звук. Але перш ніж платити Apple за дорогий ремонт, спершу спробуйте ці виправлення.

1. Дізнайтеся, який мікрофон не працює

Перш ніж почати лагодити мікрофон свого iPhone, вам потрібно знати, який мікрофон не працює. Якщо у вас iPhone 5 або новішої версії, у вас буде три мікрофони: один у нижній частині телефону для телефонних дзвінків, один на передній панелі телефону для гучного зв’язку та один ззаду для камери.

Перевірте кожен мікрофон, записуючи за допомогою голосових нагадувань (нижній мікрофон), здійснюючи телефонний дзвінок через динаміки (передній мікрофон) і записуючи відео (задній мікрофон). Якщо всі мікрофони не працюють, швидше за все, це апаратна проблема. Якщо лише один мікрофон не працює або звучить приглушено, перейдіть до наступного кроку.

  Інструменти виявлення та запобігання шахрайству для онлайн-бізнесу

2. Мікрофон iPhone приглушено чи вимкнено? Спробуйте очистити його

Брент Діркс/MakeUseOf

Один із найпростіших способів полагодити мікрофон – очистити його. Якщо один із ваших мікрофонів звучить приглушено, коли ви говорите, можливо, його потрібно просто почистити. Мікрофони iPhone чутливі, і невеликий шматочок пилу або лупи може вплинути на їх звучання.

Щоб очистити мікрофон, спочатку не дуйте в нього. Замість цього змочіть ватний тампон або Q-кінчик в трохи ізопропілового спирту. Потім протріть його вздовж приглушеного мікрофона. Спробуйте проникнути в отвір мікрофона, якщо можете. Крім того, ви можете використовувати зубну щітку, щоб зробити те ж саме.

Ізопропіловий спирт розбиває бруд і швидко висихає, тому не пошкодить ваш iPhone. Спробуйте використовувати найвищий відсоток ізопропілового спирту, який тільки можете знайти. Поки ви це робите, ретельно очистіть весь свій iPhone, якщо він не в хорошому стані.

  Який правильний вибір для вас?

3. Від’єднайтеся від пристроїв Bluetooth

Підключення до пристрою Bluetooth може означати, що ваш iPhone активує зовнішній мікрофон, і ви не можете використовувати вбудований.

Це типова проблема для тих, хто використовує навушники Bluetooth, такі як AirPods або системи розумного дому. Перевірте, чи підключено ви до пристрою Bluetooth, відкривши Центр керування свого iPhone, а потім вимкніть Bluetooth. Крім того, натисніть і утримуйте його, щоб переглянути всі підключені пристрої.

4. Переконайтеся, що програми мають дозволи на мікрофон

Якщо ваш мікрофон не працює в певній програмі, можливо, ви не надали цій програмі дозвіл на використання вашого мікрофона.

Щоб надати дозвіл додатку, перейдіть до Налаштувань і виберіть відповідний додаток. Тепер переконайтеся, що перемикач мікрофона ввімкнено.

5. Використовуйте зовнішній мікрофон або AirPods

Хемлін Розаріо/MakeUseOf

Якщо ви спробували всі вищезазначені виправлення, але нічого не працює, ви можете використовувати зовнішній мікрофон зі своїм iPhone. Ви можете використовувати це, поки чекаєте на ремонт, або навіть використовувати зовнішній мікрофон необмежений час, якщо ви не можете дозволити собі ремонт.

  Як керувати Netflix зі свого телефону

Більшість навушників, включаючи AirPods від Apple, мають вбудовані мікрофони. Оскільки вони підключаються через порт Lightning/USB-C вашого iPhone або Bluetooth, вам не доведеться покладатися на вбудовані мікрофони для більшості завдань.

6. Інші загальні виправлення

У деяких випадках мікрофони вашого iPhone можуть не працювати через програмну помилку. На щастя, оновлення вашого iPhone може вирішити різні проблеми, включно з мікрофоном, який не працює. Перейдіть у «Параметри» > «Загальні» > «Оновлення програмного забезпечення», щоб швидко перевірити наявність новішої версії iOS.

Якщо оновлення iOS не вирішує проблему, ви можете відновити налаштування свого iPhone до значень за замовчуванням. Іноді додатки можуть змінювати параметри, через що мікрофон вашого iPhone може перестати працювати. Щоб зробити це, перейдіть до Налаштування > Загальні > Передача або скидання iPhone > Скидання > Скинути всі налаштування.

Якщо жоден із способів усунення несправностей не допоміг, вам слід зв’язатися з компанією Apple для ремонту або заміни вашого iPhone. Записатись на зустріч у магазині Apple Store у барі Genius легко, але очікуйте, що ви заплатите значну суму, якщо на ваш iPhone не діє обмежена гарантія Apple або ви придбали гарантію AppleCare+.