Не діліться своїми цифровими іграми з Xbox свого друга

Можливо, ви бачили поради щодо того, як поділитися цифровими іграми Xbox One з друзями. Але Microsoft не має наміру надавати вам спільний доступ до бібліотеки ігор, коли вас немає. Так ви ризикуєте.

Коротка історія обіцянок Xbox One

Коли Microsoft вперше анонсувала Xbox One, вона була забезпечена функціями наступного покоління та вимагала спеціального інтернет-з’єднання, що дозволяло консолі телефонувати додому кожні 24 години. Натомість Microsoft пообіцяла, що ви зможете грати в ігри, не вставляючи диск (після першого разу), і поділитися своєю цифровою бібліотекою ігор з друзями.

Цілодобова реєстрація була необхідним злом для реалізації цих функцій — особливо можливості грати в ігри, куплені на диску, не вставляючи диск у Xbox. Якби ви віддали або продали свій диск, ваш Xbox зрештою дізнався б, що ви більше не володієте грою, і більше не дозволить вам грати в цифрову копію.

На жаль, Microsoft заплутала маркетинг і зазнала серйозної невдачі в контролі шкоди. Геймери не були задоволені необхідним підключенням до Інтернету, і Microsoft не впоралася добре, коли ці геймери гучно заявили про своє невдоволення. Sony, з іншого боку, провела майстер-клас з використання помилок іншої компанії.

Зрештою, Microsoft капітулювала і повністю скасувала вимоги щодо домашнього інтернет-телефону. Але з цією поступкою вона також усувала інші великі обіцянки. Геймерам доведеться вставляти диски, і вони не можуть поділитися своїми цифровими бібліотеками. Фактично, Xbox One тепер працює так само, як Xbox 360, коли справа доходить до покупки, продажу та використання ігор.

  Як створити резервну копію ваших ігор та налаштувань Oculus та перенести установку на нове місце

Не позначайте Xbox свого друга як ваш домашній Xbox

Найпоширеніша порада щодо надання спільного доступу до бібліотеки досить проста. Перейдіть до будинку свого друга, додайте свій обліковий запис Microsoft до його Xbox і позначте цей Xbox як свій домашній Xbox. Справедливості заради, це спрацює і дасть вашому другові постійний доступ до вашої цифрової бібліотеки. Але недоліки і ризики переважають переваги.

Ось найгірше: ви повинні залишити свій обліковий запис Microsoft увійшовши в Xbox вашого друга. Це означає, що вони мають доступ до вашої кредитної картки і можуть купувати ігри та додатки на ваше ім’я за ваші гроші. Щоб пом’якшити проблему покупки, ви можете вимкнути автоматичний вхід на їхній Xbox і вимагати PIN-код для здійснення покупок. Але це не єдина проблема.

Ваш друг не просто матиме доступ до ваших ігор; вони матимуть контроль над усіма вашими перевагами «домашнього Xbox». Якщо у вас є Xbox Live Gold, ви можете поділитися цим з усіма, хто ввійде у ваш домашній Xbox. Але оскільки Xbox вашого друга позначено як ваш домашній Xbox, кожен, хто ввійде в Xbox у вас вдома, не отримає Xbox Live Gold. Якщо з вами живуть друзі та родина, їм доведеться купувати золото для себе.

Ви можете поділитися своїми цифровими іграми, як ця, лише з одним Xbox. Отже, хоча ваш друг може отримати доступ до вашої цифрової бібліотеки на своєму Xbox у будь-який час, вам потрібно ввійти, щоб отримати доступ до ігор на своєму Xbox. Усім друзям чи родині, які ввійдуть у ваш Xbox, доведеться або ввійти від вашого імені, або придбати власну копію будь-якої вашої ігри. По суті, ви передали переваги цифрового обміну на Xbox, який немає у вас вдома.

  Як створювати команди та керувати ними в Microsoft Teams

Ви можете подумати, що змінюватимете, хто має «Домашній Xbox», коли це необхідно, але Microsoft дозволяє лише п’ять змін на рік. Цього більш ніж достатньо, щоб підтримати вас, якщо Xbox помре, і ви отримаєте заміну, але недостатньо, щоб дозволити вам часто переключатися на гру.

Будь ласка, не роздавайте свої облікові дані Microsoft

Записи, як-от «Конфіденційність», «Оплата та виставлення рахунків», повинні кричати «не надавайте доступ до цього».

Ви можете переглянути всі наведені вище попередження та вирішити, що вашому другові можна довіряти, особливо з технікою пом’якшення наслідків, яка блокує автоматичний вхід і покупки. Але є ще одна порада, яку запропонували деякі веб-сайти — і вона набагато гірша.

Ці сайти вказують на те, що простий акт входу в Xbox тимчасово надасть доступ до вашої цифрової бібліотеки будь-кому іншому, хто також увійде. Тож ось їхнє рішення: надайте своєму другові облікові дані облікового запису Microsoft, включаючи ваш пароль. Ви можете залишити свій Xbox як домашню Xbox, а ваш друг зможе ввійти як ви, коли захоче пограти в гру у вашій бібліотеці.

Будь ласка, ніколи не робіть цього.

Облікові записи Microsoft призначені не тільки для Xbox. З вашими повними обліковими даними ваш друг має доступ до вашої електронної пошти Microsoft, вашого хмарного сховища Onedrive, вашого облікового запису Skype, будь-якого пристрою Windows 10, пов’язаного з вашим обліковим записом Microsoft, і вашої платіжної інформації. На відміну від методу вище, немає жодних пом’якшень, які б перешкоджали вашому другу купувати ігри Xbox, ігри для ПК Microsoft Store або програми за допомогою вашого облікового запису.

  Як друкувати з Chrome за допомогою діалогового вікна системного друку

І знову ж таки, навіть якщо ви безперечно довіряєте своєму другові, у цього методу є істотний мінус. Microsoft дозволяє одночасно входити в один Xbox. Якщо ви перебуваєте в середині гри на своєму Xbox і ваш друг увійде на свій Xbox за допомогою вашого облікового запису, вас вигнать, і ваша гра негайно закінчиться. Краще сподіватися, що у вас було нещодавнє автозбереження.

Спільний доступ до ігор для тих, хто з друзями

Якщо вам цікаво, коли ви зможете поділитися своєю цифровою бібліотекою ігор із друзями, відповідь досить проста. Ви можете поділитися, коли будете з друзями. Корпорація Майкрософт не мала на меті, щоб перераховані вище функції були постійними методами обміну іграми з Xbox в чужому домі. Мета функції Home Xbox — зручно ділитися своїми іграми на консолі Xbox, яка найчастіше використовується у вашому домі. Є причина, чому Microsoft називає його «Домашній Xbox», а не «Друзьим Xbox».

Щоб ділитися іграми з друзями, вам просто потрібно бути з ними. Коли ви обидва граєте на Xbox свого друга, увійдіть у свій обліковий запис Microsoft, і вони отримають доступ до вашої цифрової бібліотеки. Коли ви закінчите грати, вийдіть, і ваші ігри прийдуть з вами. Це те, що задумала Microsoft, і спроба будь-якого іншого шляху призведе до проблем з доступом до вашої бібліотеки ігор вдома — або, що ще гірше, дружба закінчилася через втрачені гроші. Не ризикуйте — це того не варто.