Незамінні токени (NFT) та їх застосування в інших сферах

| | 0 Comments| 1:00 AM
Categories:

Non-Fungible Tokens, більш відомі як NFT, є останнім модним словом у криптоіндустрії. Завдяки блокчейну як базовій технології NFT можуть принести радість багатьом життям, особливо спільноті художників.

Давайте розшифруємо NFT простими термінами та дізнаємося про їх широке застосування (від gif до нерухомості).

Що таке NFT?

Простими словами, NFT означає право власності на будь-який актив – цифровий чи фізичний.

Формулювання – NON-FUNGIBLE – вказує на те, що немає двох рівних NFT, на відміну, скажімо, від долара США, який еквівалентний будь-якому іншому долару США.

Це робить кожен незамінний токен унікальним.

NFT настільки цінні, наскільки їх робить ринок. Облікові дані про право власності на NFT зберігаються в блокчейнах. Отже, це не можна підробити.

Наприклад, якщо ви володієте NFT, який представляє ділянку землі, це означає, що ніхто не може змінити це нечесною грою. Ви можете продати земельну ділянку, але навіть ця операція завжди буде доступна для публічної перевірки.

Засновник Twitter Джек Дорсі продав свій перший в історії твіт — «просто налаштовую свій twttr» — як NFT за 2,9 мільйона доларів США на 22 березня 2021 року.

Покупець, пан Сіна Еставі з Малайзії, є виконавчим директором криптофірми Bridge Oracle.

Він каже:

Це частина історії людства у формі цифрового активу. Хто знає, якою буде ціна першого в історії людства твіту через 50 років.

Свою покупку він порівнює з найвідомішою картиною – «Моною Лізою» Леонардо да Вінчі.

Деякі люди можуть висміювати його рішення, але експерти погоджуються, що перший твіт засновника Twitter на цій самій платформі справді є цінним активом. Отже, з часом це може йому окупитися.

NFT — це набагато більше, ніж просто химерний твіт чи малюнок.

Незважаючи на це, давайте подивимося, як ви можете безкоштовно створити NFT прямо зі свого персонального комп’ютера.

Як створити NFT?

Першим кроком є ​​вибір блокчейну для розміщення ваших NFT.

Кожен блокчейн має власні набори протоколів, підтримувані гаманці та ринок для NFT.

Існує безліч блокчейнів, таких як Ethereum, Free TON, Polkadot, Cosmos тощо.

На даний момент Ethereum є найпотужнішим з усіх.

Отже, я поясню простий спосіб створити NFT у блокчейні Ethereum і зробити його доступним для покупки.

#1. Створення гаманця Ethereum

Гаманець — це ваш особистий простір, де ви зберігаєте свої предмети, пов’язані з блокчейном: валюти, токени тощо.

Існує маса доступних варіантів створення гаманця Ethereum.

Я проілюструю Metamask, гарячий гаманець для зберігання ваших криптотокенів.

Гарячий гаманець залишається підключеним до Інтернету. Майже всі криптозломи, про які ви чуєте, включають гарячі гаманці.

Холодний гаманець не завжди підключається до Інтернету. Вони підключаються до Інтернету (стають гарячими) лише під час транзакції. Решту часу вони залишаються прихованими від цікавих очей кіберзлочинців.

  7 найкращих інструментів аналізу продуктивності бази даних

Я не пропоную витрачати на холодні гаманці, якщо ви новачок. Натомість створіть гарячий гаманець – це безкоштовно.

І найшвидший спосіб почати – завантажити Метамаска як розширення браузера.

Отже, встановіть розширення для браузера та пройдіть процес реєстрації. Навряд чи це займе п’ять хвилин.

Ви також можете переглянути цей посібник, якщо у вас виникли проблеми з цим кроком:

Тепер, коли у вас є гаманець, ми повинні побачити, як карбувати (створити) ваш перший NFT.

#2. Карбування NFT

Подібно до того, як ви вибрали Ethereum серед різних блокчейнів, тепер ви повинні торкнутися платформи, щоб створити та продати свій перший незамінний токен.

Ваші найкращі варіанти для ринку NFT – Opensea, Mintable, Nifty Gateway, Rarible, Mintbase тощо.

Або дозвольте мені зробити це легким (і безкоштовним) для вас.

Я проілюструю розміщення ваших NFT на ринку Mintable, не сплачуючи нічого наперед. Робимо це послідовно.

Реєстрація в Mintable

Спочатку відкрийте Картинка Marketplace і натисніть Створити обліковий запис.

Підключення вашого гаманця

Тепер увійдіть і натисніть Підключити гаманець.

Після цього натисніть Підключити гаманець у спливаючому вікні, щоб підключити гаманець Metamask. Цей крок стане можливим лише після реєстрації Metamask і ввімкнення його як розширення браузера. Натисніть «Далі» та підтвердьте в усіх спливаючих вікнах, щоб завершити процес зв’язування.

Процес карбування

Тепер ми почнемо сам процес карбування. Виберіть «Виготовити предмет» біля пункту «Університет NFT».

Натисніть Створити новий елемент.

.

Далі виберіть Додатково у верхній лівій кнопці. За допомогою цієї опції ви можете використовувати обидва варіанти – безгазовий або традиційний.

Безгазові транзакції безкоштовні, але ваші NFT поки що не відображатимуться у вашому гаманці. Натомість вони зберігатимуться на Ethereum — дещо схожому на стелс-режим — до моменту продажу (передачі).

Після переказу його історія буде показана у вашому гаманці, а ви як оригінальний творець. Натисніть тут щоб прочитати більше про це.

Цікаво, що ви будете платити більшу комісію за транзакцію (5%) з безгазовим двигуном, ніж якщо ви вибрали традиційний спосіб (2,5%).

Але за допомогою традиційного методу ви сплачуєте комісію за транзакцію наперед, щоб показати її у своєму гаманці, навіть якщо ваші NFT сидять у блокчейні без будь-яких продажів назавжди.

Тому вибирайте Gasless, якщо ви пробуєте це лише вперше.

Але якщо ви професійний художник, краще вибрати традиційне.

Оскільки я не великий художник і це лише для ілюстрації, тому ми продовжимо безгазовий варіант.

Це майже марний GIF, який я створив для цієї демонстрації. Але ви можете запитати, якщо його можна завантажити простим клацанням правою кнопкою миші, навіщо тоді його взагалі купувати? Ну, це справа з NFT. Їх можна копіювати, як дублікат будь-якого дорогоцінного виду мистецтва. Але гордим власником оригіналу може бути лише ОДИН. Цей факт в першу чергу визначає ціну.

  Що таке Bluetooth LE Audio і навіщо він вам потрібен?

Отже, наступним кроком є ​​перелік предмета. Введіть назву лістингу, підзаголовок лістингу, завантажте свій файл, введіть опис предмета, зафіксуйте ціну, установіть метод продажу (фіксований, аукціон і аукціон із «Купити зараз») і натисніть ПЕРЕЛІК ЦЕЙ ТОВАР.

Підтвердьте це, вибравши Продовжити на наступному екрані.

Натисніть Підписати у спливаючому вікні метамаски.

І ура! Ваше творіння доступне в Ethereum.

Ви можете перевірити свій маркер, натиснувши Переглянути свій елемент.

Я оцінив свій gif лише в 50 ETH (скорочення від Ether, криптовалюта) або 180 617 доларів США на момент написання цієї статті. Перевір і придбайте його 😅, якщо хочете розлучитися зі мною.

Як працюють NFT?

NFT управляються за допомогою ERC-721 стандарт жетона. Це набір протоколів, які керують обліковими даними про право власності на NFT, щоб уникнути дублювання.

Це забезпечує унікальний ідентифікатор і метадані для кожного незамінного токена, навіть якщо вони викарбувані з одного смарт-контракту.

У двох словах, смарт-контракти — це гаманці Ethereum, керовані кодом. Як і зі звичайним гаманцем, кожна транзакція з ним є незмінною та прозорою.

Для простої аналогії припустимо, що смарт-контракти є вашими партнерами в комп’ютерній грі, як-от counterstrike або шахи. Вони можуть грати з вами (або проти вас), але не можуть грати самі.

Отже, коли ви карбуєте незамінний токен, створюється унікальний ідентифікатор і метадані. Це допомагає автентифікувати оригінальний NFT та його виробника.

Що стосується ринку Mintable NFT, ви можете знайти метадані кожного елемента, просто прокрутивши сторінку елемента вниз.

Наприклад, NFT, який я щойно створив, має такі метадані:

На ньому чітко видно оригінального творця та ідентифікатор токена.

Отже, припустимо, я передаю (продаю) це вам. Тоді ви матимете це у своєму гаманці, а ідентифікатор токена гарантуватиме його автентичність як оригінал. Будь-яка копія, створена нечесною грою, матиме інший ідентифікатор, який ідентифікує шахрайство.

Хоча митець може вирішити також зробити інші копії, їх не можна скопіювати, якщо ви придбали їх із передачею авторських прав. Тим не менш, це дійсне для одного блокчейну одночасно.

Однак, якщо художник є шахраєм, ви можете знайти копії будь-якого конкретного мистецтва в інших блокчейнах. Але законний художник дотримувався б одного блокчейну або, принаймні, не продавав би той самий NFT на різних блокчейнах.

Додатки NFT

Цей унікальний маркер має багато варіантів використання. Мистецтво — це добре відомий додаток. Але в міру розвитку індустрії ви зможете використовувати NFT також у багатьох інших потоках.

У цьому розділі обговорюватимуться деякі з менш відомих сфер, які можуть використовувати їх для кращого споживчого досвіду.

  Як повернути гроші за гру GOG

#1. Застосування NFT в мистецтві та цифрових креативах

Це де-факто область застосування, де кожен намагається продати токен мільйонами.

Не тільки GIF-файли та зображення, ви також можете карбувати музику та відео в NFT.

Як і зображення, музику та відео можна копіювати по всьому Інтернету. Але право на володіння оригіналом залишається за законним покупцем.

Наприклад, це коротке відео Gucci Ghost востаннє було продано за 3600 доларів сім місяців тому.

Тоді його творець – Тревор Ендрю – виставив його за 200 доларів США. Потім він змінив кілька власників, і зараз його теперішній власник Денні виставив за 16 300 доларів США.

Ви можете переглянути повну історію покупок, відвідавши товар сторінки на Nifty Gateway.

Так само особа на ім’я Рабоно придбала Cryptokitty #896775 за приголомшливі 172 000 доларів США. Цей Cryptokitty має назву Дракон.

Її остання ціна становить 600 ETH, що наразі еквівалентно 2 068 794,00 доларів США.

Ви можете купити кошеня тут. Ось вона (копія):

#2. Інші застосування NFT

Не знущайтеся вже над NFT.

У них є багато варіантів використання, крім цифрового мистецтва. Деякі з них:

a) Квитки на подію (фільм, виступ наживо, футбольний матч тощо) можна токенізувати як NFT. Оскільки кожне місце розташування унікальне, тож немає двох однакових.

b) Юридичні документи, рахунки-фактури, підписи тощо. Ви можете перетворити будь-який юридичний документ про власність у NFT. Це може допомогти встановити справжнього власника. Це зменшить шахрайство в сфері нерухомості та полегшить процес продажу. Крім того, це зменшить потребу в посередниках (місцевій адміністрації). Таким чином, переказ буде економним і швидким як для продавця, так і для покупця.

Так само ви можете токенізувати рахунки-фактури та підписи. Це припинить зловживання та зберігатиме постійний запис кожної транзакції.

c) Управління ланцюгом постачання за допомогою NFT може надати докази оригінальності будь-якого продукту. Наприклад, ви можете перевірити будь-які ліки на справжність, відстеживши їх до справжнього виробника.

d) Будь-що, що відрізняється від інших, можна перетворити на невзаємозамінний токен, щоб забезпечити чесне використання. Наприклад, ваш диплом про вищу освіту, водійські права, особисте посвідчення особи, паспорт тощо можна оформити як NFT, щоб запобігти підробці.

Підсумок 😎

Ви можете застосовувати NFT скрізь, де побачите щось унікальне, будь то предмети мистецтва, юридичні документи, ідентифікаційні картки чи будь-який фірмовий продукт.

Це допомагає розпізнати оригінали та покладає край підробці.

До речі, якщо ви серйозний художник, готовий заплатити авансовий внесок за карбування свого NFT, то спробуйте Відкрите море. Це найбільший ринок NFT на даний момент.