На що звернути увагу, купуючи програмне забезпечення для редагування відео

| | 0 Comments| 12:59 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Подумайте про свою мету редагування, щоб визначити найкращий інструмент для редагування відео. Різні інструменти націлені на різні випадки використання, тож вирішіть, що вам потрібно для хобі чи професійної кар’єри.
  • Шукайте зручні для користувача інтерфейси та подумайте про рівень налаштування, який ви хочете. Деякі інструменти пропонують простіший інтерфейс із базовими функціями, тоді як інші мають розширені можливості.
  • Візьміть до уваги сумісність із вашою операційною системою та бажаними форматами відео. Крім того, враховуйте вимоги до апаратного забезпечення програмного забезпечення, яке ви розглядаєте, щоб уникнути будь-яких неочікуваних оновлень.

Хоча ви можете відчувати, що всі інструменти редагування відео конкурують між собою, насправді це не так. Усі доступні на ринку інструменти, як-от Adobe Premiere Pro, Final Cut Pro, Filmora та Lightworks, націлені на різні варіанти використання.

Перш ніж інвестувати в інструмент для себе, подумайте про свою мету редагування. Хочете щось для хобі чи зараз намагаєтесь перетворити хобі на професійну кар’єру? Ви знімаєте фільм чи просто готуєтеся до позакласного заходу?

Ваша мета редагування допоможе вам вибрати інструмент, який найкраще підходить для вас. Але якщо ви плутаєтеся між кількома вибраними в одній категорії (тобто iMovie і Filmora), зверніть увагу на наведені нижче фактори.

1. Зручний інтерфейс

Оскільки інтерфейс інструмента для редагування відео – це те, що ви б використовували весь час для редагування відео, зручність використання має бути вашою відправною точкою. Як початківцю, вам потрібно щось, що має зрозумілий і простий для розуміння макет.

Важливо, щоб ви зрозуміли, що це інструменти для редагування медіа. Природно, вони мають певний рівень складності через неймовірну кількість функцій. Якщо ви виберете занадто простий інтерфейс (наприклад, iMovie), ви, швидше за все, втратите функції та можливості редагування.

Однак деякі пропонують майже таку саму функціональність, але кращі (або простіші) інтерфейси. Наприклад, Final Cut Pro пропонує набагато простіший інтерфейс порівняно з Adobe Premiere Pro, але обидва пропонують схожі функції. Крім того, Premiere Pro дозволяє краще налаштувати інтерфейс, де ви можете перетягувати різні розділи та налаштовувати робочий простір, який більше підходить для вашої зручності.

  Слухайте найменше відтворені пісні на Spotify від будь-якого виконавця

Для всіх інструментів, які ви розглядаєте, дивіться відео з YouTube, де їх переглядають редактори. Це дасть вам гарне уявлення про зручність інтерфейсу та налаштування, які він пропонує.

2. Особливості та функціональність

Наступне, на що вам потрібно звернути увагу, це функції, які пропонує інструмент, який ви розглядаєте. Хороші програми для редагування відео повинні включати такі основи, як редагування шкали часу, візуальні переходи, тексти та експорт високоякісного відео.

Він також повинен мати більш розширені функції, такі як градація кольору, маскування та відстеження, створення ключових кадрів, мікшування аудіо, вкладені послідовності — і список можна продовжувати. Чим більше функцій, тим краще.

Ви можете почати з iMovie, якщо вам потрібен надзвичайно простий інтерфейс лише з основними функціями. Якщо ви хочете мати розширені функції, але зберегти простоту та ціну iMovie, вибирайте Final Cut Pro. Adobe Premiere Pro стане вашим найкращим вибором, якщо ви хочете додати більше функцій до колоди та мати настроюване робоче середовище.

Використовуйте висококласне програмне забезпечення, як-от Avid Media Composer, лише тоді, коли ваша мета — створення фільмів і вам потрібна комплексна установка з майже всіма можливими функціями редагування відео.

3. Сумісність

Деякі інструменти для редагування відео працюватимуть краще на Mac, тоді як інші мають кращу продуктивність у Windows. Тут важлива сумісність, оскільки вона може вплинути на кількість часу та зусиль, які ви вкладаєте (уповільнюючи роботу). Більшість програм для редагування відео сумісні з кількома операційними системами, але деякі працюють лише на Mac (наприклад, Final Cut Pro та iMovie).

Далі переконайтеся, що програмне забезпечення, яке ви розглядаєте, підтримує формати відео, які ви найчастіше редагуєте. Хоча майже все програмне забезпечення для редагування відео працює з такими поширеними форматами, як MP4, MOV і AVI, є винятки. Якщо ви записуєте відео ProRes на свій iPhone, ви отримаєте кращу продуктивність, редагуючи його за допомогою Final Cut Pro.

  Як створити інфографіку: покроковий посібник

Також важливо враховувати вимоги до обладнання. Багато інструментів вищого класу, як-от Premiere Pro, мають більше оперативної пам’яті та швидші SSD і процесори. Такі інструменти, як DaVinci Resolve і Lightworks, краще підходять для апаратного забезпечення нижчого рівня.

Переконайтеся, що ви купуєте програмне забезпечення лише через його інтерфейс і функції, а потім дізнаєтеся, що вам потрібно оновити комп’ютер, щоб певні функції працювали.

4. Продуктивність і швидкість

Продуктивність програмного забезпечення для редагування відео означає, наскільки плавно редактор може реагувати на ваш вхід (тобто відтворювати відео чи застосовувати візуальні ефекти). Це також стосується часу, необхідного редактору для візуалізації та експорту файлів у високій якості.

Хоча ваша система (процесор, оперативна пам’ять і графічний процесор) значною мірою сприяє продуктивності, оптимізація програмного забезпечення також відіграє ключову роль. Отже, шукайте програмне забезпечення для редагування відео з такими функціями, як прискорення GPU та редагування через проксі.

Прискорення графічного процесора розподіляє навантаження редагування з графічним процесором, щоб підвищити продуктивність, тоді як проксі-редагування полегшує редагування відео високої роздільної здатності — це особливо важливо для відео 4K (або вище).

Більшість програм для редагування відео підтримує прискорення графічного процесора та редагування проксі-сервера, а також багато інших функцій підвищення продуктивності. Однак рівень оптимізації та спосіб використання всієї обчислювальної потужності можуть значно вплинути на продуктивність. Тут вам допоможе читання відгуків.

5. Витрати

Більшість програм для редагування відео (наприклад, Adobe Premiere Pro, Filmora та Avid Media Composer) перейшли на модель ціноутворення SaaS (програмне забезпечення як послуга), де зараз пропонуються лише плани передплати. Лише кілька інших, як-от DaVinci Resolve Studio та Final Cut Pro, все ще пропонують довічні угоди з одноразовим авансовим платежем.

Отже, якщо ви не бажаєте придбати DaVinci Resolve або Final Cut Pro, зважтеся на підписку, яка зазвичай коштуватиме понад 20 доларів США на місяць. Ціна за місяць залежить від функцій, які ви хочете.

  Як приєднатися до зустрічі Zoom по телефону

Пам’ятайте: якщо ви хочете редагувати прості відео, вам не потрібно платити — ви можете скористатися безкоштовними програмами, як-от Filmora або iMovie. Розглядайте можливість інвестувати в інструмент, лише якщо ви серйозно прагнете професійної кар’єри у редагуванні відео та вам потрібно редагувати відео високої роздільної здатності.

6. Ліцензування та приховані платежі

Якщо ви використовуєте безкоштовну версію інструменту для редагування відео, ви, швидше за все, матимете лише ліцензію на особисте використання, де ваше відео матиме водяний знак інструменту (тобто крихітний «Filmora» у кутку вашого відео). . Щоб видалити цей водяний знак, вам доведеться підписатися на інструмент, який також, у більшості випадків, надасть вам комерційну ліцензію.

Надзвичайно важливим фактором, який слід враховувати, є привілеї, які ви отримуєте за свої гроші. Наприклад, «Вічний план» Filmora дає вам доступ лише до однієї конкретної версії Filmora. Щоб оновитися до нової версії, вам доведеться сплатити додаткову плату за оновлення та, ймовірно, переглянуту (і завищену) плату за підписку.

Ці комісії приховані в тому сенсі, що вони не визначені заздалегідь і не згадуються прямо в таблиці цін. Інші інструменти також можуть мати подібні умови. Ви можете дізнатися про них, лише прочитавши відповіді на поширені запитання або посилання на документи в таблиці цін (умови та положення).

Ваша кінцева мета визначатиме ваше ідеальне програмне забезпечення для редагування відео

Вибір відповідного програмного забезпечення для редагування відео є серйозною перешкодою, коли ви тільки намагаєтеся почати працювати в цій галузі. Залежно від стилю відео, ваша зброя може бути як простою, так і складною.

Створення реклами, короткометражний контент і кінематограф — це різні стилі, тому для них потрібне програмне забезпечення, яке ідеально підходить для них. У всіх випадках кінцева мета, якої ви хочете досягти за допомогою інструменту, визначає, у який інструмент вам слід інвестувати.