Наскільки вибір шини впливає на запас ходу?

| | 0 Comments| 6:25 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Шини можуть мати значний вплив на запас ходу електромобіля. Такі фактори, як конструкція, тип і ширина шин, впливають на опір коченню та споживання енергії.
  • Належний тиск у шинах і технічне обслуговування мають вирішальне значення для збільшення запасу ходу EV. Недостатньо накачані шини збільшують опір коченню, тоді як зношені шини погіршують ефективність і безпеку.
  • Розмір і ширина шин також впливають на запас ходу. Великі колеса та ширші шини можуть знизити ефективність і запас ходу, тоді як менші колеса та вужчі шини підвищують ефективність та комфорт.

Останніми роками електричні транспортні засоби набули значної популярності завдяки своїм перевагам для навколишнього середовища та економії. Однак потенційні покупці та поточні власники електромобілів хвилюються про запас ходу автомобіля — як далеко він може проїхати на одному заряді.

Є багато факторів, які впливають на діапазон EV. У той час як ємність батареї та звички водіння є добре відомими факторами, що впливають на запас ходу EV, один важливий аспект часто залишається непоміченим: шини.

Як шини впливають на запас ходу EV?

Запас ходу електромобіля означає відстань, яку він може проїхати на одному заряді. Це життєво важливий момент для власників електромобілів, оскільки він визначає, яку відстань вони можуть проїхати, перш ніж знадобиться підзарядка.

Шини є єдиною точкою контакту автомобіля з дорогою. Отже, вони мають глибокий вплив на опір коченню, зчеплення та споживання енергії. Це стосується не лише електромобілів, а й традиційних автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння (ДВС).

Різні властивості шин впливають на запас ходу електромобіля.

1. Конструкція та тип шини

Вибираючи шини, навіть шини однакового розміру можуть суттєво відрізнятися за конструкцією, що вплине на враження від водіння.

  • Літні шини: призначені для теплої погоди, щоб забезпечити відмінне зчеплення на сухих дорогах. Ці шини не мають необхідного зчеплення для їзди по снігу взимку.
  • Зимові шини: забезпечують краще зчеплення на снігу та льоду, але ціною зниження ефективності. Зимові шини необхідні для електромобілів, якщо ви живете в холодному кліматі.
  • Всесезонні шини: компроміс між літніми та зимовими шинами, що забезпечує гідну роботу в різних умовах.
  • Екологічно чисті шини: створені для мінімізації опору коченню та підвищення ефективності. Гарний вибір для власників електромобілів, які бажають збільшити запас ходу.
  Як перемістити картинки в Microsoft Word

Кожен тип має свої переваги та недоліки, але сезонні назви дають вам гарне уявлення.

2. Тиск у шинах

Належний догляд за шинами має важливе значення для збільшення запасу ходу EV. Недостатньо накачані шини можуть збільшити опір коченню, зменшуючи ефективність і запас ходу. Навпаки, надмірно накачані шини погіршують зчеплення та комфорт їзди. Хоча вони можуть трохи підвищити ефективність, компроміс у безпеці та комфорті не вартий того.

Ви повинні регулярно перевіряти та підтримувати належний тиск у шинах, щоб забезпечити оптимальну продуктивність. Крім того, підтримка здоров’я шин шляхом регулярних ротацій і перевірок на знос також має вирішальне значення, оскільки зношені шини можуть погіршити ефективність і поставити під загрозу вашу безпеку на дорозі.

3. Розмір коліс

Хоча великі колеса з унікальним дизайном виглядають агресивніше та візуально привабливіше, розмір коліс вашого електромобіля може значно вплинути на його запас ходу.

Великі колеса зазвичай мають нижчу ефективність через їх вагу та менші бічні стінки. Крім того, великі колеса знижують комфорт їзди, роблячи кожну нерівність на дорозі більш помітною.

Навпаки, менші колеса можуть підвищити ефективність і комфорт шин, але можуть погіршити естетику. Якщо діапазон є вашим пріоритетом, то ви можете зменшити агресивний вигляд.

  Як генерувати випадкові числа в Google Таблицях

4. Ширина шини

Ширина шин є ще одним вирішальним фактором, що впливає на запас ходу EV. Широкі шини часто мають більшу ділянку контакту з дорогою, що може покращити зчеплення, а також збільшити опір коченню. Цей підвищений опір може призвести до зменшення загального діапазону.

Важливо зазначити, що для всіх електромобілів не існує універсальної ширини шин. Відповідна ширина шин залежить від таких факторів, як вага автомобіля, аеродинаміка та трансмісія.

Деякі електромобілі найкраще підходять із широкими шинами, оскільки переваги щодо керованості та зчеплення варті втрати в дальності. Наприклад, заміна шин на Ram 1500 REV або Ford F-150 Lightning на більш тонкі збільшить запас ходу, але за незначну ціну зчеплення та, зрештою, вашої безпеки.

Чи шини для електромобілів кращі для запасу ходу?

Спеціальні шини для електромобілів створені, щоб доповнити різні аспекти електромобіля. По-перше, електромобілі не мають гучного двигуна внутрішнього згоряння під капотом; вони мають акумулятори та електродвигуни.

Ця принципова відмінність дозволяє електромобілям створювати миттєвий крутний момент без шуму двигуна. Компроміс полягає в тому, що вони важать набагато більше, ніж традиційні автомобілі.

Автор зображення: Porsche

Хоча на електромобілі можна використовувати звичайні шини, це негативно вплине на ваші враження від електромобіля. Ось деякі відмінності шин для електромобілів від звичайних:

  • Зменшення шуму: електромобілі виробляють мінімальний шум від трансмісії, що робить шум шин більш помітним. Щоб протистояти цьому, спеціально для електромобілів використовуються спеціальні малюнки протектора та матеріали для мінімізації шуму шини. Результатом є тихіша їзда, яка покращує ваш комфорт і також зменшує загальне шумове забруднення в міських районах.
  • Вища допустима вага: електромобілі важать набагато більше, ніж їхні бензинові чи дизельні аналоги. Ця збільшена вага створює додаткове навантаження на шини, особливо під час прискорення та гальмування. Спеціальні шини для електромобілів пропонують покращену здатність витримувати навантаження, щоб впоратися з цією додатковою вагою. Це забезпечує безпеку і стабільність шин.
  • Низький опір коченню: основною перевагою шин для електромобілів є їхній знижений опір коченню. Виробники досягають цього за допомогою інноваційного дизайну протектора та спеціальних гумових сумішей. Шини з нижчим опором коченню вимагають менше енергії для підтримки швидкості, що безпосередньо означає підвищення ефективності та збільшення запасу ходу для електромобілів.
  Безкоштовно опублікувати Covid' Special Online

Спеціальні шини для електромобілів пропонують низку переваг, найголовнішою з яких є знижений опір коченню. Оскільки електромобілі за своєю суттю є більш ефективними, ніж транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння, і передають значну частину енергії на колеса з мінімальними витратами, опір коченню стає критичним фактором, що впливає на ефективність електромобілів.

Практичні демонстрації підкреслили вплив вибору шин на запас ходу EV. В ан Відео з інженерних поясненьДжейсон Фенске підрахував, що шини з низьким опором коченню можуть потенційно заощадити до 53 миль запасу ходу за 200-мильну подорож у порівнянні з шинами з найвищим опором коченню.

Щоб поглянути на це в перспективі, якщо ви зараз досягаєте 400 миль запасу ходу зі звичайними шинами, ви можете збільшити запас ходу свого електромобіля до 500 миль, просто замінивши його на кращі шини для електромобілів.

Гумовий шлях до ефективності

Вибір шин відіграє важливу роль у визначенні запасу ходу вашого електромобіля. Слід враховувати кілька факторів, кожен з яких відіграє різну роль у ефективності та запасі ходу електромобіля.

Вибравши правильні шини та належним чином обслуговуючи їх, ви можете збільшити запас ходу свого електромобіля та покращити загальні враження від водіння.