Наскільки безпечний Wi-Fi у літаку?

| | 0 Comments| 10:45 PM
Categories:

Wi-Fi у літаку дозволяє вам продовжувати спілкуватися з колегами по роботі, грати в інтернет-ігри або переглядати веб-сайти, коли ви перебуваєте на висоті десятків тисяч футів у повітрі. Безперечно, це зручно, але чи безпечно це насправді? Чи безпечно ви користуєтеся Wi-Fi у літаку?

Як літаки підключаються до Wi-Fi?

Літаки надають Wi-Fi пасажирам двома основними способами. Перший передбачає мережу орбітальних супутників, пов’язаних із наземними станціями. Антена на верхній частині літака дозволяє підключатися до найближчого супутника та надавати пасажирам доступ до Інтернету.

Другий варіант – використання з’єднань повітря-земля. Вони також покладаються на антени, встановлені на літаку, за винятком того, що ці сигнали надходять від веж стільникового зв’язку на землі.

Обидва ці методи є ненадійними, тому що покриття може стати нерівним, якщо покриття супутника або стільникового зв’язку менш інтенсивне. Однак із супутниковими з’єднаннями порівняно менша ймовірність виникнення проблеми, оскільки вони забезпечують кращий доступ уздовж траєкторії польоту.

  8 найкращих дизайнерських програм для команд

Чи безпечний Wi-Fi у літаку?

Громадський Wi-Fi зручний, але він пов’язаний із численними ризиками для кібербезпеки. Те саме стосується Wi-Fi у літаку. Хакер може проникнути в з’єднання і викрасти всю передану інформацію. Сидячи в переповненому літаку, також підвищується ймовірність того, що хтось вкраде особисту інформацію, просто спостерігаючи через ваше плече, поки ви друкуєте.

Деякі зломи Wi-Fi відбуваються, коли кіберзлочинці встановлюють підроблені точки підключення. Вони часто використовують розпливчасті, але реалістичні назви, наприклад «Delta Guest Network». Потім хакери можуть викрасти всю пов’язану інформацію, коли хтось починає використовувати ці з’єднання.

Легітимні провайдери Wi-Fi під час польотів також припустилися помилок у сфері кібербезпеки. Деякі доводять, що ризики Wi-Fi у літаках існують уже давно. Розглянемо 2015 рік Швидке покриття компанії легітимної бортової компанії Wi-Fi, яка видає користувачам підроблені сертифікати SSL.

Ризики безпеці виникають ще й через те, що багато людей літають у відпустку. Хакери сподіваються, що вони будуть більш розслабленими в таких випадках, зменшуючи ймовірність того, що вони дотримуватимуться найкращих практик кібербезпеки.

  TN проти IPS проти VA: Яка найкраща технологія панелі дисплея?

Деякі випадки шахрайства Airbnb також відбуваються подібним чином. Хакери сподіваються, що жертви будуть настільки в захваті від майбутньої втечі, що попадуться на фальшиві оголошення Airbnb про неіснуючі квартири або зовсім не схожі на їхні описи.

Основний висновок полягає в тому, що Wi-Fi у літаку не є безпечним способом підключення до Інтернету. Найкраще уникати цього, якщо можете. Оскільки це не завжди доступний варіант, ось кілька способів зробити його більш безпечним.

Як безпечно використовувати Wi-Fi у літаку

Перша порада: використовуйте Wi-Fi у літаку лише для дій, які не розкривають особисту інформацію. Це означає, що ви не перевіряєте свою електронну пошту, не берете участь в онлайн-банкінгу чи покупках або відвідуєте сайти, які вимагають ваші дані для входу.

Ще один спосіб убезпечити себе – уважно прочитати всі деталі, пов’язані з Wi-Fi у літаку. Зверніть особливу увагу на назву точки підключення, щоб помилково не використати неправильне.

Вам також слід наполегливо розглянути можливість використання платного інструменту VPN. VPN використовують віддалені сервери та шифрування, щоб зробити онлайн-діяльність безпечнішою. На жаль, деякі безкоштовні VPN не такі безпечні, як здаються.

  6 найкращих програм ECAD для проектування електронних виробів

Постачальники можуть зберігати журнали вашої IP-адреси, типу пристрою та активності в Інтернеті. Навіть якщо хакери не бачать цих речей, хтось бачить. Безкоштовні інструменти VPN також часто не мають функцій безпеки, і в них досвідченим кіберзлочинцям легше проникнути.

Якщо ви часто літаєте або вам доводиться використовувати Wi-Fi під час польоту, зробіть розумний крок і виділіть кошти на платний інструмент VPN. Спочатку прочитайте відгуки користувачів і дізнайтеся про доступні функції, щоб переконатися, що ви зробили правильний вибір.

Чи варто ризикувати Wi-Fi у польоті?

Крім того, що тут описано питання безпеки, Wi-Fi у літаку зазвичай є платною послугою. Можуть виникнути випадки, коли ви вважаєте послугу важливою. Однак, якщо ви просто хочете підключитися, щоб час пролетів швидко під час тривалого перельоту, подумайте ще раз і усвідомте можливі небезпеки.