Нарешті пояснено різницю між кодуванням і сценарієм

Кодування та сценарії – це фрази, які часто використовуються без розбору в сучасному цифровому середовищі. Незважаючи на схожість, вони мають унікальні відмінності, які їх відрізняють.

Важливо знати різницю між програмуванням і написанням сценаріїв, незалежно від того, чи думаєте ви про кар’єру в розробнику програмного забезпечення чи маєте пристрасть до технологій.

Кодування — це процес створення складних програмних програм шляхом написання коду з нуля. Для цього вам потрібно виконати такі мови програмування, як Java або Python. З іншого боку, створення сценаріїв передбачає створення сценаріїв або невеликих програм. Він автоматизує основні операції та розширює існуючу програму.

Ця стаття пояснює різницю між програмуванням і написанням сценаріїв, незалежно від того, новачок ви чи досвідчений програміст. Це також допоможе вам визначити, що найбільше відповідає вашим вимогам. Тож давайте вип’ємо чашечку кави й приготуємось глибоко зануритися у сферу програмування та сценаріїв.

Що таке кодування?

Процес створення інструкцій на комп’ютерній мові, яку машина може зрозуміти та виконати, називається кодуванням. Це важлива частина розробки програмного забезпечення та використовується для створення будь-чого, від крихітних мобільних додатків до складних програмних систем. Крім того, він перетворює ідею на робочу програму, яку можна виконати на комп’ютері.

Програміст створює код мовою програмування, такою як python, java або C++. Наступним кроком є ​​створення, тестування та налагодження програмного забезпечення за допомогою різних інструментів і методів.

Деякі мови програмування спеціально розроблені для певних цілей, наприклад веб-розробка або розробка ігор. Для порівняння, інші є більш універсальними, тому їх можна застосувати для цілого ряду програм.

скажімо, ви хочете створити просту програму, яка фіксує середнє значення трьох значень. Код у Python може виглядати так:

У наведеному вище прикладі визначено функцію під назвою «середнє», яка приймає три аргументи: «a», «b» і «c». Функція повертає середнє значення цих трьох цілих чисел. Потім програма, що залишилася, обчислює середнє значення на основі введених користувачем даних і відображає результат.

Переваги кодування

Кодування – це вимоглива та складна діяльність, яка вимагає терпіння, наполегливості та бажання досліджувати нові ідеї. Однак завдяки навчанню та досвіду програмісти можуть створювати потужні практичні програми, які спрощують наше життя та долають складні проблеми.

Ось список переваг, які ви можете отримати від кодування:

 • За допомогою кодування програмісти можуть втілювати свої ідеї в життя, розробляючи рішення для реальних проблем.
 • Оскільки кодування вимагає логічного мислення та навичок критичного вирішення проблем, воно покращує аналітичні та мисленні здібності.
 • У сучасну цифрову епоху можливості програмування є вимогливими, і кваліфіковані кодери можуть легко отримати роботу на повний робочий день або процвітати в кар’єрі фрілансера.
 • За допомогою програмування творчі уми можуть виразити свою креативність і створювати готові програмні додатки.
 • Кодування передбачає прозоре та належне спілкування, яке покращує навички спілкування та командної роботи.
 • Кодування є складним завданням, але після виконання завдання почуття виконаного обов’язку мотивує вас створювати та вирішувати більше.
 • За допомогою програмування ви можете мінімізувати завдання, автоматизуючи більші завдання та звільнивши час, щоб зосередитися на важливих завданнях.
 • Навички кодування відкриють двері можливостей у різних сферах, таких як розробка додатків, штучний інтелект та наука про дані.
 • Технологічне поле розширюється швидше, ніж будь-коли, і кодування може надати вам можливість спонтанно навчатися та розвиватися.

Що таке сценарій?

Створення сценаріїв — це процес написання кодів, які комп’ютер може виконувати динамічно. Це не схоже на звичайне програмування. Метою створення сценаріїв є розробка коду, який автоматизує операції, а не створення автономних програм. Повторювані завдання, такі як обробка даних, керування файлами та адміністрування системи, виконуються за допомогою сценаріїв.

Що стосується створення сценаріїв, функції мінімізовані порівняно з повноцінними мовами програмування. Тому що вони призначені для простого вивчення та використання. JavaScript, Python, Ruby та Pearl є одними з найвідоміших доступних мов сценаріїв.

  Як скасувати членство у VSCO

Давайте уявімо сценарій, коли вам потрібно перенести багато файлів з одного місця в інше. Тому ви можете створити сценарій, який автоматизує всю процедуру, а не дублювати кожен файл вручну. Код може виглядати так у Python:

У наведеному вище прикладі модуль shutil використовується для перенесення файлів із вихідної папки до цільової. Потім з’являється модуль os, який зараховує файли у вихідну папку. Нарешті, функція shuttle.copy реалізована в сценарії для копіювання кожного файлу під час перегляду списку файлів.

Переваги сценаріїв

Створення сценаріїв є корисним інструментом для підвищення продуктивності шляхом спрощення процесів. Але навчальні програми повинні пам’ятати, що сценарії мають доповнювати звичайне програмування, а не замінювати його. Вивчення основ створення сценаріїв може допомогти вам автоматизувати діяльність і зробити вашу роботу простішою та ефективнішою, незалежно від вашого досвіду програмування.

Ось список переваг, які ви можете отримати від створення сценаріїв:

 • Сценарії можуть автоматизувати повторювані роботи, що економить час і підвищує продуктивність.
 • У порівнянні з ручними операціями за допомогою кодування, сценарії можуть заощадити значну кількість часу та ресурсів.
 • Організації можуть зробити більше за менший час, оскільки створення сценаріїв підвищує продуктивність.
 • Сценарії можна використовувати для координації та організації складних операцій, що спрощує керування складними робочими процесами.
 • Навчитися створювати сценарії легко, тому багато людей можуть ним користуватися.
 • Сценарії підвищують узгодженість у доставці вихідних даних, зменшуючи ймовірність людських помилок.
 • Завдання системного адміністрування, такі як моніторинг систем, резервне копіювання даних і керування мережевими пристроями, є одними з багатьох завдань, які можна автоматизувати за допомогою сценаріїв.
 • Діяльність із залученням кількох зацікавлених сторін може бути автоматизована за допомогою мов сценаріїв, що полегшує спілкування та командну роботу.
 • Оскільки створення сценаріїв забезпечує велику гнучкість, воно може допомогти вам оптимізувати роботу.

Написання сценаріїв і кодування можна порівняти, і більшість програмістів, швидше за все, поєднуватимуть їх у своїй роботі. Дуже важливо розуміти відмінності між кодуванням і сценарієм і те, як вони доповнюють один одного в будь-якому процесі розробки.

Кодування проти сценаріїв

Особливості Кодування Сценарії Призначення Розробка автономних програм або систем програмного забезпечення Автоматизація повторюваних завдань. Може поєднувати елементи програми Використовувані мови Мови програмування, включаючи Python, C++ і Java. Мови високого рівня, які інтерпретуються, як-от JavaScript, Perl і Bash. Складність. Вимагає більш високого рівня розуміння принципів програмування. Простий у вивченні та впровадженні. Час розробки. Завдяки глибині. , складності та необхідності тестування та налагодження, розробка може зайняти більше часу.
Простіше у створенні та виконанні, оскільки воно зосереджено на автоматизації завдання, а не на створенні всієї програми. Обслуговування Для виправлення помилок і забезпечення сумісності потрібні регулярні оновлення та технічне обслуговування
Не потребує регулярного обслуговування, оскільки воно зосереджено лише на автоматизації процесів. Налагодження Коди налагодження вимагають глибокого розуміння коду, що робить його трудомістким. Сценарії налагодження легші, оскільки вони коротші порівняно з кодуванням. Інтерактивність Створює незалежні програми, які часто не відразу користувачі -interactiveМоже використовуватися для розробки інтерактивних елементів для більшої програми ПортативністьМоже бути унікальною для однієї операційної системи або платформи, але не повністю переносимою.Може виконуватися на різних системах і часто більш портативна.МасштабованістьМоже використовуватися для створення програм, які є масштабованими та можуть працювати з великою кількістю даних і трафіку. Обмежена масштабованість через наголос на автоматизації завдань, а не на розробці складних програм. Вартість Може коштувати більше, оскільки складність програмного забезпечення та тривалість розробки можуть вимагати більших інвестицій. Менше, оскільки вимагає меншого часу розробки та ресурсів Довжина коду Зазвичай передбачає довший код, оскільки програмне забезпечення є стійким один і складний Вимагає меншої довжини коду, оскільки фокус є конкретним, а не створенням цілої програми. Випадок використання. Операційна система, веб-браузери, ігри тощо. Обробка даних, обробка форм, видалення даних, тестування веб-сайтів і керування певною логікою гри.

Випадки використання кодування

Кодування або комп’ютерне програмування передбачає створення, розробку, тестування та підтримку програмного забезпечення. Сфери використання кодування розширюються та стають різноманітнішими з постійним прогресом технологій. Тепер ми розглянемо деякі з багатьох програм для кодування, які існують сьогодні.

  Як виправити Firestick не підключається до Wi-Fi

#1. Розробка програмного забезпечення

Для створення додатків, програм і систем кодування широко використовується в галузі розробки програмного забезпечення. Розробники програмного забезпечення повинні знати, як кодувати, щоб створювати програми та додатки, які виконують різні завдання. Різні мови програмування дозволяють розробникам створювати програмне забезпечення, адаптоване до індивідуальних вимог клієнтів і кінцевих користувачів.

Ось деякі з популярних мов програмування для програмування

 • Java
 • Python
 • C++
 • C#
 • JavaScript
 • рубін
 • Свіфт
 • PHP
 • Objective-C
 • Котлін

#2. Веб-розробка

В даний час одним із найпопулярніших випадків використання кодування є веб-розробка. Більшість програмного забезпечення та додатків розміщуються в Інтернеті. Таким чином, використання веб-сайтів, веб-додатків і веб-сервісів зростає.

Розробники більше наголошують на таких мовах веб-розробки, як:

 • HTML (мова розмітки гіпертексту)
 • CSS (каскадні таблиці стилів)
 • JavaScript
 • PHP (гіпертекстовий препроцесор)
 • Python
 • рубін
 • Java
 • TypeScript
 • Іди
 • Свіфт

#3. Розробка мобільних додатків

Кодування необхідне для розробки програм, сумісних з різними пристроями. З ростом популярності мобільних пристроїв і планшетів індустрія розробки мобільних додатків процвітає. Тому розробники впроваджують мови програмування для створення мобільних додатків для операційних систем на певному пристрої.

Ось кілька популярних мов розробки мобільних додатків:

 • Java (для Android)
 • Kotlin (для Android)
 • Swift (для iOS)
 • Objective-C (для iOS)
 • C# (для Xamarin)
 • JavaScript (для React Native)
 • Дарт (для Флаттера)
 • Lua (для Corona SDK)
 • C++ (для Unreal Engine)
 • Python (для Kivy)

#4. Розробка гри

Розробка ігор — це ще одна галузь, що розширюється, і потребує кодування для розширення кінцевого продукту. Таким чином, розробники створюють різні ігрові механізми, графіку та аудіо за допомогою кодування.

 • Ось деякі популярні мови, які використовуються для розробки ігор:
  C++ (ігрові движки, такі як Unreal Engine і Unity)
 • C# (Unity)
 • Java (розробка ігор для Android)
 • Python (фреймворки, такі як Pygame)
 • Lua (ігрові движки, такі як Corona SDK і Defold)
 • JavaScript (фреймворки розробки ігор, такі як Phaser)
 • Objective-C і Swift (для розробки ігор iOS)
 • Haxe (ігрові движки, такі як OpenFL і HaxeFlixel)
 • Rust (ігрові движки, такі як Amethyst і ggez)
 • Збірка низькорівневого ігрового програмування для консолей і аркадних машин)

#5. Наука та аналіз даних

Обробка, аналіз і аналіз величезних обсягів даних є частиною науки й аналізу даних. Кодування Використовується для очищення даних, їх аналізу, візуалізації та моделювання. Наприклад, Python часто використовується для розробки моделей машинного навчання, але R ios використовується для статистичного аналізу.

Ось кілька популярних мов для науки та аналізу даних:

 • Python
 • Р
 • SQL
 • Java
 • Scala
 • MATLAB
 • Юлія
 • SAS
 • JavaScript
 • C/C++

#6. автоматизація

Автоматизація є важливою частиною багатьох організацій і секторів, оскільки вона підвищує ефективність і продуктивність. Таким чином, це використання програмного забезпечення для автоматизації повторюваних або трудомістких процесів. Кодування використовується для автоматизації за допомогою скриптів і програм. Автоматизація включає такі операції, як введення даних, обробка файлів і тестування веб-сайту.

Ось деякі популярні мови, які використовуються в автоматизації:

 • Python
 • Java
 • рубін
 • PowerShell
 • Скрипти оболонки
 • Perl
 • Groovy
 • JavaScript
 • Іди
 • Іржа

#7. Робототехніка

Робототехніка – це галузь, яка швидко розвивається, і роботи використовуються в широкому діапазоні застосувань. Таким чином, виробництво, логістика, охорона здоров’я, освіта та інші галузі впроваджують його. У робототехніці кодування потрібне для проектування та створення функціональних роботів у реальному житті. Крім того, роботи можуть рухатися, спілкуватися та виконувати інші завдання за допомогою кодування.

Ось деякі популярні мови, які використовуються в робототехніці:

 • C++
 • Python
 • Java
 • MATLAB
 • ROS (роботна операційна система)
 • Lua
 • JavaScript
 • Lisp
 • Паскаль
 • Ада

#8. Штучний інтелект

Кодування є невід’ємною частиною ШІ, оскільки мови програмування використовуються для створення та впровадження
алгоритми, моделі поїздів і системи проектування. Таким чином, ви можете використовувати його для різних програм, таких як обробка природної мови, комп’ютерне бачення та робототехніка.

Деякі популярні мови кодування для створення ШІ:

 • Python
 • Р
 • Java
 • C++
 • MATLAB
 • JavaScript
 • Свіфт
 • Юлія
 • Lisp
 • Пролог

Випадки використання сценаріїв

Сценарії та кодування майже схожі, але випадки використання дещо відрізняються. Сценарії здатні автоматизувати процеси, обробляти дані, розробляти програми та керувати системами. Давайте розглянемо кілька популярних випадків використання сценаріїв, які використовують популярні галузі, веб-сайти чи онлайн-бізнес.

  Як виміряти продуктивність роботи вдома віддалених працівників

#1. Веб-розробка

Процес створення веб-сайтів, веб-додатків і веб-сервісів відомий як веб-розробка. Сценарії є важливими для веб-розробки, оскільки вони створюють динамічні та інтерактивні веб-сайти.

Крім того, він покращує функціональність веб-сайту, обробляє вхідні дані та спілкується з базою даних. В результаті веб-сайт із правильно реалізованою мовою сценаріїв може взаємодіяти з користувачами в режимі реального часу.

Деякі популярні мови сценаріїв, які використовуються в веб-розробці:

 • JavaScript
 • PHP
 • Python
 • рубін
 • Perl
 • ASP (активні сторінки сервера)
 • JSP (сторінки JavaServer)
 • TypeScript
 • CoffeeScript
 • Lua
 • Scala
 • Дартс
 • Clojure
 • Котлін
 • Свіфт

#2. Системне адміністрування

Системні адміністратори можуть скористатися сценаріями, оскільки вони дають їм змогу автоматизувати рутинні дії та підвищити загальну ефективність. Крім того, створення користувальницьких сценаріїв може допомогти адміністраторам задовольнити унікальні потреби їх бізнесу чи організації. У результаті вони стають успішнішими, оскільки їхнє складне завдання стає легшим.

Деякі популярні мови сценаріїв для системних адміністраторів:

 • Баш
 • PowerShell
 • Python
 • рубін
 • Perl
 • Tcl
 • Lua
 • Groovy
 • JavaScript

Ці мови зазвичай використовуються для спрощення операцій системного адміністрування, таких як керування користувачами та дозволами, резервне копіювання даних і налаштування сервера.

#3. Обробка даних

Обробка даних є важливим випадком використання сценаріїв, оскільки вона дозволяє підприємствам ефективно керувати величезними обсягами даних. Сценарії можуть автоматизувати такі завдання обробки даних, як складні обчислення, очищення та перетворення даних.

Це дуже важливо в таких галузях, як наука про дані та аналітика, де необхідно оцінювати й обробляти величезні обсяги даних.

Деякі популярні мови сценаріїв для обробки даних:

 • Python
 • Р
 • Perl
 • рубін
 • оболонка
 • JavaScript
 • Lua

#4. автоматизація

Автоматизація є найпоширенішим використанням мов сценаріїв. Це мінімізує повторювані процеси та автоматизує трудомісткі операції.

Як наслідок, для отримання виходу, схильного до помилок, потрібно менше часу. Сценарії можуть автоматизувати такі операції, як керування користувачами, керування файлами, резервне копіювання та відновлення у сфері веб-розробки.

Деякі популярні мови сценаріїв для автоматизації:

 • Python
 • рубін
 • Perl
 • Баш
 • PowerShell
 • Groovy
 • Lua
 • Tcl
 • JavaScript
 • VBScript.

#5. Розробка додатків

Використовуючи мови сценаріїв, ви можете створювати унікальні та незалежні програми або розширювати функціональні можливості вже існуючих. Крім того, ви можете використовувати сценарії для розробки ігрової логіки та настільних програм. Зрештою, мови сценаріїв допомагають розробникам програмного забезпечення швидше писати коди та виконувати їх швидше й ефективніше.

Деякі популярні мови сценаріїв для розробки програм включають:

 • Python
 • рубін
 • JavaScript
 • PHP
 • Lua
 • Perl
 • Сценарії оболонки (наприклад, Bash)
 • Tcl
 • VBScript
 • PowerShell

#6. DevOps

DevOps — це комбінація методів, яка поєднує розробку програмного забезпечення з ІТ-операціями. Це підвищує доставку програмного забезпечення, ефективність і якість. Крім того, це важливий аспект DevOps, оскільки він дозволяє автоматизувати такі операції, як постійна інтеграція та розгортання.

 • Баш
 • PowerShell
 • Python
 • рубін
 • Perl
 • JavaScript
 • Groovy
 • YAML
 • Lua
 • Іди

Примітка автора

Оволодіння будь-якою мовою програмування може відкрити величезні можливості для людей. Але вибрати правильну мову програмування може бути важко, оскільки доступних варіантів дуже багато. Але все зводиться до визначення ваших цілей і вибору мови, яка їх підтримує.

Прогнозується, що такі мови програмування, як Java, Python і JavaScript, залишаться популярними. Оскільки ці мови є адаптивними та широко використовуються для розробки різноманітних програм. Зараз Python є чудовим варіантом для машинного навчання, наукового обчислення та веб-програмування. Але Java найкраще підходить для розробки корпоративних програм, таких як мобільні програми.

Передбачається, що такі мови, як Bash, Python і PowerShell, залишаться домінуючими в сценаріях. Ці мови добре підходять для автоматизації процесів і систем управління. Bash широко використовується в Linux і macOS для програмування оболонки. Але Python і PowerShell популярні для автоматизації операцій у системах Windows.

Заключні слова

Ми зробили все можливе, щоб прояснити основні відмінності між кодуванням і сценарієм. Крім того, ми розглянули його використання та переваги. Тепер ваша черга освоїти кодування або сценарії, але не забувайте, що ви можете освоїти обидва.

Ви також можете дослідити деякі тестові платформи кодування для співбесід з розробниками.