Налаштування прошивки UEFI відсутні у Windows 11/10

Налаштування прошивки UEFI відсутні у Windows 11/10: що робити?

UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) – це прошивка низького рівня, яка ініціалізує апаратне забезпечення вашого комп’ютера і завантажує операційну систему. Якщо у вас виникли проблеми з доступом до налаштувань прошивки UEFI у Windows 11 або Windows 10, ви можете зіткнутися з проблемами завантаження або оновлення своєї системи.

У цій статті ми розглянемо поширені причини відсутності налаштувань прошивки UEFI у Windows і надамо покрокові інструкції щодо їх вирішення.

Причини відсутності налаштувань прошивки UEFI

* Застаріла версія UEFI: виробники материнських плат періодично випускають оновлення UEFI для виправлення помилок і підвищення безпеки. Якщо у вас встановлена застаріла версія UEFI, налаштування прошивки можуть бути відсутні.
* Проблема обладнання: пошкоджена материнська плата або блок живлення можуть викликати проблеми доступу до налаштувань UEFI.
* Конфлікт драйверів: деякі сторонні драйвери можуть перешкоджати доступу до UEFI, особливо якщо вони пов’язані з обладнанням завантаження.
* Неправильно вибраний режим завантаження: материнські плати з UEFI зазвичай підтримують два режими завантаження: UEFI та Legacy. Якщо ви випадково встановили завантаження із застарілого режиму, ви не зможете отримати доступ до налаштувань UEFI.

Як отримати доступ до налаштувань прошивки UEFI

1. Оновіть UEFI:

  Як отримати маршрути для велосипедної навігації в Apple Maps

* Завантажте нову версію UEFI з веб-сайту виробника материнської плати.
* Витягніть завантажений файл на USB-накопичувач.
* Перезавантажте комп’ютер і введіть налаштування BIOS (зазвичай це клавіша F2 або Del).
* Знайдіть опцію оновлення UEFI і виберіть USB-накопичувач як джерело.
* Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб завершити процес оновлення.

2. Увімкніть UEFI у налаштуваннях BIOS:

* Перезавантажте комп’ютер і введіть налаштування BIOS.
* Знайдіть опцію, яка вмикає UEFI (наприклад, “UEFI Boot” або “Secure Boot”).
* Виберіть цю опцію та збережіть зміни.

3. Перевірте обладнання:

* Переконайтеся, що материнська плата та блок живлення працюють належним чином.
* Спробуйте скинути налаштування BIOS, вийнявши батарейку CMOS на материнській платі на кілька хвилин.
* Якщо проблема зберігається, зверніться за допомогою до сервісного центру.

4. Видаліть проблемні драйвери:

* Перейдіть до Диспетчера пристроїв.
* Знайдіть і видаліть будь-які драйвери, які, на вашу думку, можуть викликати конфлікт з UEFI.
* Перезавантажте комп’ютер і спробуйте знову отримати доступ до налаштувань UEFI.

5. Виберіть завантаження із UEFI:

* Перезавантажте комп’ютер і введіть налаштування BIOS.
* Знайдіть опцію, яка визначає режим завантаження (наприклад, “Boot Mode” або “Boot Options”).
* Виберіть варіант UEFI як основний режим завантаження.

  Як перевести iPhone на Firestick

Висновок

Поява порожнього екрана при спробі налаштувань прошивки UEFI може бути ознакою серйозніших проблем із вашим комп’ютером. Тому доцільно звертатися до кваліфікованого фахівця, який зможе надати більш детальну консультацію і допомогти вирішити проблему з налаштуванням прошивки UEFI у вашій системі.

Часті запитання (FAQ)

1. Як увійти в налаштування UEFI з Windows 11/10?

Відповідь: Ви можете отримати доступ до налаштувань UEFI з Windows, перезавантаживши комп’ютер і утримуючи клавішу Shift, клацнувши “Перезавантажити”. Після перезавантаження виберіть розділ “Усунення несправностей”, потім “Додаткові параметри” та, нарешті, “Налаштування прошивки UEFI”.

2. Чому я не можу зайти в налаштування UEFI?

Відповідь: Відсутність доступу до налаштувань UEFI може бути викликано кількома причинами, зокрема застарілою версією UEFI, проблемами обладнання, конфліктом драйверів або неправильно вибраним режимом завантаження.

3. Як скинути налаштування UEFI до стандартних?

Відповідь: Ви можете скинути налаштування UEFI до стандартних, вийнявши батарейку CMOS на материнській платі на кілька хвилин. Після повторної установки батареї налаштування UEFI буде скинуто до заводських значень за замовчуванням.

4. Що таке режим завантаження UEFI?

Відповідь: Режим завантаження UEFI – це більш сучасний і безпечний режим завантаження, ніж застарілий режим завантаження Legacy. UEFI дозволяє завантажуватися з жорстких дисків та твердотільних накопичувачів більшого розміру та підтримує функції безпеки, такі як Secure Boot.

  Як об'єднати документи Microsoft Word

5. Чи можна встановити Windows у режимі Legacy?

Відповідь: Так, ви можете встановити Windows у режимі Legacy, але в цьому режимі існують обмеження сумісності з сучаснішими функціями та обладнанням. Режим UEFI рекомендується для нових систем.

6. Яка найкраща версія UEFI для моєї материнської плати?

Відповідь: Найкраща версія UEFI для вашої материнської плати – це найновіша версія, випущена виробником. Ви можете завантажити останню версію UEFI з веб-сайту виробника.

7. Як оновити UEFI на моїй материнській платі?

Відповідь: Щоб оновити UEFI на вашій материнській платі, завантажте нову версію UEFI з веб-сайту виробника, витягніть її на USB-накопичувач і використовуйте опцію оновлення UEFI у налаштуваннях BIOS.

8. Чому мої параметри UEFI обмежені?

Відповідь: Обмежені параметри UEFI можуть бути викликані декількома причинами, зокрема налаштуваннями пароля UEFI, конфліктом обладнання або пошкодженням UEFI. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, спробуйте скинути налаштування UEFI до стандартних, оновити UEFI або звернутися до виробника материнської плати за підтримкою.