Найпопулярніші маркетингові стратегії в соціальних мережах для успіху та зростання малого та середнього бізнесу

| | 0 Comments| 1:30 PM
Categories:

Маркетингові стратегії соціальних медіа, які сприятимуть зростанню бізнесу!

Маркетинг у соціальних мережах для бізнесу, особливо малого та середнього бізнесу (SMB), який не має ефективної присутності в Інтернеті, вимагає стратегії, планування та належного виконання. Найскладнішою частиною SMM для малого та середнього бізнесу може бути найпростіший крок: маркетингові стратегії соціальних мереж.

Маркетинг у соціальних мережах може допомогти малим і середнім підприємствам утвердити свою ідентичність, сприйняття бренду, знайти нових клієнтів, забезпечити відмінне обслуговування клієнтів у соціальних мережах і завоювати довіру завдяки співпраці. Маркетинг у соціальних мережах для вашого малого чи середнього бізнесу стане оптимізованим, коли ви почнете дотримуватися цих стратегій і скористаєтеся цими інструментами, короткий огляд яких ми надаємо нижче:

Назва

опис

Досліджуйте

Пізніше

Створення постів у соціальних мережах, планування, аналітика.

Досліджуйте

Hootsuite

Планування соціальних мереж, організація публікацій, тренди.


Досліджуйте

Буфер

Органічна оптимізація охоплення, пропозиції хештегів, спільні робочі процеси.


Досліджуйте

SocialPilot

Планування публікацій SMM, інструменти AI, візуалізація контент-стратегії.

Досліджуйте

Попутний вітер

Внутрішня команда SMM, контент-планування, Ghostwriter AI, оптимізація оголошень електронної комерції.


Досліджуйте

Отже, яких стратегій SMM має дотримуватися ваш бренд або бізнес, щоб збільшити продажі та залучення спільноти?

Перш ніж перейти до цього, давайте торкнемося ще одного важливого питання: що SMM може зробити для SMB?

Як ви вже знаєте, маркетинг у соціальних мережах — це використання різних каналів соціальних мереж для збільшення продажів вашого бізнесу, конверсій, потенційних клієнтів, ставок “подобається”, підписок і залучення спільноти. Коли справа доходить до малого та середнього бізнесу з незначною присутністю в Інтернеті або без неї, маркетинг у соціальних мережах може робити наступне безкоштовно:

 • зробіть їх видимими та помістіть на карту🗺️
 • збільшити продажі, конверсії та зрозуміти, які SKU популярні
 • підвищити впізнаваність бренду та допомогти знайти цільову аудиторію для ефективної сегментації клієнтів

А тепер давайте подивимося на ці стратегії, чи не так?

Ставте та відстежуйте цілі SMART

Будь-яка хороша маркетингова стратегія соціальних медіа повинна починатися з встановлення SMART маркетингових цілей соціальних медіа (конкретних, вимірних, досяжних, релевантних і конкретних у часі). Після встановлення цілей вам потрібно відстежувати реалістичні показники, щоб побачити, якою є рентабельність інвестицій (ROI).

Маркетингові цілі SMART у соціальних мережах для малого та середнього бізнесу

Для SMB (малого та середнього бізнесу) SMART-цілі маркетингу в соціальних мережах можуть виглядати так:

 • Збільшення видимості та впізнаваності бренду
 • Збільшення відвідуваності сайту компанії
 • Збільшення залучення спільноти до бренду та його продуктів
 • Залучення потенційних клієнтів і збільшення продажів
 • Покращення обслуговування клієнтів, конверсії та репутації бренду
 • Збір інформації про ринок через соціальне прослуховування (згадування брендів, теги, хештеги)
 • Наймання нових талантів на привабливі посади

Коли ви встановлюєте SMART-цілі для SMM, придумайте різні стратегії та цілі для різних мереж. Можливо, ви підвищили впізнаваність бренду в LinkedIn, а тепер зосередилися на найманні нових талантів.

Ці цілі та показники будуть повністю відрізнятися від вашої маркетингової стратегії Facebook у соціальних мережах, де ви намагаєтеся збільшити продажі та збільшити кількість конверсій за допомогою оголошень Meta Business і Facebook Marketplace.

Які показники відстежувати для досягнення цілей SMART у соціальних мережах?

Як власний бренд-маркетолог, я використовував ці показники для відстеження цілей SMART, реалізованих для середнього бізнесу, визнаного одним із стартапів індійського єдинорога у 2022 році:

Соціальні медіа SMART GoalsMetrics для відстеження Відкриваємість і впізнаваність бренду Лайки, підписники, кількість поширень Залучення спільноти Кількість поширень, кількість збережень,
згадування брендів (теги та теги історії)
та інші показники для вимірювання охоплення зацікавленості, потенційних клієнтів, продажів і конверсій, реєстрацій електронної пошти, відвідувань веб-сайтів,
рейтинг кліків (CTR), коефіцієнт конверсії,
коефіцієнт конверсії в соціальних мережах, показник відмов, ефективні потенційні клієнти, кваліфіковані маркетингові потенційні клієнти (MQLs) Обслуговування клієнтів і репутація бренду Підвищення рівня задоволеності клієнтів,
скорочення часу очікування вирішення,
галузеві тенденції та соціальні настрої

  Як зменшити розмір файлу для великих відео 4K за допомогою VideoProc

Ще одна надійна стратегія, яка може допомогти малим і середнім підприємствам удосконалити свою SMM-ігру, — створити ефективну присутність у соціальних мережах. Однак я не маю на увазі величезну кількість підписників чи тисячі лайків. Вони не приносять користі, якщо їх не підкріпити високим рівнем залучення.

Побудова ефективної присутності в соціальних мережах полягає в тому, щоб зрозуміти основи. Тому подумайте про те, щоб позитивно відповідати на коментарі на своїх сторінках у соціальних мережах, вчасно відповідати на DM і створювати цікавий контент.

Більшість користувачів соціальних мереж люблять😍 відеоконтент, який є коротким, веселим і розважальним. Отже, гарна ідея мати присутність у соціальних мережах, яка заповнює ці відра. Крім того, ефективної присутності в соціальних мережах також можна досягти, співпрацюючи з надійними творцями та впливовими особами.

Як творець Born on Instagram (BOI) і LinkedIn Top Writing Voice (2023), я можу підтвердити, наскільки гідна співпраця творців може допомогти брендам і компаніям створити значущу присутність у соціальних мережах.

Завдяки цій співпраці ваші користувачі почнуть більше довіряти вам, і ви охопите ще більшу аудиторію.

Подумайте про регулярне розміщення публікацій і змініть призначення вмісту на різних платформах, щоб переконатися, що ви ніколи не збиваєтеся з курсу.

Виберіть правильну платформу

Хоча зрештою ваша присутність у соціальних мережах має бути високою та ефективною на всіх популярних платформах, ви повинні розпочати свою подорож у соціальних мережах із платформ, де є ваша аудиторія.

Якщо ви ходите в колах щодо вибору правильної платформи, поставте собі такі запитання:

 • Де ваша аудиторія? Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat, LinkedIn чи YouTube?
 • Де ваші конкуренти? На які хештеги вони націлені?
 • Які платформи соціальних мереж ідеально підходять для малого та середнього бізнесу?
 • Чи існує мережа соціальних медіа, де присутня ваша аудиторія, але не ваші конкуренти?

Якщо відповідь на останнє запитання ствердна, вам слід почати з цієї соціальної мережі. Ви знайшли ринкову прогалину, і ваше зростання буде експоненціальним, якщо ваш маркетинг у соціальних мережах буде послідовним і значущим.

Які платформи соціальних медіа малим і середнім підприємствам слід вибрати, щоб націлити правильну аудиторію?

 • Facebook продовжує залишатися провідною платформою соціальних медіа з 2,9 мільярдами активних користувачів. Тож спробуйте й зрештою розширте свій Facebook Marketplace та Meta-оголошення.
 • Instagram чудово підходить для пошуку ніші. Насправді, з 2 мільярдами активних користувачів і 1,62 мільярда охопленням реклами Instagram є місцем, де 70% користувачів знаходять свою наступну покупку. Отже, щоб збільшити продажі та збільшити видимість, вам слід розглянути органічний маркетинг Instagram і платні канали.
 • TikTok – це місце, де користувачі проводять найбільше щоденного часу – 1,5 години. TikTok є винятковим для малого та середнього бізнесу, оскільки TikTok є правильним місцем, де користувачі відкривають для себе нові продукти або знаходять схожий вміст і купують товари з почуття спільноти. Якщо ваш продукт популярний у TikTok, ви переповните продажі.
 • LinkedIn є правильним місцем для бізнесу, він має низькі витрати на рекламу порівняно з іншими популярними мережевими сайтами. Тим не менш, він має 950 мільйонів користувачів. Це також чудове місце для створення вашої репутації, обслуговування клієнтів або найму нових талантів.
 • Twitter (тепер X) також є чудовим початком для малого та середнього бізнесу, оскільки він має мінімальні вимоги до налаштування та є однією з основних платформ для обслуговування клієнтів.
 • Не забудьте включити електронну комерцію

  Як користувачі соціальних мереж, ми, швидше за все, будемо купувати безпосередньо в додатку, а не переспрямовуватись на веб-сайт і завершувати покупку там. Отже, для малого та середнього бізнесу вкрай важливо включити електронну комерцію в свої соціальні мережі.

  Більшість соціальних мереж, таких як Facebook, Instagram або Pinterest, мають вбудовані функції електронної комерції, які дозволяють ділитися публікаціями та історіями з увімкненими товарними тегами. Ці теги дозволяють користувачам здійснювати покупки на місці та допомагають зменшити показник відмов або падіння.

    Як видалити свій обліковий запис LinkedIn [Permanently]

  Ви можете використовувати відгуки, відгуки та відгуки клієнтів, щоб підвищити довіру до бренду та присутність у соціальних мережах. Діліться ними в історіях, зберігайте їх як основні моменти, створюйте оголошення на основі відгуків, щоб спонукати користувачів робити покупки на ваших сторінках.

  Плануйте свій вміст за допомогою календаря вмісту

  Щасливі SEO планування кампанії для соціальних медіа ізольованих вектор плоскої ілюстрація. Крихітні герої мультфільму стоять біля календаря з планом вмісту веб-сайту. концепція розвитку та спілкування

  Малому та середньому бізнесу завжди є чим зайнятися на всіх фронтах. Отже, ваша маркетингова стратегія соціальних медіа не матиме успіху, якщо у вас немає маркетингового контент-плану соціальних мереж.

  Візьміть за практику вести календар вмісту SMM щомісяця. Ви можете використовувати шаблон плану вмісту або інструмент (докладніше про це пізніше), щоб створити це.

  Що включити у свій контент-план SMM?

  Ваш контент-план буде неповним без дати, платформи, вмісту (формат і оголошення) і CTA. Ваш контент-план на день має виглядати так у найпростішому вигляді:

  PlatformDateContent FormatContent Creative LinkContent Creative TextCTALлінки, теги, хештеги, які потрібно включитиКампанія, яку це частина Instagram05/11/2023Reel<вставте посилання><вставте копію оголошення>Купуйте зараз#fashiontips #2023ootdРозпродаж наприкінці року

  Ви можете розширити базовий формат, який я створив вище, щоб включити показники, які ви відстежуватимете. Подумайте про додавання стовпців для кількості лайків, кількості поширень, кількості збережень, CTR, показника відмов, створених MQL, прямих продажів, відвідувань веб-сайту тощо. Виберіть ті, які актуальні для вас.

  Розклад публікацій

  (Бажано з однієї інформаційної панелі)

  Коли у вас є календар вмісту, важливо запланувати всі свої публікації на тижні наперед. Це допоможе вам заощадити час і гарантувати, що ви ніколи не пропустите свою маркетингову смугу в соціальних мережах.

  Є два способи планування публікацій у малого та середнього бізнесу, як ви:

  • Окреме планування публікацій на кожній платформі соціальних мереж
  • Планування дописів за допомогою єдиної панелі інструментів

  Такі інструменти, як Hootsuite, Later або інші популярні альтернативи (про які я розповім нижче), можуть оптимізувати ваші процеси створення вмісту та дати вам достатньо часу для точного налаштування маркетингової стратегії SMM.

  Як інструменти можуть допомогти в маркетингу в соціальних мережах для малого та середнього бізнесу

  Ще одна перевага використання інструментів полягає в тому, що вони можуть допомогти вам відстежувати важливі показники автоматично та на одній інформаційній панелі. Це допоможе вам поглянути на ваші продажі, конверсії та залучення спільноти для всіх платформ, але на одному екрані.

  Ви також повинні переглянути цю аналітику, щоб зрозуміти, які публікації де працюють. Хороші інструменти дадуть вам рекомендації щодо вмісту, покажуть найпопулярніші публікації та сегменти найефективнішого вмісту. Вони значно спрощують роботу з соціальними мережами, особливо коли у вас є багато можливостей для малого та середнього бізнесу. Ключ до успіху полягає в тому, щоб делегувати або автоматизувати те, що ви можете.

  Ви також можете використовувати автоматизовані інструменти або інструменти створення контенту зі штучним інтелектом, щоб час від часу пришвидшувати повсякденні завдання. Чат-бот може допомогти відповісти на поширені запитання до того, як знадобиться втручання агента для покращення обслуговування клієнтів. Ви також можете використовувати інструменти штучного інтелекту для створення графічних зображень, коротких відео та копій оголошень.

  Поки ми говоримо про те, як інструменти маркетингу в соціальних мережах можуть допомогти оптимізувати стратегії SMM, я зібрав найкращі інструменти маркетингу в соціальних мережах, які ви можете розглянути:

  Пізніше

  Ви можете створювати, редагувати та планувати всі публікації в соціальних мережах за допомогою «Пізніше». Крім того, ви можете використовувати його інструменти для створення вмісту, щоб перенести свою гру A у свої стратегії SMM. Ви можете відстежувати всю аналітику в одному місці. Ви зможете залишатися послідовними, збільшуючи перегляди, конверсії та рівень залучення.

  Hootsuite

  Hootsuite це ще один неймовірний інструмент планування соціальних медіа, який може допомогти вам використовувати найкращі дописи та створювати більше схожих на ваші найефективніші. Насправді ви можете впорядковувати наявні дописи, планувати розширені дописи та відстежувати тенденції, щоб завжди бути в курсі того, що в тренді.

  Буфер

  Буфер це один із інструментів маркетингу в соціальних мережах, який може допомогти вам збільшити органічне охоплення, повідомляючи вам, коли та що публікувати. Ви знайдете запропоновані хештеги, які найкраще працюють на певних платформах. Крім того, ви отримуєте доступ до автоматизованих звітів для моніторингу та вимірювання ефективності. Крім того, ви можете налаштувати схвалення та творчі дозволи у своїй команді, не порушуючи робочі процеси для найкращої співпраці.

  SocialPilot

  Ідеально підходить для малого та середнього бізнесу, SocialPilot має плани для кожного бізнесу та бренду. Плануйте та публікуйте до 500 SMM-дописів на всіх платформах одночасно, легко налаштовуйте найефективніші дописи та створюйте дописи за допомогою автоматизованих інструментів штучного інтелекту. Ви також матимете можливість візуалізувати стратегію вмісту за допомогою календаря соціальних мереж, а також можливість зберігати ваш найефективніший або вічнозелений вміст.

  Попутний вітер

  Попутний вітер поводиться як власна маркетингова команда соціальних медіа, яка може допомогти вам спланувати публікації, створити календарі вмісту, отримати копію на вимогу за допомогою Ghostwriter AI і отримати доступ до дизайну, зробленого для вас. Насправді ви також можете оптимізувати рекламу з Tailwind, щоб збільшити трафік електронної комерції.

  Вплив маркетингу в соціальних мережах на 2 реальних підприємства

  Маркетинг у соціальних мережах може допомогти підприємствам будь-якого розміру, а платні канали можуть лише сподіватися на досягнення цього органічним способом. Ось чому я зібрав дві компанії з чудовими стратегіями SMM, які зараз завойовують Інтернет:

  Durex

  Найбільш продаваний бренд презервативів, заснований у 1980 році, відомий своїм дотепним, чудернацьким і надзвичайно цікавим контентом у соціальних мережах. Durex SMM став сенсаційним і зараз про нього говорять у всьому місті.

  У деяких частинах світу проводять бесіди про секс, щоб заохотити до розмов про секс. Загалом, Durex як бренд зосереджується на тому, щоб бути релевантними.

  Airbnb

  Коли Airbnb втратив 80% свого бізнесу через пандемію, Airbnb вирішив повністю відмовитися від маркетингу ефективності, зосередившись виключно на маркетингу брендів і SMM. З тих пір Airbnb провів прибутковий IPO, і зараз це ім’я, яке стало відомим.

  Ось що SMM може зробити для вашого бізнесу – ви можете перейти від продукту/послуги до загального імені. SMM Airbnb зосереджувався на своєму центрі: будинках, господарях і гостях. Це надзвичайно вдалося! Зрештою, від планувальників подорожей зі штучним інтелектом до деталей бронювання готелів, майже немає нічого, чого ви не знайдете в Інтернеті.

  Стратегії SMM, які SMB використовують у реальному житті

  Надати вам реальну картину може бути неповним, якщо я не зіб’ю деякі висновки від реальних малих і середніх підприємств про те, як вони планують свої стратегії SMM або як це роблять:

  • Використовуйте реальні та приголомшливі зображення, оскільки вони кращі, ніж стокові зображення в будь-який день
  • Слідкуйте за подіями в реальному часі та подаруйте унікальний досвід моментального маркетингу
  • Зв’яжіться зі своєю цільовою аудиторією, використовуючи справжніх користувачів як провідних
  • Знайдіть фірмовий тон, який буде цікавим і привабливим
  • Слідкуйте за трендами, не виглядаючи розпачливо
  • Використовуйте короткі та зрозумілі тексти оголошень
  • Ніколи не забувайте додавати прості CTA, які вказують вашим користувачам, що робити далі
  • Скористайтеся перевагами кількох каналів SMM і створіть для кожного окрему стратегію

  Штучний інтелект є справжньою підмогою, коли справа стосується цифрового маркетингу. Отже, спробуйте свої сили в інструментах ШІ та прочитайте все, що можете про маркетинг у соціальних мережах!

  Слухайте🎧: маркетингові подкасти, які змінять вашу стратегію.

  Успішний SMM-маркетинг — це послідовність

  Для малого та середнього бізнесу найстрашнішим завданням може бути регулярність і узгодженість із вашою маркетинговою стратегією в соціальних мережах.

  Можливо, ви не отримуєте бажаних лайків, підписок, розповсюджень або продажів. Однак головне – триматися і продовжувати це робити. Продовжуйте тонко налаштовувати свій вміст і оголошення відповідно до тенденцій, а ваші найефективніші публікації час від часу.

  Як людина, яка працювала власним маркетологом брендів, я можу підтвердити, що послідовність є ключем до успіху маркетингу в соціальних мережах. Дістатися до ваших перших 10 000, мабуть, найважче. Як тільки ви там, це стає легше та швидше.

  Далі – найкращий час для публікацій у Tiktok, Instagram, Twitter, Facebook і LinkedIn.