Найкращі VR-гарнітури 2023 року

| | 0 Comments| 2:36 PM
Categories:

Віртуальна реальність з кожним днем ​​стає все більш популярною, особливо коли мова йде про ігри. Завдяки широкому асортименту гарнітур віртуальної реальності на ринку, починаючи від найновіших технологій і закінчуючи бюджетними варіантами, є гарнітура, яка сподобається кожному.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Meta Quest 3 — це вдосконалення Meta Quest 2 у всіх відношеннях. Остання версія гарнітури змішаної реальності може похвалитися дисплеєм з вищою роздільною здатністю, покращеною тактильною системою, плавнішою графікою, кольоровими наскрізними камерами та швидшим і потужнішим процесором.

Якщо ви хочете відчути віртуальну реальність повністю без кабелю, це чудовий варіант для розгляду. Звільнені від безладу з кабелями, ви можете повністю зануритися в бездротову гру. І принадність цього автономного пристрою полягає в тому, що для його роботи не потрібен висококласний ігровий ПК або ігрова консоль.

Завдяки чудовому 3D-звуку ця гарнітура віртуальної реальності справжнє свято для почуттів. І завдяки величезній бібліотеці ігор Quest VR, Meta підняла ставку на бездротові ігри віртуальної реальності.

Мета квест 3

Найкраще в цілому

Завдяки повнокольоровим наскрізним камерам і функціям сканування приміщень Metas Quest 3 є найкращою автономною гарнітурою віртуальної реальності, яка забезпечує захоплюючий досвід будь-де й без потреби у висококласному ігровому ПК.

плюси

 • Бездротовий
 • Не потребує ігрового ПК
 • Величезна бібліотека ігор

мінуси

 • Відносно короткий термін служби батареї

Джордан Глур / MakeUseOf

Яким би привабливим не був світ віртуальної реальності, ви можете спочатку спробувати його, перш ніж витрачати сотні доларів на гарнітуру. Ви можете зробити це за допомогою Meta Quest 2 за незначну ціну порівняно з новими, дорожчими гарнітурами VR.

Це універсальний пристрій, який дозволяє як дротовий, так і бездротовий ігровий процес, з можливістю підключення до висококласного ігрового комп’ютера, щоб насолоджуватися деякими з більш вимогливих ігор віртуальної реальності з бібліотеки Quest. Хоча йому може не вистачати деяких переваг його більш складного наступника, це чудове місце для початку, якщо ви новачок у VR і не хочете йти ва-банк із самого початку.

Quest 2 легкий, зручний у носінні та має чудове співвідношення ціни та якості. Він не потребує жодного додаткового апаратного забезпечення, щоб розпочати роботу (крім сполучення зі смартфоном), і створює привабливу перспективу початкового рівня для допитливих VR.

  6 інструментів ШІ, які допоможуть покращити ваше психічне здоров’я

Мета квест 2

Найкращий бюджет

$250 $300 Зекономте
50 доларів США

Meta Quest 2 — це універсальна VR-гарнітура початкового рівня від Meta, яка дозволяє грати в ігри з ПК або без нього. Він має екран високої роздільної здатності, велику бібліотеку ігор і частоту оновлення 120 Гц. Ця VR-гарнітура є чудовим пристроєм VR як для початківців, так і для експертів.

плюси

 • Хороший варіант початкового рівня
 • Бездротовий
 • Відносно доступний
 • ПК не потрібен

мінуси

 • Короткий час автономної роботи
 • Нижчі характеристики порівняно з конкурентами

Найкраща VR-гарнітура преміум-класу: Індекс клапана

Клапан

The Індекс клапана представляє найкращий преміальний досвід VR прямо зараз. Розсуваючи межі домашньої віртуальної реальності завдяки таким функціям, як індивідуальне відстеження пальців, ідеально доповнює чітке, плавне зображення, картографування великої області та кут огляду 130 градусів. Додайте також його пряму інтеграцію зі Steam, і ви отримаєте ідеальний рецепт для справді експансивного ігрового процесу VR.

Index також пропонує найкращий у своєму класі звук. Динаміки ближнього поля розташовані з обох боків від гарнітури, прямо над вухами, створюючи вишукане 3D-аудіо та огортаючи вас ареною звуку, яка забезпечує повне занурення, водночас дозволяючи вам почути навколишній шум.

Незважаючи на те, що Valve Index – це багато в чому дротовий досвід віртуальної реальності, є кілька конкурентів, які можуть конкурувати з масштабом того, що він пропонує. Це може коштувати чимало копійок і вимагати більш повного налаштування, але для висококласних комп’ютерних ігор це все ще одна з найкращих гарнітур віртуальної реальності.

Індекс клапана

Найкраща гарнітура преміум-класу

Valve Index — це високопродуктивна ПК-гарнітура віртуальної реальності з високою частотою оновлення, контролерами відстеження пальців і зовнішніми динаміками. Він сумісний із Steam VR, тобто ви можете насолоджуватися величезною бібліотекою VR-ігор із цим вражаючим набором.

плюси

 • Висока частота оновлення
 • Контролери відстеження пальців
 • Чудове 3D-аудіо
 • Велика бібліотека ігор

мінуси

 • Дуже дорогий
 • Не бездротовий

PlayStation VR2 — чудова частина комплекту, яка є найкращим способом для консольних геймерів відчути гострі відчуття та розливи ігрового процесу VR.

Налаштування займе лічені секунди завдяки простому дротовому підключенню до консолі PS5. Короткий навчальний посібник пізніше, і ви готові до роботи. Вражаюча функція проходження дозволяє перевіряти оточення IRL у будь-який час натисканням кнопки, а OLED-панель усередині гарнітури забезпечує значно покращене візуальне зображення з більшою роздільною здатністю та покращеним полем зору. Крім того, у цій останній версії було привернуто увагу до тактильних функцій як у гарнітурі, так і в контролерах, що створило набагато більш захоплюючий досвід.

З іншого боку, ви цілком можете відмовитися від ціни, яка зараз є вищою, ніж сама PS5. Але з огляду на те, що на даний момент доступно багато ігор, ексклюзивних для PSVR, очевидно, що Sony вкладає значні кошти в це обладнання. І з обіцянкою ще більших і кращих ігор, майбутнє для PSVR2 виглядає яскравим.

Sony PlayStation VR2

Найкраще для консолей

Завдяки простому з’єднанню за допомогою одного кабелю, відео 4K, інноваційним наскрізним камерам і приголомшливому 3D-аудіо PlayStation VR2 — це найкращий спосіб зануритися у ігровий процес VR на вашій PS5.

плюси

 • Відмінна графіка
 • 3D аудіо
 • Супер просте налаштування
 • Прохідні камери в один дотик

мінуси

 • Коштує більше, ніж консоль PS5

Марк LoProto / MakeUseOf

The HTC Vive Pro 2 Гарнітура VR вражає частково завдяки своїй феноменальній роздільній здатності. Завдяки роздільній здатності 2448 x 2448 пікселів на око вам буде важко знайти щось, що забезпечить візуальні ефекти в тій же категорії, що й ця гарнітура. Поєднайте це з частотою оновлення 120 Гц і великим кутом огляду 120 градусів, і ви отримаєте майже неперевершене візуальне враження.

Вам знадобиться потужний висококласний ігровий ПК, щоб отримати найкраще від Hive Pro 2 і відчути такий рівень візуальної точності. Не кажучи вже про неабияку кількість одноразової готівки. Але для тих, хто це робить, ваші очі тут справді очікують.

Хоча це в основному дротова VR-гарнітура, HTC Vive Pro 2 надає опцію бездротового зв’язку з додаванням бездротового адаптера (який продається окремо). А сумісність із Steam VR означає, що тут також не бракує назв, якими можна насолоджуватися.

Гарнітура HTC Vive Pro 2 VR

Найкраще для ПК

$790 $800 Зекономте
10 доларів США

HTC Vive Pro 2 — це дротова VR-гарнітура з приголомшливою роздільною здатністю 5K, яка забезпечує чудове та захоплююче візуальне зображення для висококласного ПК VR. Завдяки шовковисто-плавному відстеженню руху та надширокому полю зору він забезпечує неперевершені візуальні враження для геймерів.

плюси

 • Неймовірна роздільна здатність 5K
 • Дуже плавне відстеження руху
 • Широке поле зору
 • Працює з контролерами Valve Index

мінуси

 • Дорого
 • Контролери та базовий блок не включені
 • Немає бездротового зв’язку, якщо не використовується окремий адаптер

FAQ

З: Що означає VR і AR?

VR і AR означають віртуальну реальність і доповнену реальність відповідно.

З: Яка різниця між гарнітурою VR та окулярами VR?

VR-окуляри, як правило, тонші та менш громіздкі, ніж гарнітури VR, тому їх зручніше носити довше. Однак їм не вистачає обчислювальної потужності гарнітур VR, і тому вони менш здатні відтворювати захоплюючі середовища VR.

Питання: чи стане у мене нудота від VR-гарнітури?

Можливо. Деякі користувачі гарнітур можуть відчувати заколисування під час гри у віртуальній реальності, але це залежить від людини до людини, а також від характеристик апаратного забезпечення, яке ви використовуєте.

З: Чи можу я використовувати гарнітуру VR, якщо в мене є окуляри?

Так. Багато гарнітур віртуальної реальності можна регулювати та створювати для тих, хто носить окуляри.

З: Вам потрібна консоль або ПК, щоб використовувати гарнітуру VR?

Не обов’язково. Існують гарнітури віртуальної реальності, наприклад Meta Quest 3, які дозволяють грати у бездротовій віртуальній реальності без використання ігрового ПК.

З: Як захистити лінзи гарнітури VR від пилу?

Ви можете підтримувати свої лінзи VR в чистоті між використаннями, протираючи їх серветкою з мікрофібри та обертаючи ними кругові рухи під час чищення. Це забезпечить гладке очищення без розмазування.

З: Чи можу я грати в ігри Meta Quest 2 на своєму Meta Quest 3?

Так. Meta Quest 3 зворотно сумісний із Meta Quest 2.

З: Чи можу я грати в ігри PSVR на своїй PSVR2?

Ні. PSVR2 не має зворотної сумісності з гарнітурою PSVR.