Найкращі інструменти та програмне забезпечення для моніторингу ІТ-інфраструктури, переглянуті в 2020 році

| | 0 Comments| 4:57 AM
Categories:

Оскільки жоден адміністратор не може мати очі всюди, але всі повинні стежити за всім, інструменти моніторингу ІТ-інфраструктури є необхідністю для більшості з нас. Ці інструменти будуть ефективно стежити за речами та повідомляти вам, коли щось потребує більше уваги. Однією з найкращих переваг цих інструментів є те, що є з чого вибрати. Всі вони можуть здатися дуже схожими, але кожен з них має якусь унікальну функцію, яка зробить його особливо добре підходящим для ваших конкретних потреб. Ось чому ми перевірили Інтернет, щоб знайти найкращі на ринку, і тепер представляємо вам наш список з десяти найкращих інструментів моніторингу ІТ-інфраструктури.

Перш ніж розкрити нашу десятку найкращих продуктів, ми хотіли б витратити деякий час, щоб розглянути моніторинг інфраструктури в цілому. Як ви скоро дізнаєтеся, різні адміністратори та різні організації мають різні потреби, коли справа доходить до моніторингу. Потім ми обговоримо різні типи систем моніторингу від найпростіших до складних. І якщо вам цікаво і вам подобається знати, як усе працює, ми докладемо всіх зусиль, щоб пояснити основні принципи роботи цих інструментів. Маючи всі ці знання, ви будете готові ознайомитися з нашим набором інструментів і програмного забезпечення.

Моніторинг інфраструктури

Необхідність моніторингу інфраструктури цілком очевидна. Мережі стають все більшими і більшими і мають більше компонентів, ніж будь-коли. Нерідкі випадки, коли адміністраторам доводиться стежити за десятками, якщо не сотнями пристроїв. Це просто забагато для однієї людини. І це виснажлива та нудна робота, саме та робота, яку зазвичай краще довірити машині.

Наскільки необхідний моніторинг, він також різноманітний. Різні типи систем мають різні вимоги. Наприклад, хоча когось, ймовірно, більше цікавить використання пропускної здатності інтерфейсів мережевого обладнання, саме навантаження на процесор і пам’ять будуть цікавими на сервері. Ось чому часто існують різні типи систем моніторингу для різних типів обладнання.

СТАТТЯ: 12 найкращих програм та інструментів для моніторингу мережі, переглянуті в 2018 році

Віртуалізовані середовища є особливим випадком і мають дуже специфічні потреби в моніторингу. Ось чому деякі інструменти моніторингу спеціалізуються на них. Нещодавно ми розглянули найкращі інструменти моніторингу віртуальних машин, щоб стежити за своїми віртуальними машинами.

Щоб задовольнити вимоги різних типів моніторингу, деякі з доступних інструментів можуть контролювати кілька різних середовищ. Вони роблять це за допомогою вбудованих функцій або за допомогою зовнішніх доповнень чи плагінів.

Різні типи систем моніторингу

Незалежно від того, який тип обладнання вам потрібно для моніторингу, існують різні типи систем моніторингу, кожна з яких має все більший рівень деталізації. На найпростішому рівні у вас є прості інструменти моніторингу вгору або вниз. Вони просто перевірять, чи працюють пристрої, і, як правило, попередять вас, коли один виходить з ладу. Вони не будуть перевіряти жоден з робочих параметрів пристрою і зазвичай використовують тести ping, щоб перевірити, чи відповідають пристрої.

Наступний рівень моніторингу буде опитувати пристрої або отримувати передані дані від самих пристроїв або від агента, щоб отримати різні робочі параметри. Зазвичай вони зберігають ці параметри в базі даних і відображають їх на тій чи іншій табличній або графічній панелі інструментів.

Верхній рівень моніторингу додає якусь функцію попередження. Він може бути заснований на виміряних або обчислених даних із попередньо визначеними або визначеними користувачем порогами попередження. Деякі системи також використовують вбудовану базу знань для ініціювання сповіщень на основі певних робочих параметрів або комбінації параметрів. Оскільки вся мета використання інструментів моніторингу полягає в тому, щоб звільнити адміністраторів від необхідності постійно спостерігати за системами, не варто говорити, що ці системи є найпопулярнішими.

Як працюють системи моніторингу?

Хоча це може здатися досить простим питанням, відповідь на нього не є. Проблема в тому, що не існує єдиного універсального способу, який використовують усі системи моніторингу. Однак існує кілька методів і протоколів, які використовуються багатьма інструментами. Ми спробуємо пояснити, як працюють деякі з них.

  Як виправити зашифроване відтворення відео в VLC Player

В основі багатьох інструментів моніторингу лежить простий протокол управління мережею, або SNMP. Він визначає схему зв’язку між платформою моніторингу та пристроєм, що контролюється, а також структуру даних моніторингу. Інструменти моніторингу SNMP підключаються до контролюваних пристроїв через регулярні проміжки часу для зчитування робочих параметрів. Наприклад, показники використання ЦП або пам’яті можна прочитати через SNMP.

Для моніторингу мережевого обладнання деякі лічильники, які називаються вхідними та вихідними байтами, також можна зчитувати через SNMP. Типове мережеве обладнання має пару таких лічильників для кожного мережевого інтерфейсу. Але це не вимірювачі. Це лічильники, які вказують, скільки байтів було передано та отримано з моменту останнього скидання обладнання. Знаючи інтервал опитування, проста математика дозволить системі моніторингу обчислити середнє використання пропускної здатності.

Для моніторингу серверів можна використовувати інші методи. У світі Windows протокол WMI (Windows Management Instrumentation) зазвичай використовується для зв’язку між системами моніторингу та серверами, що контролюються. Інші протоколи, такі як WBEM (Web-Based Enterprise Management) або CIM (Common Information Model), використовуються подібним чином у світі, що не стосується Windows.

Багато систем моніторингу зв’язуються з контрольованими хостами через локально встановлений агент. Використання агентів має ряд переваг. Це дає розробникам системи моніторингу найкращу гнучкість у визначенні, якою інформацією та яким чином обмінюватися. А з агентом, запущеним локально в системі, що контролюється, він, як правило, матиме доступ до більшої інформації, ніж та, яка доступна за допомогою стандартних протоколів. Але у агентів є ціна. Вони працюють у системі, що контролюється, і, таким чином, вони споживають частину її ресурсів.

Наші 10 найкращих інструментів та програмного забезпечення для моніторингу ІТ-інфраструктури

1. Монітор продуктивності мережі SolarWinds (безкоштовна пробна версія)

Флагманський продукт SolarWinds називається Network Performance Monitor, або NPM. Це повне рішення для моніторингу мережі. Основними перевагами інструменту є його простота, його масштабованість і можливість налаштування. Графічний інтерфейс інструменту дуже інтуїтивно зрозумілий, простий у використанні та навчанні. Він буде масштабуватися від найменшої мережі до величезних установок з тисячами пристроїв на кількох сайтах. Що стосується настроюваності, то вона є скрізь: на панелі інструментів, у переглядах, звітах, сповіщеннях.

БЕЗКОШТОВНА 30-ДЕННА ПРОБНА ОПЕРАЦІЯ: Монітор продуктивності мережі SolarWinds

Система оповіщення Network Performance Monitor є однією з найкращих. Його можна повністю налаштувати відповідно до ваших потреб або використовувати готове з мінімальними конфігураціями. Вбудований інтелект двигуна попереджень не надсилатиме сповіщення про «неважливі» події посеред ночі та не надсилатиме сотні повідомлень про «пристрій недоступний» для пристрою, розташованого за вимкненим маршрутизатором або мережевим комутатором.

Монітор продуктивності мережі SolarWinds коштує трохи менше 3 000 доларів і збільшується відповідно до кількості пристроїв для моніторингу та вибраних додаткових компонентів. Він буде відстежувати лише мережеві пристрої. Якщо у вас також є сервери для моніторингу, вам також знадобляться сервер SolarWinds і монітор додатків, які розглядаються нижче. Якщо ви хочете спробувати продукт перед його покупкою, безкоштовна 30-денна пробна версія доступна для завантаження з веб-сайту SolarWinds.

2. Сервер SolarWinds і монітор додатків (безкоштовна пробна версія)

Якщо замість мережевого обладнання вам потрібно відстежувати сервери та їхні процеси, то вам потрібен монітор серверів і додатків, також від SolarWinds. Як можна здогадатися з його назви, він відстежує програми, а також сервер, на якому вони розміщені. Програмне забезпечення може масштабуватися від дуже малих мереж до великих із сотнями серверів – фізичних чи віртуальних – розповсюджених на кількох сайтах. Інструмент також може відстежувати хмарні служби, як-от Amazon Web Services і Microsoft Azure.

БЕЗКОШТОВНА 30-ДЕННА ПРОБНА ОПЕРАЦІЯ: сервер SolarWinds і монітор додатків

Налаштувати інструмент легко, а початкова конфігурація виконується за допомогою процесу автоматичного виявлення. Це двопрохідний процес, який спочатку відкриває сервери, а потім програми. Щоб прискорити процес, можна надати список додатків, які потрібно шукати. Після початкового налаштування зручний графічний інтерфейс спрощує використання сервера та монітора програм. Інформація може бути відображена в таблиці або графічному форматі.

  Подивіться, яка пісня грала під час сцени у фільмі чи телешоу

Ціна на сервер SolarWinds і монітор додатків подібна до ціни на монітор продуктивності мережі. Як і його двоюрідний брат, безкоштовна 30-денна пробна версія доступна для завантаження.

3. PRTG

PRTG — це інтегрований інструмент, який буде відстежувати будь-яку систему, пристрій, трафік і додаток у вашій ІТ-інфраструктурі. PRTG швидше та легше встановити, ніж більшість інших інструментів моніторингу мережі. Видавець стверджує, що ви можете почати моніторинг протягом двох хвилин. Система автоматичного виявлення PRTG скануватиме сегменти мережі та автоматично розпізнає широкий спектр пристроїв і систем. Потім він створить датчики з попередньо визначених шаблонів пристроїв.

Платформа також пропонує дуже гнучку та настроювану систему оповіщення. Ви можете отримувати сповіщення про сповіщення на свій мобільний пристрій, використовуючи безкоштовні клієнтські програми для Android, iOS та Windows Phone. Ви також можете отримати їх електронною поштою або SMS відповідно до ваших потреб.

Існує безкоштовна повнофункціональна версія PRTG, яка обмежена 100 датчиками. Також є 30-денна пробна версія без обмежень на пристрої. Щоб контролювати понад 100 датчиків, вам потрібно буде придбати ліцензію. Ціна зростає із збільшенням кількості датчиків від 1 600 доларів США за 500 датчиків до 14 500 доларів США за необмежену кількість датчиків. Зауважте, що кожен контрольований параметр, а не пристрій, вважається одним датчиком. Наприклад, моніторинг пропускної здатності на кожному порту 48-портового комутатора буде вважатися 48 датчиками.

4. WhatsUp Gold

Колись WhatsUp Gold був просто інструментом моніторингу, що підвищується або знижується, перетворився на повноцінну систему моніторингу з усіма наворотами. Наприклад, він має одну з найкращих систем оповіщення, і його можна налаштувати на передачу сповіщень різними способами, включаючи електронну пошту та SMS.

WhatsUp Gold не лише відстежуватиме пристрої, а й відстежуватиме вибрані послуги та процеси. Він, наприклад, відстежуватиме сервери Exchange і SQL, Active Directory, IIS і веб-служби Apache. А якщо ваша організація використовує хмарне обладнання, WhatsUp Gold також відстежуватиме встановлення AWS або Azure.

5. Nagios (Core і XI)

Доступні дві версії Nagios. Є безкоштовна версія з відкритим вихідним кодом під назвою Nagios core і комерційний продукт під назвою Nagios XI. Обидва використовують одне й те саме ядро ​​— звідси назва безкоштовної версії — але в той час як безкоштовна покладається на додатки та плагіни, розроблені спільнотою для більшості завдань моніторингу, комерційний продукт включає їх.

Nagios — чудове рішення для моніторингу програм, служб, операційних систем, мережевих протоколів, системних показників та мережевої інфраструктури. А якщо цього недостатньо, сторонні додатки дозволяють контролювати практично все.

Nagios XI доступний у версіях Standard і Enterprise. Enterprise Edition має деякі додаткові функції та функції, які допомагають у великомасштабній конфігурації, прогнозуванні та запланованих звітах. Вартість стандартної версії починається від 1 995 доларів, а Enterprise — від 3 495 доларів. Доступна безкоштовна версія Nagios XI, але вона обмежується моніторингом семи пристроїв.

6. ManageEngine OpManager

ManageEngine OpManager — це ще один універсальний пакет, який відстежуватиме життєві показники як ваших серверів (фізичних, так і віртуальних), і вашого мережевого обладнання та попереджатиме вас, як тільки щось не відповідає вимогам. Інструмент має інтуїтивно зрозумілий користувальницький інтерфейс, який дозволить вам легко знайти потрібну інформацію. Відмінний механізм звітів включено разом із деякими попередньо створеними звітами, а також користувацькими звітами. Функції попередження продукту також дуже повні.

ManageEngine OpManager доступний у двох версіях. The Essential edition призначений для малих і середніх організацій, які мають до тисячі пристроїв з ціною від $700 за 25 пристроїв. Для більших організацій виберіть видання Enterprise, яке може масштабувати до десяти тисяч пристроїв. Його ціна починається від $20 000 за 500 пристроїв. Як і для більшості подібних комерційних інструментів моніторингу, також доступна безкоштовна 30-денна пробна версія.

7. Монітор OP5

OP5 Monitor — це інструмент моніторингу мережі з відкритим вихідним кодом, який базується на Naemon, форку Nagios. Він рекламується як «рішення для моніторингу з відкритим кодом на рівні підприємства». Серед його основних функцій можна відзначити його повністю настроювану інформаційну панель, де ви можете вибрати відображати лише те, що важливо для вас. Він також має чудову масштабованість, особливо в розподілених середовищах.

  Як перемістити Microsoft Authenticator на новий телефон

Функції оповіщення OP5 Monitor також дуже повні. Попередження не лише запускають сповіщення, вони також можуть запускати обробники подій; сценарії, які можуть призвести до самолікування проблем. Інструмент легко інтегрується з іншими системами, такими як керування квитками або CRM, і він має зручний для розробників API, якщо ви хочете розширити його функціональність

Ціну на монітор OP5 можна дізнатися, звернувшись безпосередньо до OP5. Хоча безкоштовної пробної версії немає, доступна онлайн-демонстрація, якщо ви хочете побачити продукт у дії перед покупкою.

8. Zabbix

Zabbix, як відомо, є однією з найкращих безкоштовних платформ моніторингу системи з відкритим вихідним кодом. Ця система корпоративного рівня може масштабуватися від малих до дуже великих мереж. Zabbix може відстежувати мережі, як локальні, так і хмарні сервери, а також служби, що в них працюють.

Бізнес-модель Zabbix унікальна. Продукт безкоштовний, але додаткові послуги можна придбати в Zabbix. Серед послуг, які ви можете придбати, ви знайдете п’ять рівнів технічної підтримки та повну програму сертифікації. Це абсолютно необов’язково, оскільки підтримка спільноти також доступна безкоштовно і дуже добре. Нарешті, його функції попередження чудові, як і його механізм звітів.

Zabbix має все, що можна очікувати від інструмента моніторингу корпоративного рівня, за винятком високої ціни. Єдине, що вам потрібно буде витратити, щоб спробувати Zabbix, це ваш час.

9. Айсінга

Як і наш попередній вибір, Icinga — це платформа моніторингу з відкритим вихідним кодом з набором функцій, який відповідає більшості найкращих комерційних продуктів. Однією з основних відмінностей Icinga є широке використання плагінів. Їх існують буквально тисячі для виконання різноманітних завдань моніторингу та розширення функціональності продукту. І якщо у вас є особливі потреби, для яких немає плагіна, ви завжди можете написати його самостійно.

Ще одна чудова функція Icinga – це оповіщення та сповіщення. Ви можете налаштувати сповіщення так, щоб вони запускалися при будь-якій умові, яка вам прийшла в голову. І він настільки ж гнучкий щодо способу передачі сповіщень. Продукт має сегментовані сповіщення, які дозволяють надсилати деякі сповіщення деяким адміністраторам, а інші — іншим для найкращої гнучкості.

10. Обсервіум

Observium — це ще одна платформа моніторингу з відкритим вихідним кодом, головною особливістю якої є красивий, інтуїтивно зрозумілий і простий, але потужний інтерфейс користувача, який показує стан і стан вашої мережі. Він може відстежувати більшість технологій і постачальників, таких як Cisco, Windows, Linux, HP, Juniper, Dell, FreeBSD, Brocade, Netscaler, NetApp. Цей інструмент працює лише на Linux.

Observium легко налаштувати, і він майже сам налаштовується завдяки функції автоматичного виявлення. Як і інші продукти, йому можуть знадобитися деякі налаштування, щоб він працював саме так, як ви хочете. Інструмент пропонує визначені користувачем пороги попередження. Ще одна чудова особливість Observium полягає в тому, як він інтегрується з іншими системами, витягуючи їх інформацію та відображаючи її на своїй приладовій панелі.

Observium доступний у двох версіях. Існує Observium Community, дійсно безкоштовна пропозиція з відкритим кодом, яка оновлюється двічі на рік. Також є Observium Professional з додатковими функціями та щоденними оновленнями.

Висновок

Незалежно від того, який із наших десяти найкращих інструментів ви виберете, у вас буде чудова платформа моніторингу. Хоча всі вони функціонально еквівалентні, вони не ідентичні. Основною відмінністю часто є зовнішній вигляд приладової панелі інструмента, дуже суб’єктивна справа. Вибір правильної системи моніторингу є складним завданням, але ніщо не заважає вам спробувати кілька. Більшість з них можна швидко і легко встановити.